Založ si blog

Dnešné vedenie RTVS, na takúto pluralitu si trúfnete?

Ak nie, tak na pozíciách, na ktorých momentálne ste, nemôžete, ba ani nesmiete ostať!

Vláda SR pod vedením Fica, odsúhlasila nový Zákon o slovenskej televízii a slovenskom rozhlase.

Je najvyšší čas ho v Parlamente SR prijať, nie na to, ako to hovorí dnešná opozícia a im vždy naklonené média dezinfoscény tzv. hlavného prúdu, ako aj všetky „apolitické“ mimovládky z väčšej časti financované z „demokratického Západu/USA, že sa tým vraj táto inštitúcia stane poplatnou dnešnej vlády, ale len a výhradne na to, aby na obrazovkách STV a v étery SRo, naozaj občan, obyvateľ SR počul spravodajstvo a informácie vyvážené, neselektované, necenzurované!

Je veľká škoda, že sa tak nestane do konania volieb do EP lebo je možné očakávať resp. sa tak s najväčšou pravdepodobnosťou aj stane, že predvolebná RTVS bude opäť rýdzo naklonená progresivizmu (PS) a neoliberalizmu (SaS) a ostatné politické subjekty, dnešnej vládnej koalície, ale aj tie v opozícií (HNUTIE REPUBLIKA, K-ĽSNS, ALIANCIA – SZÖVETSÉG…), budú v RTVS zaznávané, zosmiešňované, neúmerne kritizované a tak podobne.

A teraz k veci.

Dnes platný zákon o RTVS 532/2010 Z. z. – https://www.slov-lex.sk/pravne-predpisy/SK/ZZ/2010/532/ – okrem iného hovorí a RTVS predpisuje aj toto – „§ 3 Poslanie Rozhlasu a televízie Slovenska, bod (3), ods. b) – poskytujú nestranné, overené, neskreslené, aktuálne, zrozumiteľné a vo svojom celku vyvážené a pluralitné informácie o dianí v Slovenskej republike i v zahraničí na slobodné utváranie názorov,“

Takže to, čo teraz navrhnem, by nemal byť ani len najmenší problém, aby sa to na obrazovkách a v étery RTVS objavilo, odvysielalo.

A podľa môjho názoru je to veľmi potrebné, aby Slováci už konečne dostali informácie, ako sa zvykne hovoriť priamo z prameňa resp. aby sa napili informácií priamo z prameňa.

Nie len neustále všakovakí politickí analytici…, s prepáčením manipulatívni mudrlanti, ktorí stoja na tej „správnej“ strane dejín!

Ja pevne verím, že slovenský divák by oželel, ak by minimálne v dvoch po sebe idúcich reláciách O 5 minút 12, nevidel našich politikov, ale zástupcov iných štátov!

A ešte by si slovenský divák od našich politikov a „politikov“ aj oddýchol, čo by mu bolo určite na prospech.

Takže, ak by sa dnešné vedenie RTVS správalo podľa zákona o RTVS a nie ako si to od nej vyžaduje napr. akási Věra Jourová, prepytujem vraj komisárka EÚ pre hodnoty a transparentnosť, tak by pre nich nemal byť problém odvysielať reláciu O 5 minút 12 takto resp. takéto.

A čo tak posadiť do jedného štúdia dvoch zahraničných veľvyslancov pôsobiacich na Slovensku?

Do jedného kresla posadiť veľvyslanca Ukrajiny na Slovensku – Myroslav Kastran a oproti nemu do kresla druhého, veľvyslanca Ruskej federácie na Slovensku – Igor Bratčikov.

Obidvaja sú na Slovensku legálne, nemám vedomosť žeby bol niektorí z nich vyhostený resp. žeby tu mal od našich orgánov nariadené domáce väzenie.

Takže kde je problém, aby obidvaja v diskusii vystúpili na obrazovke slovenským štátom platenej TV?!

Nuž nikde!

A z ich vystúpenia, z ich argumentácií, nech si každý divák, obyvateľ SR, urobí slobodne záver sám.

V druhej relácii v O 5 minút 12, by RTVS mohla dať priestor na diskusiu medzi veľvyslancom USA na Slovensku – Gautam A. Rana a veľvyslancom Ruskej federácie na Slovensku – Igor Bratčikov.

Tu rovnako platí presne to isté, čo som napísal vyššie v texte o diskusií medzi Kastranom a Bratčikovom.

