Nerozčuľujme sa nad Orbánom, ale sami nad sebou!

Ďalšia téma, čo „zatriasla“ našou politickou scénou, ako aj dosť značnou časťou našej spoločnosti!

 

Vraj čo si to ten zlý Orbán voči nám Slovákom dovoľuje!

Vraj nás nazval „odtrhnutým územím“ od Maďarska.

A teraz je potrebné  mu za to politicky odtrhnúť hlavu!

Fuj!

Otázka však znie úplne inak.

Teda nie, čo Viktor povedal, ale prečo to povedal a hlavne, čo a kto mu dovolilo/dovolil, aby niečo také povedal!

 

Nuž nik iný, ako naša, teda „naša“ politická verchuška, ktorá tu totálne všetko rozbila od marca 2020 a v prípade Čaputovej od júna 2019!

 

Táto politicky, Západu a Washingtonu absolútne zapredaná a lokajská skupinka, jednoznačne napomohla tomu, že formát V4, už de facto neexistuje!

A toto sa musí zmeniť!

 

Pretože, ak by vo vnútri EÚ pôsobila silná stredoeurópska V4 + Rakúsko, tak by sa ani Orbán, ba ani nikto iný neodvážil povedať niečo o akýchkoľvek odtrhnutých územiach!

 

A mi tu na Slovensku nad týmto Orbánovým výrokom bedákame, horekujeme a pritom sme si sami na vine!

 

Tu mi nevdojak prišiel na um jeden výrok bývalého Predsedu SNS Jána Slotu v našej národnej rade, keď povedal toto – „…a my tu stále rozprávame a kňučíme, jak taký kňučiaci zdochýnajúci pes a strkáme sa niekomu s prepáčením do zadku a nechceme vidieť skutočnosť, ktorá je tu skutočná…“  https://www.mojevideo.sk/video/d8f4/jan_slota_vs_parlament.html

 

Iste, ale toto povedal ten „zlý“ politik…

Nuž nech už bol Ján Slota akýkoľvek, tak si nepamätám, žeby sa niekedy vyjadril na adresu slovenských voličov akejkoľvek jemu politicky protivnej strany, že sú opice, dezoláti, svine v tele ľudskej bytosti…

 

Takže Slováci, nehorekujme, nenadávajme na Orbána, nekňučme…, ale príďme k PV 2023 v čo najväčšom počte, voľme tie politické subjekty, ktoré ukážu aj Orbánovi, že sme tu, že sme rovnako autonómny národ, národ samostatný, národ s vlastným myslením, ako Maďari a že len v úzkej spolupráci stredoeurópskych štátov, v záujme vlastných národnoštátnych záujmov, vieme úzko spolupracovať tak, aby nás Západne „demokracie“ nevyužívali, neponižovali a hlavne aby nám nevnucovali tú svoju neoliberálnu politiku lebo my sme naozaj iní!

My Slováci, sme slušní, tolerantní, sme tí, čo nikomu nič nevnucujú a chcú byť tým, čím po dlhé stáročia boli – Slovania, vážiaci si rodinu muža, ženy a deti a hlavne sme tí, čo nebažíme po majetku iných, po územiach iných…!!!

Je to jasné?

 

 

 

 

 

Nie len učiť sa, učiť sa, učiť sa, ale aj rozprávať sa, rozprávať sa, rozprávať sa!

20.02.2026

Kedysi, keď sme naša generácia chodili na Základnú deväťročnú školu (ZDŠ), v mojom prípade v rokoch 1972-1981, sme sa do aleluja napočúvali, hlavne na hodine RJ, že Vladimir Iljič Lenin skazal, učiť sja, učiť sja, učiť sja! (Ленин сказал, учиться, учиться, учиться!) Veru, tí dnešní progresívci, sa už ani učiť nehodlajú. Však [...]

Ďalší škandál! Slovenský rozhlas opäť na samej hrane zákona!

19.02.2026

Je toto možné? Hej Vy tam v Slovenskom rozhlase, čo to zase trepete?! Prečo šírite takúto nenávisť?! Vám nič nehovorí trestný čin podnecovanie k národnostnej, rasovej a etnickej nenávisti? Naozaj nič? Nuž teda Slováci o čo ide tentokrát. V dnešnej upútavke SRo na reláciu Z prvej ruky, sa Slováci mohli dozvedieť toto. Moderátorka relácie sa vyjadrila, že [...]

Ukrajinský režim ako posvätná krava!

19.02.2026

Čo to je? Čo toto má znamenať? Áno, som rozhorčený, nahnevaný… UA režimová bábka Zelensky v rukách UA oligarchov, Pravého sektora, AZOVA…, otvára „druhý“ front smerom na Západ! „Druhý“ ekonomicko-hospodársky front! Po plyne, je dnes na rane ropa! A my len kňučíme, krčíme sa, všakovako sa krútime…, len aby sme „posvätnej krave“ UA [...]

Europe Pipelines

Ropa netečie, iskrí sa. Kyjev: Orbán je ako narkoman. A z Budapešti je počuť, že by mohli zničiť Ukrajinu do troch týždňov

22.02.2026 08:00

Po zastavení prepravy ruskej ropy cez Družbu padajú aj silné slová. Ukrajina a Maďarsko sa ocitli pod vzájomnou paľbou výčitiek a obvinení.

kolaz hotel kyjev zdroj lordship a tasr

Končí éra hanby? Hotel Kyjev ide do rekonštrukcie, sto miliónová investícia sa dotkne celého okolia

22.02.2026 07:00

Hotel Kyjev ide do rekonštrukcie, nová podoba prinesie aj park či nečakané bývanie.

Angela Merkel, Friedrich Merz

Bude z Merkelovej nemecká prezidentka? Vo voľbách by zrejme zvíťazila

22.02.2026 06:00

Spolkový prezident Frank-Walter Steinmeier skončí v úrade v marci budúceho roka a panuje zhoda, že nahradiť by ho mala žena.

sanitka, záchranná zdravotná služba

Vo Fiľakove vypadli z okna bytu dve osoby

21.02.2026 21:47

Polícia začala trestné stíhanie pre trestný čin ublíženia na zdraví.