Lacné energie? Jednoduchá vec – znárodnenie!

Asi, si si občan-volič nevšimol, ale cena elektrickej energie (EE) na západoeurópskych trhoch prekročila magickú hranicu 500,00 €/MWh!!!

Presnejšie pre SR je to rovných 529,85 €/MWh – https://pxe.cz/cs/derivatovy-trh/elektrina

Aj za toto môže len a výhradne Putin?!

Musí prísť taká vláda, ktorá sa nebude báť, ktorá bude mať tak silný mandát od občana-voliča SR, že si bude môcť dovoliť nasledovné!

Samozrejme, musí to mať okrem iného, aj vo svojom predvolebnom programe, aby potom niekto nemohol povedať, že práve na toto a toto, nedostali od občana mandát!

Takže, ak situácia s rastom cien energetických komodít bude neúnosná, to je už dnes, resp. nezačne rozumne klesať na únosnú, rozumnú cenovú hladinu, tak štát bude nútený pristúpiť k dvom veciam.

Buď to vyzve najväčších dodávateľov/výrobcov týchto strategických energetických komodít (plyn, elektrina, ropa), aby štátu, teda Slovenskej republike, tieto komodity predávali prednostne a za výrobné ceny + štátom stanovená marža na zisk, obnova výroby, nejaký ten rezervný fond…

Samozrejme, že nová vláda SR v spolupráci s novo zvolenou NR SR bude musieť urobiť niekoľko legislatívnych krokov/zmien a ako prvú jednoznačne zmena Ústavy SR v časti, kde sa hovorí o našej podradenosti voči zákonom/nariadeniam, vyhláškam prijatých na byrokratickej pôde Bruselu!!!

V prípade, že na strane týchto hlavných dodávateľov nebude ani len náznak akejsi pre štát najvýhodnejšej spolupráce, tak štátu nebude ostávať nič iné, ako len ZNÁRODNENIE!!!

Nie úplne, ale len dočasné, teda Znárodnenie na dobu určitú!

Teda minimálne na tak dlhú dobu, kým sa situácia v EÚ, vo svete neupokojí a kým nezvíťazí zdravý rozum!

A teraz zdôvodnenie!

Terajší „vládni“, tí čo dostali od nás občanov-voličov SR do rúk moc, ale nie na toto, čo dnes doslova vystrájajú, sa neustále obhajujú tým, že síce situácia na trhu s energiami je kritická, ale oni ako „vláda“, ako „štát“ nedovolia, aby bežný občan týmto trpel a teda sa napr. rozhodli, že skrze URSO zaregulujú/zastropujú ceny EE a plynu na istú úroveň, ale, má to z ich strany akési „ALE“, bude si musieť každý bežný zákazník, rozumej občan-volič SR, túto komoditu zazmluvniť minimálne na štyri roky!

To čo je za nezmysel?

Keď dnes Richard Sulík slávnostne vyhlasuje, že dojednal zastropovanie cien EE a plynu tak, že dnes si napr. kúpite EE za cenu 62,00 €/MWh, ale na štyri roky, tak kde je záruka, že ak sa situácia politicko-ekonomicko-spoločenská v Európe, vplyvom nových rozumných politikov upokojí a cena EE opäť klesne na úroveň niekde okolo 50 €/MWh a o rok neskôr aj nižšie, že takto zazmluvnená dnešná cena na úrovni 62,00 €/MWh (ktorá v dnešných podmienkach vyzerá naozaj, že super) nie je pre zákazníka cenou, na ktorej o rok a neskôr, viacnásobne prerobí a predajca jednoznačne opäť vyjde ako víťaz s neprimerane vysokým ziskom?!

Totiž neexistuje, aby vám v kapitalizme dal niekto niečo len tak, bez zisku, bez veľkého zisku, bez absolútne neprimerane veľkého zisku vo svoj kapitalisticko-nenásytný prospech!!!

A ďalšia podstatná vec, ktorú si dnes akosi nikto neuvedomuje resp. média o tom tiež mlčia.

 

Čiže „vláda“ skrze URSO zastropuje ceny energetických komodít na akúsi úroveň, ale len pre bežného spotrebiteľa!

To znamená, že len pred domácnosti!

A čo s firmami, výrobnými podnikmi atď.?

Tí budú nútení kupovať tieto energie za ceny, ktoré určuje západná energetická, vysoko manipulatívna burza?!

