Založ si blog

Voliči I. Korčoka, dožadujte sa ho, aby Vám jasne a bez okolkov vysvetlil toto!

Úspešný kandidát na prezidenta v I. kole prezidentských volieb, kade chodí, všade tvrdí, že zapojenie sa NATO do vojny na Ukrajine, na východe Ukrajiny, fyzicky aj vlastnými vojenskými ľudskými zdrojmi je mýtus a že je to iba strašenie Slovákov Ficom a dnešnou vládnou koalíciou!

Všade kade chodí manipuluje svojich, zväčša mladých (v tejto oblasti absolútne nerozhľadených!) voličov tým, že NATO je „iba“ vojenská obranná organizácia.

Naozaj?

Tak potom mu položte vážení otázku, čo to je, ak ľudské vojenské zdroje, ktoréhokoľvek členského štátu, budú oficiálne bojovať proti RF na území Ukrajiny, tak to bude z ich strany obrana alebo útok?!

RF vstúpila vojensky na územie, ktorého členského štátu NATO?

Nuž ani na jeden/jedno!

A v Zmluve o NATO, sa jasne píše (ten „legendárny“ Čl.5), kde sa ani náhodou nepíše, že musia! – https://www.aspi.sk/products/lawText/1/58129/1/2/oznamenie-c-301-2004-zz-o-uzavreti-severoatlantickej-zmluvy/oznamenie-c-301-2004-zz-o-uzavreti-severoatlantickej-zmluvy  ), že členské štáty NATO, sa v prípade, že ak jeden z nich bude napadnutý, tak ostaní mu pribehnú na pomoc…

Teda tu ide o jasnú obranu a prídu na pomoc každému členskému štátu NATO, ak by bol napadnutý iným nečlenským štátom NATO!

A keď dnes hociktorý členský štát NATO, oficiálne pošle svoje živé vojenské ľudské sily, aj s vlastnou výzbrojou, na územie Ukrajiny, tak sa idú voči RF brániť alebo idú voči nej útočiť?!

Lebo ZM o NATO nehovorí nič o útočení členských štátov NATO na nečlenské štáty NATO a iné vojenské zoskupenia!

ZM o NATO hovorí len a výhradne o obrane, hneď vo svoje preambule aj takto – „…a sú rozhodnuté spojiť svoje úsilie o kolektívnu obranu a o zachovanie mieru a bezpečnosti, a preto sa dohodli na tejto Severoatlantickej zmluve: – …“

https://www.aspi.sk/products/lawText/1/58129/1/2/oznamenie-c-301-2004-zz-o-uzavreti-severoatlantickej-zmluvy/oznamenie-c-301-2004-zz-o-uzavreti-severoatlantickej-zmluvy

Ani nič o tom, že takéhoto útočenia sa musia zúčastniť všetky štáty NATO!

A keď sa niektorí z členských štátov NATO, oficiálne svojimi živými ľudskými zdrojmi aj so svojimi zbraňami, ktoré patria do arzenálu vojenskej výzbroje NATO(!), zúčastní bojov voči vojskám RF na Ukrajine, tak ohrozuje bezpečnosť iných členských štátov NATO?!

Áno, či nie?

Podľa mňa jednoznačne áno!

Lebo RF nebude rozlišovať, ktorý z členských štátov NATO otvorene útočí na vojská RF, ale bude to brať a vnímať, ako jednoznačné zapojenie sa celého NATO do konfliktu!

A keď RF zaútočí priamo na územie tohto členského štátu NATO, ktoré otvorene bojuje na Ukrajine proti RF, tak potom aj my SR, sa budeme musieť správať podľa Čl. 5 ZM o NATO a zapojíme sa do vojny proti RF, keď budeme „musieť“ ísť solidárne na pomoc napadnutému členskému štátu NATO?!

Sa spamätajte všetci a pýtajte sa aj na toto Korčoka lebo ten jednoznačne súhlasí s tým, aby sa jednotlivé členské štáty NATO samé rozhodli, či na Ukrajinu vyšlú svoje živé vojenské sily alebo nie! On proti tomuto nie je!

Nuž a táto ďalšia otázka, je hádam pre Korčoka od jeho podporovateľov, jeho voličov, najzákladnejšia, najdôležitejšia vo vzťahu k Ukrajinskému konfliktu.

