Založ si blog

„Odbornosť“ Klusa je odrazom „odbornosti“ Čaputovej a spol. !

Klus pohorel, Klus sa možno aj trochu hanbí, ale hanba padá aj na nás všetkých!

 

Hanba padá na nás všetkých aj preto lebo sa nechávame pred každými parlamentnými, ale aj prezidentskými voľbami…, doslova zmanipulovať médiami, tými médiami, ktoré si už niekoľko rokov na našej mediálnej scéne uzurpujú právo, že len oni jediné majú pravdu a že len ich názor je ten správny a pre Slovensku republiku osožný, keď bude voliť tých, ktorých oni preferujú/ na niečí príkaz (aj zo zahraničia?) pretláčajú!

A tohto sa musia voliči SR zbaviť, aby neboli voličský závislí, len na tom, akých politikov, ktoré politické subjekty im, ako najvhodnejších „podhodia“/“predhodia“ práve tieto média!!!

Tu by asi pomohla celkom obyčajná jednouchá rada, že voliť v parlamentných voľbách a vo voľbách prezidentských, toho resp. úplne opačne, ako nám „kážu“ tieto jediné „pravdu píšuce a pravdu šíriace“ média!

 

Späť ku Klusovi…

 

Klus doslova a do písmena pohorel na pohovore vo výbore Európskeho parlamentu za člena  Európskeho dvora audítorov za Slovensku republiku.

Klusa nominovala „vláda“ SR, ako kandidáta za SaS…

Už vtedy za ozvali kritické hlasy, hlavne z opozičných radov, že táto nominácia, do čisto ekonomického orgánu EP, je nielenže zlá, ale hlavne nedôstojná!

Nominovať do ekonomického kontrolného orgánu nie ekonóma, ale čisto politického nominanta, ako bývalého „nestranného“ politológa nemôže dopadnúť inak, len ako dnes, už existujúcu hanbou!!!

Akosi, si si to vtedy nikto z „objektívno-demokratických“ médií príliš nevšímal a Čaputová túto kompetenciu „vlády“ SR odbila len skrze svojho hovorcu Strižinca takto, opäť nadmieru alibisticky – „Prezidentka nemá právomoc udeľovať súhlas pri nominácii Klusa v Európskom dvore audítorov.“ – https://www.sme.sk/minuta/23125636/prezidentka-nema-pravomoc-udelovat-suhlas-pri-nominacii-klusa-v-europskom-dvore-auditorov

Veď v poriadku.

Čaputová síce nemá kompetenciu, ako „hlava štátu“ na to, aby odsúhlasovala každú nomináciu vtedajšej „vlády“ SR, ba ani tu Klusovu, ale odbiť to alibistickým tým, že – „každá nominácia by mala zohľadňovať stanovené kritériá na odbornosť kandidátov, pretože je potrebné sa vyhnúť aj potenciálnemu reputačnému riziku pre Slovensko pred medzinárodnými organizáciami,“ – jednoducho nestačí.

Čaputová mala vtedy jasne vyzvať „vládu“ SR a zvlášť Hegera, aby stiahli túto nomináciu v podobe politika/politológa na túto pozíciu a mala sa voči ich nominácií vyhradiť oveľa razantnejšie, ako to alibisticky urobila, že čo už ona s tým má, keď nemá na to kompetenciu…

Asi jej stačilo to, ako to všetko okomentoval v tom čase samotný Klus, keď o svojej nominácií a odbornosti resp. „odbornosti“ na túto pozíciu povedal resp. na FB napísal toto – „…MOJE POSLEDNÉ POSTGRADUÁLNE VZDELANIE MÁ PRÁVE EKONOMICKÝ CHARAKTER,…“

Takže podľa Klusa, na tak dôležitú pozíciu v elitnom „klube“ ekonomických audítorov EP stačí, ak si urobí „rekvalifikačný“ kurz na ekonóma v podobe nejakého krátkeho postgraduálneho vzdelania!!!

Naozaj komické, pardon – tragikomické!

