Progresívci, takejto RTVS sa zastávate?

Celý tento článok bude o absurdite, o absolútne zbytočnej absurdite, v ktorej sa naša republika, naša spoločnosť, totálne zbytočne máča a rozdeľuje.

A rozdeľuje sa práve tými, o ktorých tento môj článok bude.

Áno, ide o Progresívne Slovensko a ich progresivistickú politiku, ideológiu, keď všade kde môžu zdôrazňujú, že oni sú tolerantní k všetkým rozdielnostiam človečenstva, pravda len k tým, ktoré oni považujú za správne!

Nuž teda k veci.

Onehdy som v jednom svojom článku upozornil na „profesionálny“ výkon jedného z moderátorov RTVS – Vlada Lichvára.

https://www.rtvs.sk/novinky/tipy-z-programu/337778/horuca-aktualna-spravodajska-jesen-bude-v-znameni-volieb-a-futbalu#gallery-3

Tento „profesionálny“ „nestranný“ moderátor RTVS mal v štúdiu jedného zo slovenských politikov, s ktorým viedol rozhovor. Na jednu jeho otázku, sa daný politik vyjadril slobodným spôsobom, keď použil vo vete výraz „Cigán, Cigáni, Cigánov“.

Týmto sa absolútne ničoho nezákonného nedopustil!

Lebo výraz Cigán alebo Róm sú absolútne rovnocenné a nikoho takýmto oslovením neurážajúce!

Poznám naozaj veľa našich spoluobčanov, ktorých sa tieto výrazy týkajú a poviem to jasne – viacej sa prikláňajú k tomu, aby sme ich oslovovali slovom Cigán, ako Róm!

Lebo sú na toto pomenovanie, oslovovanie, hrdí! Je to ich prirodzený historický názov, historické oslovenie, ktoré ich nikdy neurážalo, ba ich neuráža ani dnes!

Dám príklad – veľa spolupracujem s týmito našimi spoluobčanmi, a za toto, si týchto veľmi vážim, pri prácach, ktoré sú síce menej namáhavé na myslenie, ale zato sú náročné fyzicky. A teda bolo mi nimi povedané presne toto – „Ta co by sce vy Gadžove robili bez nás Cigánov? Kto by vám túto robotu spravel?“

Áno, má pravdu! Lebo sa jedná o tak ťažkú, ručne namáhavú prácu, ktorú „gadžove“ by nerobili, keby ste im bársčo núkali! A mladí „gadžove“, hlavne tí progresívcami zmanipulovaní, už vôbec nie! Česť výnimkám!

No a tento moderátor, sa na predmetného politika v priamom prenose doslova osopil, výhražne osopil, takto – „…v RTVS si vyprosíme, takéto slová! Dobre?“

Nuž teda Vlado Lichvár, dobre!

Ak si takéto výrazy na našich spoluobčanov v RTVS vyprosíte, teda, že v RTVS sa na označenie Rómov nemôže, ba priam nesmie použiť aj výraz Cigán, tak si potom podajte aj Vašu kolegyňu, ktorá moderovala dnešné skoré ranné vysielanie, kde okrem iného zaznelo aj to, že SRo na dnešný deň má pre svojich poslucháčov pripravenú súťaž. A tí z poslucháčov, ktorí sa jej zúčastnia a správne odpovedia na otázku, tak budú zaradení do losovania o zaujímavú výhru.

A viete Vlado Lichvár a všetci vy dnešní „tolerantní“ progresívci o akúže cenu ide?

Nuž áno, ide o dve vstupenky na – „Unikátne a originálne spojenie dvoch slovenských, no svetových umeleckých telies a prejavu spontánnej a živelnej kultúry „XY“, ktoré prináša na javisko režisér a choreograf Ján Ďurovčík v úplne novej, strhujúcej hudobno-tanečnej feérii.“

Zámerne som nenapísal o koho ide lebo to zaznie až teraz.

Totiž moderátorka ranného vysielania SRo jasne a nahlas do éteru celému Slovensku zvestovala, že výherca získa dva lístky na, a teraz „tolerantní“ progresívci pozor(!), aby sa svet nezrútil, na – „Cigáni idú do neba“(!) (https://www.ticketportal.sk/event/CIGANI-IDU-DO-NEBA )

No toto?

Ako je toto možné?

Že v RTVS zaznie absolútne netolerovaný názov, netolerované slovo na označenie časti našich obyvateľov – Cigán, Cigáni!

Ja viem, totálna absurdita!

