Strašia vojenskou prehliadkou v Moskve! Čakajú na takúto vojenskú prehliadku?

Opäť ďalšia brutálna, špinavá a vo svojej podstate, aj najväčšia protiruská propaganda, strašenie tým, že na Červenom námestí v Moskve, sa aj tohoročného 9. mája konalo všeruské pripomenutie si víťazstva ZSSR nad nemeckým nacisticko-fašistickým hitlerovským Nemeckom vo Veľkej vlasteneckej vojne od 22. júna 1941 do 9. mája 1945, ktoré je konané len preto, aby Rusko ukázalo svetu svoju vojenskú silu a ako sa pripravuje na vojenské napadnutie dnešnej EÚ, štátov NATO!

Nuž teda, väčší blud si západná protiruská propaganda na obyvateľov EÚ, už vymyslieť nemohla.

Ja chápem, že západný pospolitý ľud je z Ruska vystrašený do špiku kosti, hlavne západní Nemci, lebo od konca II. svetovej vojny nepočúvajú nič iné, len ako ich vtedajší ZSSR a dnes RF napadne, zničí, pozabíja, vyvraždí…

A ukážky z každoročných osláv ukončenia II. svetovej vojny a víťazstva chrabrej Červenej armády v tejto sovietskej Veľkej vlasteneckej vojne, im k tomu slúžia ako najväčší ich nástroj, tejto nenávistnej protiruskej propagandy.

Avšak strach, by mala mať celá Európa z úplne iného!

A začnem tak  „zľahka“.

Nuž teda takto, pre všetkých ruskom strašiacich, nech sa páči, či nie z tohto by sme mali mať v Európe oveľa väčší strach a obavy o ďalšiu bezpečnosť celej Európy, lebo v našich „objektívnych“ médiách, dokonca aj v tých verejnoprávnych, sa o tom akosi veľa nedozvieme – „Sjezd sudetských Němců se bude konat od 22. do 25. května 2026 v Brně.“ – https://www.idnes.cz/wiki/temata/sjezd-sudetskych-nemcu-v-brne-2026.K533461 – „V Brně se uskuteční už 76. ročník sjezdu“(!!!)

Je to prvý sudetonemecký zjazd na území bývalého povojnového Československa a v ére samostatnosti Českej republiky!

Kto organizuje tieto zjazdy sudetských Nemcov?

Nuž títo – Sudeten German Homeland Association, ide o združenie vysídlených Sudetských Nemcov a ich potomkov. Sídlo je v Nemecku (Mníchov a Bavorsko je historicky hlavné zázemie), vraj funguje, len ako kultúrno-politické a spomienkové združenie.

Všetkých doterajších 75. zjazdov Sudetendeutsche Landsmannschaft (SL) (Sudetonemecké krajanské združenie), sa až do teraz, konalo v Nemecku a Rakúsku.

Prvý zjazd SL, sa konal len 5 rokov po skončení II. sv. vojny na európskom kontinente, v západnom Nemecku v bavorskom meste Kempten od 21. do 29. mája 1950 a jeho hlavným heslom bolo – „Gebt uns die Heimat wieder“ . „Vráťte nám vlasť/domov“(!) – https://www.picture-alliance.com/en/webseries/75-years-ago-first-sudeten-german-day-w508424?utm_source=chatgpt.com

To si niekto myslí, že toto ich prvotné heslo z roku 1950, stratilo dnes na aktuálnosti?

