Biely dom vypovedal Zelenskému poslušnosť. Čo si to dovoľuje? !

Si nevymýšľam.

Však Slováci, posúďte sami.

Najskôr o inom Dome, najskôr o tom Bruselskom.

Pozrime sa ako to funguje medzi Bruselom a Zelenským.

Zelenskyj Bruselu prikáže – dodajte nám viac zbraní!

Brusel okamžite dodá viac zbraní.

Zelenskyj odkáže do Bruselu – to nestačí, potrebujeme ich ešte viac!

Brusel okamžite na obrátku tak vykoná a posiela.

Potom Zelenskyj prikáže Bruselu, uvaľte na Rusko väčšie a tvrdšie sankcie!

Brusel zrazí opätky a vydá ďalší už x-tý sankčný balíček na Moskvu.

Zelenskému to nestačí a zakričí do Bruselu – okamžite sa odpojte od ruskej ropy a plynu!

Brusel neváha a koná v zmysle pokynov Zelenského.

A takto to medzi Bruselom a Zelenským funguje deň odo dňa, pričom Brusel a všetci v EÚ, ktorí sú momentálne pri moci (výnimkou je Budapešť), nehľadia na záujmy vlastných národov, vlastného ľudu, ale len a výsostne na záujmy Zelenského,  u ktorého nieto ani náznak diplomatického, mierového riešenia toho, čo USA a Západ spôsobili a čo Ruská federácia nikdy vykonať nemala!

Brusel „ochraňuje“ vlastných obyvateľov, vlastné národy tým, že im káže, si na zimu 2022/2023 nakúpiť viacej svetrov, viacej teplých kabátov, menej sa umývať, menej jesť, menej mobility, jednoducho povedané – Brusel káže svojim ľuďom, aby sa nebáli a navrátili sa v spôsobe svojich životov do začiatkov minulého storočia!!!

A tu zrazu si niekto iný, oveľa silnejší ako je Dom v Bruseli, akýsi Biely dom za Atlantikom dovolí voči Zelenskému takú nehoráznosť, takú drzosť, že odmietne splniť ďalší Zelenského príkaz!

O čo ide?

Nuž „len“ o to, že Zelenskyj, ako pán Západu a USA, vyzval resp. prikázal Bielemu domu, aby Biely dom zaradil Ruskú federáciu na zoznam štátov podporujúcich terorizmus.

A čo sa stalo?!

USA administratíva sediaca v Bielom dome, odmietla splniť tento príkaz Zelenského, čím mu jasne vypovedali poslušnosť!

Dôkaz, fakty sú tu – „Biden definitívne nezaradí Rusko medzi štáty podporujúce terorizmus“ – https://www.topky.sk/cl/11/2375689/Biden-definitivne-nezaradi-Rusko-medzi-staty-podporujuce-terorizmus

Alebo TU – „Biden Rusko za sponzora terorizmu neoznačil“ – https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/639415-online-biden-nemieni-oznacit-rusko-za-sponzora-terorizmu/?utm_source=pravda&utm_medium=hp-box&utm_campaign=shp_3clanok_box

Nuž neviem, neviem, či toto zo strany Bieleho domu bolo správne?!

Vie si Biely dom predstaviť resp. domyslel čo na to Zelenskyj?

Domyslel Biely dom dôsledky?

Predvídajú v Bielom dome, aká bude Zelenského reakcia?

Nuž prinajmenšom taká, ako sa o tom píše TU – je to článok/správa, ešte z 29.3.2022 – „Zelenskyj vie, ako na lídrov. Čoraz ostrejšie prejavy a neústupčivý prístup sa mu vyplácajú“ – https://www.ta3.com/clanok/232177/zelenskyj-vie-ako-na-lidrov-coraz-ostrejsie-prejavy-a-neustupcivy-pristup-sa-mu-vyplacaju

Kde sa okrem iného o Zelenskom, už vtedy o jeho povýšeneckom vzťahu k Západu, dočítame aj toto – „Ale ako Zelenského parlamentné turné postupuje, vkrádajú sa do neho ostrejšie tóny. Nebojí sa pokarhať Západ, že podľa neho Ukrajine neposkytol dostatočnú podporu.“

 

Dnes sa Biely dom nebojí, že ich Zelenskyj, minimálne, pokarhá?!

