Založ si blog

Slováci, čaká vás ďalšia vlna zdražovania. Nevadí, veď stojíme na správnej strane dejín? !

Na Západe, na tom vyspelom západe EÚ to dnes medzi pracujúcim ľudom vrie, búria sa čim ďalej tým viac a tu na Slovensku pohodička!

Dokonca už aj „demokraticky-objektívne“ média slovenskej, jedinej „pravdu“ píšucej mediálnej scény, to jednoducho už nemôžu držať pod mediálnou pokrievkou, viď napr. TU – „Západ sa búri ako už dávno nie…“ – https://www.aktuality.sk/clanok/gbc8tPV/zapad-sa-buri-ako-uz-davno-nie-rusi-by-mohli-startovat-na-olympiade-zahranicny-vyber/

A na Slovensku stále nič!

Žiadne protesty!

Žiadne štrajky!

Odbory buvinkajú!

A všetkým na ukľudnenie stačí, keď sa nám povie – „…stojíme na správnej strane dejín“

A ktože nám to zvestoval?

Nuž nik iný, ako Čaputová – dňa 18.2.2023 – RVTS – Sobotné dialógy – https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/12354/386805#1950 – 32:25 minúta.

 

No a tu je výsledok nášho „státia na správnej strane dejín“ – Národná banka Slovenska – a jej tvrdenie, že – „Vyhliadky NBS pre Slovensko sa zhoršili. Zdražovanie sa prehĺbi, namiesto Ruska si za to môžeme sami“ – https://hnonline.sk/finweb/ekonomika/96074816-vyhliadky-nbs-pre-slovensko-sa-zhorsili-zdrazovanie-sa-prehlbi-namiesto-ruska-si-za-to-mozeme-sami alebo https://nbs.sk/aktuality/komunike-zo-6-rokovania-bankovej-rady-nbs-10/

 

Takže už nie Rusko!

Naozaj, už nie Rusko?

Už nie Rusko je za tým, že sa u nás zdražovanie, hlavne potravín naďalej zvyšuje tempom, ktoré inde v Európe/eurozóne, nemá obdobu?!

A kto teda?!

A Slováci nič! Mlčia!

Ako to, že západný (Nemec, Francúz…) pracujúci, ktorý ma príjem na mesiac násobne vyšší, ako my, potraviny v ich štáte sú cenovo na úrovni cien u nás, a pritom za tieto ceny dostávajú neporovnateľne vyššiu kvalitu, keď sa im, čo i len málo zvýšia náklady dennej spotreby, tak okamžite sú v státisícových, miliónových počtoch na uliciach a nemajú problém zablokovať chod celého štátu štrajkom?!

Ako to, že v západnej Európe je dnes inflácia na úrovni 8-9% a už sú ľudia na/v uliciach a u nás je dlhodobo inflácia na úrovni 15-16 % (potraviny okolo 30%!!!) a Slováci nič?!

 

Nuž, ak si Čaputová a jej demisná „vláda“ myslia, že stoja na tej „správnej strane dejín“, teda na strane národnoštátnych záujmov a geopolitických záujmov USA tu v Európe, tak potom dobre, nech si na tej ich „správnej strane dejín“ stoja, ALE MIMO VÝKONU NAJVYŠŠÍCH ŠTÁTNYCH POZÍCIÍ SR!!!

Lebo 70+% občanov-voličov SR je presvedčených o tom, že nestojíme na tej „správnej strane dejín“ a ani nechcú stáť na inej, „opačnej strane dejín“, LEN chcú žiť v mieri, so všetkými štátmi, národmi v rámci Európy, ako aj ostatného sveta!!!

„LEN“ chcú žiť dôstojne, slobodne, bez stresu a strachu len aby sa niekoho, niečím nedotkli lebo bude zle nedobre!!!

A toto sa dá dosiahnuť jedine výmenou dnešnej demisnej USA lokajskej „vlády“, ako aj výmenou USA lokajskej Čaputovej na pozícii Prezidenta/Prezidentky našej milovanej republiky!!!

Lebo 70%+ občanov-voličov Slovenskej republiky chce, aby naša Vláda, aby náš Prezident/Prezidentka SR v prvom rade zastupovali národnoštátne záujmy SR, záujmy vlastného národa a to konštruktívnou domácou, ale aj zahraničnou politikou, ktorá bude mať silné zvrchované a suverénne postavenie, ich rozhodovanie bude vysoko zvrchované a suverénne a nenechajú sa lokajsky zneužiť v prospech iných „demokracií“ , hlavne nie tej USA!!!