A na záver v tomto svojom FB príspevku z 1.2.2023, sa Klus doslova politicky znemožní (keby radšej vtedy mlčal!) takto – „A na ZÁVER ešte jedna vec. O tom, či vôbec niekam odídem rozhodne v konečnom dôsledku ešte EURÓPSKY PARLAMENT a RADA EÚ, ktorá veľmi dôsledne vyhodnotí, či som alebo nie som vhodný kandidát. Ja urobím všetko preto, aby ich odpoveď bola jasná a dali tým jednoznačný odkaz NEPRAJNÍKOM a HEJTEROM nielen zo Súmračnej ulice…

 

https://www.facebook.com/martin.klus/posts/pfbid0uUUksaTRqnPqf6t62KJQvWghhffdXtMb3LYsTGHjPMXknTZCEW7M1vtHX9ff6gNRl

 

Pýtam sa, čo dnes odpíše Klus tým „hejterom“ na Súmračnej, ale hlavne nám všetkým Slovákom na to, ako svojou ekonomickou „odbornosťou“ presvedčil zástupcov výboru EP, ktorý ho po vypočutí mali schváliť za SR, za člena EDA?

Ako to vysvetlí tým všetkým „hejterom“, že v z pléna výboru EP na nomináciu za člena EDA, za SR, nepresvedčil ani len jedného jediného, keď hlasovanie v jeho prípade dopadlo takto? – „Klusa grilovali v Bruseli, nepresvedčil nikoho…“ – https://domov.sme.sk/c/23149736/klus-europsky-sud-auditorov-vypocuvanie-kandidat-vybor.html

 

Nuž asi Klusovi nezostáva nič iné, len urobiť to čo urobil 12.2.2023 opäť ísť do Nového času a vysvetliť včerajšie jeho (ale aj naše) fiasko, keď si na svoj FB profil hrdo zavesil status s nadpisom – „DVA TÝŽDNE ZÁVISTI, NENÁVISTI, SPOCHYBŇOVANIA, KLAMSTIEV, ALE AJ PODPORY A POVZBUDENÍ“ – kde si pochvaľuje, že dostal možnosť v Novom čase vysvetliť a ešte raz upresniť svoju ekonomickú „odbornosť“ na to, aby práve on zastupoval SR, ako člen Európskeho dvora audítorov (EDA).

Tu sa Klus opäť takto nad všetkých „hejterov“ vyvyšuje a národ slovenský ponižuje a uráža, aj takto – „…Čo na tom, že takmer nik doposiaľ na Slovensku netušil, že nejaký Európsky dvor audítorov existuje…, … Chápem tiež, že mnohí nemusia rozumieť anglicky a že prečítať si viac ako stranu písaného textu je pre veľa ľudí problém…, … ak by tak pri mojom CV urobili, zistili by niečo aj o mojom ekonomickom vzdelaní…“ a totálne to vtedy priklincoval týmto – „Ale načo, mnohým stačí uveriť o. i. zákerným a bezcharakterným politikom, ktorí by v slušnej krajine už dávno v politike neboli a preverklikovať čo sa od nich dopočuli, alebo čo z trollej farmy dostali príkazom…“

 

Tak čo pán Klus?

Čo ak by ste svoje odporúčanie na „hejterov“ ako prvý aplikovali vy osobne a uplatnili ho na seba samého, po včerajšom vašom fiasku na pôde EP toto svoje odporúčanie vašim politický oponentom, bezodkladne na sebe, že – „…v slušnej krajine by už dávno v politike neboli“?!

 

Hádam by už aj stačilo ku Klusovi a jeho prepadáku na pôde EP…

Stačilo, ale jeden dôvetok ešte zaznieť musí resp. si ho neodpustím.

Naši politici si akosi zvykli, (dnes je to najvypuklejšie za celú éru novodobej samostatnosti SR!) že u nás na Slovensku po novembri 1989 im úplne stačí, keď budú mať jednu jedinú „odbornosť“, akou je mať politické krytie a nič poriadne neovládať, aby sa dostali na výborne platené, dlhodobé pozície!!!

Že úplne stačí, ak v čase, kedy je pri moci jedna politická garnitúra, budú ospevovať práve tú vládnucu a dostane sa im odmeny práve v takýchto politických, výborne platených trafikách z daní nás všetkých!!!