Korčok kade chodí, všade šíri doslova klamstvo, že ruský vojenský vstup na Ukrajinu bol vraj ničím nevyprovokovaný!

Teda, že Rusi nemali na to žiaden dôvod!

Nuž teda, Vy jeho podporovatelia, nože konfrontujte ho s týmto faktom, neodškriepiteľným faktom, s ktorým prišli a vyniesli na svetlo sveta jeho priatelia z USA a nie ruské tajné služby, napr. FSB!

USA médium The New York Times, dňa 25. februára a potom to aktualizovali 28. februára 2024, prinieslo šokujúcu správu, dovtedy pre minimálne Slovenskú republiku a pre slovenského občana o tom, že Rusi mali dôvod byť vyprovokovaný k tomu, čo 24.2.2022 vykonali!

Vyprovokovaný nie len činnosťou samotnej Ukrajiny, ale hlavne a neodškriepiteľne USA!

Tu by úplne na diskreditáciu Korčoka v tejto téme stačilo, keby som odcitoval len samotný názov tohto článku, ktorý znie takto – „Špionážna vojna: Ako CIA tajne pomáha Ukrajine bojovať proti Putinovi“ – https://www.nytimes.com/2024/02/25/world/europe/cia-ukraine-intelligence-russia-war.html (Google Vám to voľne preloží do SJ)

Ako to, že sa v našich médiach o tomto USA mediálnom odhalení špionážnej činnosti na území Ukrajiny od roku 2014 mlčí?!

Ako to, že minimálne „verejnoprávna, pluralitná“ RTVS na túto tému neodvysielala diskusnú reláciu v zastúpení obidvoch názorových strán – teda jednej strany, ktorá tvrdí, že RF vojensky vstúpila 24.2.2022 na územie Ukrajiny nikým nevyprovokovaná a druhá názorová strana (medzi ktorú ja celkom určite patrím), ktorá síce neuznáva tento vojenský počin RF, ale jednoznačne vidí a vníma (presne ako aj pápež František), že RF bola k tomu dlhodobo provokovaná (už od dôb, kedy USA/Západ sľúbili Gorbačovovi, že rozširovanie NATO na Východ sa neudeje ani o centimeter!), až nakoniec „úspešne“ vyprovokovaná, áno, aj brutálnym rozširovaním NATO, až na hranice RF…

V predmetnom článku NYT, sa konštatuje tento ohavný čin USA/CIA, ktorý praktizovali a dnes ešte vo väčšej miere, už odhalene praktizujú, na území Ukrajiny, aj takto – „Je tu ešte jedno tajomstvo: Základňa je takmer plne financovaná a čiastočne vybavená CIA. „Na sto desať percent,“ povedal v rozhovore na základni generál Serhii Dvoretskiy, vrchný veliteľ spravodajských služieb.“

A ďalej – „Zakorenila sa pred desiatimi rokmi, keď sa zišla pod vedením troch veľmi odlišných prezidentov USA, ktorých posunuli vpred kľúčoví jednotlivci, ktorí často odvážne riskovali. Premenila Ukrajinu, ktorej spravodajské služby Rusko dlho považovalo za úplne kompromitované, na jedného z najdôležitejších spravodajských partnerov Washingtonu proti Kremľu.“

A ešte aj toto – „Spravodajské partnerstvo medzi Washingtonom a Kyjevom, ktoré vstupuje do tretieho roka vojny, ktorá si vyžiadala státisíce obetí, je základným kameňom schopnosti Ukrajiny brániť sa. CIA a ďalšie americké spravodajské služby poskytujú spravodajské informácie pre cielené raketové útoky, sledujú pohyby ruských jednotiek a pomáhajú podporovať špionážne siete.“

Je toto normálne? Takto sa má správať vo svete USA, ktoré si hovoria, že sú naj demokraciou sveta?!

Nuž tak sa teda podporovatelia Korčoka, ho opýtajte na vyššie uvedené fakty, ktoré odhalili samotní Američania na svoje/u vojnovo-štváčsku vlády/u USA!!!

Je toto zo strany USA provokácia voči RF alebo nie je?!

A to Ukrajina ešte nie je (verím, že ani nikdy nebude!) členským štátom NATO!

A čoby USA administratíva urobila v prípade, že by sa nedajbože Ukrajina stala členským štátom NATO, zriadili by si tam svoje vojenské základne U.S. Army s hlavicami namierenými na RF?!

