Založ si blog

Ministerka Šimkovičová koná striktne v zmysle ústavy! Dezinfoscéna prská!

Neexistuje (ani neexistovala) nikde na svete Vláda, ktorá by bola ideálna, a ktorej by sa nedalo nič vytknúť.

A platí to aj o novej Vláde SR, ktorá vzišla z PV 2023.

Ale ak je na jej konaní niečo, čo si zaslúži minimálne uznanie, ak nie pochvalu, tak je potrebné tak urobiť.

A ja to dnes urobím.

V dnešnom mojom článku ide o ministerku kultúry SR Martinu Šimkovičovú…

Samozrejme, že „objektívne“ média ako SME.sk, Aktuality.sk, Denník N, TV Markíza, TV JOJ…ju už stihli skritizovať ešte dávno predtým, ako mala, čo i len najmenší vplyv na chod tohto ministerstva, dávno predtým, ako si prevzala svoj dekrét z rúk Čaputovej a dávno predtým, ako aj jej SNR vyslovila dôveru na základe PVV…

Avšak dnes už tieto „objektívne“ média ten „dôvod“ majú a tak sa do nej pustili…

A začo?

Nuž „len“ za toto!

Totiž Šimkovičová, si podľa nich dovolila takú drzosť, že nepodpísala akýsi, pre Slovensko a Slovákov „prepotrebný“ projekt na boj proti dezinformáciám a na posilňovanie mediálnej výchovy.

A dokonca podľa nich, vykonala takú nehoráznosť, že tieto státisíce eur presunula na opravu strechy Slovenskej filharmónie a podporu knižníc!

No fuj!

Takéto niečo!

Čo si to dovoľuje!

Tak oni, rozumej „objektívne“ média, sami bojujú, čo im mediálne sily stačia, proti šíreniu dezinformácií, všakovako správne názorovo, rozumej správne kriticky mysliaco, prevychovávajú našu mládež, a i napriek tomu nestíhajú, to nestačí, a tak im v tom prišla na pomoc bývala Čaputovej „úradnícka“ ministerka kultúry Silvia Hroncová, ktorá v tejto veci bola absolútne kontinuálna s predošlými hrôzovládami Matovičo-Hegerovcov, za plnej podpory Čaputovej!

A vyčlenila z rozpočtu ministerstva kultúry na takýto pofidérny projekt státisíce eur, na ktoré sa už poniektorým „vedcom“ v oblasti odhaľovania dezinformácií a výchovy v predchádzaní vnímania hoaxou, ako pravdivých informácií, zbiehali slinky…

Na základe činnosti akýchsi bojovníkov proti šíreniu dezinformácii, dokonca vypínali weby tých médií, ktoré informovali obyvateľov SR, aj o iných názoroch vo svete na Covid, na konflikt na Ukrajine…, čo oni vyhodnotili ako hoaxy a dezinformácie, ktoré vraj podľa Čaputovej mätú Slovákov.

Oni, „objektívne“ média, sa postavili do polohy akýchsi cenzorov lebo len oni majú patent na tie jediné pravdivé informácie!

Že len ich informácie má Slovák dostávať a podľa toho sa aj správať!

Teda už nik iný!

A dnes, keď Šimkovičová urobila len to, čo jej prikazuje Ústava SR, tak oni prskajú, jačia a posmešne opovrhujúco, toto jej veľmi rozumné rozhodnutie, na stránkach ich „objektívnych“ médií, komentujú!

Najskôr týmto médiám pripomeniem, aké právo majú občania SR podľa Ústavy SR.

Majú okrem iného tieto základné práva osobnej, názorovej slobody –

Ústava SR, Čl. 26, ods. (1) – „Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené.“

Rozumiete tomu, vy tam v tých „objektívnych“ médiach?

Že občan SR má právo na akékoľvek informácie!

