Založ si blog

Pán Mečiar, dnes to naozaj nemá význam pokiaľ. .. .

Vážený pán JUDr. Vladimír Mečiar, dnes obnovovať svoju politickú činnosť naozaj nemá význam. Ešte stále Vás všetky mienkotvorné média a na zaplakanie aj verejnoprávna televízia a všetci aktívny politici, či už parlamentný alebo ešte mimo parlamentný, nenávidia a namiesto toho, aby Vám vzdali vďaku za to, že tu máme svoj samostatný Slovenský štát a môžu sa biť o miesta vo vláde, ako psi o dobre mäsom obrastenú kosť, na Vás hádžu len špinu a nenávisť a pre niektorých tiež demokratov a hlavne mládež, narodená po skončení Vašej politickej kariéry, Vás nenazvú inak, ako len zlodej a vrah a všetci čo boli s Vami pri Vašich vládach sú banda zlodejská, po Vás prišli na scénu, už len sami anjeli.

Nuž pravda je taká, že z väčšej časti si za to môžete sám lebo mlčíte. Vraj Ste musel dať  amnestiu na skutok „zavlečenia“ Michala Kováča ml. širokú amnestiu, ako zastupujúci prezident SR (schválila ju celá vláda), pretože bolo pred voľbami a z dôvodu, že by sa v tomto prípade namočili viacerí vysokopostavený politický činitelia a aj sám bývalí prezident SR p. Michal Kováč st. a hrozilo im trestné stíhanie, ste sa obával, že by v spoločnosti zavládol nepokoj a mohla tu byť druhá Juhoslávia. Omyl pán Mečiar, ak je to tak, ako tvrdíte, nebolo treba brať ohľad na nikoho, a ako Tí dnešní politici s obľubou hovoria „padni komu padni“ (zatiaľ akosi ešte nikomu nepadlo, okrem dvoch bývalých ministrov za SNS), pretože dnes a v budúcnosti, ak to tak pôjde ďalej, tu hrozí ešte väčší konflikt, pretože to v spoločnosti vrie i keď sa nám snažia podsúvať, že nie.

Ale poďme na začiatok. Keď došlo k pokojnému rozchodu Čechov a Slovákov a 01.01.1993 vznikla de jure a de facto, samostatná Slovenská republika, bolo, že na námestiach nadšenia a to i napriek tomu, že bratia Česi z toho vyšli oveľa lepšie, už len to, že si ponechali nezmenenú viac ako 70 rokov spoločnú vlajku Československa a nemali s tým žiadne náklady a mnohé zahraničné ambasády a pod.

My Slováci a Vy so svojimi vládami, ste začal budovať novú štátnosť od piky – takmer žiadne devízové rezervy, nefunkčný bankový sektor, budovanie inštitúcií štátu, zakladanie Slovenských ambasád v zahraničí a pod.

Vtedy neprišiel za Vami veľký brat z Ameriky a nikto z vyspelých demokracií západnej Európy ( Nemecko, VB, Francúzsko, Taliansko) a nepovedal Vám, Vlado počúvaj, ako veľký demokrati sa veľmi tešíme že ste po 1000 rokoch útlaku, získali svoju samostatnosť, ale nemáte žiadne skúsenosti s vlastnou štátnosťou, s trhovou ekonomikou, nemáte takmer žiadne devízové rezervy, tak mi Vám pomôžeme a ver nechceme skúpiť Vaše zlaté nosnice VSŽ, SPP, elektrárne, Slovnaft a pod., len si prosím dávaj pozor, keď budeš tieto podniky privatizovať samozrejme do slovenských rúk, aby Ti tam tí tvoji chlapci nešafárili a okamžite, ak niečo také zaregistruješ, alebo Ťa na to opozícia upozorní, konaj okamžite a zasiahni tvrdou rukou, lebo je potom márne sa oháňať tým, že si postavil SR na nohy a že si do troch mesiacoch po vzniku SR nechodil po Václavaku po kolenách a prosil o späť vzatie pod českého leva, keď si dopustil, že Ti SR rozkradli Tvoji vlastný, teda Slováci.

A čo sa stalo ? Títo najväčší demokrati sveta si našli Mikuláša ( Dzurinda) a spol., TV Markíza a denníky, vtedy už opozícií naklonené a dávali rozum im. Povedali, pozri Mikuláš, My z Teba spravíme premiéra vlády SR a Ty potom budeš k nám štedrý, ako sa na správneho Mikuláša patrí. Mečiarovi nepomôžeme, pretože nám nechce predať rodinné striebro ,ako vidíš len to Slovensko rozkráda a čo na tom, že na začiatku ste mali kurz voči českej korune 1:3 a teraz sa Vladovi podarilo dokonca kurz otočiť v prospech slovenskej meny, ľudia to nevidia a budú vidieť len tú špinu čo na neho a jeho vlády nahádžeme, sorry Ty Mikuláš nahádžeš na spontánnych stretnutiach ľudí na námestiach všetkých väčších aj menších mestečkách a spontánne tam vyrastú pódia, spontánne tam nainštalujeme tú najkvalitnejšiu zvukovú aparatúru a spontánne tam budete vystupovať so spontánne nepripravenými príhovormi. Aby to bolo ešte dôveryhodnejšie, tak spolu vystúpiš na jednom pódiu s Róbertom (Fico) na pódiu pri TV Markíza a budete spolu bojovať, ako jeden muž za záchranu demokracie a Slovenska pred zlým mečiarizmom. No a potom, keď už budeš premiérom SR, tak jednoducho povieš, štát je zlý gazda, ľudia si aj tak nevšimnú, že predsa ten najvyšší gazda v štáte si Ty a predáš nám za misu šošovice všetky tie Vaše zlaté nosnice a My si zisk z nich budeme vyvážať do našich domovských štátoch, lebo naši ľudia predsa potrebujú mať vysokú životnú úroveň a Vy ste z čias socializmu navyknutý na skromnejší život a všetky ďalšie Vaše generácie budú po stáročia otročiť na nás, ale Mikuláš ver nám to je tá najväčšia sloboda a demokracia , aká sa Vám mohla dostať, buďte nám na veky vďačný !

