Založ si blog

Koaličný Fico – odpúšťam! Opozičný Korčok – toto Vám nikdy nezabudnem!

Aký to politicko-galaktický rozdiel vo vnímaní fungovania demokracie, vo vnímaní demokratického rozhodnutia jediných pánov demokracie, ktorými sú jedine a výhrade slobodný vo svojom rozhodovaní – VOLIČI!

Ale pekne po poriadku.

Niekoľko dní po atentáte na Roberta Fica, na aktuálneho a riadne demokraticky zvoleného predsedu Vlády SR som napísal, že je čas o tomto atentáte mlčať, mlčať o tom, čo Fico povie na túto tému, keď už bude na to dosť silný po stránke fyzickej, ale aj psychickej a že sa k tomuto nebudem vyjadrovať skôr, až do doby, kým tak neučiní Robert Fico sám.

A on tak učinil včera 05.06.2024, presne 15 dní odo dňa, kedy na neho bol spáchaný atentát, chvalabohu, že nedokonaný! – https://www.youtube.com/watch?v=D1L7FfaLaxM&ab_channel=SMER-Soci%C3%A1lnaDemokracia

Skôr ako sa dostanem k obsahu, čo Fico povedal o atentáte na ňom spáchanom a k rôznym reakciám dnešnej opozície a im naklonených médií tzv. hlavného prúdu, pre mňa osobne – dezinfo média hlavného prúdu (ďalej len dmhp), chcem poukázať na rozdiel medzi demokraticky zmýšľajúcim politikom a politikom, ktorý má vnímanie demokracie zúžené len na fakt, že demokracia je len vtedy, keď on zvíťazí.

Robert Fico bol doslova rozstrieľaný rukou atentátnika naozajstnou smrtiacou zbraňou a naozajstnými smrtiacimi projektilmi, ktoré z tejto zbrane zblízka na Fica chladnokrvne vystrelil.

A Fico takto fyzicky rozstrieľaný, mu odpúšťa!

Ivan Korčok bol tiež rozstrieľaný resp. „rozstrieľaný“, avšak nie rukou chladnokrvného vraha, ale len v politickom súperení, jednak svojim politickým oponentom, súperom, rivalom, ale hlavne bol „rozstrieľaný“ volebnou rukou slobodného občana-voliča SR v demokratických a slobodných prezidentských voľbách!

A slobodné demokratické voľby sú základom každej dobre fungujúcej demokracie, ktoré každý plne rešpektuje a nechce ich výsledok zvrátiť inak, ako len riadnym demokratickým politickým súperením!

A i napriek tomu, sa Ivan Korčok na adresu tých, čo ho v priamej demokratickej voľbe porazili – teda samotný Peter Pellegrini a jeho voliči, tak on „veľký“ Ivan pokorne svoju politickú hlavu nesklonil, nepoďakoval sa za to, že mohol byť súčasťou demokratických slobodných volieb všetkým voličom, teda aj tým, čo ho nevolili, ale on im drzo antidemokraticky, s výstražným/výhražným  zdvihnutým ukazovákom pravej ruky z povolebného pódia odkázal a do tmy vykríkol – „Toto Vám nezabudnem!“ – https://www.youtube.com/watch?v=UjJukNE_CL8&t=51s&ab_channel=Denn%C3%ADkN

A presne takéto správanie mali včera opozičníci a im naklonené dmhp k prvému, po atentátovému vystúpeniu, telesne, ale aj psychicky zranenému Ficovi.

Dokonca šéfredaktor Denníka N Matúš Kostolný napíše takúto nehoráznosť, pre mňa osobne až zámer opäť vyvolať v obyvateľoch SR dojem, že Fico je aj po atentáte nebezpečný, že – „Robert Fico je späť a vrátil sa ako pomstiteľ.“ – https://dennikn.sk/4033545/robert-fico-sa-vratil-a-chce-prepisat-svoj-cely-politicky-pribeh/?ref=tit – toto je to mediálne upokojovanie vášni v našej spoločnosti?!

