Založ si blog

Antisystémové strany – PS/SPOLU, KDH, ZĽ, SaS, OĽaNO

Za týmto nadpisom a pomenovaním, týchto strán, ako antisystémové si plne stojím, a následne to nižšie v texte aj zdôvodňujem.

Zástupcovia a lídri týchto strán sa na všetkých svojich tlačových besedách, netaja, a priam to zdôrazňujú, že po parlamentných voľbách 2020, keď „uchopia“ moc do svojich rúk (čo silne pochybujem !), tak zmenia na Slovensku systém. A môžu sa teraz všetci ohradiť, že majú na mysli systém vládnutia. Omyl vážení ! Oni chcú zmeniť systém, zmenou legislatívy a teda zmenou zákonov, aj ústavných, a to už je jasná zmena platnosti doterajšieho právneho a legislatívneho systému SR.

Títo „skutoční“ a „slušní“ „demokrati“ (Čističi), veľmi radi, ako antisystémové strany pomenúvajú K-ĽSNS a samozrejme aj stranu, za ktorú bude v PV 2020 kandidovať JUDr. Štefan Harabin.

Slovenské konšpiračné, manipulatívne a „mienkotvorné“ média s veľkou obľubou neustále opakujú toto :

Ak je niečo antisystémové, tak potom je to extrémistické, a čo je extrémistické, tak je to fašistické !

A na základe toho, mi vychádza, len jedna politická rovnica na Slovensku :

 

PS/SPOLU, ZĽ, KDH, SaS, OĽaNO = antisystémový = extrémistický = fašistický

 

Takže „vážená“ dnešná „slušná“ a „najslušnejšia“ opozícia, ja Vás poteším, a uvádzam Vám najnovšiu definíciu fašizmu, a to citátom historika a politológa Rogera Griffina z Oxford Brookes University (UK), ktorý jednoducho musí byť Vami akceptovaný, lebo pochádza z Vami zbožňovaného západného sveta (liberálneho a ultra liberálneho) a z najznámejšej univerzity sveta, teda citát znie :

 

„druh modernej politiky, ktorej ašpiráciou je vytvorenie totálnej revolúcie v politickej a spoločenskej kultúre určitého národného alebo etnického  spoločenstva. Zatiaľ čo je extrémne heterogénny v špecifickej ideológii rôznych svojich permutácií, spoločenskej podpore, forme organizácie, ktorú príjme ako antisystémové hnutie, a i v type politického systému, režimu či domova, ktorý plánuje vytvoriť, obecný fašizmus čerpá svoju internú kohéziu i citovú hnaciu silu z mýtického jadra, podľa ktorého vnímané obdobie dekadencie a degenerácie bezprostredne alebo časom ustúpi a dá priestor obdobiu znovuzrodenia a regenerácie v post-liberálnom novom svetovom poriadku.“

 

Keď viete čítať, „vážená“ opozícia s porozumením (čo Vy tvrdíte, že áno), tak by ste z vyššie uvedeného citátu, mali pochopiť, že to to je Váš obraz v politickom zrkadle Slovenska.

 

Moja skratka tohto citátu, pre menej chápavejších opozičníkov a hlavne slovenských „novinárov“, znie takto :

„Fašizmus, je moderná politika, totálnej revolúcie v politickej a spoločenskej kultúre, forma organizácie, pre obdobie znovuzrodenia v post – liberálnom novom systéme spoločnosti (Slovenska) !“

 

A ešte základná definícia slova fašizmus. Pojem fašizmus pochádza z latinského slova fasces, ktoré sa prekladá, ako zväzok !

A Vy predsa predstavujete ten „najpevnejší“ zväzok „slušných“, „demokratických“ a „nových“ politikov proti zlému a nenávidenému ficoizme !

Vo Vašom prejave je viacej fašistických prvkov, len jeden za všetky, je to popieranie jednej skupiny ľudí v systéme republiky, a to robotníkov, ktorým je potrebné, a možno to aj urobíte, vziať volebné právo, však „najčistejší“, „najslušnejší“ Čistič p. Truban ?, a ostatný jeho koaličníci mu ako Trúby ( výraz odvodený od slova „truban“) pritakávate, ale v jeho prípade je to pre Vás v poriadku, veď on sa vie aspoň ospravedlniť ! Totálny hnus !

A Vy konšpiračné „mienkotvorné“ média (Denník N, SME, Aktuality.sk, TV JOV, TV Markíza a RTVS), tiež by ste sa mali naučiť tieto vlády chtivé a moci chtivé, západnému kapitálu zapredané, strany, nazývať pravým menom, a to ako extrémistické a teda fašistické !

Čaputová, Kovačič a im podobní, boli zrušení na jednu dobu naozajstným demokratom!

29.05.2024

Kedysi dávno za mojich mladých čias, teda dávno pred novembrom 1989, sa zvyklo hovoriť, že – „Zrušil ho na tri doby“. Toto slovné spojenie sa zvyklo použiť vtedy, ak niekto niekoho na základe faktov a nepriestrelných argumentov dostal do polohy, že sa dotyčný musel hanbiť za to, čo urobil, povedal…, čomu jednoducho nerozumel resp. nebol v tom dostatočne zdatný. [...]

Zamestnanci TV Markíza a spol. nič nepochopili!

28.05.2024

A nie len v TV Markíza, ale aj v Sme.sk, v Aktuality.sk, v Denníku N a vo všetkých tých médiach, ktoré si ešte stále namýšľajú, že len oni jediné sú tie, čo majú právo a patent na pravdu, že len oni sú tí, čo majú právo odsudzovať iné média, že len oni sú tí, čo majú právo Slovákov nie informovať, ale ich vedomie a mienku formovať na svoj obraz! TV [...]

Čaputová Jančkárovej – „Držím palce aj Vám“.

27.05.2024

Týmito slovami sa Čaputová rozlúčila s redaktorkou RTVS v relácií O 5 minút 12 v ostatnej nedeľnej relácií. https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/14036/468070#4219 Pýtam sa, to čo je? V čom Čaputová drží Jančkárovej palce? Nuž, ale pekne po poriadku. Skôr, ako sa dostanem k hlavnej téme dnešného môjho článku, k „nestrannej“ a „apolitickej“ TV diskusií [...]

Klíma / Emisie / Dym / Továreň / Fabrika / Znečistenie /

Toto je boj s emisiami a cesta k uhlíkovej neutralite? Scholzova vláda odklepla ukladanie CO2 do mora

29.05.2024 14:08

Metóda vyvoláva kontroverzie kvôli vysokým nákladom a možným rizikám pre životné prostredie.

ministerstvo zdravotníctva, mz sr,

Pre nález obálky s neznámym obsahom evakuovali budovu sídla ministerstva zdravotníctva

29.05.2024 13:38

Na mieste sa momentálne vykonávajú nevyhnutné prvotné úkony.

Stíhačka F-35

Druhá havária za mesiac: V USA sa zrútila stíhačka F-35, pilot utrpel vážne zranenia

29.05.2024 13:33

Stroj pred haváriou doplnil palivo počas zastávky na leteckej základni Kirtland v Novom Mexiku.

Turów / Turw /

Suma sa vyšplhala do závratných výšok. Poľsko pokutu za baňu Turów musí zaplatiť, rozhodol súd

29.05.2024 13:15

Česko podalo žalobu na Poľsko ešte vo februári 2021.