Založ si blog

Možné súvislosti?

Všakovako sa snažia, skrze média, nám motať hlavy a pritom to môže byť možno aj takto?!

Nuž dovoľte mi Slováci takúto moju úvahu, takéto moje videnie možných súvislosti.

Takže žiaden hoax, žiadna dezinformácia…, len a výlučne moja názorová úvaha!

To len, aby bolo jasno!

 

Nuž teda, pozrime sa na to.

 

Najskôr, čo všetko nás čaká v najbližšom politicko-volebnom období.

U nás na Slovensku by to malo byť, ak sa nič mimoriadne neudeje tak, že dňa 30.9.2023, by sa mali konať „predčasné“ resp. mimoriadne Parlamentné voľby.

 

Následne v roku 2024 by sa mali konať na Slovensku Prezidentské voľby – niekedy v marci 2024.

Zároveň by sa mali konať voľby do Európskeho parlamentu.

A čo je najhlavnejšie pre ďalší vývoj vojenského konfliktu na Ukrajine, je to, že v USA by sa na jeseň 2024, mali konať voľby prezidentské!

 

No a teraz, aká je úloha Slovenskej republiky v práve prebiehajúcom konflikte na východ od nás.

 

Na Slovensku je Čaputovou poverená „vládnuť“ dávno parlamentom odvolaná „vláda“ Hegera a to až do 30.9.2023 a následne až do zostavenia novej Vlády SR, ktorá vzíde z parlamentných volieb.

Čaputová povedala, že Hegera a spol. nechá pri moci tak dlho resp. dovtedy, pokiaľ nevystroja niečo tak výnimočné, že aj ju samotnú to pobúri!

Zaujímavé, že Čaputová to nešpecifikovala presnejšie lebo zatiaľ to vyzerá tak resp. je to tak, že Heger a spol môžu konať čo chcú, ako chcú a Čaputová je na pokoji!!!

 

Zaujímavé, že ju nepobúrilo ani to, že sa Hegerovci rozhodli poslať na Ukrajinu naše MiG-29, ktoré síce z vojenského hľadiska nemajú žiadnu podstatnú váhu v tomto konflikte, ale z hľadiska politicko-vojnovo-štváčskeho, to má úlohu veľmi vážnu a veľmi dôležitú!

Tu sa podľa môjho názoru jedná o to, že Hegerovci, za nás, za Slovákov, za Slovensko deklarujú, že ich nenávisť voči Ruskej federácií je nekonečná a teda oni keby mohli, tak pre Ukrajinu urobia po stránke vojenskej oveľa viac, ako sami môžu, čím chcú Ruskú federáciu vyprovokovať k neuváženému kroku a to k takému, žeby aj nám nejakým spôsobom dali napriamo pocítiť, že teda už dosť!

Tu si dovolím ešte jednu poznámku – som presvedčený, že ak by Hegerovci disponovali jadrovými zbraňami, tak by pápežskejšie, ako pápež, ako prví Ukrajine tieto jadrače dodali!!!

Áno, toto je môj názor!

Takže to, že Hegerovci sa rozhodli poslať na Ukrajinu naše MiG-29, čítam tak, že to vykonali na pokyn USA vojnovo-štváčskej administratívy, ktorá absolútne pokrytecký prehlási, že vraj toto je naše suverénne rozhodnutie a že teda oni v tom prsty nemajú, aby bola RF vyprovokovaná na priamy zásah voči štátu, ktorý je členským štátom (USA)NATO!!!

No a toto by potom znamenalo množstvo vecí!

Prvá by bola tá, že na území SR by sa vyhlásil vojnový stav a ako vieme z našej Ústavy, tak počas vojnového stavu sa nekonajú žiadne voľby!!!

Takže Hegerovci za výdatnej pomoci USA by pokračovali vo „vládnutí“ naďalej!

 

Samozrejme, že tento konflikt by USA s RF okamžite urovnali, ale už by mal Joe Biden pre svoju domácu politiku jasný tromf v jesenných (2024) USA prezidentských voľbách proti Trumpovi (Republikánom ako takým!), že – „Aha, vidíte, čo som vám hovoril, Rus je zlý, Rusa je treba vojenský potrestať, naše USA výdavky na vojenskú pomoc Ukrajine/Zelenskému boli viac ako opodstatnené…“ a takýmto spôsobom Joe Biden môže zmanipulovať Američanov-voličov do takej miery, že ho budú opäť „voliť“, tak ako ho „volili“ pred štyrmi rokmi, keď sú jasné podozrenia, že americké prezidentské voľby boli zmanipulované v jeho propsech a nie Ruskom, nie Čínou, nie nikým z vonku, ale práve ich domácou „demokratickou“ politikov, politikou manipulácie!!!

