Založ si blog

Čaputovú, Hegera a spol. môžu ihneď položiť len a výhradne títo! Je to nutnosť, aby sme prežili!

A nielenže môžu, ak chcú prežiť, ale MUSIA!

Rozumiem tomu, že ľudia stratili dôveru v politikov, k akýmkoľvek politikom, hlavne v tých, čo politikmi nie sú, nikdy neboli, nikdy nebudú, ale tvária sa ako by nimi odjakživa boli (viď dnešná „vládna“ skupinka a pani v paláci!) lebo za vyše tridsať rokov „budovania“ kapitalizmu sme vybudovali neokapitalizmus najhrubšieho zrna!

Budovanie kapitalizmu v slovenských podmienkach neznamená nič iné, ako len rozkrádanie a odovzdávanie všetkého funkčného, okamžitý zisk prinášajúceho za judášsky groš do západných veľkokapitalistických, čoraz viac nenásytných, moci bažných rúk!!!

Rozumiem tomu, že ľudia nedôverujú odborom a nejdú za nimi!

Prečo?

Nuž „len“ preto, že odbory (bossovia!) sú akoby len pritakávačom vlád, sú to len akýsi skrytí pomocníci vlád, raz na jednej strane a potom na druhej strane a záujem o tých, o ktorých by sa mali naviac starať a za nich bojovať (robotníci, pracujúci ľud!) sú u nich jednoznačne na druhom mieste a vytešujú sa, keď „vyjednajú“ zo zamestnávateľmi pre zamestnancov akési vyššie kolektívne zmluvy!!!

Toto nie je úloha odborov!

Odbory majú byť revolučné a teda majú mať ako prvý a hlavný bod svojho odborárskeho programu, dotlačiť vládu/vlády, k takému Zákonníku práce, ktorý by zamestnanca, pracujúci ľud, chránil aj bez toho, aby boli vyjednávané, dielčie kolektívne zmluvy „vyššieho“ stupňa!

Lebo takto sa každá odborová organizácia hrá na vlastnom piesočku, čo práve v tej chvíli vládnym vyhovuje lebo ak neťahá jeden kôň, tak potiahne druhý…

Ale dnes nie o odboroch.

A ktože je ten, ktože sú to tí, čo majú dnes silu okamžite povaliť dnešnú „vládnu“ drzú, nadutú, diktátorsko-despotickú moc? Moc pod ktorou rozumiem Čaputovú, „vládu“ SR a „vládnu“ „súdržnú“ koalíciu???

Nuž politici to nie sú! Tí nevedia dostať potrebné množstvo/masy ľudí do ulíc!

Odbory to nie sú! Tí nevedia dostať potrebné množstvo/masy ľudí do ulíc!

Ba ani všakovaké mimovládne organizácie, a už vôbec nie „občianske“ združenia! Tieto sú inak a inde zamerané/orientované!

Áno, jediný čo to dnes dokážu a mali by to ihneď začať realizovať sú zamestnávatelia! Zamestnávatelia od tých najmenších spoločností, najmenších prevádzok, až po a hlavne veľké podniky a firmy! Áno, aj tie zahraničné, ktoré na našich ľuďoch parazitujú a brutálne zarábajú!!!

A prečo by to podľa mňa mali byť títo?

Nuž viď posledný prípad Slovalco – „Osud jedinej výroby hliníka na Slovensku je spečatený, Slovalco definitívne končí“ – https://hnonline.sk/finweb/ekonomika/96036089-osud-jedinej-vyroby-hlinika-na-slovensku-je-specateny-slovalco-definitivne-konci

A teraz si pomôžem textom jednej z piesni od skupiny elán – „tak ktorý je dnes na rade?“ (Sme valiace sa kamene –  https://www.youtube.com/watch?v=vI22bzIyjs4&ab_channel=Mot%C3%BD%C4%BEBel%C3%A1sek )

Áno a presne takéto „valiace sa kamene“ by dnes mali byť tí, čo zamestnávajú a hrozí im že už čoskoro skončia ako Slovalco!!!

Pýtam sa ich. Čo je lepšie – odstaviť výrobu (teda tú, ktorá sa dá napr. ako počas „pandémie“!) na týždeň, dva… a spoločne so svojimi zamestnancami sa vybrať na masové protesty pred úrad vlády, NR SR, ale aj pred  palác „prezidentky“?

Mne je jasné, že Čaputová nemá zákonodarnú, ba ani výkonnú moc, ALE čo  má, sú jej ústa, ktoré by mali doslova dennodenne kričať na tých dnešných vládnych“ a to až tak, žeby z toho zachrípla! NIE! Ona mlčí…!!! (v takom prípade nám prezidenta/prezidentky nie je treba!)

 

Alebo je pre zamestnávateľov lepšie tíško sedieť niekde v kúte, krútiť hlavou, očami nad tým, ako raketovo rastú ceny energetických komodít, zo dňa na deň, stávať sa menej konkurencie schopnými, insolventnými a následne zrušiť výrobu a iné, presne tak, ako to bol nútený (DONÚTENÝ!) urobiť Slovalco???

Pýtam sa vás zamestnávatelia, vedenia, majitelia, konatelia, živnostníci… (aj štátnych inštitúcií!) dokedy vydržíte znášať bolesť od tej španielskej čižmy, ktorú vám nasadili skrze akési nezmyselné proti ruské sankcie?!

