Založ si blog

Konšpiračné, „ mienkotvorné „ média SME, Denník „N“, Aktuality. sk, TV JOJ, TV Markíza, RTVS

Dobrý deň, Vážení pisatelia a čitatelia príspevkov, dovoľte mi tento môj názor.

Za konšpiračné a „mienkotvorné „ média, u nás na Slovensku považujem denník SME, Denník N, Aktuality.sk, TV Markíza, TV JOJ a je mi ľúto, ale aj RTVS, ktorá preberie z predu menovaných médií, každú konšpiráciu a prezentuje ju tiež, ako jedinú absolútnu a skutočnú pravdu.

Média by mali byť informatívne a nie mienkotvorné. Mali by informovať verejnosť, čo sa deje v SR, len a na základe overených informácií, a to na základe Zákona o voľnom prístupe k informáciám, ktorý sa týka predovšetkým štátnych, verejných a samosprávnych inštitúcií.

Média nemajú za úlohu v spoločnosti vytvárať o niekom, o niečom mienku. Napr. príde z nejakých vyšších záujmových kruhov, objednávka vytvoriť o nejakom politikovi, podnikateľovi, sudcovi a pod. mienku v spoločnosti, že je to gauner, zlodej, podvodník, vrah, mafián a podobne. Zadávateľ slušne zaplatí a média na základe, akých si informácií z dobre utajovaného zdroja, z dobre informovaného zdroja, zo zdroja blízkeho k danej osobe, alebo inštitúcií, tu budú pravidelne, dlhé mesiace a roky vypisovať o tejto osobe, inštitúcií akési „ absolútne a skutočné pravdy“. Pre mňa je článok, komentár alebo reportáž na základe takýchto zdrojov, len akási konšpirácia na základe jediného zdroja JPP ( jedna pani povedala).

Kto dokáže novinárovi, že napísal článok resp. natočil reportáž, len na základe JPP a skryl to za konštatáciu, že je to z dobre informovaného, ale tajného zdroja ?!

O to väčší problém je to, keď novinár, reportér vo svojom článku, reportáži uvedie skutočnosti, ktoré sa javia, ako únik informácií z justičného prostredia. Takéto informácie by mali byť považované za trestný čin, pretože protizákonne došlo k úniku takých skutočnosti, ktoré môžu v konečnom dôsledku viesť aj k zmareniu vyšetrovania a potrestania pravých vinníkov. A niekedy sa natíska otázka, či toto, nie je ten pravý dôvod novinára, že má záujem o takto znemožnené ďalšie konanie.

Novinári by nemali mať, žiadne dobre utajované zdroje, ak má byť článok čistý a pravdivý, tak prosím uviesť zdroj a ak tento s tým nesúhlasí, tak potom je potrebne o takto získanej informácii ani nepísať. A tak isto sa čudujem nášmu právnemu systému, že nie je možné sa právnou cestou dožadovať u dotknutého novinára, aby zverejnil zdroj svojich zverejnených informácií, lebo je chránený, a my čitatelia a konzumenti takýchto „ pravdivých „ správ máme plné právo sa domnievať, že ten zdroj sa nazýva JPP.

Jeden  bývalý Český minister kultúry, p. Vítězslav Jandák, vyjadril, pred konaním volieb do parlamentu ČR, jednu naozaj múdru vetu : „ Když Vám budou v televizi měsíc ukazovat opici, tak nakonec budete volit opici „ a toto môžeme na naše mediálne konšpiračne „ mienkotvorné „ média, parafrázovať asi takto : „ Keď Vám o niekom budú dlhé mesiace a roky písať a hovoriť , že je opica, tak národ nakoniec uverí, že dotyčná osoba je opica „ !

Ďakujem pekne za takúto „ mienkotvornosť “, ktorá sa dá nazvať aj manipulatívnosť s vedomím občanov SR !

Dôkaz o tom, že USA majú pod kontrolou ekonomiku všetkých štátov sveta – ekonomická genocída ? !

12.12.2019

Kto iný, ako Denník N !, ktorý informoval ako prvý, že hovorca amerického veľvyslanectva na Slovensku Griffin Rozzel oznámil jasné a „demokratické“ rozhodnutie USA, že na základe tzv. Magnitského viac »

NAKA by sa mala začať zaoberať výrokmi USA, EÚ a niektorých našich politikov vo vzťahu k Ruskej federácií !

11.12.2019

V súvislosti na dianie okolo p. Milana Mazureka a p. Roberta Fica, že sa jeden dopustil a u druhého je tu podozrenie z trestného činu (§ 423 Trestného zákona SR 300/2005 Z.z.) – Hanobenie národa, viac »

Majú p. Mazurek, p. Fico pravdu ? , NAKA a NS SR tvrdia, že NIE, teda VINNÝ!

10.12.2019

Na úvod musí jasne zaznieť, že obsah tohto článku sa týka každého občana SR rovnako, bez výnimky a neuprednostňuje jednu skupinu obyvateľov SR pred druhou skupinou obyvateľov SR. V nadpise viac »

Ostrava, nemocnica, streľba

Postavil sa pred dcéru. Zomrel, aby ju zachránil

13.12.2019 06:00

Masakra v ostravskej Fakultnej nemocnici má hrdinu, ktorý položil život za svoje dieťa.

Česko-slovensko, československo

Senát Spojených štátov pochválil Čechov a Slovákov

13.12.2019 00:32

Senát USA blahoželá Česku a Slovensku k 30 rokom budovania demokracie, slobody a prosperity a ďakuje za príspevok k misiám NATO.

trump

Bloomberg: USA a Čína sa dohodli na podmienkach obchodu

12.12.2019 23:13

Spojené štáty a Čína sa dohodli na podmienkach prvej fázy dlho očakávanej obchodnej zmluvy. Čaká sa na podpis prezidenta Trumpa.

parlament, hodina otazok, opozicia,

Prieskum agentúry Polis: Smer vedie, Most-Híd sa vracia do hry

12.12.2019 22:53, aktualizované: 23:29

Podľa výsledkov agentúry Polis je Smer stále favoritom, skokanom obyčajní, Most-Híd by mal tiež vyše päť percent.

ferro

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 99
Celková čítanosť: 606826x
Priemerná čítanosť článkov: 6130x

Autor blogu

Kategórie