V RTVS ešte stále nepostrehli, že je už po PV 2023 a že nastala radikálna zmena? !

Nuž naozaj, v tej RTVS budú musieť nastať zmeny a to čo najskôr!

Oni akosi nepostrehli, že po PV 2023 došlo k radikálnej zmene Vlády SR, a že už nemusia nikomu súžiť!

Že už môžu byť slobodní, objektívni, pluralitní…!

V Rádiožurnále 08.01.2024 – pondelok – o 7:00 hod. na SRo, sa hneď na úvod relácie, takto opäť „apoliticky“ spustili – redaktorka Anna Šípošová, nám Slovákom, prečítala takúto správu, prepytujem „informáciu“ – „Do parlamentného pléna po sviatkoch opäť zasadnú poslanci. Na rad prichádza rokovanie o zmenách v Trestnom zákone vrátane rušenia Úradu špeciálnej prokuratúry, či úpravy trestov. Nesúhlas s viacerými zmenami avizovala aj prezidentka Zuzana Čaputová, ktorá rovnako ako opozícia zvažuje v prípade schválenia zmien, podnet na Ústavný súd. Otvorený zostáva aj kompetenčný zákon, ktorý hlava štátu pred koncom roka vrátila do Parlamentu. Poslanci začnú po Vianočnej prestávke podľa plánu rokovať o novele Trestného zákona, ktorú Vláda navrhuje prerokovať v skrátenom legislatívnom konaní. Premiér Robert Fico zo Smeru SD označil zmeny v trestnom systéme za jednu z priorít.“

Tu nasleduje vyjadrenie R. Fica a po ňom Anna Šípošová pokračuje takto ďalej – „Rokovanie o trestnom zákone, sa opozícia pred Vianočnými sviatkami snažila oddialiť rozsiahlymi obštrukciami. Šéf Progresívneho Slovenska Michal Šimečka tvrdí, že v snahe zabrániť rušeniu Špeciálnej prokuratúry v tom chcú pokračovať.

Tu nasleduje vyjadrenie M. Šimečku a po ňom Anna Šípošová pokračuje takto ďalej –  „Vládne návrhy v decembri vyhnali do ulíc tisícky ľudí v jedenástich mestách.“

Zdroj – https://www.rtvs.sk/radio/archiv/1122/2220005

Takže ešte raz – akási vedúca vydania tohto Rádiožurnálu Eva Mravcová, nechala redaktorku Annu Šípošovú, aby prečítala o koncoročných protestoch toto – „Vládne návrhy v decembri vyhnali do ulíc tisícky ľudí v jedenástich mestách.“

Čo je toto za dezinformácia?

Čo je toto za vedomá a cielená manipulácia verejnou mienkou?!

To akože naozaj, tí ľudia, ktorí prišli na tie ulice, na sklonku roka 2023, tam prišli len tak, sami od seba lebo si doma prečítali Vládne návrhy zákonov týkajúcich sa Trestného zákona, trestného poriadku a rušenia ÚŠP???!!!

Áno, toto ich vyhnalo do ulíc?!

Niečo neskutočné!

Toto nie je neprofesionalita, ale cielený útok na dnešnú Vládnu koalíciu a absolútne cielené šírenie hoaxu, dezinformácie a hlavne NEPRAVDY!!!

Pretože pravda je taká a jediná, že týchto ľudí do ulíc, doslova a do písmena, vyhnali politici a politické subjekty, ktoré v statných PV 2023 u občanov-voličov SR neuspeli natoľko, aby oni boli súčasťou novej Vlády SR a nevedia to stráviť!

Vyhnali ľudí do ulíc preto lebo sú dlžní svojím Západným/USA mecenášom, ktorí do nich vložili pred PV 2023 veľké investície, či už mediálne alebo skrze politické „slovenské“ mimovládky aj finančné, a aj napriek tomu sa k moci opäť dostal R. Fico a spol.?!

Nebolo by zo strany „verejnoprávneho“ slovenského Rozhlasu povedať objektívne napr. toto -„Kvôli týmto Vládnym návrhom, opozícia v decembri vyhnala do ulíc tisícky ľudí v jedenástich mestách.“

Lebo keď v rokoch 2020 – 2023, sa Slováci zúčastňovali na protestoch v uliciach slovenských miest, tak vtedy RTVS nepodávala o tejto aktivite nespokojných Slovákov napr. v Rádiožurnále, informácie do éteru, že ich do tých ulíc vyhnalo vtedajšie správanie sa vtedajšej „vládnej“ koalície, ktorej držala stranu a politické konáre pod ich politicko-vládnymi zadkami Čaputová, ako sa len dalo!

NIE!