Veď všetci vieme, kto boli a kde žili sudetskí Nemci po vzniku prvej Česko-Slovenskej republiky od 1918 do 1938. Čo potom, po roku 1938, konali a páchali na českom národe tam žijúcom, až do skončenia II. sv. vojny a aj na Benešové dekréty, ktoré potom túto otázku riešili vysídlením kolaborantských sudetských Nemcov s nacistickým Nemeckom…

A teraz z čoho nám, normálne zmýšľajúcim, behá po chrbte až mráz, keď z úst najvyšších nemeckých predstaviteľov, ale aj ich zahraničných lokajov, tých slovenských nevynímajúc, počúvame, že Nemecko by opäť malo mať v Európe (ale aj na svete) najsilnejšiu armádu! (https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/752699-nemecko-chce-byt-vojenskou-velmocou-zatial-by-neubranilo-ani-seba-varuju-experti/#google_vignette )

To naozaj?

Takže dnes nás strašia vojenskými prehliadkami, raz do roka konajúcich sa v RF na Červenom námestí, ale už sme zabudli, čo nasledovalo po tom, čo sa konali v 30. rokoch minulého storočia po celom Nemecku pochody nastupujúceho nemeckého národného socializmu – hitlerovského NSDAP?

To si už nepamätáme napr. na toto ? – https://encyclopedia.ushmm.org/content/en/photo/nazi-parade

Na fotografií – Nacistická prehliadka. Príslušníci úderných jednotiek (SA) pochodujú Brandenburskou bránou. Berlín, Nemecko, 8. apríla 1933.

Opäť sa zobudíme, až keď opäť popod Brandenburskou bránou v Berlíne budú pochodovať po zuby ozbrojené šíky nemeckých vojakov Bundeswehru?

Toto v Európe nikoho nestraší?!

Celý tento môj článok si dovolím ukončiť citátom z FB statusu Eduarda Chmelára, uverejneného 09.05.2026 – https://www.facebook.com/ChmelarEduard/posts/pfbid02xdwTo7XjR96ebukrYSBWCSKSWhbi3yoovubqKBBrgS5zXWaQvctZyVYvetjLhYGEl , v ktorom okrem iných veľmi zaujímavých faktov, myšlienok…píše resp. cituje takto a toto – „…Merz kritizoval účasť slovenského premiéra Fica na oslavách Dňa víťazstva v Moskve a spupne dodal, že sa s ním o tomto dni budeme musieť porozprávať, spontánne mi nezišlo na um nič iné ako výrok českého spisovateľa a preživšieho holokaustu Arnošta Lustiga, ktorý povedal, že Nemci by za to, čo urobili, mali minimálne tisíc rokov „držať hubu a krok

Prešlo slabých 81 rokov (teda chýba ešte niečo viac ako 900 rokov!) a Nemci nielenže „nedržia hubu a krok“, čo sa vojenských plánov týka, ale doslova sa opäť celému svetu vyhrážajú, že oni opäť budú mať najmocnejšiu armádu na svete!

A potom, čo?

Potom, kedy bude Operácia Barbarosa 2.0?

Lebo, už si to konečne uvedomme a v plnej miere to aj pripusťme, pravým menom nazvime, že to, že dnes po Ukraine, po bývalej sovietskej zväzovej republike, opäť smerujú po súši smerom na Rusko nemecké tanky Leopard 2, nie je preto, že Nemci pomáhajú Ukrajine v boji proti ruskému agresorovi, ale preto, výhradne a len PRETO, aby sa Nemci pomstili Rusom za tu potupu, ktorej sa im od Sovietov, Rusov dostalo 09.mája 1945!

Lebo na toto Nemci nikdy nezabudnú, sa s tým nikdy nezmieria, že akýsi, pre nich vtedy, aj dnes, zaostalí Slovania, pod ľudia, im dali takúto lekciu.

Lebo vtedy aj dnes, si Nemci o sebe myslia, namýšľajú, že Nemec je Übermensch – nadčlovek a my Slovania, hlavne Rusi (zo zemľaniek) sme len nič znamenajúci Untermensch – podčlovek.

