Založ si blog

Čaputová, Čaputová, čo sa s Vami deje? Však keď je niečo v rozpore s Ústavou SR, tak to posielate na Ústavný súd a nie späť do Parlamentu SR!

Ej veru neviem, čo sa to s Čaputovou deje.

Prečo náhle takýto zvrat v jej politickom správaní sa?

Veď, čo na tom, že už o pár dní končí na pozícií „prezidenta“ SR, keď prezidentské právomoci jej prináležia až do 15.6.2024 do 12:00 hod!

Nuž, ale kto pozorne sleduje Čaputovú od jej prvého dňa, čo ohlásila svoju kandidatúru do PrV 2019 a následne celé jej „prezidentské“ 5 ročné obdobie vie, že za tým bude niečo politicky nekalé a ako sa o nej vyjadril niekdajší „premiér“ SR po PV 2020, akýsi Igor, tak za tým všetkým bude niečo podlo-falošné a zákerné!

Igor sa o Čaputovej svojho času vyjadril takto bez servítky – „Považujem ju za falošnú a veľakrát zákernú ženu. Zažil s ňou dve stretnutia, o ktorých keby sa ľudia dozvedeli, by boli zhrození“ – https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/625544-atovic-by-z-caputovu-uz-za-prezidentku-nepodporil-je-podla-neho-falosna/

Je pravda, že dezinfoscéna médií, ktoré si zvyknú hrdo hovoriť, že sú médiami hlavného prúdu, sa dnes predovšetkým venujú osobným pracovným problémom akéhosi Michala Kovačiča z istého média hlavného prúdu a samozrejme, za všetkými jeho problémami je podľa nich bývala opozícia dnes vládna koalícia, ale je to len akási zásterka, aby nebolo mediálne viditeľné, čomu sa venuje ešte stále „prezidentka“ Čaputová!

Nuž teda, o čo presne ide.

Čaputová vetovala, nepodpísala novelu zákona o Fonde na podporu umenia, s takýmto odôvodnením, že – „V ustanovení novely vidí rozpor s ústavou, legislatíva môže podľa nej ohroziť slobodu umenia.“

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/711843-prezidentka-vetovala-novelu-zakona-o-fpu/

Nuž teda, ak Čaputová vidí v uvedenej novele zákona jasný rozpor s Ústavou SR, tak prečo novelu tohto zákona vracia späť do Parlamentu a nie rovno na Ústavný súd SR, ako v prípade referend o predčasných PV, ako Zákon aj o zrušení UŠP a tak podobne?!

Načo sa v Parlamente spolieha?

Spolieha sa na to, že sa časť vládnej koalície z poslaneckého klubu HLAS-SD pri prelamovaní jej veta, postaví voči vlastnej vládnej koalícií na zadné?

Že vznikne v koalícií na tomto zvada?!

Nuž asi áno lebo poniektorí poslanci HLAS-SD sa vyjadrili, že nie sú celkom v súlade so schválenou novelou, ktorú Čaputová neposiela na Ústavný súd SR, aj napriek tomu, že tam vidí protiústavne prvky, ale posiela ho späť poslancom, hlavne vládnej koalície, na znovu prerokovanie!

Treba si v tejto súvislosti spomenúť na jej expresný podpis Parlamentom SR schválenej „obrannej“ dohody s USA.

Vtedy mal k nej pripomienky GP SR, veľká časť odbornej aj občianskej spoločnosti, poukazovali rovnako na jasný rozpor s našou Ústavou, ale Čaputová nenašla v sebe toľko síl, aby aj túto Dohodu poslala na preverenie Ústavnému súdu SR lebo, to by si predsa nedovolila voči svojim USA priateľom!

Veď predsa by ich tak neponížila, že nás tlačia do podpisu Dohody, ktorá nie je v súlade s našou Ústavou!

Toto urobiť im, tým naj demokratom sveta?

To kto kedy videl?

Takže áno, aj tento ostatný (verím že už naozaj posledný!) krok Čaputovej je možné chápať presne tak, ako to o nej povedal istý Igor (Matovič), že je to „ veľakrát podlá a zákerná žena“ a žeby sme sa čudovali ako s druhou stranou jedná, keď ju neberú kamery a mikrofóny, médií naj dezinfoscény tzv. hlavného prúdu, ktoré v nej vidia neustále, od samého jej politického začiatku, politickú „panenku Máriu“!!!

Biden verí Putinovi a povzbudzuje ho do konečného víťazstva, Trumpa si vybral za svoju pravú ruku!

12.07.2024

A takýto človek vraj „vládne“ svetu? A takémuto človeku sa EÚ klania? Naozaj toto už ani nie je smiešne! Toto je tragédia, ktorá môže ľudstvo veľmi mrzieť! Toto je na hlboké zamyslenie sa! Je nemysliteľné, aby človek s tak ťažkým mentálnym postihnutím, aké s najväčšou pravdepodobnosťou má „prezident“ USA Joe Biden, bol ten, ktorého budú poslúchať [...]

Samit NATO Washington 2024 – spolok mierotvorcov alebo kazisvetov?

11.07.2024

Hneď na úvod celkom jasne napíšem, že ak by to bolo v mojej moci, tak by som okamžite z tohto spolku stiahol Pellegriniho aj Blanára a nechal by som tam za SR len tých najnižšie protokolárne postavených z nášho rezortu zahraničnej diplomacie, ktorý by tam boli pro forma! Z obsahu článku jasne vyplynie prečo. Ale pekne po poriadku. Vo Washingtone prebieha stretnutie NATO, [...]

Bola to Moskva alebo Kyjev? A opäť ani len náznak elementárnej zdržanlivosti!

10.07.2024

Isteže dňa 24.2.2022 to bola Moskva, ktorá vojensky vstúpila na územie Ukrajiny. O tom niet pochýb ani sporu. Spor nie je ani v tom, že tak učiniť nikdy nemala. V čom spor však je, či to bola akcia vyprovokovaná alebo nevyprovokovaná. Ale toto tu dnes riešiť nejdem. V dnešnom článku sa povenujem tomu, že tu máme opäť niečo, čo sa na území Ukrajiny nikdy stať nemalo [...]

Donald Trump

Streľba na Trumpa, agenti tajnej služby ho krvavého stiahli z pódia. Strelec je mŕtvy

14.07.2024 00:36, aktualizované: 02:04

Na predvolebnom mítingu Donalda Trumpa v Pensylvánii zazneli zvuky výstrelov, následne zakrvaveného exprezidenta odviedli bezpečnostné zložky z pódia.

Election 2020 Debate

Senátor Sanders podporil Bidena, označil ho za najsilnejšieho súpera pre "demagóga a patologického klamára" Trumpa

13.07.2024 20:25

Keď sa demokrati zjednotia a nenechajú sa "rozptýliť", Biden podľa neho vyhrá.

Elon Musk

Musk prispel na Trumpovu kampaň, nie je jasné koľko, uvádza agentúra Bloomberg

13.07.2024 19:50

Miliardár daroval peniaze jednej z organizácií, ktorá sa usiluje o znovuzvolenie amerického exprezidenta.

bane, uhlie, banník. baňa.

Poľský baník uväznený pod zemou viac než 48 hodín bol nájdený živý

13.07.2024 19:06

Baňu Rydułtowy vo štvrtok ráno okolo 08.00 h. v hĺbke približne 1 200 metrov zasiahli silné otrasy.