Založ si blog

ÚVOD

Dobrý deň vážení blogeri (pisatelia príspevkov). Na úvod by som sa chcel redakcií Pravda.sk poďakovať, že nám všetkým, radovým občanom SR, dáva bezplatnú možnosť vyjadriť sa k akýmkoľvek otázkam a témam.

Vystupujem tu pod menom ferro, ale nie som anonymným pisateľom, pretože v redakcií Pravdy majú všetky moje osobné údaje a teda som kedykoľvek vyhľadateľný.

Som muž, 53 r., ženatý jedno dieťa 12 r. a som z Košíc, vysokoškolské vzdelanie titul Ing. – VŠDS Žilina. Od roku 1985 zamestnaný a bez väčších vynútených prestávok (budem sa tomu venovať vo svojich príspevkoch), vždy v pracovnom procese a to od učňa až k najvyšším postom v rámci jedného podniku, vlastnými schopnosťami a pracovitosťou.

Veľmi často hovorím, že každý mladý človek vstupujúci do života, by si mal uvedomiť, že profesne rásť sa nedá tak, že po skončení školy či už strednej alebo vysokej chce okamžite dostať stoličku v kancelárií a riadiť procesy a kolektív, bez poznania podstaty a teda pri výstupe na hor je potrebné vždy ísť po jednotlivých stupňoch – schodoch, tak aby na každom schode vytrval tak dlho ako si to daná situácia a obťažnosť vyžaduje. To mu v budúcnosti zaručí, že podriadený ho nebudú môcť v ničom oklamať a zároveň si bude vážiť prácu svojich podriadených lebo ju aj on sám vykonával.

Aj tejto problematike sa budem venovať vo svojich ďalších príspevkov ak mladý chcú tak v blogoch.

Tento svoj úvodný príspevok chcem zakončiť tým, že moje príspevky nebudú nikoho urážať, ale bude to otvorený pohľad pracujúceho človeka a otca rodiny na témy, ktoré sú v našich mienkotvorných médiách značne skresľované resp. obchádzané a budú vychádzať z mojich celoživotných skúsenosti a poznania života na Slovensku s pred roka 1989 a aj po ňom.

Ďakujem Vám, že ste si tento môj úvodný príspevok prečítali až do konca a teším sa na Vaše reakcie na moje články.

Návšteva Pápeža v SR – pretvárka, faloš, farizejstvo!

16.09.2021

Nie, nejdem hodnotiť pápeža Františka lebo súhlasím s tým, čo napísal Eduard Chmelár na svojom FB profile, že – „Nemýľte sa – toto nie je pápež bratislavskej kaviarne, nie je to ten gýčový ujo, ktorého vám ukazujú v sklenenej vitrínke.“ Nuž áno o predošlom živote pápeža Františka, toho veľa naštudovaného nemám a teda sa nebudem k nemu nijako [...]

Očistec „očistca“!

15.09.2021

Zapredanecké, neoliberálne, Covid apartheidnej segregačnej diktatúre naklonené „slovenské objektívne“ média doslova šalejú! „Novinárske“ vlasy si trhajú! Koľkože títo zapredaneckí „novinári“ nadpráce vykonali, aby sa naplnili slová Igora Matoviča o tom, že oni (Matovičovci a spol.) budú iní, ako tí pred nimi, že oni kradnúť nebudú, že oni sú Vláda [...]

O 5 minút 12 – 12. 9. 2021 – nebotyčná tuposť a hlúposť!

14.09.2021

Ostatná politická diskusia na RTVS O 5 minút 12 bola pre mňa osobne, ukážkou totálnej nebotyčnej tuposti a hlúposti. Hovorím o moderátorovi RTVS Marekovi Makarovi a dvoch „dámach političkách“, o Anne Zemanovej z SaS a Miriam Šutekovej zo Za ľudí. Marek Makara považuje stav rozhádanosti a rozštiepenosti v zo Za ľudí pre občanov SR za tak dôležitý, že [...]

Týždeň mobility, bicykel

Namiesto áut kroky i cestovanie zadarmo

17.09.2021 04:45

Urobte 10-tisíc krokov a vyhrajte, alebo sa vyberte tatranskou električkou za polovičnú cenu. Začal sa Európsky týždeň mobility.

Ide o pravdu, Marián Gavenda

Kňaz Gavenda v Ide o pravdu: V kauze Bezák je na ťahu Vatikán. Predpokladám ponuku diecézy mimo Slovenska

17.09.2021 04:25

„Pápež František vedel o tom, čo počas jeho návštevy prežíva prezidentka Zuzana Čaputová vo svojej rodine,“ priznal v relácii Ide o pravdu kňaz Marián Gavenda.

NAKA, polícia, vyšetrovanie

Bývalý šéf vyšetrovateľov Šátek: Medzi policajtmi mohol byť legalizant SIS

17.09.2021 04:00

Podľa šéfa niekdajšieho Úrad boja proti korupcii Jozefa Šáteka je zainteresovanosť tajnej služby v kauze údajného manipulovania svedkov podozrivá.

Očkovanie / Vakcína /

Viac ako dve tretiny Slovákov by sa nechali preočkovať treťou dávkou vakcíny

16.09.2021 23:01

Čo sa týka očkovania detí vo veku od 5 do 11 rokov, ochota zaočkovať ich proti ochoreniu COVID-19 bola u opýtaných veľmi nízka.