Založ si blog

Konšpiračné, „ mienkotvorné „ média SME, Denník „N“, Aktuality. sk, TV JOJ, TV Markíza, RTVS

Dobrý deň, Vážení pisatelia a čitatelia príspevkov, dovoľte mi tento môj názor.

Za konšpiračné a „mienkotvorné „ média, u nás na Slovensku považujem denník SME, Denník N, Aktuality.sk, TV Markíza, TV JOJ a je mi ľúto, ale aj RTVS, ktorá preberie z predu menovaných médií, každú konšpiráciu a prezentuje ju tiež, ako jedinú absolútnu a skutočnú pravdu.

Média by mali byť informatívne a nie mienkotvorné. Mali by informovať verejnosť, čo sa deje v SR, len a na základe overených informácií, a to na základe Zákona o voľnom prístupe k informáciám, ktorý sa týka predovšetkým štátnych, verejných a samosprávnych inštitúcií.

Média nemajú za úlohu v spoločnosti vytvárať o niekom, o niečom mienku. Napr. príde z nejakých vyšších záujmových kruhov, objednávka vytvoriť o nejakom politikovi, podnikateľovi, sudcovi a pod. mienku v spoločnosti, že je to gauner, zlodej, podvodník, vrah, mafián a podobne. Zadávateľ slušne zaplatí a média na základe, akých si informácií z dobre utajovaného zdroja, z dobre informovaného zdroja, zo zdroja blízkeho k danej osobe, alebo inštitúcií, tu budú pravidelne, dlhé mesiace a roky vypisovať o tejto osobe, inštitúcií akési „ absolútne a skutočné pravdy“. Pre mňa je článok, komentár alebo reportáž na základe takýchto zdrojov, len akási konšpirácia na základe jediného zdroja JPP ( jedna pani povedala).

Kto dokáže novinárovi, že napísal článok resp. natočil reportáž, len na základe JPP a skryl to za konštatáciu, že je to z dobre informovaného, ale tajného zdroja ?!

O to väčší problém je to, keď novinár, reportér vo svojom článku, reportáži uvedie skutočnosti, ktoré sa javia, ako únik informácií z justičného prostredia. Takéto informácie by mali byť považované za trestný čin, pretože protizákonne došlo k úniku takých skutočnosti, ktoré môžu v konečnom dôsledku viesť aj k zmareniu vyšetrovania a potrestania pravých vinníkov. A niekedy sa natíska otázka, či toto, nie je ten pravý dôvod novinára, že má záujem o takto znemožnené ďalšie konanie.

Novinári by nemali mať, žiadne dobre utajované zdroje, ak má byť článok čistý a pravdivý, tak prosím uviesť zdroj a ak tento s tým nesúhlasí, tak potom je potrebne o takto získanej informácii ani nepísať. A tak isto sa čudujem nášmu právnemu systému, že nie je možné sa právnou cestou dožadovať u dotknutého novinára, aby zverejnil zdroj svojich zverejnených informácií, lebo je chránený, a my čitatelia a konzumenti takýchto „ pravdivých „ správ máme plné právo sa domnievať, že ten zdroj sa nazýva JPP.

Jeden  bývalý Český minister kultúry, p. Vítězslav Jandák, vyjadril, pred konaním volieb do parlamentu ČR, jednu naozaj múdru vetu : „ Když Vám budou v televizi měsíc ukazovat opici, tak nakonec budete volit opici „ a toto môžeme na naše mediálne konšpiračne „ mienkotvorné „ média, parafrázovať asi takto : „ Keď Vám o niekom budú dlhé mesiace a roky písať a hovoriť , že je opica, tak národ nakoniec uverí, že dotyčná osoba je opica „ !

Ďakujem pekne za takúto „ mienkotvornosť “, ktorá sa dá nazvať aj manipulatívnosť s vedomím občanov SR !

Hospitalizácia Igora Matoviča je nevyhnutná a je celkom určite namieste!

26.11.2020

Myslím to celkom vážne ! A je to na prospech nie len jemu samotnému, ale predovšetkým je to na prospech celej našej spoločnosti. A ako to dosiahnuť ? Nuž presne tak, ako on chce dosiahnuť, aby sa občania SR išli testovať. Teda „dobrovoľne“ – nasilu! Je potrebné Igorovi Matovičovi dať jasnú slobodnú vôľu – buď pôjde dobrovoľne na niekoľko mesiacov na riadne [...]

I privinula Zuzana Igora na svoju politickú hruď, i zbavila ho viny. . .

25.11.2020

Zuzana Čaputová dňa 24.11.2020 učinila „zásadné“ vyhlásenie k občanom SR, k aktuálnej politickej situácií v našom štáte. Stretol som sa z názorom, že ju za toto nemáme už nijako „vyrušovať“ lebo viac už vykonať pre blaho národa nemôže. Naozaj ? Nuž ja som presvedčený, že svojim „zásadným“ vyhlásením ešte viacej situáciu zhoršila. Pozrime sa nato [...]

Zuzana Čaputová, je čas prezuť črievičky za bagandže!

24.11.2020

Aby nedošlo k omylu. Myslím tým prezutie – politické črievičky, za politické bagandže. Zuzana Čaputová, v pozícií najvyššieho ústavného činiteľa SR, už raz politické bagandže na „nohách“ mala. Bolo to po celý čas, keď v nich „chodila“ od svojej inaugurácie 15. júna 2019 do vyhlásenia výsledkov parlamentných volieb 2020 – do 1.3.2020. Začnem však [...]

NAKA

NAKA preverí informácie o údajnej korupcii prokurátorov

26.11.2020 16:48

O údajnom korupčnom správaní sa prokurátorov hovoril Alojz Baránik (SaS). Tvrdí, že môže mať informácie o tom, že prokurátori berú úplatky vo výškach 500 alebo 1000 eur.

Boris kollár

Kollárove návštevy sú vraj v poriadku, v piatok ho prepustia

26.11.2020 16:32

Generálny riaditeľ nemocnice potvrdil, že došlo ku konfliktu medzi sestričkami a priateľkami šéfa Národnej rady.

balistická raketa

Rusko vyskúšalo novú hypersonickú strelu protiraketovej obrany

26.11.2020 16:32, aktualizované: 17:01

Fregata triedy Admiral Gorškov úspešne otestovala protilodnú hypersonickú riadenú strelu 3M22 Cirkon v rámci testov nových zbraní.

November 89

Mikulec: Postup policajtov pri incidente s Gálom a Zajacom na výročie novembra '89 sa preveruje

26.11.2020 15:39

Minister vnútra sa podľa svojich slov o incident zaujíma. Postup bratislavských krajských policajtov je podľa neho predmetom kontroly.