 

Samozrejme, že ak by RF nejakým spôsobom dala Slovenskej republike najavo, že teda už ste zašli priďaleko, tak by to na našej domácej mediálno-politickej scéne bolo rovnako zneužité vo verejnej mienke voči Ruskej federácií a to by sa s najväčšou pravdepodobnosťou premietlo v našich prezidentských voľbách lebo Čaputová by opäť bola „objektívno-demokratickými“ médiami vynášaná do politického neba a rovnako by aj ju, ako Bidena v USA, ospevovali, že aj ona mala pravdu, keď nadovšetko napomáhala tomu, že aj SR posielala na Ukrajinu/Zelenskému všetku vojenskú pomoc, akou disponuje!

 

Tak isto by to malo nesmierny dopad na voľby do Európskeho parlamentu lebo aj tu by „naše“ „objektívno-demokratické“ média pretláčali do popredia tie politické subjekty, najviac PS, ktoré sú jednoznačne na strane vojnovo-štváčskej politiky, čo sa týka zasielaním všetkého možného po stránke vojenskej Ukrajine!!!

A samozrejme, že všetky ostatné politické subjekty, ktoré sú proti akejkoľvek vojne, nech už ju vedie ktokoľvek, ktoré sú za mier a mierové riešenia akýchkoľvek medzinárodných konfliktov, tak tieto budú doslova mediálne udupané pod politickú čiernu zem!!!

 

Nateraz, „len“ toľko…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vie Čaputová, že aj v USA je čoraz viacej ľudí „podliehajúcim“ ruskej propagande? A čo v tomto smere poradí Bidenovi?

09.06.2023

Čaputová pritvrdzuje svoju rétoriku vo vzťahu k Slovákom, čo potvrdzuje aj jej posledné vyjadrenie sa pre bruselský POLITICO – https://www.politico.eu/article/eu-risks-losing-slovakia-russia-disinformation-president-zuzana-caputova/ Nie, v tomto mojom článku sa nejdem podrobne venovať tomu, čo tam nepekného Čaputová o nás Slovákoch narozprávala, len pripomeniem [...]

Tvrdý odkaz B. Kollárovi a jemu podobným – My nie sme vaše hračky!

09.06.2023

Boris Kollár (BK) ešte oficiálne, ako „predseda“ nášho národného parlamentu, nevyhlásil termín konania mimoriadnych Parlamentných volieb na 30.09.2023 a už oblepil celé Slovensko svojimi predvolebnými pútačmi! Pútačmi tak hlúpymi, tak doslova Slovákov urážajúcimi, že jednoducho musím resp. chcem na to zareagovať. A ako je u mňa zvykom zareagujem priamo, otvorene, [...]

Prezident má svoj národ chrániť a nie ho v zahraničí haniť!

08.06.2023

Niečo neskutočné čo sa to tu deje! Dlhšie som sa k Čaputovej a spol. nevyjadroval lebo jednak pracovná zaneprázdnenosť a jednak nad tým všetkým, čo tu s nami Čaputová a spol. vystrájajú, tak nad tým sa rozum zastavuje! Takže jasne a stručne! Čaputová tvrdí, že Národ slovenský, Slováci, obyvatelia Slovenskej republiky (výrazná väčšina) má názory na [...]

Bordeaux / Oheň / Požiar / Hasič /

Pri lesných požiaroch v Kazachstane na ruských hraniciach zomrelo 14 ľudí

10.06.2023 19:04

Plamene sa rozšírili na 60 000 hektárov, čo zodpovedá takmer rozlohe Tatranského národného parku.

Juraj Šeliga, Eduard Heger, Demokrati

Demokrati žiadajú od Sulíka stiahnuť novelu, ktorá zvýši zisk poisťovní

10.06.2023 18:45

Ďalšie zvýšenie ziskov zdravotných poisťovní nijak nepomôže občanom ani zdravotníctvu, upozorňuje ÚDZS.

nord stream

Poľsko bolo zrejme základňou sabotérov pri útokoch na Nord Stream, tvrdia USA

10.06.2023 17:50

Pri útokoch na plynovody zohrala úlohu aj jachta Andromeda. Vyšetrovatelia plne zrekonštruovali jej dvojtýždňovú plavbu.

Air Defender 23

NATO chystá najväčšie letecké cvičenie v histórii. Nemci protestujú

10.06.2023 16:36

Demonštrácia pred základňou Wunstorf sa konala pod heslom „Cvičte mier namiesto vojny".