Založ si blog

Prečo Čaputová ihneď na začiatku konfliktu UA s RF, nevysvetlila Zelenskému, že vždy exituje „fuga, v ktorej dá sa stáť“? !

Iste, možno ma niekto upozorní na to, že „po vojne je každý generál“ a prečo až teraz prichádzam s takýmto článkom, a s takýmto návrhom, ktorý podľa mňa mala Čaputová urobiť ihneď v ten deň, keď jej Zelenskyj telefonoval, že – „Zuzana, bombardujú nás“… https://www.facebook.com/zcaputova/posts/pfbid02pYUejBU7WoqJdz5cFeq5zbgsaNnNbaNdWdq2M6yFoiSgqKjP7UEdQHLyjR95hraMl

Avšak, ja som na to upozorňoval a Čaputovej som to vyčítal za každým, od kedy sa pustila do „mierového“ riešenia konfliktu UA/RF dodávkou zbraní Ukrajine, všetkého druhu a všetkých, čo sme mali my, ako suverénna republika člen EÚ/NATO k dispozícií štátu, ktorý s nami nebol v žiadnom vojenskom zmluvnom vzťahu (!), teda ihneď od 24.2.2022..

Skôr, ako rozviniem svoje myšlienky ďalej na tému tohto článku, chcem vysvetliť o akejže to Fuge v nadpise píšem, v ktorej sa dá stáť.

Inšpiráciou mi je text jednej, dnes veľmi málo hrávanej piesne (prečo ich nehrávate aspoň na vlnách SRo/RTVS?!) od skupiny Elán, ktorej názov je jednoduchý, teda – FUGA – https://www.youtube.com/watch?v=hFBwAUqBxqY&ab_channel=El%C3%A1n-Topic

https://supermusic.cz/skupina.php?idpiesne=15678&sid=

Tu sa okrem iného spieva aj tento veľmi výstižný text pre situácie, kedy je potrebné mať nielen rozvahu, ale hlavne rozum, znie takto – „Medzi haciendou a kartónom na dlažbe, je fuga v ktorej dá sa stáť“ – to znamená, že medzi absolútnym luxusom a totálnou biedou, je priestor na to, aby človek mohol žiť v kľude, v pohode…

A ešte jeden výňatok textu tejto piesne, znie takto – „Medzi eufóriou a sklonom k samovražde, je fuga v ktorej dá sa stáť“ – no a toto je presne to, o čom chcem písať vo vzťahu Čaputovej k začiatku a pokračovaniu vojenského konfliktu medzi UA a RF!

A áno, prirovnám to k 21. augustu 1968 a situácii vo vtedajšej ČSSR.

Čaputová nemala Zelenskému ihneď naliať do žíl „mierové“ riešenie konfliktu a to tým, že ho išla povzbudzovať v tom, že je dobré, keď sa pustí do otvoreného boja s RF a že ona, ako „najvplyvnejšia“ 80. žena sveta, sa zasadí zato, že štáty EÚ/NATO ho budú vyzbrojovať všetkou vojenskou výbavou, o ktorú si požiada!

Áno, Čaputová, keby čo i len trošku poznala históriu Slovenska, aj v rámci ČSSR, tak by Zelenskému vysvetlia, že nemá zmysel sa púšťať do otvoreného boja s tak silným agresorom, akým RF bezpochyby je lebo Ukrajina príde o množstvo zbytočných, poväčšinou mladých životov!

Mala mu vysvetliť a poukázať na rozvahu a rozum vtedajšieho komunisticko-socialistického vedenia ČSSR, ktorí okamžite pochopili vážnosť situácie a vydali rozkaz, aby Československá ľudová armáda (ČSĽA) ostala v kasárňach a vojensky sa nepostavila vtedajšiemu sovietskemu agresorovi na odpor!

Áno, bolo to jediné a veľmi rozumné riešenie!

Áno, aj vtedy došlo na našej strane, na strane ľudu československého k zbytočným obetiam – priamo v tomto konflikte podľa dostupných informácii, prišlo o život 108 civilistov, na Slovensku okolo 20 – https://www.upn.gov.sk/sk/obrodny-proces-a-okupacia-v-roku-1968/

Áno, každý ľudský život má svoju nevyčísliteľnú hodnotu. A áno, aj tých vtedajších 108 životov, bola pre našu socialistickú vlasť veľkou tragédiou, ale neboli to tisíce, desiatky tisíc, ba možno aj stovky tisíc, ak by sa vtedajšie komunisticko-socialistické vedenie ČSSR, rozhodlo vydať rozkaz vojskám ČSĽA, aby sa agresorovi postavila na aktívny vojensky odpor!!!

A áno, potom sme, až do konca roku 1989, žili vo „Fuge, v ktorej sa dalo stáť“!!!

Áno, možno keby nebol 21. august 1968, možno by sa naša socialistická Vlasť bola vyvíjala úplne iným smerom…

Ale i napriek tomu, ja osobne za seba, ale aj za mojich rodičov, môžem celkom vážne prehlásiť, že nežilo sa nám až tak zle, ba v mnohých aspektoch oveľa lepšie, kľudnejšie ako je tomu teraz!

A presne o toto ide v tom nezmyselnom, zo strany Západu/USA, živenom vojenskom konflikte medzi UA a RF!

