Založ si blog

Dnešné vedenie RTVS, na takúto pluralitu si trúfnete?

Ak nie, tak na pozíciách, na ktorých momentálne ste, nemôžete, ba ani nesmiete ostať!

Vláda SR pod vedením Fica, odsúhlasila nový Zákon o slovenskej televízii a slovenskom rozhlase.

Je najvyšší čas ho v Parlamente SR prijať, nie na to, ako to hovorí dnešná opozícia a im vždy naklonené média dezinfoscény tzv. hlavného prúdu, ako aj všetky „apolitické“ mimovládky z väčšej časti financované z „demokratického Západu/USA, že sa tým vraj táto inštitúcia stane poplatnou dnešnej vlády, ale len a výhradne na to, aby na obrazovkách STV a v étery SRo, naozaj občan, obyvateľ SR počul spravodajstvo a informácie vyvážené, neselektované, necenzurované!

Je veľká škoda, že sa tak nestane do konania volieb do EP lebo je možné očakávať resp. sa tak s najväčšou pravdepodobnosťou aj stane, že predvolebná RTVS bude opäť rýdzo naklonená progresivizmu (PS) a neoliberalizmu (SaS) a ostatné politické subjekty, dnešnej vládnej koalície, ale aj tie v opozícií (HNUTIE REPUBLIKA, K-ĽSNS, ALIANCIA – SZÖVETSÉG…), budú v RTVS zaznávané, zosmiešňované, neúmerne kritizované a tak podobne.

A teraz k veci.

Dnes platný zákon o RTVS 532/2010 Z. z. – https://www.slov-lex.sk/pravne-predpisy/SK/ZZ/2010/532/ – okrem iného hovorí a RTVS predpisuje aj toto – „§ 3 Poslanie Rozhlasu a televízie Slovenska, bod (3), ods. b) – poskytujú nestranné, overené, neskreslené, aktuálne, zrozumiteľné a vo svojom celku vyvážené a pluralitné informácie o dianí v Slovenskej republike i v zahraničí na slobodné utváranie názorov,“

Takže to, čo teraz navrhnem, by nemal byť ani len najmenší problém, aby sa to na obrazovkách a v étery RTVS objavilo, odvysielalo.

A podľa môjho názoru je to veľmi potrebné, aby Slováci už konečne dostali informácie, ako sa zvykne hovoriť priamo z prameňa resp. aby sa napili informácií priamo z prameňa.

Nie len neustále všakovakí politickí analytici…, s prepáčením manipulatívni mudrlanti, ktorí stoja na tej „správnej“ strane dejín!

Ja pevne verím, že slovenský divák by oželel, ak by minimálne v dvoch po sebe idúcich reláciách O 5 minút 12, nevidel našich politikov, ale zástupcov iných štátov!

A ešte by si slovenský divák od našich politikov a „politikov“ aj oddýchol, čo by mu bolo určite na prospech.

Takže, ak by sa dnešné vedenie RTVS správalo podľa zákona o RTVS a nie ako si to od nej vyžaduje napr. akási Věra Jourová, prepytujem vraj komisárka EÚ pre hodnoty a transparentnosť, tak by pre nich nemal byť problém odvysielať reláciu O 5 minút 12 takto resp. takéto.

A čo tak posadiť do jedného štúdia dvoch zahraničných veľvyslancov pôsobiacich na Slovensku?

Do jedného kresla posadiť veľvyslanca Ukrajiny na Slovensku – Myroslav Kastran a oproti nemu do kresla druhého, veľvyslanca Ruskej federácie na Slovensku – Igor Bratčikov.

Obidvaja sú na Slovensku legálne, nemám vedomosť žeby bol niektorí z nich vyhostený resp. žeby tu mal od našich orgánov nariadené domáce väzenie.

Takže kde je problém, aby obidvaja v diskusii vystúpili na obrazovke slovenským štátom platenej TV?!

Nuž nikde!

A z ich vystúpenia, z ich argumentácií, nech si každý divák, obyvateľ SR, urobí slobodne záver sám.

V druhej relácii v O 5 minút 12, by RTVS mohla dať priestor na diskusiu medzi veľvyslancom USA na Slovensku – Gautam A. Rana a veľvyslancom Ruskej federácie na Slovensku – Igor Bratčikov.