Nuž celkom určite ÁNO!

A ktohovie v akom znení by bola „obranná dohoda“ podpísaná medzi USA a Ukrajinou, ktorú na veľké nešťastie máme vďaka hlavne Čaputovej, pospínanú aj my, ktorá je dlhých 10 rokov nevypovedateľná!

Ja myslím, že vo vzťahu ku Korčokovi nateraz stačí!

A vy podporovatelia Korčoka, sa nad vyššie napísanými faktami, aj USA faktami, naozaj zamyslite a potom sa rozhodnite, či takéhoto človeka chcete mať za Prezidenta resp. „prezidenta“ SR.

P.S.

A ešte sa opýtajte Korčoka, ako by sa on postavil napr. k tomu, ak by takúto špionážnu činnosť vyvíjala ruská tajná služba voči USA na území Kuby, nebodaj na severnej hranici Mexika?!

Či by USA čakali, kedy by ich z územia Mexika napadli ako prvý samotní Mexičania , ktorí by potom boli zásobovaní najmodernejšími ruskými zbraňami?

Lebo táto jeho odpoveď, naozaj zaujíma aj mňa!

 

 

Čaputová a spol. dajte vyzbierané peniaze nie na vojnu, ale na to, na čo Vás v 2021 vyzýval pápež František!

23.04.2024

Nuž teda povedzme si resp. sa opýtajme, koľkokrát Čaputová za ostatných takmer 5 rokov navštívila resp. sa osobne stretla s pápežom Františkom? Veľa krát! A čo si z jeho stretnutia vzala k svojmu politickému srdcu? Nuž nič! Ale ako sa hovorí, nikdy nie je neskoro a vždy je čas napraviť vlastné chyby, kým je na to čas! A ten čas je dnes! Dnes, keď má Čaputová do [...]

Š. Harabin ako člen Súdnej rady SR? Skvelá správa pre Slovensko a slovenskú justíciu!

23.04.2024

Ej ale prskajú! Ako tá mačka, ktorá sa bojí – zhrbí sa, naježí sa a prská! SNS navrhuje za člena Súdnej rady SR (SRSR) JUDr. Štefana Harabina. Má SNS na to právo? Jasné, že má! A kto najviac prská na strane tých, čo najviac za ostatné tri a pol roka, čo boli pri moci hrôzovlády od Matovičovej po Ódoro-Čaputovskej, mediálne chránili tie nezákonnosti, ktoré tu [...]

Pokiaľ radoví Američania doma, na vlastnom území nepocítia hrôzy vojny, mier na svete nebude!

22.04.2024

Tak si to už konečne na rovinu povedzme a zamyslíme sa nad tým, či práve toto nie je ten najväčší dôvod, prečo sa hlavne Európa, neustále po nejakom čase, opäť topí v krvi! Povedzme si resp. položme si otázku, či sa radových Američanov nejakým spôsobom dotkli hrôzy I. sv. vojny, ale hlavne tej druhej, doteraz v Európe najkrvavejšej?! Nuž veru nie! Americký [...]

Saleziáni, majstrovstvá Slovenska, hokejbal, kategória U15, Nová Dubnica, mReportér

Aj kresťania sa vedia zabávať. Po omši to roztočili s hokejkami na ihrisku

24.04.2024 05:00

Zábery z vydarenej akcie zachytil mReportér Daniel Imriška.

nemecko, polícia, polizei

Nemecká polícia zastrelila muža, ktorý sa s mačetou vyhrážal v knižnici

23.04.2024 23:40

Podľa vyhlásenia bol tento muž polícii známy už skôr. Jeho motív vyhrážania sa v knižnici zatiaľ nie je objasnený.

Systém Patriot, PVO

Le Monde: Mnohé krajiny EÚ sa nechcú s Kyjevom deliť o svoju protivzdušnú obranu

23.04.2024 21:45

Šéfovia vlád jednotlivých krajín si dávali dobrý pozor, aby neurobili žiadny konkrétny sľub.

Izrael Palestína Gaza Hamas Rukojemníci Prepustenie

Vojna v Gaze trvá 200 dní. Izrael zosilnil údery, nariadil nové evakuácie na severe

23.04.2024 20:55

Ostreľovanie severu palestínskeho územia bolo za posledný deň jedno z najintenzívnejších od začiatku vojny.