 

PS:

 

Vyslovujem veľkú vďaku tým Slovákom, ktorí sa zúčastňujú všetkých im dostupným manifestáciám, zhromaždeniam, protestom, ale aj lokálnym štrajkom…, ktoré sú namierené voči dnešnej „demisnej“ vláde a ich ochrankyni Čaputovej (a v budúcnosti voči všetkým takým, akých máme dnes pri moci! Verím, že už nikdy nebudeme musieť čeliť takýmto politickým uzurpátorom moci!) lebo nekonajú nič zlé, len si uplatňujú svoje práva, ktoré im umožňuje Ústava SR – právo na slobodné zhromažďovanie sa, právo na slobodné prijímanie a šírenie informácií, právo na slobodu prejavu, právo na nemožnosť cenzúry…atď., atď.

A vy ostatní, ktorí buď z lenivosti alebo akejsi apatie voči všetkému, čo sa u nás za posledné tri+ roky deje, tak k vám len toto – KEDY SA KONEČNE PREBERIETE Z TEJ LETARGIE A ZAČNETE SA SPRÁVAŤ AKO PRAVÝ KAPITALISTICKÝ PRACUJÚCI ĽUD?

Lebo kapitalizmus to je večný boj medzi kapitalistami-vykorisťovateľmi/kapitalistami-mocnými a pracujúcim ľudom a nie slepá poslušnosť!!!

Pravdepodobne niečo viac ako 30 rokov „budovania“ kapitalizmu v našej republike, ešte nestačilo na to, aby sa zo Slovákov stali a boli praví kapitalistickí ľudia, takými, aký sú na západe, ktorý presne vedia, čo je potrebné robiť, ak sa im vláda, vládna moc vymkne z rúk resp. ak sa im, čo i len málinko chce vymknúť z rúk…!!!

 

 

 

 

 

 

 

 

Čaputová, Kovačič a im podobní, boli zrušení na jednu dobu naozajstným demokratom!

29.05.2024

Kedysi dávno za mojich mladých čias, teda dávno pred novembrom 1989, sa zvyklo hovoriť, že – „Zrušil ho na tri doby“. Toto slovné spojenie sa zvyklo použiť vtedy, ak niekto niekoho na základe faktov a nepriestrelných argumentov dostal do polohy, že sa dotyčný musel hanbiť za to, čo urobil, povedal…, čomu jednoducho nerozumel resp. nebol v tom dostatočne zdatný. [...]

Zamestnanci TV Markíza a spol. nič nepochopili!

28.05.2024

A nie len v TV Markíza, ale aj v Sme.sk, v Aktuality.sk, v Denníku N a vo všetkých tých médiach, ktoré si ešte stále namýšľajú, že len oni jediné sú tie, čo majú právo a patent na pravdu, že len oni sú tí, čo majú právo odsudzovať iné média, že len oni sú tí, čo majú právo Slovákov nie informovať, ale ich vedomie a mienku formovať na svoj obraz! TV [...]

Čaputová Jančkárovej – „Držím palce aj Vám“.

27.05.2024

Týmito slovami sa Čaputová rozlúčila s redaktorkou RTVS v relácií O 5 minút 12 v ostatnej nedeľnej relácií. https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/14036/468070#4219 Pýtam sa, to čo je? V čom Čaputová drží Jančkárovej palce? Nuž, ale pekne po poriadku. Skôr, ako sa dostanem k hlavnej téme dnešného môjho článku, k „nestrannej“ a „apolitickej“ TV diskusií [...]

Klíma / Emisie / Dym / Továreň / Fabrika / Znečistenie /

Toto je boj s emisiami a cesta k uhlíkovej neutralite? Scholzova vláda odklepla ukladanie CO2 do mora

29.05.2024 14:08

Metóda vyvoláva kontroverzie kvôli vysokým nákladom a možným rizikám pre životné prostredie.

ministerstvo zdravotníctva, mz sr,

Pre nález obálky s neznámym obsahom evakuovali budovu sídla ministerstva zdravotníctva

29.05.2024 13:38

Na mieste sa momentálne vykonávajú nevyhnutné prvotné úkony.

Stíhačka F-35

Druhá havária za mesiac: V USA sa zrútila stíhačka F-35, pilot utrpel vážne zranenia

29.05.2024 13:33

Stroj pred haváriou doplnil palivo počas zastávky na leteckej základni Kirtland v Novom Mexiku.

Turów / Turw /

Suma sa vyšplhala do závratných výšok. Poľsko pokutu za baňu Turów musí zaplatiť, rozhodol súd

29.05.2024 13:15

Česko podalo žalobu na Poľsko ešte vo februári 2021.