Alebo im je zakázané spoločne diskutovať za jedným stolom?

Nuž na obrazovkách RTVS to zakázané nie je, ba je to priam nutné!

Nech konečne občania SR, ktorí sa o veci verejné, či už domáce alebo naše zahranično-politické zaujímajú, dostávali informácie vyvážené a priamo z prameňa a nie filtrované z bočných, len tých „správnych“ prítokov, ktoré sú zamútené cielenou jednostrannou propagandou.

Takže áno, aj preto, že dnešné vedenie RTVS niečoho takého nie je schopné, na niečo také nie je odvážne, ba nie je ani niečo také, z vlastného presvedčenia odhodlané, tam nemá na dnešných vysokých radiacich pozíciách čo robiť!!!

P.S.:

A ak by niektorí z pozvaných hostí odmietol účasť na takejto vyváženej pluralitnej diskusií, tak by si RTVS mala uplatniť právo prázdneho kresla.

Ak by odmietol účasť veľvyslanec RF, tak by v štúdiu sedel a s moderátorom diskutovali o samote ako ukrajinský, tak aj americký veľvyslanec.

Ale ak by účasť na takejto TV diskusií odmietli veľvyslanci Ukrajiny a USA, tak by v dvoch po sebe idúcich reláciách O 5 minút 12, diskutoval sám Bratčikov s moderátorom.

Lebo toto je pluralita!

Lebo toto je tá pravá a priama demokracia!

Opäť ďalší brutálny útok médií na poslanca Parlamentu SR, bez poskytnutia všetkých informácií!

12.06.2024

Je na čase, aby dnešná Vláda SR začala konečne vládnuť tvrdou demokratickou rukou! Čo to znamená vládnuť tvrdou demokratickou rukou? Nuž nič viac, nič menej, ako si začať naplno plniť svoje PVV a tieto plnenia riadne skrze, minimálne novú STVR, obyvateľom SR vysvetľovať! Opäť sa tu roztrhlo mediálne vrece s brutálnym osočovaním poslanca Parlamentu SR MUDr. Petra [...]

Tento jasný odkaz Slovákom nie sú moje slová, ale plne s nimi súhlasím!

12.06.2024

V tomto mojom článku, teda ak ho mojim článkom môžem vôbec nazvať, zaznie názor jedného z nás, jedného z nás Slovákov, ktorý má s najväčšou pravdepodobnosťou za sebou bohaté životné skúsenosti a ktorý naplno zažil dobu prednovembrovú, ako aj dobu po novembrovú, až do dnešných neutešených pochmúrnych takmer vojnových kapitalistických dní. Takže tentokrát [...]

Časť štrajkujúcich pracujúcich v-pre RTVS, sa obáva plurality!

11.06.2024

A opäť, manipulácia s verejnou mienkou, masirácia hláv obyvateľov SR, ktorí dopodrobna nesledujú dianie v našej republike a hlavne obrovská mediálna pozornosť absolútne nepodstatného výstražného štrajku, malinkej časti ľudí, ktorí sú buď priamo zamestnancami dnešnej „pluralitnej“ RTVS alebo sú s ňou v inom pracovno právnom vzťahu resp. v inom [...]

Peter Pellegrini

Pellegrini mi eleganciou pripomína Masaryka. Mal by sa však oholiť, odporúča novému prezidentovi protokolistka

14.06.2024 18:45

Akých protokolárnych prešľapov sa dopúšťali predchodcovia nového prezidenta?

Jan Lipavský

Lipavský príde na Slovensko, stretne sa s najvyššími predstaviteľmi. Rokovať budú aj o Ukrajine

14.06.2024 18:08

Český minister zahraničných vecí prichádza na Slovensko v čase, keď Česko začiatkom marca odložilo česko-slovenské medzivládne konzultácie.

SR Strečno I/18 doprava obmedzenie SSC VÚD ZAX

Pod Strečnom havarovalo auto, v úseku sa tvoria rozsiahle kolóny

14.06.2024 17:25

Úsek motoristom odporúčajú obísť cez Terchovú.

čaputová

Moje milované Slovensko, bolo mi cťou slúžiť ti, lúčila sa Čaputová. Krajina je zranená, ale verí jej

14.06.2024 15:44, aktualizované: 18:11

Zuzana Čaputová predniesla posledný verejný príhovor vo funkcii hlavy štátu.