Založ si blog

Dostala Čaputová pokyn nepustiť Fica k moci? !

A to za akúkoľvek cenu?!

Znie názov tohto môjho článku konšpiratívne?

Alebo hoaxovo?

Nuž mne nie!

Vysvetlím prečo.

Ale pekne po poriadku…

Politické vystrájanie Čaputovej v ostatnej predvolebnej kampani, kedy bola najviac politicky aktívna, ako keby ona sama kandidovala, sa dnes javí, ako slabý odvar jej povolebného politického vystrájania!!!

Čaputová okrem iného povedala aj toto – „Zároveň chcem ešte raz pogratulovať víťazovi volieb…, … Ukázalo sa, že túžba nastoliť spravodlivosť a bojovať s korupciou v spoločnosti bola veľká a tejto túžbe zodpovedá aj výsledok volieb…, … Hovorili sme o zostavovaní novej vlády a o jeho rokovaniach s lídrami strán, ktoré pravdepodobne budú tvoriť vládnu koalíciu…, … Vzhľadom na to, že zodpovedám za riadny chod ústavných orgánov a aj vzhľadom na aktuálnu mimoriadnu situáciu, považujem za dôležité, aby odovzdanie moci nastalo hladko a zodpovedne…, … si veľmi dobre uvedomujeme, v akej situácii sa Slovensko nachádza a aké veľmi dôležité je dnes povýšiť spoluprácu nad akékoľvek individuálne alebo stranícke záujmy…, … a že k odovzdaniu a prevzatiu moci dôjde politicky kultúrnym  a spoločensky civilizovaným spôsobom, tak, aby dôvera verejnosti voči predstaviteľom štátnej moci neutrpela…, … Doba a situácia je natoľko vážna, že dnes si inú vládu ako ústavne konajúcu, poctivú, pracovitú, obetavú, odvážnu, rozhodnú a zodpovednú dovoliť nemôžeme…, …V čase, ktorý je pred nami, bude dôležité líderstvo. Naša krajina potrebuje silných a hodnotovo pevných lídrov spomedzi štátnikov…, … Dnes nie je čas na to, aby sme sa delili a vyhraňovali na nedôležitom…“

Áno, toto sú slová Čaputovej, ale žiaľ nie po týchto voľbách, ale toto a takto, konala Čaputová po PV 2020, keď bolo jasné, že SMER-SSD, aj napriek tomu, že jasne obsadil druhé miesto s výsledkom 18,29%, nemal dostatočnú politickú silu na to,  aby zostavil Vládu SR!!! (Zdroj mnou vyššie citovaných Čaputovej vyjadrení po PV 2020, viď na jej FB profile + filter)

Takto sa Čaputová vtedy politicky zaliečala OĽANO, SME RODINA, SaS a Za ľudí!!!

A čo robí Čaputová dnes?

Čo robí dnes po tom, čo občania-voliči SR dali jasný mandát Ficovi/SMER-SSD, aby zostavil plne funkčnú a stabilnú Vládu SR?

Robí všetko preto, aby Ficovi/SMER-SSD prekazila zámer, aby svojimi povolebnými vyjednávaniami zostavil väčšinovú Vládu SR!

Čaputová síce odovzdala Ficovi poverenie na rokovanie o zostavení novej Vlády SR, ale sama sa postavila do role vyjednávača o zostavení novej vlády, ale bez Fica!!!

A na toto moje tvrdenie tu mám jasný dôkaz!

Fico po tom, čo si prevzal od Čaputovej, ktorá mala pri ňom jasnú kyslosť v tvári, poverenie na zostavenie Vlády SR do 14 dní od prevzatia, ešte ani na prezidentskom paláci nezatvoril za sebou dvere, a už v kresle pri Čaputovej sedí Šimečka ml.!!!

Tu má Čaputová na tvári úplne iný výraz, ako keď sa musela stretnúť s Ficom…široký a milý úsmev!

Čaputová to na FB okomentovala takto – „Hnutie Progresívne Slovensko získalo vo voľbách druhý najvyšší počet hlasov. Jeho lídrovi, Michalovi Šimečkovi, som zagratulovala k volebnému výsledku a informovala ho o svojom postupe pri zostavovaní budúcej vlády.“

Niečo neuveriteľné!

V PV 2020 na druhom mieste skončil SMER-SD zo ziskom 18,29% (dnes PS na druhom mieste zo ziskom menším – 17,96%) a Čaputová si nepozvala lídra tejto strany – Fica, ihneď po tom, čo odovzdala poverenie Matovičovi na zostavenie „vlády“ SR, aby mu pogratulovala k druhému miestu a aby ho hlavne poinformovala o svojom ďalšom postupe pri zastavovaní Vlády SR!!!

Prečo takto koná dnes?!

Veď to nie je ona, čo má zostavovať novú povolebnú vládnu zostavu!

Nech už zabudne na to, že takto, celkom jasne protiústavne, zostavila svoju ódorovskú „vládu“!

Tu rozhodli občania, kto má právo ako prvý, bez jej bočných aktivít, zostavovať budúcu Vládu SR!!!

Prečo sa Čaputová takýmto politicky nehanebným spôsobom mieša do povolebných vyjednávaní?!

A to máme veriť tomu, že si Šimečku pozvala k sebe, len preto, že mu chcela pogratulovať a stručne ho poinformovať o jej ďalších krokoch?!

Naozaj?

To si Čaputová naozaj myslí, že sme až takí lúpi a naivní?!

Čo ešte Čaputová zvestovala Šimečkovi ml.?!

Má Čaputová inštrukcie, ako robiť všetko preto, aby Fico ostal mimo hru?

A uvedomuje si Čaputová, čo vlastne koná?!