Dokedy si necháte túto španielsku čižmu uťahovať? (https://www.youtube.com/watch?v=ILU0mKKcZXg&ab_channel=k3tonk )

 

Ešte stále vás to málo bolí?

Zobudíte sa, až vám z rán začne striekať krv?

Zobudíte sa až vtedy, keď vám to začne drviť kosti?

Alebo to budete „chrabro“ znášať až skolabujete???

 

Záver:

 

Záver je len jediný. Zamestnávatelia, zamestnanci všetkých slovenských odvetví SPOJTE SA!

 

Zamestnávatelia zainvestujte financie do prepravy vašich zamestnancov aj seba samých (autobusy, vlaky, osobné motorové vozidlá a pod.) a vyrazte na protištátne „turné“ do Bratislavy pred vyššie spomenuté štátne inštitúcie a zotrvajte/zotrvajme tam tak dlho, až ich to nepoloží!!!

Garantujem vám, že investície, ktoré dáte do prepravy, do občerstvenia vás a vašich zamestnancov, budú násobne/rádovo nižšie ako tie, ktoré teraz bezdôvodne (niet rozumného dôvodu, aby energetické komodity raketovo rástli na cene!) míňate na platby za nehorázne absolútne bezdôvodne predražené energetické komodity a všetko čo je s tým spojené, a hlavne ak nič nevykonáte, stratíte už navždy vy aj vaši zamestnanci!

Teda my všetci!

Všetci ako republika, všetci ako štát!!!

 

A potom?

 

Nuž a potom si my všetci, obyvatelia našej milovanej vlasti – Slovenskej republiky, zvoľme takých zástupcov, ktorí sa budú schopní/ochotní postaviť eurounijnej svojvôli, v ešte väčšom rozsahu, ako to robí Viktor Orbán!!!

 

Dosť bolo ŠPANIELSKEJ ČIŽMY!!!

 

Lebo SLOVENSKÁ REPUBLIKA, ĽUD SLOVENSKEJ REPUBLIKY, NÁROD SLOVENSKÝ JE A MUSÍ BYŤ NA PRVOM MIESTE!!!

 

Za každých okolností, aj za tých a takých, ktoré sú skutočnosťou dnes!

 

 

 

 

 

 

 

Boja sa, lebo vedia, že Robert Fico už nebude môcť cúvnuť ani obrátiť!

08.12.2022

Tento môj názorový článok nie len a výhradne o Robertovi Ficovi, o SMER-SSD, ale je v podstate, aj o tej časti slovenskej opozície, ktorá je jasne v protiklade k dnešnej „vládnej“ koalície a v protiklade tých politických subjektov, ktoré stoja buď tvrdo na strane neoliberalizmu resp. sa k nemu prikláňajú. Ale na príklade Roberta Fica to bude [...]

Čaputovej a spol. dávam do pozornosti tieto „bohapusté výmysly“ a „nezmysly“ japonskej JB Press!

08.12.2022

Čaputová sa v ostatnej politickej relácií RTVS O 5 minút 12, v nedeľu 04.12.2022, okrem iných „právd“, oháňala aj takouto jej pravdou o jej možnostiach/mantineloch konania a vyjadrovania sa, ako „političky-prezidentky“ SR, citujem Čaputovú – „…keď sa vy (rozumej ona – Čaputová) snažíte operovať v priestore pravdy a faktov alebo faktov, opierať všetky tie [...]

Upije sa Rastislav Káčer k politickej smrti?

07.12.2022

Na úvod predstavím, kto je dnes Rastislav Káčer (RK), ak by niekto nevedel. RK je dnes oficiálne „minister“ zahraničných vecí a európskych záležitostí „suverénnej“ Slovenskej republiky! „Suverénnej“, som dal zámerne do úvodzoviek lebo pri dnešných „našich vládnych“, sa o nejakej našej štátnej suverenite nedá hovoriť, ani len zo srandy! [...]

George Leonard

Zomrel posledný vojnový letec z operácie proti nemeckým priehradám za druhej svetovej vojny

08.12.2022 18:04

Operácia Chastise bola prísne tajná misia Britského kráľovského letectva, ktorá mala ochromiť nacistickú vojnovú mašinériu.

Vladimir Putin

Putin: Rusko bude pokračovať v útokoch na energetickú infraštruktúru Ukrajiny

08.12.2022 14:46

Putin vyhlásil, že tieto údery ruskej armády sú reakciou na útoky na objekty v Rusku.

Web Raketa

Moskva tvrdí, že dodrží moratórium na rakety stredného doletu v Európe

08.12.2022 14:24

Rusko sa po zániku zmluvy INF v roku 2019 zaviazalo, že v Európe ani v iných častiach sveta neumiestni svoje rakety stredného a krátkeho doletu.

Vorošylov

Zostrelil ruské rakety i päť dronov. Zelenskyj vyznamenal ukrajinského pilota

08.12.2022 14:23

Vadym Vorošylov naviedol svoje poškodené lietadlo do neobývanej oblasti a katapultoval sa.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,058
Celková čítanosť: 9718525x
Priemerná čítanosť článkov: 9186x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy