Prečo robia všetko preto, aby sme Ukrajinu, Ukrajincov znenávideli?

A nerobia?!

A veruže robia!

Je to presne to isté, ako to bolo (ešte stále to je, „len“ to na teraz spí?!) v prípade nového koronavírusu, ktorého pôvod čím ďalej tým viac ma bližšie a bližšie k USA…!!!

Budem parafrázovať našich niektorých „politikov“, že – „C-19, ešte nikdy nebol tak blízko USA administratíve, ako je tomu dnes!“

Covid sme znenávideli, ale ani nie tak pre neho samého lebo dnes je nad slnko jasné, že je úplne normálne liečiteľný (ak sa liečba naordinuje včas) a dá sa mu predísť aj (predovšetkým!) zdravým životným štýlom – vitamíny, pohyb a pod., ale preto lebo ak sa niečo v spoločnosti nedalo urobiť, tak za každým prišlo slovné spojenie – „lebo Covid!“

Deti nemohli ísť do škôl – lebo Covid!

Riadna zdravotná starostlivosť, najmä ta prevenčná, všeobecno-lekárska bola doslova zakázaná – lebo Covid!

Obchody pozatvárané – lebo Covid!

Nemožnosť chodiť do práce, aj keď bol človek absolútne zdravý – lebo Covid!

Slobodné zhromažďovanie sa zakázané – lebo Covid!

Prechod z okresu do okresu, ba dokonca z dediny do dediny, zakázané – lebo Covid!

Sloboda slova zakázaná – lebo Covid!

Cenzúra dovolená – lebo nikto nebude napadať Covid!

Aby som to skrátil, skrátka všetko čo malo nejaký zádrheľ, malo príčinu v – lebo Covid!

A ľudia už samotné slovo Covid znenávideli!!!

A toto presne sa dnes deje okolo Ukrajiny a Ukrajincov!

Všetko čo je zlé – vysoké ceny energií, vysoké ceny palív, vysoké ceny potravín, vysoké ceny všetkého, to všetko preto lebo musíme pomáhať Ukrajine a Ukrajincom!!!

Avšak príčinu dôsledku dnešného stavu okolo Ukrajiny a ich korupčných vládnych činiteľov, všetkých vlád od 1991, kedy sa Ukrajina osamostatnila od ZSSR, nechce nikto na priamo povedať a nahlas resp. je to zakázané!

Príčiny dnešného stavu na Ukrajine sú jasné – sami sú si na vine lebo absolútne nezvládli transformačný proces, proces osamostatnenia sa – dali sa na cestu korupcie a hlavne na cestu, kto im ponúkne viac, či Východ (Rusko) alebo Západ (hlavne USA)!

Nuž a vydali sa cestou USA „spolupráce“, ale nie spolupráce na ekonomicko-hospodársko-spoločenskom raste, ale cestou zbrojenia, vyzbrojovania proti Ruskej federácií!!!

Takže záver je pre mňa jednoznačný – ak to takto pôjde ďalej – lebo Ukrajina, tak potom Slovač Ukrajinu a Ukrajincov môže znenávidieť, ako to donedávna platné – lebo Covid!!!

Preto vyzývam, aby hlavne média upozorňovali „našich“ dnešných „vládnych“, aj pani z „kozieho“ paláca na to, aby sa k problému Ukrajina začali správať/vyjadrovať v širšom kontexte a nie len v kontexte USA protiruskej propagandy a hlavne, aby začali riešiť problémy a potreby nás Slovákov, občanov SR, všetkých občanov našej drahej vlasti, možno aj na spôsobom Maďarskej republiky!

Postavme sa na stranu Maďarska, začnime v Európe a v EÚ vytvárať blok štátov, ktoré myslia hlavou a nie opätkami, tak ako byrokrati v Bruseli, ktorí zakaždým zrazia opätky pred USA pokynmi, ako na Ruskú federáciu, ako ju ešte väčšmi sankcionovať a pritom si strieľame nádherne vinkle do vlastnej/vlastných spoločensko-ekonomicko-hospodársko-politických brán!

ŠTÁTNY ZÁUJEM SLOVENSKEJ REPUBLIKY A JEJ OBČANOV JE NA NAJVYŠOM MIESTE, TOTO JE NAŠOU PRIORITOU ( v čase mieru a o to viac v čase vojnových konfliktov!) A NIE ŠTÁTNE ZÁUJMY USA!!!

Lebo štátnym záujmom USA je zničiť Rusko, totálne oslabiť EÚ a takto sa potom zahrať na svetových „filantropov“, tak, aby ich všetci počúvali a skákali ako oni budú pískať!

Na to nech USA vojnový štváči zabudnú alebo ako vravia bratia Česi – „Na to si nechte zajít chuť!“

 

 

 

Vyhrážanie? Nie! Krutá realita posledných desaťročí!

18.09.2025

Média to nazvali, že nás vyzýva, že nás varuje…jednoducho, že sa nám vyhráža! A kto? Nuž napr. Zelensky – „Arogantný Zelenský sa vyhráža Slovensku a Maďarsku…“ – [...]

Akosi ste zoslabli „investigatívni žurnalisti. Čo sa deje?

18.09.2025

Tí „investigatívni žurnalisti“, ktorí tu hlavne po vražde novinára a jeho priateľky (február 2018), nám dennodenne prinášali tie naj „pravdivejšie“ pikošky okolo vtedajšej vládnej koalície a po PV 2020, o politicky prenasledovanej opozícií priamo zo živých trestných spisov, tak práve tí dnes, akosi zoslabli! Zoslabli až do takej miery, že na to, aby niečo [...]

TA3 V Politike – posadiť oproti Matovičovi Šalitroša, nie je bohvie čo!

16.09.2025

Ostatná politická relácia na TA3 V Politike, v ostatnú nedeľu, sľubovala „zaujímavú a dramatickú“ debatu. Avšak, už hneď na začiatku bolo jasné, že tomu tak nebude. Lebo posadiť do jedného štúdia oproti sebe, politického vydierača – Šalitroša a, pre mňa osobne, politického šarlatána, zblúdilca, blázna, ekonomického podvodníka…Matoviča, nemohlo pre [...]

Poľsko, vojaci

Moskva chce, aby Európu pohltil strach. Drony? Bol to ruský štátny teror, tvrdí poľský europoslanec

19.09.2025 06:00

Z Poľska zaznel pre Európu jasný odkaz: Rusko prekročilo všetky vytýčené hranice.

Donald Trump

Americký Senát schválil po zmene pravidiel naraz až 48 Trumpových nominantov

19.09.2025 05:56

Americký Senát potvrdil vo štvrtok v jedinom hlasovaní dovedna 48 nominantov prezidenta Donalda Trumpa.

mh17

Rusko na súde OSN napadlo rozhodnutie o účasti na zostrelení letu MH17

18.09.2025 23:10

Let MH17 podľa predchádzajúceho rozsudku holandského súdu zasiahla v júli 2014 raketa z ruského odpaľovacieho systému BUK.

Trump

USA vetovali výzvu BR OSN na prímerie v Gaze a prepustenie rukojemníkov

18.09.2025 22:40

USA tak svoje právo veta uplatnili v BR OSN už po šiestykrát v súvislosti s takmer dvojročnou vojnou v Pásme Gazy