Nuž teda ani náhodou.

A v takomto móde sa vyjadrujú všetky dmhp!

Samozrejme, že najviac sa vyjadrenie Fica po atentáte na neho samotného, dotklo Šimečku ml.

Ten absolútne nepochopil, čo sa v našej spoločnosti týmto atentátom udialo, vôbec nepochopil, kde je na tomto atentáte, aj jeho osobná vina a už vôbec nepochopil, o čom Fico v tomto videu hovorí a aký odkaz našej spoločnosti dáva resp. dal!

Šimečka ml. asi má predstavu, že po tom všetkom, čo na Fica a jeho 4. Vládu SR spustili od vyhlásenia PV 2023 a hlavne od momentu, kedy Parlament SR oficiálne uviedol 4. Ficovu Vládu SR do výkonu moci tým, že schválil jej PVV a potom, aj potom, ako kandidát Šimečku a spol. Korčok, prehral v demokratických voľbách prezidentské voľby, že sa Fico mal jemu a celej dnešnej opozícii, všetkým politickým mimovládkam pôsobiacich na území SR, podporované a financované zo Západu a z USA, ako aj všetkým dmhp, hodiť okolo krku a požiadať ich o odpustenie, že bol na neho spáchaný atentát ich priaznivcom?!

Toto si Šimečka a spol. predstavovali, že toto urobí Fico vo svojom prvom poatentátovom vyhlásení, prejave, príhovore…k obyvateľom SR?!

Ja som vo vyjadrení Fica nezaznamenal, žiaden útok na dnešnú opozíciu, ba ani na nikoho iného!

Ja som v jeho vyjadrení nepostrehol ani náznak zlosti, nenávisti a už vôbec nie snahy o akúsi pomstu, ako o tom píše Matúš Kostolný v Denníku N!

Nie!

Ja som vo vyjadrení sa Fica, počul len samé fakty a hlavne pokoru, ktorú akosi dnešná opozícia zamlčala, nepočula a hlavne ju zámerne vo svojich komentároch obišli všetky komentáre na túto tému v dmhp!

Nuž teda, ak ste to vážení „demokrati“ na strane dnešnej opozície a dmhp nezachytili, prepočuli, tak ja Vám to tu doslova prepíšem.

Robert Fico vo svojom prvom poatentátovom videu hovorí aj toto a hlavne toto – „Ani ja nie som žiadny politický anjel. Viem byť veľmi tvrdý. Ani Vlády, ktoré vediem neboli a nie sú dokonalé. Určite by sa mnohé veci dali robiť inak…“

Toto už Šimečka ml. a spol. a dmhp nepočuli?

Alebo majú voči Ficovi až takú neprekonateľnú averziu, že tento jeho výrok ani počuť nemohli lebo v 14 minútovom videu zaznel až v samom závere (okolo 12:20) a až dovtedy Fica počúvať nedokázali?!

Veru, pravda je, že niet mocnejších „vládnych“, ako sú práve média, ktoré majú celospoločenský, celoštátny dosah!

Lebo práve tieto média vytvárajú v spoločnosti takú alebo onakú atmosféru.

Voči tomu alebo onomu politikovi, podnikateľovi, sudcovi, prokurátorovi…voči komukoľvek, ktorého chcú tieto média buď povzniesť na piedestál v spoločnosti najvyšší alebo ho doslova utopiť a zakopať pod čiernu celospoločenskú zem, tak oni tú silu majú!

Ak aj sa niektorý z politikov vyjadrí nevhodne resp. útočne, agresívne na svojho oponenta, tak média by tento jeho výrok nemali okomentovať tak, že z neho vytvoria ešte agresívnejší výrok, ale mali by takémuto politikovi dať priestor, aby sám vysvetlil prečo sa takto vyjadril a čo ho k tomuto viedlo.