Lebo mierová dohoda medzi UA a RF bola s najväčšou pravdepodobnosťou na stole už v apríli 2022 – https://standard.sk/252730/mier-medzi-ruskom-a-ukrajinou-bol-na-dosah-rokovania-podla-ukrajinskych-novin-sabotoval-zapad/

A tu sa mohol Zelenskyj zamyslieť, ak by mu to Čaputová navrhla, či nebude lepšie nejaký čas „v tej Fuge stať a žiť“ a neprísť o státisíce ukrajinských životov na bojovom poli s vojskami RF!

Lebo radšej žiť vo „FUGE“, nejaký ten čas, ako nežiť vôbec!!!

A to, že Zelenskyj mal takto rozvážne a rozumne postupovať od začiatku, kedy vojska RF vstúpili na územie UA, čo mu radili mnohí, vlastnou hlavou mysliaci aj svetoví lídri, dokazuje aj tento článok dnešných dní, ktorý vyšiel pod názvom –  „Americkí a európski predstavitelia otvorili tému mierových rokovaní s Ukrajinou, hovoria zdroje“ –  https://www.nbcnews.com/news/world/us-european-officials-broach-topic-peace-negotiations-ukraine-sources-rcna123628 .

A hádam nikto, ba ani Čaputová (a všimla si vôbec túto správu-informáciu! A patrí aj Čaputová medzi týchto európskych predstaviteľov, A ak nie, tak prečo?), nespochybni tento článok, ktorý nezverejnili nejaké „hoaxové/dezinformačné“ slovenské média, ale je to seriózna informácia americkej spravodajskej TV – NBC NEWS, ktorá tento rok slávi svoje 83. narodeniny – https://en.wikipedia.org/wiki/NBC_News

Nie je toto dôkaz, že Zelenskyj mal od prvopočiatku tohto vojenského konfliktu konať tak, aby Ukrajinci žili a nie umierali?!

Aby žili nejaký ten čas v tej FUGE, čo je niečo medzi „haciendou a kartónom na dlažbe“, ale hlavne je to niečo medzi eufóriou („My nad RF zvíťazíme!) a samovraždou (lebo boj s RF=samovražda!)?

Takže áno, Čaputová dnes vo vzťahu k Ukrajine, k Zelenskému mlčí!

Áno, aj Čaputová patrila k tým európskym predstaviteľom, ktorá doslova Zelenského hecovala a hnala do krvavého vojenského konfliktu s RF!

A dnes, keď sa USA a niektorí európsky predstavitelia zobudili zo sna poraziť RF na ukrajinskom východnom bojisku, tak Čaputová v tomto smere hlboko spí!!!

Takže na záver ešte raz a jasne- Vždy existuje FUGA, v ktorej sa dá istý čas žiť!

Žiť a nie zbytočne zomrieť!!!

Rozumie Čaputová a jej podobní, o čom vyššie v texte píšem, o čom je reč?!

 

 

 

 

 

 

Ministerka Šimkovičová koná striktne v zmysle ústavy! Dezinfoscéna prská!

30.11.2023

Neexistuje (ani neexistovala) nikde na svete Vláda, ktorá by bola ideálna, a ktorej by sa nedalo nič vytknúť. A platí to aj o novej Vláde SR, ktorá vzišla z PV 2023. Ale ak je na jej konaní niečo, čo si zaslúži minimálne uznanie, ak nie pochvalu, tak je potrebné tak urobiť. A ja to dnes urobím. V dnešnom mojom článku ide o ministerku kultúry SR Martinu [...]

Začína Čaputová obracať kabát? Čo sa deje?

29.11.2023

Čaputová, by toto pred niekoľkými týždňami, mesiacmi…, neurobila za žiadnych okolností! Totiž, Čaputová sa pomaly začína stretávať so zahraničnými predstaviteľmi tých štátov, ktoré priamo neodsúdili Putina a RF za to, že vojenský vstúpili na územie Ukrajiny… Dokonca sa začína stretávať so zahraničnými predstaviteľmi tých štátov, ktoré po [...]

Ak o tomto Čaputová vedela, prečo nám to zatajila? !

27.11.2023

Čaputová sa chváli svojim výnimočným politickým a možno aj výnimočným ľudským vzťahom k Zelenskému. To znamená, žeby jej Zelenskyj nemal nič zatajovať! Zároveň je namieste si myslieť, že Čaputová má všetky informácie, ako z diania na domácej pôde, ako aj na pôde medzinárodnej! Zároveň je na mieste si oprávnene myslieť, sa domnievať, že Čaputová, ktorá [...]

Bratislava  posyp zima

Bratislava očakáva sneženie. Mesto deklaruje, že je na zimnú údržbu pripravené

01.12.2023 17:37

Mestský dispečing má pripravený komplexný, celomestský plán zásahu vrátane preventívnych posypov ešte pred samotným snežením.

Summit Klimatický COP28, čaputová

Čaputová na klimatickej konferencii v Dubaji: Ľudstvo sa rúti do priepasti

01.12.2023 17:09

Počet katastrof súvisiacich s počasím počas uplynulých štyroch desaťročí stúpol takmer trojnásobne, uviedla prezidentka.

schôdza, parlament, Michal Šimečka

Šimečka: Vláda chystá oslabenie Úradu špeciálnej prokuratúry, Fico o plánoch už rokoval v Bruseli

01.12.2023 16:36

Šéf Smeru podľa progresívcov chystá „frontálny útok“ na právny štát na Slovensku.

Irán, sneh, zima

Poľskom otriasla tragédia. Iba 14-ročné dievča umrzlo pred supermarketom

01.12.2023 16:23

Okoloidúcim nenapadlo, že by dievčine s telefónom v ruke mohlo niečo byť, píšu poľské médiá.