Založ si blog

Konšpiračné, „ mienkotvorné „ média SME, Denník „N“, Aktuality. sk, TV JOJ, TV Markíza, RTVS

Dobrý deň, Vážení pisatelia a čitatelia príspevkov, dovoľte mi tento môj názor.

Za konšpiračné a „mienkotvorné „ média, u nás na Slovensku považujem denník SME, Denník N, Aktuality.sk, TV Markíza, TV JOJ a je mi ľúto, ale aj RTVS, ktorá preberie z predu menovaných médií, každú konšpiráciu a prezentuje ju tiež, ako jedinú absolútnu a skutočnú pravdu.

Média by mali byť informatívne a nie mienkotvorné. Mali by informovať verejnosť, čo sa deje v SR, len a na základe overených informácií, a to na základe Zákona o voľnom prístupe k informáciám, ktorý sa týka predovšetkým štátnych, verejných a samosprávnych inštitúcií.

Média nemajú za úlohu v spoločnosti vytvárať o niekom, o niečom mienku. Napr. príde z nejakých vyšších záujmových kruhov, objednávka vytvoriť o nejakom politikovi, podnikateľovi, sudcovi a pod. mienku v spoločnosti, že je to gauner, zlodej, podvodník, vrah, mafián a podobne. Zadávateľ slušne zaplatí a média na základe, akých si informácií z dobre utajovaného zdroja, z dobre informovaného zdroja, zo zdroja blízkeho k danej osobe, alebo inštitúcií, tu budú pravidelne, dlhé mesiace a roky vypisovať o tejto osobe, inštitúcií akési „ absolútne a skutočné pravdy“. Pre mňa je článok, komentár alebo reportáž na základe takýchto zdrojov, len akási konšpirácia na základe jediného zdroja JPP ( jedna pani povedala).

Kto dokáže novinárovi, že napísal článok resp. natočil reportáž, len na základe JPP a skryl to za konštatáciu, že je to z dobre informovaného, ale tajného zdroja ?!

O to väčší problém je to, keď novinár, reportér vo svojom článku, reportáži uvedie skutočnosti, ktoré sa javia, ako únik informácií z justičného prostredia. Takéto informácie by mali byť považované za trestný čin, pretože protizákonne došlo k úniku takých skutočnosti, ktoré môžu v konečnom dôsledku viesť aj k zmareniu vyšetrovania a potrestania pravých vinníkov. A niekedy sa natíska otázka, či toto, nie je ten pravý dôvod novinára, že má záujem o takto znemožnené ďalšie konanie.

Novinári by nemali mať, žiadne dobre utajované zdroje, ak má byť článok čistý a pravdivý, tak prosím uviesť zdroj a ak tento s tým nesúhlasí, tak potom je potrebne o takto získanej informácii ani nepísať. A tak isto sa čudujem nášmu právnemu systému, že nie je možné sa právnou cestou dožadovať u dotknutého novinára, aby zverejnil zdroj svojich zverejnených informácií, lebo je chránený, a my čitatelia a konzumenti takýchto „ pravdivých „ správ máme plné právo sa domnievať, že ten zdroj sa nazýva JPP.

Jeden  bývalý Český minister kultúry, p. Vítězslav Jandák, vyjadril, pred konaním volieb do parlamentu ČR, jednu naozaj múdru vetu : „ Když Vám budou v televizi měsíc ukazovat opici, tak nakonec budete volit opici „ a toto môžeme na naše mediálne konšpiračne „ mienkotvorné „ média, parafrázovať asi takto : „ Keď Vám o niekom budú dlhé mesiace a roky písať a hovoriť , že je opica, tak národ nakoniec uverí, že dotyčná osoba je opica „ !

Ďakujem pekne za takúto „ mienkotvornosť “, ktorá sa dá nazvať aj manipulatívnosť s vedomím občanov SR !

Biden verí Putinovi a povzbudzuje ho do konečného víťazstva, Trumpa si vybral za svoju pravú ruku!

12.07.2024

A takýto človek vraj „vládne“ svetu? A takémuto človeku sa EÚ klania? Naozaj toto už ani nie je smiešne! Toto je tragédia, ktorá môže ľudstvo veľmi mrzieť! Toto je na hlboké zamyslenie sa! Je nemysliteľné, aby človek s tak ťažkým mentálnym postihnutím, aké s najväčšou pravdepodobnosťou má „prezident“ USA Joe Biden, bol ten, ktorého budú poslúchať [...]

Samit NATO Washington 2024 – spolok mierotvorcov alebo kazisvetov?

11.07.2024

Hneď na úvod celkom jasne napíšem, že ak by to bolo v mojej moci, tak by som okamžite z tohto spolku stiahol Pellegriniho aj Blanára a nechal by som tam za SR len tých najnižšie protokolárne postavených z nášho rezortu zahraničnej diplomacie, ktorý by tam boli pro forma! Z obsahu článku jasne vyplynie prečo. Ale pekne po poriadku. Vo Washingtone prebieha stretnutie NATO, [...]

Bola to Moskva alebo Kyjev? A opäť ani len náznak elementárnej zdržanlivosti!

10.07.2024

Isteže dňa 24.2.2022 to bola Moskva, ktorá vojensky vstúpila na územie Ukrajiny. O tom niet pochýb ani sporu. Spor nie je ani v tom, že tak učiniť nikdy nemala. V čom spor však je, či to bola akcia vyprovokovaná alebo nevyprovokovaná. Ale toto tu dnes riešiť nejdem. V dnešnom článku sa povenujem tomu, že tu máme opäť niečo, čo sa na území Ukrajiny nikdy stať nemalo [...]

Donald Trump

Streľba na Trumpa, agenti tajnej služby ho krvavého stiahli z pódia. Strelec je mŕtvy

14.07.2024 00:36, aktualizované: 02:04

Na predvolebnom mítingu Donalda Trumpa v Pensylvánii zazneli zvuky výstrelov, následne zakrvaveného exprezidenta odviedli bezpečnostné zložky z pódia.

Election 2020 Debate

Senátor Sanders podporil Bidena, označil ho za najsilnejšieho súpera pre "demagóga a patologického klamára" Trumpa

13.07.2024 20:25

Keď sa demokrati zjednotia a nenechajú sa "rozptýliť", Biden podľa neho vyhrá.

Elon Musk

Musk prispel na Trumpovu kampaň, nie je jasné koľko, uvádza agentúra Bloomberg

13.07.2024 19:50

Miliardár daroval peniaze jednej z organizácií, ktorá sa usiluje o znovuzvolenie amerického exprezidenta.

bane, uhlie, banník. baňa.

Poľský baník uväznený pod zemou viac než 48 hodín bol nájdený živý

13.07.2024 19:06

Baňu Rydułtowy vo štvrtok ráno okolo 08.00 h. v hĺbke približne 1 200 metrov zasiahli silné otrasy.