Tu rovnako platí presne to isté, čo som napísal vyššie v texte o diskusií medzi Kastranom a Bratčikovom.

Alebo im je zakázané spoločne diskutovať za jedným stolom?

Nuž na obrazovkách RTVS to zakázané nie je, ba je to priam nutné!

Nech konečne občania SR, ktorí sa o veci verejné, či už domáce alebo naše zahranično-politické zaujímajú, dostávali informácie vyvážené a priamo z prameňa a nie filtrované z bočných, len tých „správnych“ prítokov, ktoré sú zamútené cielenou jednostrannou propagandou.

Takže áno, aj preto, že dnešné vedenie RTVS niečoho takého nie je schopné, na niečo také nie je odvážne, ba nie je ani niečo také, z vlastného presvedčenia odhodlané, tam nemá na dnešných vysokých radiacich pozíciách čo robiť!!!

P.S.:

A ak by niektorí z pozvaných hostí odmietol účasť na takejto vyváženej pluralitnej diskusií, tak by si RTVS mala uplatniť právo prázdneho kresla.

Ak by odmietol účasť veľvyslanec RF, tak by v štúdiu sedel a s moderátorom diskutovali o samote ako ukrajinský, tak aj americký veľvyslanec.

Ale ak by účasť na takejto TV diskusií odmietli veľvyslanci Ukrajiny a USA, tak by v dvoch po sebe idúcich reláciách O 5 minút 12, diskutoval sám Bratčikov s moderátorom.

Lebo toto je pluralita!

Lebo toto je tá pravá a priama demokracia!

Čaputová, Kovačič a im podobní, boli zrušení na jednu dobu naozajstným demokratom!

29.05.2024

Kedysi dávno za mojich mladých čias, teda dávno pred novembrom 1989, sa zvyklo hovoriť, že – „Zrušil ho na tri doby“. Toto slovné spojenie sa zvyklo použiť vtedy, ak niekto niekoho na základe faktov a nepriestrelných argumentov dostal do polohy, že sa dotyčný musel hanbiť za to, čo urobil, povedal…, čomu jednoducho nerozumel resp. nebol v tom dostatočne zdatný. [...]

Zamestnanci TV Markíza a spol. nič nepochopili!

28.05.2024

A nie len v TV Markíza, ale aj v Sme.sk, v Aktuality.sk, v Denníku N a vo všetkých tých médiach, ktoré si ešte stále namýšľajú, že len oni jediné sú tie, čo majú právo a patent na pravdu, že len oni sú tí, čo majú právo odsudzovať iné média, že len oni sú tí, čo majú právo Slovákov nie informovať, ale ich vedomie a mienku formovať na svoj obraz! TV [...]

Čaputová Jančkárovej – „Držím palce aj Vám“.

27.05.2024

Týmito slovami sa Čaputová rozlúčila s redaktorkou RTVS v relácií O 5 minút 12 v ostatnej nedeľnej relácií. https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/14036/468070#4219 Pýtam sa, to čo je? V čom Čaputová drží Jančkárovej palce? Nuž, ale pekne po poriadku. Skôr, ako sa dostanem k hlavnej téme dnešného môjho článku, k „nestrannej“ a „apolitickej“ TV diskusií [...]

Klíma / Emisie / Dym / Továreň / Fabrika / Znečistenie /

Toto je boj s emisiami a cesta k uhlíkovej neutralite? Scholzova vláda odklepla ukladanie CO2 do mora

29.05.2024 14:08

Metóda vyvoláva kontroverzie kvôli vysokým nákladom a možným rizikám pre životné prostredie.

ministerstvo zdravotníctva, mz sr,

Pre nález obálky s neznámym obsahom evakuovali budovu sídla ministerstva zdravotníctva

29.05.2024 13:38

Na mieste sa momentálne vykonávajú nevyhnutné prvotné úkony.

Stíhačka F-35

Druhá havária za mesiac: V USA sa zrútila stíhačka F-35, pilot utrpel vážne zranenia

29.05.2024 13:33

Stroj pred haváriou doplnil palivo počas zastávky na leteckej základni Kirtland v Novom Mexiku.

Turów / Turw /

Suma sa vyšplhala do závratných výšok. Poľsko pokutu za baňu Turów musí zaplatiť, rozhodol súd

29.05.2024 13:15

Česko podalo žalobu na Poľsko ešte vo februári 2021.