Založ si blog

Konšpiračné, „ mienkotvorné „ média SME, Denník „N“, Aktuality. sk, TV JOJ, TV Markíza, RTVS

Dobrý deň, Vážení pisatelia a čitatelia príspevkov, dovoľte mi tento môj názor.

Za konšpiračné a „mienkotvorné „ média, u nás na Slovensku považujem denník SME, Denník N, Aktuality.sk, TV Markíza, TV JOJ a je mi ľúto, ale aj RTVS, ktorá preberie z predu menovaných médií, každú konšpiráciu a prezentuje ju tiež, ako jedinú absolútnu a skutočnú pravdu.

Média by mali byť informatívne a nie mienkotvorné. Mali by informovať verejnosť, čo sa deje v SR, len a na základe overených informácií, a to na základe Zákona o voľnom prístupe k informáciám, ktorý sa týka predovšetkým štátnych, verejných a samosprávnych inštitúcií.

Média nemajú za úlohu v spoločnosti vytvárať o niekom, o niečom mienku. Napr. príde z nejakých vyšších záujmových kruhov, objednávka vytvoriť o nejakom politikovi, podnikateľovi, sudcovi a pod. mienku v spoločnosti, že je to gauner, zlodej, podvodník, vrah, mafián a podobne. Zadávateľ slušne zaplatí a média na základe, akých si informácií z dobre utajovaného zdroja, z dobre informovaného zdroja, zo zdroja blízkeho k danej osobe, alebo inštitúcií, tu budú pravidelne, dlhé mesiace a roky vypisovať o tejto osobe, inštitúcií akési „ absolútne a skutočné pravdy“. Pre mňa je článok, komentár alebo reportáž na základe takýchto zdrojov, len akási konšpirácia na základe jediného zdroja JPP ( jedna pani povedala).

Kto dokáže novinárovi, že napísal článok resp. natočil reportáž, len na základe JPP a skryl to za konštatáciu, že je to z dobre informovaného, ale tajného zdroja ?!

O to väčší problém je to, keď novinár, reportér vo svojom článku, reportáži uvedie skutočnosti, ktoré sa javia, ako únik informácií z justičného prostredia. Takéto informácie by mali byť považované za trestný čin, pretože protizákonne došlo k úniku takých skutočnosti, ktoré môžu v konečnom dôsledku viesť aj k zmareniu vyšetrovania a potrestania pravých vinníkov. A niekedy sa natíska otázka, či toto, nie je ten pravý dôvod novinára, že má záujem o takto znemožnené ďalšie konanie.

Novinári by nemali mať, žiadne dobre utajované zdroje, ak má byť článok čistý a pravdivý, tak prosím uviesť zdroj a ak tento s tým nesúhlasí, tak potom je potrebne o takto získanej informácii ani nepísať. A tak isto sa čudujem nášmu právnemu systému, že nie je možné sa právnou cestou dožadovať u dotknutého novinára, aby zverejnil zdroj svojich zverejnených informácií, lebo je chránený, a my čitatelia a konzumenti takýchto „ pravdivých „ správ máme plné právo sa domnievať, že ten zdroj sa nazýva JPP.

Jeden  bývalý Český minister kultúry, p. Vítězslav Jandák, vyjadril, pred konaním volieb do parlamentu ČR, jednu naozaj múdru vetu : „ Když Vám budou v televizi měsíc ukazovat opici, tak nakonec budete volit opici „ a toto môžeme na naše mediálne konšpiračne „ mienkotvorné „ média, parafrázovať asi takto : „ Keď Vám o niekom budú dlhé mesiace a roky písať a hovoriť , že je opica, tak národ nakoniec uverí, že dotyčná osoba je opica „ !

Ďakujem pekne za takúto „ mienkotvornosť “, ktorá sa dá nazvať aj manipulatívnosť s vedomím občanov SR !

Besnenie Denníka N a spol. – zastavte to GP JUDr. Čižnár ! Hrozia nepokoje a občianska vojna !

16.08.2019

Včerajšie spravodajstvo našich mienkotvorných TV, ma doslova šokovalo. Na základe protištátneho Denníka N, ktoré prostredníctvom „novinárky“ Moniky Tódovej, zverejnilo „najpravdivejšiu“ viac »

Blíži sa koniec „prezidentovania“ pani Čaputovej ? !

15.08.2019

Možno sa Vám zdá táto konštatácia poriadne pritiahnutá za vlasy, ale povedzme si čo nás čaká v septembri a októbri, po prázdninách. NR SR bude opäť, a tentoraz už určite vo verejnej voľbe, viac »

Slovenský zbedačený pracujúci ľud, tras sa ! Opäť sa blíži recesia ekonomiky EÚ a celého sveta ! Čo na to, nedajbože budúci premiér SR p. Truban ?

15.08.2019

Dôvody na novú recesiu ekonomiky, neprichádzajú z východu ( Rusko, Čína), ale opäť zo západu, keď hlavne nemecká ekonomika, už tretí mesiac po sebe vykazuje pokles, ako nás o tom informujú viac »

Ľubomír Palčák

Palčák: Liberalizáciu železníc treba vnímať pozitívne

19.08.2019 08:00

Vyššia kvalita služieb pre cestujúcich a zároveň nižšie náklady pre štát - to by mala priniesť liberalizácia železníc podľa dopravného experta Ľubomíra Palčáka.

Venezuela US Talks

USA tajne rokujú so šéfom venezuelskej vládnej strany

19.08.2019 07:06

Podľa agentúry AP nie je jasné, či sa predbežné rozhovory konajú s Madurovým súhlasom, alebo nie.

Adrian Darya 1 / Grace 1 / Irán / Gibraltár /

Iránsky tanker i napriek úsiliu USA opustil Gibraltár

19.08.2019 06:33

Podľa webového portálu MarineTraffic, ktorý poskytuje informácie o pohybe lodí, iránsky supertanker vyplával včera krátko pred polnocou juhovýchodným smerom.

Grónsko, ľadovce, Arktída, zima

Trump o kúpe Grónska nežartoval. Keby bolo na predaj, stálo by miliardy

19.08.2019 06:16

V roku 1946 USA ponúkli Dánsku za Grónsko 100 miliónov USD, čo je po zohľadnení inflácie 1,3 miliardy USD. Dnes by to bolo oveľa viac.

ferro

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 18
Celková čítanosť: 73986x
Priemerná čítanosť článkov: 4110x

Autor blogu

Kategórie