A na základe akýchkoľvek informácií, ktoré im nesmie nikto vopred cenzurovať, že tieto áno alebo nie, sa každý občan SR môže o nich slobodne vyjadrovať, teda mať o nich slobodný verejný prejav!

Ďalej – Ústava SR, Čl. 26, ods. (2) – „Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, písmom, tlačou, obrazom alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu. Vydávanie tlače nepodlieha povoľovaciemu konaniu. Podnikanie v odbore rozhlasu a televízie sa môže viazať na povolenie štátu. Podmienky ustanoví zákon.“

Vy tam v tých „objektívnych“ médiach, rozumiete aj tomuto článku a textu našej Ústavy?

Rozumiete tomu, že každý občan SR ma absolútnu slobodu v tom, kde a aké informácie, si bude vyhľadávať?

A že ich môže následne slobodne šíriť slovom, písmom, tlačou, obrazom alebo iným spôsobom?

A dokonca to môžu byť informácie aj zo zahraničia, teda aj z Ruska, z Číny…, a nie len z Bruselu a Washingtonu, a nikto mu v tom nesmie nijakým spôsobom brániť?!

Áno a presne také právo máte na to isté aj vy, tam v tých „objektívnych“ médiach!

No a ešte jeden článok našej Ústavy – Čl. 26, ods. (3) – „Cenzúra sa zakazuje.“

Vy tam v tých „objektívnych“ médiach, rozumiete tomu, čo znamená, že cenzúra sa zakazuje?

Nuž len to, čo chceli socialistickí ľudia na námestiach po 17. novembri 1989!

To znamená, aby im nikto neselektoval, aké informácie môžu dostávať, a ako sa k ním následne vyjadrovať!

A teraz keď to majú v Ústave, tak im to chcete brať? Vy „demokrati“!

Napríklad tým, že si štát, z peňazí všetkých obyvateľov SR bude platiť akési pochybné súkromné projekty, ktoré budú túto cenzúru vykonávať?!

Kto na Slovensku je oprávnený povedať, že toto je dezinformácia, že toto je hoax, že toto je tá jediná pravda?!

Nuž veru NIKTO!!!

Ale ja Vám „objektívne“ média, nastavím zrkadlo!

Podľa mňa, ste najväčšími dezinformátormi a šíriteľmi vedomých zákerných lži, práve vy!

Ale aj napriek tomu, že ste pre mňa naj dezinformační a naj lživí, nie som zato, aby sa vám nejakým spôsobom zakázala takáto lživá a dezinformačná aktivita!

Nie, ste tu, konáte ako konáte, máte podľa ústavy SR na to právo, tak nech sa páči!

Ak sa nájdu v SR občania, ktorí vám veria, ktorí vám dôverujú, a si vás aj platia tým, že si vás kupujú, tak nech sa páči, tvorte!

Ale nezakazujte to druhým!

Lebo všetky média pôsobiace na Slovensku, sú pre mňa v tvorbe a činnosti absolútne rovnocenné, a nikto nesmie byť nijakým spôsobom protežovaný na úkor druhého…!

A teraz to, mnou vyššie sľubované, zrkadlo.

Spomeniem za všetky tie vaše dezinformácie a lži, len jeden jediný, na ktorom jasne preukážem, že vy nie ste len neobjektívni, ale pre mňa osobne ste to práve vy, ktorých ja môžem s kľudným svedomím a s plným presvedčením nazvať, ako média dezinformačné, hoaxové, a ako vy zvyknete svojich kolegov z „alternatívnych“ médií nazývať, tak práve vy na Slovensku tvoríte tú mediálnu dezinfoscénu!