„VÝBORNE“!!!

Takže je jasné, že takéto firmy, podniky a pod. nebudú môcť zvládať tak drahé energetické nosiče a jednoducho skrachujú a bežný občan skonči na ulici!

A teda sa pýtam, začo si kúpi resp. vo svojej domácnosti zaplatí EE, plyn, ale aj vodu, teplo, aj keď bude mať cenu štátom regulovanú/garantovanú, keď stratí dovtedajší aký taký príjem???

A ďalšia nie nepodstatná poznámka.

Uvedomuje si niekto, čo je to šatom realizovaná regulácia cien, v tomto prípade energií?

Nuž nič iné, ako praobyčajná štátna dotácia!

A čo je štátna dotácia?

Nuž nič iné, ako praobyčajný dlh do budúcnosti, ktorý budú musieť zaplatiť naše deti a ich ďalšie pokolenia!!!

Takže občan-volič SR, nedaj sa opiť takýmito lacnými rečičkami a opatreniami!

Je potrebné, aby táto „vládna“ skupinka na čele s pani v „prezidentskom“ paláci, politicky skončili podľa možnosti ihneď!!!

 

 

 

 

 

Na ruskej ambasáde úcta a prejav vďaky, aj Ukrajincom. Na ukrajinskej nič, nikomu!

01.09.2025

Jedna vec je prítomnosť a druhá, úcta k historickým faktom a udalostiam. Jednou z takých historických udalosti, ktorá sa udiala na Slovensku pred 81. rokmi, bolo SNP. Už sa o tom za ostatné dni mnoho popísalo, z každej strany, aj tak, aj onak, takže dnes sa SNP venovať nebudem. Ale čomu sa dnes venovať chcem a budem, je skutočnosť, že zatiaľ, čo jeden národ, ktorý sa [...]

Zapredanecké „slovenské“ média, toto vy nikdy neurobíte, nikdy nedokážete!

31.08.2025

Nie, v nadpise necitujem nášho premiéra. Je to moje videnie „slovenských“ médií, tých, ktoré si hrdo hovoria, že sú médiami „hlavného“ prúdu, ba dokonca, že sú „mienkotvorné“! To, teda už dávno nie sú! I keď ich vplyv na Slovákov, hlavne na tie mladšie „vzdelanejšie“ ročníky, je naozaj enormný. A čo nedokážu urobiť, nikdy? Nuž, napríklad toto. [...]

E. Chmelár hovorí, že skúmať dnes bezpečnosť covid vakcín – „. . . sú len podružné veci“!

30.08.2025

Nesúhlasím, nesúhlasím a ešte raz nesúhlasím! Nie, nie a ešte raz nie! Eduard Chmelár (ECH) nedávno poskytol rozhovor Mimi Šramovej a v istých chvíľach som bol doslova v šoku z toho, čo ECH vypustil z úst do éteru, na celé Slovensko – https://www.youtube.com/watch?v=WnGorSC80Ao O to viac, že do dnešného dňa, má toto video viac, ako 62 tisíc videní. [...]

sas, kolíková

Liberáli volajú po odvolaní Gašpara: šéfom SIS nemôže byť vydierateľný človek, ktorý nezvláda svoju funkciu

01.09.2025 13:21

Dôvodmi na jeho odchod z funkcie sú podľa SaS sobotňajšia dopravná nehoda a nejasnosti okolo vlastníctva luxusného vozidla, i zlyhanie pri zvládaní bezpečnostných rizík.

Peter Pellegrini

Na Slovensku výrazne narastá počet detí so špeciálnymi potrebami, chýbajú im kapacity, upozornil Pellegrini

01.09.2025 13:10

Prezident bol na otvorení školského roka na spojenej škole na Patrónke v Bratislave.

mimoriadne1, mim1, zemetrasenie, seizmograf

Na juhu Talianska zaznamenali zemetrasenie s magnitúdou 4

01.09.2025 12:52

V rámci preventívnych opatrení sa pozastavila prevádzka vlakov.

Dúbravka / Fedáková ulica / Polícia / Policajná páska / Kriminalisti /

Z vraždy tehotnej ženy v Partizánskom obvinili 20-ročného mladíka

01.09.2025 12:35

Muž spôsobil zranenia aj jej 38-ročnému priateľovi.