Biely dom sa nebojí, že Zelenského prejav vo vzťahu k USA, bude odteraz ešte ostrejší a oveľa viac neústupčivejší?!

Nuž ja byť na mieste Bieleho domu, na mieste samotného Joe Bidena, tak by som sa od strachu triasol a možno aj po…

 

PS:

Pýtam sa.

Kto ako prvý, zo Západu príde s tým, že všetko čo sa okolo Rusko-Ukrajinského konfliktu deje, nie je riešiteľné ani vojenskou silou, ani nezmyselnými sankciami…, ale len a výhradne mierovými rokovaniami za jedným obrovským okrúhlym stolom?

Tým stolom by mala byť minimálne pôda OSN!!!

Inak OSN nemá žiaden význam!!!

 

PS II:

A My Slováci, my kedy vypovieme poslušnosť dnešným „naším mocným“ na čele s istou Zuzanou?

Lebo je potrebné zabudnúť na Igorove – „Nebojte sa, dobre bude“, pretože onedlho platiť bude – „Bojte sa Slováci lebo nebude zle, ale oveľa horšie, ako len zle!“, pravda ak sa nespamätáme okamžite…

 

 

 

 

 

Odkaz do STVR – nedávajte im hračky, ale mier a nádej!

02.12.2025

A opäť, niečo neskutočné, čo dnes ráno okolo 6:00 hod. odznelo na vlnách STVR/SRo. STVR/SRo dala veľký priestor akejsi slovenskej nadácií, ktorá chce ukrajinským deťom v Chersone poslať hračky, ktoré chcú vyzbierať v zbierke. Ale POZOR! Ide o „mimoriadnu“ udalosť, lebo istá pani, ktorá na STVR/SRo, za túto „prepotrebnú“ aktivitu pre ukrajinské deti [...]

Kto povie, že na Ukrajine je masívna korupcia, musí byť okamžite vymazaný, odstavený. .. !

30.11.2025

Hneď na úvod tohto článku žiadam admina blogpravda.sk, aby mi vrátil, uverejnil v plnom rozsahu všetky moje články, ktoré som napísal na základe faktov, na základe Európskeho Dvora Audítorov pri EÚ, že Ukrajina bola, je a ešte dlho bude najskorumpovanejší štát, nielen v rámci Európy, ako takej, ale aj celého sveta! Presne tak, ako You Tube vrátil celý profil MUDr. [...]

„Spravodlivé a objektívne“ média a teraz ste kde?

28.11.2025

Pýtam sa Vás v Sme.sk, Aktuality.sk, Denník N, TV JOJ, TV Markíza, TA3, ale j a hlavne v STVR, kde ste? Naraz máte malo novinárov, redaktorov…, „pouličných“ pracovníkov? Zrazu ste mediálne hluchí a slepí? Nuž Slováci a o čo ide, tentoraz? Nuž teda, „len“ o toto. Keď dnešná opozícia, „apolitické“ mimovládky a „občianska“ verejnosť, zvolávajú [...]

integrovaná doprava, Bratislava, autobus

Od nedele platia v Bratislavskom kraji nové cestovné poriadky

14.12.2025 09:05

Linky premávajúce v rámci Integrovaného dopravného systému v Bratislavskom kraji (IDS BK) sa od nedele riadia novými cestovnými poriadkami.

Louvre

Zmeny v Louvri bude robiť človek, ktorý dohliada na renováciu Notre Dame

14.12.2025 09:00

Tím poverený hĺbkovou reorganizáciou parížskeho múzea Louvre povedie Philippe Jost.

Betlehemské svetlo, prezident, skauti, Peter Pellegrini

Slovenskí skauti odovzdajú betlehemské svetlo ukrajinským

14.12.2025 08:10

Betlehemské svetlo, ktoré symbolizuje pokoj, nádej a spolupatričnosť, poputuje aj tento rok za východnú hranicu Slovenska.

jeleň, Ružomberok

Safari medzi panelákmi: Obytné zóny navštevujú v Ružomberku jelene, skúsenosti majú aj s medveďmi

14.12.2025 07:00

Kuriózne situácie so zvieratami riešia v Ružomberku pomerne často. Najnovšie „načapali“ na potulkách medzi panelákmi dva statné jelene. V minulosti tam však zažili aj šprintujúceho medveďa.