Nuž idem na to…

Pôvod koronavírusu C-19…

  1. marca 2020 – Sme.sk – „Vedci vyvrátili konšpiráciu, koronavírus nevytvorili v laboratóriu“ https://tech.sme.sk/c/22363197/ziadna-biologicka-zbran-koronavirus-nevznikol-v-laboratoriu-ukazuje-studia.html
  2. február 2021 – Denník N – „Soňa Peková sa mýli o pôvode koronavírusu, mutáciách aj vakcínach. Nie je skutočnou vedkyňou, reaguje vedec z SAV“

Tu „objektívny“ a jedine „pravdu“ píšuci komentátor Denníka N, má takýto svoj osobný predslov v tomto článku, keď bohorovne o Soni Pekovej tvrdí toto – „Slovenská a česká dezinformačná scéna žije novými vyjadreniami molekulárnej biologičky Sone Pekovej…, … že nový koronavírus je umelo modifikovaný a upravený“

  1. marca 2022 – Denník N – „Stopy vedú ku konkrétnemu stánku na trhu vo Wuchane. Priniesli nové dôkazy o prirodzenom pôvode korony“

https://dennikn.sk/2757528/stopy-vedu-ku-konkretnemu-stanku-na-trhu-vo-wuchane-priniesli-nove-dokazy-o-prirodzenom-povode-korony/

Takže „objektívne“ média mali v tej dobe takéto vyjadrenia, že C-19 nie je v žiadnom prípade výtvorom laboratórií, žiaden iný názor ani len nepripúšťali, a každý kto tvrdí/tvrdil opak, tak je dezinformátor, hoaxer…, a je potrebné mu zabrániť v šírení, podľa nich, takýchto covid koronavírusových bludov!

Veru, aj sa tak stalo, keď zablokovali množstvo odborníkov na sociálnych sieťach, keď množstvo odborníkov zosmiešňovali a vyčleňovali ich na okraj vedeckej, ale aj ako takej, slovenskej spoločnosti, ba dokonca sa podieľali na tom, a podporovali bývalé hrôzovlády, aby takéto weby zablokovali, zakázali (Hlavne správy, Hlavný denník, Infovojna, Slobodný vysielač, Zem a vek, Badatel.net…)!

V tom istom čase, tie „naozajstné dezinformačno-hoaxové“ média, podľa tých „objektívnych“, ako sú Hlavne správy a spol., prinášali slovenskému ľudu, slovenskému občanovi takéto informácie napr. o pôvode koronavírusu –

  1. marec 2020 – Hlavne správy – „Česká molekulárna biologička: Koronavírus má charakteristiky, ktoré nevyzerajú ako prírodný izolát“ – https://www.hlavnespravy.sk/ceska-molekularna-biologicka-koronavirus-ma-charakteristiky-ktore-nevyzeraju-prirodny-izolat-pravdepodobne-unikol-laboratoria-cine/2088171

V tomto článku Hlavne správy nijako nekomentujú názor Soni Pekovej, prinášajú pre svojho čitateľa celý jej rozhovor, a plne nechávajú na svojom čitateľovi, aby si o tom urobil svoj názor sám a slobodne!!!

A takýchto článkov bolo v tých „zlých alternatívnych“ médiach dostatok a aj preto boli následne zakázané!!!

A aký je výsledok dnes?

Nuž úplne jednoduchý!

„Objektívne“ média ktoré nás tu presviedčali, že C-19 je jedine a výlučne produktom prírody, nemali pravdu!

Pravdu mali tie „hoaxovo-dezinformačné“ média, ktoré prinášali nie nátlakové informácie o tom, že C-19 je s najväčšou pravdepodobnosťou dielom človeka!

