Založ si blog

Zbohom Maestro, Zbohom „Božskej Kája“ !

My päťdesiatnici a starší, sme prijali včerajšiu správu o úmrtí Karla Gotta s nesmiernym bôľom . Skončila sa, a do nenávratna s ním, odišla jedná nesmierne nádherná časť nášho života.

Tohto veľkého človeka, umelca, milovali naše dva národy Čechov a Slovákov bez rozdielu, tohto maestra s veľkým „M“, sme si ani pred rokom 1989, ani po roku 1993, „nedelili“, jednoducho bol Náš, ako v Čechách, tak aj na Slovensku. On to vedel, a miloval nás a svoje publikum, taktiež bez rozdielu a úprimne .

Ja osobne (a ktorí z Vás, ste ho tiež milovali, a áno aj zbožňovali, pridajte sa ku mne, prosím), v deň kedy sa sním budeme lúčiť naposledy, v deň jeho pohrebu, si aj niekoľkokrát prehrám jeho jednu z najkrajších, a najemotívnejších piesni, ktorá je o ňom samom, a v ktorej vyjadril svoje prianie, keď príde tento deň smutného lúčenia – MUZIKA – „…Já nechci růži na rakev já nechci pláč, já chci jen zpěv a do hrobu mně dejte píseň a zpívejte mně naposled. Ave Maria…“

 

Ďakujeme Vám Maestro, pán Karel Gott, nezabudneme …

 

PS:

 

My päťdesiatnici a starší, máme síce v srdciach veľký bôľ, ale v ňom aj radosť a vďaku osudu, lebo my sme mali to šťastie, že sme mohli tohto velikána, Česko – Slovenskej hudobnej a umeleckej scény, zažiť „naživo“, a tešiť sa na každú jeho novú pieseň, ktoré boli nielen výnimočne, melodické a rytmické, ale texty týchto piesní boli, a budú nenapodobiteľné, a mali v sebe veľkú emóciu, výpovednú hodnotu o danej téme a myšlienke, ktorú chcel touto piesňou vyjadriť !

 

Falošní štyria „mušketieri“, Truban, Beblavý, Kiska, Hlina !

14.11.2019

Áno títo štyria falošní, nazvime ich štyria „mušketieri“, p. Michal Truban (PS), p. Miroslav Beblavý (SPOLU), p. Andrej Kiska (Za ľudí) a Alojz Hlina (KDH) sa svorne ako jeden muž, postavili viac »

RTVS o 5 minút 12, nedeľa 10. 11. 2019-agresívna až drzá p. Remišová !

13.11.2019

RTVS si akosi nedá povedať a neustále „provokuje“ občanov a oprávnených voličov SR obsadzovaním, tejto najdôležitejšej politickej diskusnej relácie RTVS – O 5 minút 12. Do ostatnej nedeľnej viac »

Šéf EP si „vyšliapol“ na europoslanca SR, suverénneho člena EÚ, za vyslovenie pravdy !

11.11.2019

p. Milan Uhrík (K-ĽSNS), bol v európskych voľbách 2019, riadne zvolený slovenskými občanmi, oprávnenými voličmi za europoslanca na funkčné obdobie 2019-2024. Týmto sa všetci naši europoslanci viac »

Naruhito rituál

Japonský cisár Naruhito uskutočnil posledný rituál intronizácie

15.11.2019 07:57

Ide o mystickú, nočnú, šintoistickú ceremóniu, ktorá je v prevažne sekulárnej japonskej spoločnosti vnímaná kontroverzne.

CHILE-PROTESTS/

Demonštrácie v Čile pokračovali aj napriek ústupkom vlády

15.11.2019 06:40

Pôvodne študentský protest proti zvýšeniu cien cestovných lístkov v metre sa rýchlo vymkol spod kontroly a demonštrácie prerástli do násilia.

SR Košice Luník IX čierna skládka odpratávanie KEX

VIDEO: Panelák na Luníku IX zbúrajú. Špinu čistil bager

15.11.2019 06:00

Po skončení prác za zhruba 60-tisíc eur sa ráta aj s jeho zbúraním, pravdepodobne sa tak stane ešte do konca roka.

parlament,

Prieskum: Voľby by vyhral Smer, Kiskova strana na druhom mieste

14.11.2019 22:51, aktualizované: 23:04

Prieskum na vzorke 1 111 respondentov sa uskutočnil od 9. do 13. novembra.

ferro

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 79
Celková čítanosť: 496161x
Priemerná čítanosť článkov: 6281x

Autor blogu

Kategórie