Založ si blog

Zbohom Maestro, Zbohom „Božskej Kája“ !

My päťdesiatnici a starší, sme prijali včerajšiu správu o úmrtí Karla Gotta s nesmiernym bôľom . Skončila sa, a do nenávratna s ním, odišla jedná nesmierne nádherná časť nášho života.

Tohto veľkého človeka, umelca, milovali naše dva národy Čechov a Slovákov bez rozdielu, tohto maestra s veľkým „M“, sme si ani pred rokom 1989, ani po roku 1993, „nedelili“, jednoducho bol Náš, ako v Čechách, tak aj na Slovensku. On to vedel, a miloval nás a svoje publikum, taktiež bez rozdielu a úprimne .

Ja osobne (a ktorí z Vás, ste ho tiež milovali, a áno aj zbožňovali, pridajte sa ku mne, prosím), v deň kedy sa sním budeme lúčiť naposledy, v deň jeho pohrebu, si aj niekoľkokrát prehrám jeho jednu z najkrajších, a najemotívnejších piesni, ktorá je o ňom samom, a v ktorej vyjadril svoje prianie, keď príde tento deň smutného lúčenia – MUZIKA – „…Já nechci růži na rakev já nechci pláč, já chci jen zpěv a do hrobu mně dejte píseň a zpívejte mně naposled. Ave Maria…“

 

Ďakujeme Vám Maestro, pán Karel Gott, nezabudneme …

 

PS:

 

My päťdesiatnici a starší, máme síce v srdciach veľký bôľ, ale v ňom aj radosť a vďaku osudu, lebo my sme mali to šťastie, že sme mohli tohto velikána, Česko – Slovenskej hudobnej a umeleckej scény, zažiť „naživo“, a tešiť sa na každú jeho novú pieseň, ktoré boli nielen výnimočne, melodické a rytmické, ale texty týchto piesní boli, a budú nenapodobiteľné, a mali v sebe veľkú emóciu, výpovednú hodnotu o danej téme a myšlienke, ktorú chcel touto piesňou vyjadriť !

 

Hospitalizácia Igora Matoviča je nevyhnutná a je celkom určite namieste!

26.11.2020

Myslím to celkom vážne ! A je to na prospech nie len jemu samotnému, ale predovšetkým je to na prospech celej našej spoločnosti. A ako to dosiahnuť ? Nuž presne tak, ako on chce dosiahnuť, aby sa občania SR išli testovať. Teda „dobrovoľne“ – nasilu! Je potrebné Igorovi Matovičovi dať jasnú slobodnú vôľu – buď pôjde dobrovoľne na niekoľko mesiacov na riadne [...]

I privinula Zuzana Igora na svoju politickú hruď, i zbavila ho viny. . .

25.11.2020

Zuzana Čaputová dňa 24.11.2020 učinila „zásadné“ vyhlásenie k občanom SR, k aktuálnej politickej situácií v našom štáte. Stretol som sa z názorom, že ju za toto nemáme už nijako „vyrušovať“ lebo viac už vykonať pre blaho národa nemôže. Naozaj ? Nuž ja som presvedčený, že svojim „zásadným“ vyhlásením ešte viacej situáciu zhoršila. Pozrime sa nato [...]

Zuzana Čaputová, je čas prezuť črievičky za bagandže!

24.11.2020

Aby nedošlo k omylu. Myslím tým prezutie – politické črievičky, za politické bagandže. Zuzana Čaputová, v pozícií najvyššieho ústavného činiteľa SR, už raz politické bagandže na „nohách“ mala. Bolo to po celý čas, keď v nich „chodila“ od svojej inaugurácie 15. júna 2019 do vyhlásenia výsledkov parlamentných volieb 2020 – do 1.3.2020. Začnem však [...]

NAKA

NAKA preverí informácie o údajnej korupcii prokurátorov

26.11.2020 16:48

O údajnom korupčnom správaní sa prokurátorov hovoril Alojz Baránik (SaS). Tvrdí, že môže mať informácie o tom, že prokurátori berú úplatky vo výškach 500 alebo 1000 eur.

Boris kollár

Kollárove návštevy sú vraj v poriadku, v piatok ho prepustia

26.11.2020 16:32

Generálny riaditeľ nemocnice potvrdil, že došlo ku konfliktu medzi sestričkami a priateľkami šéfa Národnej rady.

balistická raketa

Rusko vyskúšalo novú hypersonickú strelu protiraketovej obrany

26.11.2020 16:32, aktualizované: 17:01

Fregata triedy Admiral Gorškov úspešne otestovala protilodnú hypersonickú riadenú strelu 3M22 Cirkon v rámci testov nových zbraní.

November 89

Mikulec: Postup policajtov pri incidente s Gálom a Zajacom na výročie novembra '89 sa preveruje

26.11.2020 15:39

Minister vnútra sa podľa svojich slov o incident zaujíma. Postup bratislavských krajských policajtov je podľa neho predmetom kontroly.