A to, že tento „hoax“ sa dnes stáva pravdou je napr. Aj TU –  27. február 2023 – „Ministerstvo v USA: Pandémia je dôsledkom úniku vírusu z laboratória“

https://www.teraz.sk/zahranicie/ministerstvo-v-usa-pandemia-je-dosled/697224-clanok.html

Alebo aj TU – 20. marec 2023 – „Biden pripúšťa laboratórny pôvod covidu. Podpísal zákon o odtajnení informácií o jeho pôvode“

https://standard.sk/334527/biden-pripusta-laboratorny-povod-covidu-podpisal-zakon-o-odtajneni-informacii-o-jeho-povode/

Záver:

Takže áno. Ministerka Šimkovičová koná správne, keď státisíce eur všetkých slovenských daňových poplatníkov nevyhodí do vzduchu na pofidérne vymývanie mozgov, hlavne mladých Slovákov, že čo je, a čo nie je dezinformácia, hoax…, ale ich investuje na oveľa, oveľa dôležitejšie projekty, ako je v tomto prípade obnova strechy Slovenskej filharmónie!

Nuž a keď si niekto chce za súkromne peniaze zriadiť nejaký inštitút na odhaľovanie dezinformácií, či hoaxov, tak áno nech sa páči, ale z vlastných a nie zo štátnych!

Som zvedavý, ako dlho by im takáto činnosť vydržala potom…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vláda SR, momentálna naj priorita je okamžite zbaviť RTVS brutálneho progresivizmu!

23.02.2024

Áno, toto je dnes naj priorita lebo to, čo sa už tu dnes deje na našom milovanom Slovensku už nie je normálne! To, že zapredanecké média, všetky bez výnimky, sú presiaknuté progresivistickou mašinériou, tak je hádam jasné už každému, ktorý myslí vlastnou hlavou! Za zapredanecké média, ktoré vlastnia súkromné subjekty zodpovedá ich vlastník. Áno a tiež si na našej [...]

Čaputová z tohto pokryteckého farizejstva, sa už nijako nevyseká!

22.02.2024

Čaputová a jej naklonené zapredanecké média, ako aj celé PS spolu so západom platenými politickými mimovládkami, si myslia, že my občania SR sme tak naivní a tak hlúpi, že im uveríme tie ich bludy a manipulácie! Nuž veru nie! Neskutočne sa mýlia! Nie všetci sa necháme ohlupovať nie len nimi samotnými, ale hlavne zapredaneckými médiami, ktoré ich chránia ako oko [...]

Europoslanec Hojsík a jeho dôkaz o farizejskom pokrytectve jeho PS k Ukrajine a Ukrajincom!

22.02.2024

PS útočí na legitímne zvolenú Vládu SR a vládnu koalíciu a ich útok naberá na intenzite skrze im naklonených zapredaneckých médií. PS malo (pokyn?) podľa ich donorov vyhrať ostatné PV 2023, ale ani jasná a jednostranná zapredanecká mediálna podpora a ich člena Čaputovej z „prezidentského“ paláca, im k takémuto triumfálnemu výsledku nepomohlo! A tak teraz, je [...]

Ukrajina, F-16

Prídu konečne a pomôžu proti Rusom? Ukrajinci netrpezlivo čakajú na stíhačky F-16

24.02.2024 10:00

Bojové stroje F-16 sa už do istej miery stali symbolom toho, že Západ by pri vojenskej podpore Ukrajiny mohol postupovať rýchlejšie.

Rakúsko, polícia

Tri zabité ženy našla polícia v jednom z viedenských nevestincov

24.02.2024 09:54

Ženy zrejme prišli o život po útoku nožom, podozrivý má tiež rezné zranenia.

Vlk dravý / Canis lupus /

Francúzska vláda zjednodušila pravidlá na odstrel vlkov útočiacich na stáda

24.02.2024 09:48

Nezvyšuje sa počet vlkov, ktoré smú farmári a poľovníci zastreliť.

Katarína Mathernová, Richard Dírer

ta3 v Kyjeve: Noc bola pokojná. Veľvyslankyňa Mathernová: Ukrajinci sú odolní a vynachádzaví

24.02.2024 08:45

Život pre Ukrajincov napriek vojne ide ďalej, nechcú byť ustráchaní, povedala pre ta3 Katarína Mathernová, veľvyslankyňa Európskej únie na Ukrajine.