Čo to môže v spoločnosti spôsobiť?!

Uvedomuje si Čaputová, čo spôsobí v spoločnosti, ak by svojimi, politicky špinavými zákulisnými hrami, odstavila Fica od možnosti v kľude zostaviť väčšinovú vládu?!

Lebo občania-voliči SR, v ostatných PV, dali jasne najavo, že za nového Predsedu Vlády SR chcú práve Fica!!!

A opäť je to ona, čo do spoločnosti týmito špinavými politickými konaniami, zasieva rozkol, nevraživosť, nenávisť…

Ja osobne, v dnešnej povolebnej činnosti Čaputovej, vidím jasné kroky k tomu, aby Ficovi, čo najviac zťažila povolebné vládne rokovania/vyjednávania, a že to nerobí, len tak sama od seba!

Jasne vidíme, aké sú reakcie na Západe, hlavne v USA…, na náš suverénny volebný výsledok!

Ako sa predbiehajú v tom, že Fico nesmie byť novým (staronovým) predsedom novej suverénnej Vlády SR…a hlavne to zdôvodňujú Ukrajinou…!

Ale „vážení“, Fica/SMER-SSD, si národ slovenský nevybral za víťaza volieb preto, aby sa staral o Ukrajinu, ale výhradne o Slovensko a Slovákov!!!

A neverím, že istá zaatlantická ambasáda v Bratislave, po našich PV 2023, sedí len tak nečinne a čaká, ako sa zo zostavovaním novej Vlády SR, Fico popasuje!

Nože, spomeňme si, čo sa stalo tesne po tom, ako boli definitívne výsledky po PV 2020 – Denník N to vtedy označil za konšpiráciu –  https://dennikn.sk/minuta/1780263/?fbclid=IwAR3NwbZAKKzQlBHQVN4uc7Nmj5gvphC_eUy29WmbPnmx_i4533YnqU-K-Bs – „Americká ambasáda sa ohradila voči konšpiráciám Ľuboša Blahu, že prevzatie moci na Slovensku zosnovali USA.“, ale ako hovorí jedno múdre príslovie, že – „Bez vetra sa ani lístok na strome nepohne“!!!

P.S.

Vzhľadom na mnou vyššie napísané a faktami podložené, konštatujem, že nadpis tohto môjho článku, je na mieste.

A my Slováci, pozorne sledujme, akú činnosť, veľmi aktívnu, vyvíja Čaputová, aby znemožnila Ficovi/SMER-SSD zostaviť vládu, a že na to používa tie najspodnejšie, najšpinavšie praktiky politiky!

Toto jej konanie považujem za vlastizradné lebo robí všetko preto, aby sa naša republika dostala resp. ostala ešte pod väčším západným/USA vplyvom a nadvládou, v akej bola doteraz!!!

 

 

 

Opäť ďalší brutálny útok médií na poslanca Parlamentu SR, bez poskytnutia všetkých informácií!

12.06.2024

Je na čase, aby dnešná Vláda SR začala konečne vládnuť tvrdou demokratickou rukou! Čo to znamená vládnuť tvrdou demokratickou rukou? Nuž nič viac, nič menej, ako si začať naplno plniť svoje PVV a tieto plnenia riadne skrze, minimálne novú STVR, obyvateľom SR vysvetľovať! Opäť sa tu roztrhlo mediálne vrece s brutálnym osočovaním poslanca Parlamentu SR MUDr. Petra [...]

Tento jasný odkaz Slovákom nie sú moje slová, ale plne s nimi súhlasím!

12.06.2024

V tomto mojom článku, teda ak ho mojim článkom môžem vôbec nazvať, zaznie názor jedného z nás, jedného z nás Slovákov, ktorý má s najväčšou pravdepodobnosťou za sebou bohaté životné skúsenosti a ktorý naplno zažil dobu prednovembrovú, ako aj dobu po novembrovú, až do dnešných neutešených pochmúrnych takmer vojnových kapitalistických dní. Takže tentokrát [...]

Časť štrajkujúcich pracujúcich v-pre RTVS, sa obáva plurality!

11.06.2024

A opäť, manipulácia s verejnou mienkou, masirácia hláv obyvateľov SR, ktorí dopodrobna nesledujú dianie v našej republike a hlavne obrovská mediálna pozornosť absolútne nepodstatného výstražného štrajku, malinkej časti ľudí, ktorí sú buď priamo zamestnancami dnešnej „pluralitnej“ RTVS alebo sú s ňou v inom pracovno právnom vzťahu resp. v inom [...]

Peter Pellegrini

Pellegrini mi eleganciou pripomína Masaryka. Mal by sa však oholiť, odporúča novému prezidentovi protokolistka

14.06.2024 18:45

Akých protokolárnych prešľapov sa dopúšťali predchodcovia nového prezidenta?

Jan Lipavský

Lipavský príde na Slovensko, stretne sa s najvyššími predstaviteľmi. Rokovať budú aj o Ukrajine

14.06.2024 18:08

Český minister zahraničných vecí prichádza na Slovensko v čase, keď Česko začiatkom marca odložilo česko-slovenské medzivládne konzultácie.

SR Strečno I/18 doprava obmedzenie SSC VÚD ZAX

Pod Strečnom havarovalo auto, v úseku sa tvoria rozsiahle kolóny

14.06.2024 17:25

Úsek motoristom odporúčajú obísť cez Terchovú.

čaputová

Moje milované Slovensko, bolo mi cťou slúžiť ti, lúčila sa Čaputová. Krajina je zranená, ale verí jej

14.06.2024 15:44, aktualizované: 18:11

Zuzana Čaputová predniesla posledný verejný príhovor vo funkcii hlavy štátu.