Ďalej to už rozvádzať p. Mečiar nebudem, lebo by z toho bola dosť slušná knižka. Chcel som Vám len dať na vedomie, že počas svojich vlád, ste sa dopustil aj niekoľkých veľkých chýb, nebol ste tvrdý na svojich ministrov a slovenských privatizérov (viď p. Fico, keď ste bol s ním vo vláde, odvolal Vám ministrov a SNS dokonca odobral ministerstvo a zobral si ho svoju kontrolu) a najväčšia chyba, ktorú robíte do dnes je, že mlčíte a necháte sa byť po hlave, veď amnestie sú už, aj keď protiústavne ( zmenili si na svoj obraz niektoré ustanovenia, aby tak mohli učiniť ) a proti všetkým demokratickým princípom zrušené a národ je už dosť vyspelý na to, aby sa vedel vysporiadať s tým, čo sa tu dialo v rokoch 1994 až 1998 . A naozaj padni komu padni a keď z toho všetkého vyplynie, že aj Vám, tak musíte aj Vy niesť podiel viny. Všetko to však musíte podložiť skutočnými dôkazmi, lebo reči už nestačia.

Ak tak neučiníte, tak Váš terajší politický reštart bude takmer nulový.

Prajem veľa šťastia a odvahy, pretože je stále hovorím – pravda musí byť vyrieknutá, nech je akokoľvek nepríjemná !

Igor Matovič hovorí – Ja si idem svoje! Dokedy mu to budeme tolerovať?

08.03.2021

Toto je tragédia národa slovenského, celej našej spoločnosti, tragédia Slovenskej republiky! Nie, nepovažujem za tragédiu to, že veľká väčšina občanov-voličov SR sa 29. februára 2020 v PV rozhodli tak, ako sa rozhodli a odovzdali svoje volebné hlasy hlavne OĽANO a predovšetkým Igorovi Matovičovi – 498740 preferenčných hlasov pre Igora a celkovo pre OĽANO 721166 [...]

Bezhraničný cynizmus Zuzany Čaputovej!

07.03.2021

Nie, mňa absolútne nezaujíma, kto pripravuje Zuzane Čaputovej program, ba ani to čo v tom programe hovorí/číta a vykonáva lebo takto musí? Nie z jediného dôvodu. Zuzana Čaputová sa hrdí tým, že terazky je najvyšším ústavným činiteľom SR, podľa Ústavy SR – prezident/ka SR! To zanemená, že sa má v otázkach spoločensko-politických, či už domácich alebo [...]

Keď sa poslanec za OĽANO sekne a zároveň zázračne stratí pamäť aj chrbtovú kosť!

06.03.2021

Aby som bol úplný a presný, jedná sa o poslanca NR SR, ktorý kandidoval v PV 2020 do NR SR na kandidačnej listine strany(?), koalície(?) s názvom- OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, Kresťanská únia (KÚ), ZMENA ZDOLA“ zo 40 miesta, tréner a manažér tenisovej akadémie – Ján Krošlák. Avšak neviem, kde ho mám na základe tak dlhého názvu tejto [...]

kollár

Podľa Kollára by Matovič a Sulík po odchode z vlády rozpútali peklo v parlamente

08.03.2021 16:51

Odstúpením Igora Matoviča a Richarda Sulíka z funkcií by sa podľa šéfa Sme rodina nič nezmenilo.

čaputová

Čaputová: 80 percent zamestnancov v prvej línii tvoria ženy

08.03.2021 16:42, aktualizované: 17:00

Prezidentka upozornila, že výskyt domáceho násilia celosvetovo stúpa a nevyhlo sa to ani Slovensku.

samuel paty vražda

Útok na učiteľa Patyho vo Francúzsku podnietili aj lživé tvrdenia študentky

08.03.2021 16:35

Počas výsluchov vyšlo najavo, že dievčina, ktorá učiteľa obvinila z islamofóbie, v danom čase v triede ani nebola.

Vatikán SR Prezidentka Pápež Audiencia

Pápež prijal pozvanie od Čaputovej a príde na Slovensko

08.03.2021 16:03, aktualizované: 16:27

Svätého Otca pozvala prezidentka na návštevu ešte počas ich spoločného stretnutia v decembri minulého roka.