Ak sa toto nezačne praktizovať vo všetkých médiách, či už audiovizuálnych, tlačených, internetových…, tak asi navždy bude platiť to známe Ivo Jahelkovské, ktoré spieval verejne v dobe socialistickej na plzenskej Porte v roku 1984, v piesni pod názvom Soudili se –  https://www.youtube.com/watch?v=t7ezIOaY8wo&ab_channel=TheSJavert

Kde sa v refréne okrem iného spieva aj takýto text – „Nenávist každá, ta pomine, pomine, všechno se srovná, jen lidi ne, lidi ne.“

https://www.karaoketexty.sk/texty-piesni/jahelka-ivo/soudili-se-15942

Nuž na dnes „len“ toľko…

Biden verí Putinovi a povzbudzuje ho do konečného víťazstva, Trumpa si vybral za svoju pravú ruku!

12.07.2024

A takýto človek vraj „vládne“ svetu? A takémuto človeku sa EÚ klania? Naozaj toto už ani nie je smiešne! Toto je tragédia, ktorá môže ľudstvo veľmi mrzieť! Toto je na hlboké zamyslenie sa! Je nemysliteľné, aby človek s tak ťažkým mentálnym postihnutím, aké s najväčšou pravdepodobnosťou má „prezident“ USA Joe Biden, bol ten, ktorého budú poslúchať [...]

Samit NATO Washington 2024 – spolok mierotvorcov alebo kazisvetov?

11.07.2024

Hneď na úvod celkom jasne napíšem, že ak by to bolo v mojej moci, tak by som okamžite z tohto spolku stiahol Pellegriniho aj Blanára a nechal by som tam za SR len tých najnižšie protokolárne postavených z nášho rezortu zahraničnej diplomacie, ktorý by tam boli pro forma! Z obsahu článku jasne vyplynie prečo. Ale pekne po poriadku. Vo Washingtone prebieha stretnutie NATO, [...]

Bola to Moskva alebo Kyjev? A opäť ani len náznak elementárnej zdržanlivosti!

10.07.2024

Isteže dňa 24.2.2022 to bola Moskva, ktorá vojensky vstúpila na územie Ukrajiny. O tom niet pochýb ani sporu. Spor nie je ani v tom, že tak učiniť nikdy nemala. V čom spor však je, či to bola akcia vyprovokovaná alebo nevyprovokovaná. Ale toto tu dnes riešiť nejdem. V dnešnom článku sa povenujem tomu, že tu máme opäť niečo, čo sa na území Ukrajiny nikdy stať nemalo [...]

Donald Trump

Streľba na Trumpa, agenti tajnej služby ho krvavého stiahli z pódia. Strelec je mŕtvy

14.07.2024 00:36, aktualizované: 02:04

Na predvolebnom mítingu Donalda Trumpa v Pensylvánii zazneli zvuky výstrelov, následne zakrvaveného exprezidenta odviedli bezpečnostné zložky z pódia.

Election 2020 Debate

Senátor Sanders podporil Bidena, označil ho za najsilnejšieho súpera pre "demagóga a patologického klamára" Trumpa

13.07.2024 20:25

Keď sa demokrati zjednotia a nenechajú sa "rozptýliť", Biden podľa neho vyhrá.

Elon Musk

Musk prispel na Trumpovu kampaň, nie je jasné koľko, uvádza agentúra Bloomberg

13.07.2024 19:50

Miliardár daroval peniaze jednej z organizácií, ktorá sa usiluje o znovuzvolenie amerického exprezidenta.

bane, uhlie, banník. baňa.

Poľský baník uväznený pod zemou viac než 48 hodín bol nájdený živý

13.07.2024 19:06

Baňu Rydułtowy vo štvrtok ráno okolo 08.00 h. v hĺbke približne 1 200 metrov zasiahli silné otrasy.