A posledná poznámka – pozrite sa pozorne na túto fotografiu v článku – https://www.ta3.com/clanok/260891/nemecko-a-portugalsko-odovzdaju-ukrajine-subene-tanky-leopard-2-do-konca-marca a porovnajte ju z touto – https://sk.wikipedia.org/wiki/Panzerkampfwagen_III#/media/S%C3%BAbor:PzKpfwIIIF.Saumur.000a1y8q.jpg

Takmer žiaden rozdiel vo vzhľade, v nemeckom vojenskom znaku (kríž) na tanku!

Avšak je medzi nimi viac ako 80 ročný rozdiel!

Ten prvý je Leopard 2 – smerujúci UA zemou smer Rusko, dnes v roku 2026 a na tej druhej fotografií, je Panzerkampfwagen III, tank hitlerovského Wermachtu, smerujúci po tej istej UA zemi v Operácií Barbarosa, s rovnakým smerom, na Rusko, na Moskvu v roku 1941!

Dubéci z PS tvrdo odkazuje Slovákom – toto sú štátne peniaze a nie vaše!

15.06.2026

V ostatnej politickej relácií na TA3 – V politike, sa Martin Dubéci z PS, už úplne opustil. – https://www.youtube.com/watch?v=l774zVJe2-I To, čo tam narozprával, aké nezmysli, ba až fantazmagórie, tak to bolo niečo úžasné. Avšak „neúžasnejšie“ bolo to, keď vytiahol argument, že ak politická strana na základe volebného výsledku v parlamentných voľbách získa [...]

Pellegrini to odmietol. Ak by mala takúto kompetenciu aj Čaputová, tiež by to odmietla?

14.06.2026

Veru, opäť Čaputová. A to nie len z toho pohľadu, že sa očakáva jej „veľký“ politický návrat na pozíciu predsedu PS a následne po PV 2027 nástup do čela progresivistickej vlády SR, ale hlavne, pre jej hodnotové nastavenie. Toto jej hodnotové nastavenie, ktoré jej všetky „objektívne“ média tak uznanlivo verejne s veľkou pompou prezentovali pred národom [...]

Škandál galaktických rozmerov a „objektívne „ média zákerne mlčia! Nedovoľme to zapadnúť prachom!

13.06.2026

Za toto, sa v rokoch 2020-2023 na Slovensku doslova ľudia , ktorí sa odvážili nahlas vysloviť napísať (aj ja tu patrím a hrdo sa k tomu hlásim), že C-19 a podobné biologické zbrane, sú vyvíjané USA administratívou po svete zámerne, a že jeden z dôvodov prečo RF 24.2.2022 vojensky vstúpila na východné územia Ukrajiny lebo tam USA majú moderné veľké biologické [...]

nehoda D1 kamión lozorno

Diaľnicu D2 za Lozornom v smere do Bratislavy blokuje skrížený kamión

15.06.2026 20:55, aktualizované: 21:35

Úsek je ťažko prejazdný, vodičom odporúčajú sa mu vyhnúť po ceste I/2 cez Stupavu.

Ukrajina, EÚ

Európska únia začala oficiálne prístupové rokovania s Ukrajinou

15.06.2026 20:39, aktualizované: 20:45

Medzivládna konferencia sa mohla uskutočniť po tom, ako Maďarsko po dvoch rokoch zrušilo svoju blokáciu.

Maďarsko, stožiar, maďarský parlament

Maďarsko schválilo historický zákon. Premiéri dostali prísny časový strop, nová legislatíva vraj mieri priamo na Orbána

15.06.2026 20:33, aktualizované: 21:28

Orbán označil Tiszu za smiešnu. Schválené zmeny upravujú aj majetkové práva nadácií spravujúcich majetok vo verejnom záujme.

šutaj eštok

Exekúcia voči Šutajovi Eštokovi sa nekoná. Súd zrušil pôvodný verdikt, policajti okolo Čurillu peniaze zatiaľ neuvidia

15.06.2026 19:38, aktualizované: 21:16

Spor čurillovcov s ministrom vnútra sa vracia na začiatok.