V O 5 minút 12 – zastupujúci moderátor Šuran – čo otázka, to klamstvo v nej!

Marek Gudiak, ktorý mal pred týždňom „vydarenú“ premiéru v relácií O 5 minút 12, podľa informácií STVR (Mária Hlucháňová, riaditeľka sekcie spravodajstva) ochorel na Covid.

Nie je mojim zámerom skúmať resp. spochybňovať túto skutočnosť lebo ochorieť môže každý…

Dôležité je to, akým iným moderátorom STVR na rýchlo (na rýchlo?) tento výpadok vyriešila.

Nuž a vyriešila ho „bravúrne“!

Do moderátorského kresla, sa posadil Alfonz Šuran.

Áno, ten Alfonz Šuran, ktorý v TA3 pôsobil na pozícií Šéfredaktora spravodajstva a publicistiky.

A dnes je v STVR, kde plynule prešiel resp. ostal po nástupe do RTVS – https://www.omediach.com/tv/22965-bol-moderatorom-ta3-aj-mitingov-hzds-byvaly-hovorca-bmg-invest-sefuje-novej-spravodajskej-televizii-24

Toto všetko okolo Alfonza, je pre dnešný môj článok nie veľmi podstatné.

Čo však podstatné je, je jeho výkon.

Dnešná relácia O 5 minút 12 bola rozdelená do dvoch častí – prvá, rozhovor nahratý ešte v piatok 06.09.2024 a druhá časť, už naživo, medzi ministrom vnútra Vlády SR – Matúš Šutaj Eštok a poslancom Parlamentu SR – Branislav Gröhling .

https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/14036/487628

Zámerne k menám dnes nepíšem stranícku príslušnosť lebo hádam už každý vie, kto k akému politickému subjektu patrí.

Nebudem tu teraz dopodrobna komentovať „bravúrny“ výkon Alfonza lebo by to bolo dlhé.

Zameriam sa na jeho tri „excelentnosti“, ktoré v tejto relácií vyprodukoval.

Dve klamstvá a jednu reakciu smerom k Čaputovej.

V prvej časti relácie v rozhovore s Pellegrinim, Prezidentom SR, Alfonz kládol až príliš afektovane svoje otázky a v dvoch doslova zaklamal s takou razanciou, že som neveril vlastným ušiam, ako takto môže klamať moderátor verejnoprávnej STVR!

Alfonz kladie Pellegrinimu takúto, samým sebou svojsky neprimerane komentovanou otázkou – „…Na Slovensku je veľmi nízka dôvera v súdnictvo…, …ako pôsobia v očiach verejnosti rozhodnutia v tak exponovanej (toto Alfonz veľmi zvýraznil!) kauze, akou je Dušan Kováčik…, …asi netreba pripomínať, že Špecializovaný trestný súd ho znova odsúdil v ďalšej korupčnej kauze , kde síce nie je zatiaľ právoplatné rozhodnutie (toto Alfonz hovorí zase veľmi potichu!), ale zobral 50 tisícový úplatok…“

Odkiaľ Alfonz Šuran berie istotu, ale hlavne tú drzosť, že v prípade právoplatne neuzavretom súdnom konaní povie s bohorovnosťou, že D. Kováčik zobral 50 tisícový úplatok?! To čo je?! Alfonz vie, že tak to bolo, keď ešte v tejto veci nepadlo konečné rozhodnutie súdov SR?! Nemal Alfonz povedať, že pravdepodobne zobral takýto úplatok?

Prečo takto verejne klame a slovenskú spoločnosť zavádza a ňou manipuluje?

Alfonz Šuran o ministrovi spravodlivosti SR Borisovi Suskovi v otázke, ktorú kládol Pellegrinimu konštatuje aj toto – „…diali sa počas leta veci, ktoré sú závažné a o ktorých treba hovoriť, predovšetkým v rezortoch kultúry a spravodlivosti…, …Boris Susko tým mimoriadnym dovolaním dostal na slobodu Dušana Kováčika až do rozhodnutia najvyššieho súdu…“

Niečo nehorázne! Takéto klamstvo! Takáto manipulácia divákmi STVR!

Nuž teda, nie ja, ale samotný Boris Susko mu odpovie resp. aj Alfonzovi odpovedal v inej politickej diskusnej relácií, tiež dnes, na TA3 V politike. Citujem Borisa Suska – „…ja som nikoho neprepustil na slobodu. Ja som rozhodol o prerušení výkonu rozhodnutia Najvyššieho súdu do rozhodnutia dovolacieho súdu. To je teda zásadný rozdiel o prepustení na slobodu. Ja som nerozhodol ani o vine, ani o treste…Aj Alfonzovi odporúčam dopočúvať Susukovu odpoveď TU niekde okolo 34 minúty – https://www.ta3.com/relacia/956775/poslanci-budu-odvolavat-suska-aj-simecku-budu-sa-menit-pokuty-za-kradeze-bombove-vyhrazky-paralyzuju-skoly

Takže Alfonz klamal a ľud slovenský (zámerne?) zavádzal!

Prečo?

No a potom v diskusií medzi ministrom vnútra a opozičným poslancom Parlamentu SR, sa Alfonz dopustil progresivčiny, že takej by sa nedopustil hádam ani ultras Progresívneho Slovenska.