Že úplne stačí, ak sa budú vtierať do priazne USA administratíve, terajšiemu vedeniu EK, dnes napr. v otázke konfliktu na Ukrajine a ich „odbornosť“ bude postačujúca na akúkoľvek vysokoodbornú pozíciu!!!

 

S týmto Slováci musíme skoncovať!

Skoncovať tak, že pri nadchádzajúcich mimoriadnych PV a následných prezidentských voľbách a voľbách do EP, sa nebudeme riadiť „hlasom médií“, ale ako hovorí klasik – riadiť sa „vlastnou hlavou“ a to napr. tak, ako píšem vyššie v texte, voliť úplne opačne, ako nám oni skrze „objektívno-demokratické“ média radia resp. koho nám oni nanucujú a nasilu „demokraticky“ pretláčajú!!!

 

Takže áno platí to, čo mám uvedené v nadpise môjho dnešného názorového článku, že – „Odbornosť“ Klusa je odrazom „odbornosti“ Čaputovej a spol.!

 

A dodávam, že aj žiaľ odrazom našej „vysokej odbornosti“, ako voličov, keď pristupujeme k volebným urnám a volíme tak a takých, o čom a o kom, je aj dnešný môj názorový článok…!!!

 

 

 

Vie Čaputová, že aj v USA je čoraz viacej ľudí „podliehajúcim“ ruskej propagande? A čo v tomto smere poradí Bidenovi?

09.06.2023

Čaputová pritvrdzuje svoju rétoriku vo vzťahu k Slovákom, čo potvrdzuje aj jej posledné vyjadrenie sa pre bruselský POLITICO – https://www.politico.eu/article/eu-risks-losing-slovakia-russia-disinformation-president-zuzana-caputova/ Nie, v tomto mojom článku sa nejdem podrobne venovať tomu, čo tam nepekného Čaputová o nás Slovákoch narozprávala, len pripomeniem [...]

Tvrdý odkaz B. Kollárovi a jemu podobným – My nie sme vaše hračky!

09.06.2023

Boris Kollár (BK) ešte oficiálne, ako „predseda“ nášho národného parlamentu, nevyhlásil termín konania mimoriadnych Parlamentných volieb na 30.09.2023 a už oblepil celé Slovensko svojimi predvolebnými pútačmi! Pútačmi tak hlúpymi, tak doslova Slovákov urážajúcimi, že jednoducho musím resp. chcem na to zareagovať. A ako je u mňa zvykom zareagujem priamo, otvorene, [...]

Prezident má svoj národ chrániť a nie ho v zahraničí haniť!

08.06.2023

Niečo neskutočné čo sa to tu deje! Dlhšie som sa k Čaputovej a spol. nevyjadroval lebo jednak pracovná zaneprázdnenosť a jednak nad tým všetkým, čo tu s nami Čaputová a spol. vystrájajú, tak nad tým sa rozum zastavuje! Takže jasne a stručne! Čaputová tvrdí, že Národ slovenský, Slováci, obyvatelia Slovenskej republiky (výrazná väčšina) má názory na [...]

Obit Ted Kaczynski

Študoval na Harvarde, 16 bombami zabíjal. V americkom väzení zomrel Unabomber

10.06.2023 20:30

Kaczynski unikal polícii dlhých 17 rokov, koniec príbehu si však napísal sám.

Bordeaux / Oheň / Požiar / Hasič /

Pri lesných požiaroch v Kazachstane na ruských hraniciach zomrelo 14 ľudí

10.06.2023 19:04

Plamene sa rozšírili na 60 000 hektárov, čo zodpovedá takmer rozlohe Tatranského národného parku.

Juraj Šeliga, Eduard Heger, Demokrati

Demokrati žiadajú od Sulíka stiahnuť novelu, ktorá zvýši zisk poisťovní

10.06.2023 18:45

Ďalšie zvýšenie ziskov zdravotných poisťovní nijak nepomôže občanom ani zdravotníctvu, upozorňuje ÚDZS.

nord stream

Poľsko bolo zrejme základňou sabotérov pri útokoch na Nord Stream, tvrdia USA

10.06.2023 17:50

Pri útokoch na plynovody zohrala úlohu aj jachta Andromeda. Vyšetrovatelia plne zrekonštruovali jej dvojtýždňovú plavbu.