Ale prečo sa progresívci tak rozčuľujú, keď od niektorého z politikov zaznie, že napr. – „naši Cigáni“?

Prečo ho ihneď označujú za xenofóba?

Za rasistu?

Nedajbože za fašistu, nácka a tak podobne?

Už s tým konečne prestaňte!

Nechajme našich spoluobčanov nech si sami vyberú, či chcú, aby se ich oslovovali Rómovia alebo Cigáni!

Nič im v tomto smere nezakazujme, ale ani im nič v tomto smere nevnucujme!

Ja osobne som sa ešte nestretol, aby ma niektorý z nich upozornil, aby som ho neoslovoval vo všeobecnosti Cigán ale Róm!

Naozaj, dosť bolo absurdnosti lebo práve na takýchto progresivistických absurdnostiach sa v spoločnosti vyvoláva zbytočná zloba a nenávisť!

A neviem, či si dnes na obed nedám – Cigánsku pečienku.

Naozaj, progresívci – môžem?

A ak predsa len áno, tak ako?

Mám si to objednať nahlas alebo šepotom alebo to čašníkovi napíšem na servítku alebo len nesmelo ukážem malíčkom na toto jedlo v Jedálnom lístku?

Vrelo Vám ju odporúčam lebo je naozaj výborná!

A viete vy „tolerantní“ progresívci, kto vie pripraviť najchutnejšiu Cigánsku pečienku?

Nuž veru áno, nik iní ako práve Cigáni!

A ešte si nechám k tomu zahrať niečo rezké od Cigánskych diablov alebo niečo také pomalšie napr. Cigánsky barón som já, mňa každá Cigánka zná…

Toto je tá „skala“ na ktorej sme vybudovali kapitalizmus!

19.11.2025

Opozično-mimovládno-mediálny ošiaľ zo 17. novembra neopadol, ba naopak, ešte sa stupňuje. Práve som započul na vlnách SRo, ďalšiu „objektivitu“ o živote v socializme. Vraj vtedajší režim, vtedajší mocní, vtedajší komunistickí súdruhovia, za nás rozhodovali, nám prikazovali, aj aké si kúpime auto! Naozaj? Naozaj to tak bolo? Z ďalších riadkov vyplynie, že ani [...]

Pili ste z plných fliaš a kričali ste, že ste smädní!

18.11.2025

Včerajšie zhromaždenia, ktoré iniciovali opozičné politické subjekty a všakovaké „apolitické“, poväčšinou západom platené mimovládky, naozaj vyzneli veľmi zvláštne. Iste. Právo zhromažďovať sa, pokojne zhromažďovať sa, nám obyvateľom, občanom SR, zaručuje naša Ústava. Takže z tohto pohľadu to včera vyzeralo všetko v poriadku. Ale bolo to naozaj [...]

Braňo Král z TA3 neurážajte!

17.11.2025

Koľko rokov má Braňo Král? Ťažko povedať, lebo nikde sa nemôžem dostať, k akej takej informácií, koľkože rôčkov má tento, niekedy až premotivovaný moderátor politickej diskusnej relácie TA3 – V politike. Ani by ma nenapadlo skúmať, doslova snoriť po tom, aký ma Braňo vek! Ale, to by sa nesmelo stať to, čo sa stalo v ostatnú nedeľu, keď tento, pre mňa osobne [...]

španielsko, zástava, vlajka, katalánsko

Pred súdom stál ako prvý španielsky generálny prokurátor. Ortiz spoznal trest za vynášanie

20.11.2025 17:25

Odsúdeného prokurátora vymenovala vláda súčasného ľavicového premiéra Pedra Sáncheza.

vírus, laboratórium

Pri pokusoch na školskom krúžku v Hradci Králové vypukol požiar, popálili sa dve deti

20.11.2025 16:57

Jeden detský pacient bol transportovaný do nemocnice.

šimečka, protest

Šimečka v Komárne: Aj na juhu Slovenska trpia ľudia dôsledkami neschopnosti Ficovej vlády

20.11.2025 16:40

Šimečka tvrdí, že k ožobračovaniu a zlyhávajúcej infraštruktúre, ktorým čelí celé Slovensko.

South Africa G20

Žiadna tragédia, skôr šanca na posun aj bez USA. Minister hodnotí neúčasť Trumpa na summite G20

20.11.2025 16:38

Aj Brian Kagoro uviedol, že hoci je americký bojkot poľutovaniahodný, najdôležitejšie je to, čo Afrika na summite dosiahne.