Keď minister Šutaj Eštok v priamom prenose celému Slovensku jasne povedal dôvody, prečo Čaputová nebola na oslavách 80. výročia osláv SNP, kde bola v dostatočnom predstihu pozvaná (ale toto, takéto výročia, by mala mať vo svojom kalendári programu jasne zarezervované na túto/tieto udalosť/i až kým bude vládať!) a neposadila sa do prvého radu vedľa Schustera, Gašparoviča a Kisku.

Že práve v tej chvíli bola so svojim partnerom na jachte v Chorvátsku, tak v tej chvíli Alfonz Šuran skočil, ako by ho roj ôs uštipol a ministra zahriakol, že toto teraz nie je podstatné!

Ba dokonca navádzal opozičného poslanca  Gröhlinga, že na toto ani nemusí reagovať a ani mu na toto reagovať nedal priestor lebo mal vraj iné závažnejšie témy!

Nuž teda opäť, vedenie spravodajstva STVR, „gratulujem“!

Kde chodíte na takýchto „objektívnych“ moderátorov?!

To ste radšej kvôli covidovej chorobe Gudiaka mali dnes reláciu úplne zrušiť!

P.S.:

Je potrebné hľadať v iných moderátorských vodách a nie len v tých „zásuvkových“ v STVR!

Ešte raz dávam do pozornosti, hlavne budúcemu riadnemu vedeniu STVR, Anku Žitnú a Norberta Dolinského!

Lebo všetci ostatní, ktorí sú momentálne v zálohe STVR, tak tí všetci mi pripadajú tak, akoby sa nádejali, že dnešná vládna koalícia a tým pádom aj Vláda SR, skonči predčasne. Že k moci sa dostanú progresívci a oni im budú verne slúžiť, oni si ich ponechajú lebo počas vlády Roberta Fica boli na ich strane! Rozumej na strane progresívcov a dnešnej opozície a že sa Fica a spol. nebáli, nezľakli…!

Naozaj, tomuto je potrebné v STVR už konečne urobiť radikálny rez a koniec!!!

Odkaz do STVR – nedávajte im hračky, ale mier a nádej!

02.12.2025

A opäť, niečo neskutočné, čo dnes ráno okolo 6:00 hod. odznelo na vlnách STVR/SRo. STVR/SRo dala veľký priestor akejsi slovenskej nadácií, ktorá chce ukrajinským deťom v Chersone poslať hračky, ktoré chcú vyzbierať v zbierke. Ale POZOR! Ide o „mimoriadnu“ udalosť, lebo istá pani, ktorá na STVR/SRo, za túto „prepotrebnú“ aktivitu pre ukrajinské deti [...]

Kto povie, že na Ukrajine je masívna korupcia, musí byť okamžite vymazaný, odstavený. .. !

30.11.2025

Hneď na úvod tohto článku žiadam admina blogpravda.sk, aby mi vrátil, uverejnil v plnom rozsahu všetky moje články, ktoré som napísal na základe faktov, na základe Európskeho Dvora Audítorov pri EÚ, že Ukrajina bola, je a ešte dlho bude najskorumpovanejší štát, nielen v rámci Európy, ako takej, ale aj celého sveta! Presne tak, ako You Tube vrátil celý profil MUDr. [...]

„Spravodlivé a objektívne“ média a teraz ste kde?

28.11.2025

Pýtam sa Vás v Sme.sk, Aktuality.sk, Denník N, TV JOJ, TV Markíza, TA3, ale j a hlavne v STVR, kde ste? Naraz máte malo novinárov, redaktorov…, „pouličných“ pracovníkov? Zrazu ste mediálne hluchí a slepí? Nuž Slováci a o čo ide, tentoraz? Nuž teda, „len“ o toto. Keď dnešná opozícia, „apolitické“ mimovládky a „občianska“ verejnosť, zvolávajú [...]

okamura

Okamurovi pred domom opäť viala ukrajinská vlajka. Na druhý deň zmizla aj so stožiarom

02.12.2025 20:50

„Vzhľadom na to, že ide o chránený objekt, spadá celá vec do gescie ochrannej služby," povedal hovorca pražskej polície.

Zimné vajce od Fabergé

Vajce za skoro 23 miliónov libier? Legendárny ruský klenotník stvoril rekordný kúsok

02.12.2025 20:19

Zimné vajce s prehľadom prekonalo predošlú rekordnú sumu, za ktorú Christie's vydražila Rothschildovo vajce v roku 2007.

mníška, cirkev, kostol, modlitba

Polícia odmietla tvrdenia mníšky, že ju bodol neznámy cudzinec

02.12.2025 19:23

Počas víkendu sa na internete rozšírili aj tvrdenia, že páchateľ počas útoku zakričal: „Alláhu akbar!"

prvý let letisko lietadlo wizz air

Z Košíc sa ide lietať do Ríma. Novinke sa potešili aj biskupi: Veriacim dáme vedieť

02.12.2025 18:45

Lietať bude dvakrát do týždňa, a to na jedno z najvyťaženejších európskych letísk, Rím Fiumicino.