Vtedy, aj RTVS/SRo, popri iných „objektívnych“ médiach (SME.sk, Aktuality.sk, Denník N, TV Markíza, TA3, TV JOJ…) jasne skrze svoje spravodajské kanály kričali na celé Slovensko (ale aj do Washingtonu a Bruselu), že ľudí do ulíc vyháňajú – Fico, Uhrík…, že nedbajú na „alarmujúcu“ Covid „pandémiu“, že to robia len preto lebo si chcú zachrániť svoju „mafiánsku“/“fašistickú“ kožu!

A dnes v tom mediálne, vraj „verejnoprávne“, hulvátsky pokračujú!

Nuž ale, čo čakať od napr. Evy Mravcovej, ale aj Anny Šípošovej (ktorá sa nevzoprela a nepovedala vedúcej vydania Rádiožurnálu 08.01.2024 o 7:00 hod.  Evičke, že ona teda takúto správu neprečíta!), ktoré sa v roku 2019 zachovali takto – Sme.sk – 12.4.2019 – „Novinári z rozhlasu sa ospravedlnili za spolitizovanú reláciu“

https://domov.sme.sk/c/22098254/novinari-z-rozhlasu-sa-ospravedlnili-za-spolitizovanu-relaciu.html

TU je celé znenie vtedajšej, aj ich „apoliticko-mediálnej“ aktivity:

„Ospravedlnenie redakcie domáceho rozhlasového spravodajstva RTVS

Vážení poslucháči, diváci, koncesionári.

My, redaktori a moderátori rozhlasového spravodajstva RTVS sa vám chceme ospravedlniť za odvysielanú reláciu Z prvej ruky zo dňa 11.4. 2019. Vedenie spravodajstva v nej umožnilo diskutovať predsedovi parlamentu Andrejovi Dankovi bez politického oponenta a za nekritického vedenia relácie neskúsenou redaktorkou domáceho televízneho spravodajstva RTVS, ktorá nie je súčasťou moderátorskej zostavy Z prvej ruky.

Za spomínanú reláciu nie sú zodpovední doterajší tvorcovia, ktorí robia svoje relácie podľa najvyšších kritérií novinárskeho povolania a dodržiavajú ich objektivitu, nestrannosť a vyváženosť. Sankcie za nezvládnutú reláciu akceptujeme, do budúcnosti však žiadame vedenie, aby takýmto prípadom predišlo, pretože to poškodzuje dobré meno relácií, ktoré pripravujeme. Odmietame, že by sa na našej práci podpisovali akékoľvek politické vplyvy.

Marta Jančkárová, Juraj Jedinák, Michal Katuška, Jaroslav Barborák, Karolína Lacová, Martin Kalužák, Agáta Staneková, Eva Mravcová, Matej Baránek, Soňa Weissová, Marián Kukelka, Štefánia Kačalková, Katarína Ottová, Anna Šípošová

 

P.S:

Áno, zmena vo vedení RTVS musí nastať čo najskôr!

A to i napriek tomu, že to opäť „vyženie“ poniektorých Slovákov do ulíc!

Určite ich to a tam, nevyženie len tak samo od seba, ale len preto lebo ich do toho budú vyzývať, zvolávať, povzbudzovať spolu s dnešnou opozíciou, aktívne Eva s Annou?!

A to aj skrze spravodajstva RTVS?!

 

M. Dubéci z PS odkazuje Slovákom – vyhýbanie sa plateniu daní a odvodov je len administratívny šum.

24.08.2026

Ak by sa po PV 2027, nedajbože dostali k moci PS a spol., tak Slováci vedzte, že táto politická smotánka, podľa „objektívnych“ médií a „apolitických“ mimovládok jediná správna voľba pre ďalší „rozvoj“ Slovenska, by si tu zaviedla pre seba nový pojem do nášho právneho legislatívneho systému. Ak by sa niekomu z nich prišlo na to, že si optimalizoval odvod [...]

Na ostatnej TB R. Fica a T. Gašpara neodznela jedna absolútne zásadná vec!

23.08.2026

Ostatná TB R. Fica a T. Gašpara vyznela tak akosi, čo do výsledku jalovo. https://www.youtube.com/watch?v=xb5YgT-k-b0&t=1116s Neodznelo na nej nič, čo by sme my o tom nevedeli, čo sme nepodľahli tej covid propagande, tomu covid ošiaľu, covid šialenstvu…už v prvých mesiacoch zavádzania covid opatrení hrôzovládami Igora Matoviča. Na tejto TB odzneli veci, ktoré nám [...]

Čo ak sa Zelenského režim Západu neotočí chrbtom, ale rovno čelom? !

22.08.2026

Nuž veru otázka, ktorá začína byť každým dňom aktuálnejšia. Takže najskôr taký môj nevyhnutný úvod, aby bol kontext tohto môjho článku úplný. Západ už stáročia nielenže veľkej Rusi závidí, že akú veľkú zem oni majú, ale hlavne to nevyčerpateľné bohatstvo ktorým disponujú. Lenže Západ sa nie a nie poučiť. Totiž Rus nie je z masla, ako Západná [...]