Založ si blog

Heger – „Haló podnikatelia, prečo ste súhlasili s proti ruskými energetickými sankciami“? !

Presne takto sa Heger vykričal na slovenskú podnikateľskú  pospolitosť, na všetok ľud slovenský v Sobotných dialógoch SRo (14.1.2023).

Len inými výrazovými prostriedkami.

Citujem Hegera – „…v októbri (2022) sme to oznámili. Nikto, nikto od októbra do konca roka neprišiel s tým, že haló, zabudli ste na to, že nám prídu vysoké zálohové faktúry. Počuli ste to niekoho povedať? Veď to mohli kľudne  prísť kedykoľvek…“ – https://www.rtvs.sk/radio/archiv/1134/1973840 – približne 10:00 minúta.

Takže Heger je buď hluchý alebo nechce počuť domácu podnikateľku sféru lebo jeho uši počujú len to, čo hovorí Washington, Brusel, EÚ komisia, NATO centrála?!

To Heger nepočul už v máji 2022 napr. predsedu Klubu 500 Vladimíra Sotáka?!

Nuž tak ja mu to pripomeniem. P. Soták okrem iného povedal aj toto – „Keď sme takí tupí, že chceme odstaviť slovenskú ekonomiku, tak ju odstavme. Nech ju odstrihnú tí, ktorí ju chcú odstrihnúť. Keď nebude plyn, tak presne toto hrozí. Urobte to a národ vás zmelie,“

Viď napr. TU – https://ekonomika.pravda.sk/krajina/clanok/627063-sotak-o-dodavkach-plynu-ak-nebudu-odstavime-ekonomiku-urobte-to-a-narod-vas-zmelie-odkazal/

 

Haló, Heger a spol, kde ste boli vtedy? Kde ste vtedy mali nastavené/nasmerované svoje uši? Na Západ? A preto ste slovenských podnikateľov nepočuli?

Veď na veľké podnikateľské spoločnosti, sú naviazané takmer všetky stredné, malé a živnostenské subjekty a spolu s nimi, aj my všetci, čo tu žijeme…!

A áno, p. Soták hovorí o plyne.

Áno, p. Soták hovorí o dodávkach plynu z Ruskej federácie, teda nie priamo o cene plynu, to uznávam. Ale nie je náhodou toto primárny dôvod enormného nárastu cien plynu, EE…, že sme sa neuvážene, zbrklo odstrihli od, pre nás určite, najhlavnejších energetických nosičov z RF?!

To nikto vo „vláde“ Hegero-Matoviča, ani len netušil, čo táto energetická sankcia voči RF (teda sekundárne hlavne voči nám!) spôsobí slovenskej podnikateľskej sfére?!

To nikto na „vláde“ nezadal kompetentným ministerstvám, aby urobili analýzu, predpoveď na najbližšie obdobie, čo to urobí s cenami EE, plynu a pod. na našom trhu, keď začnú fungovať, aj na území SR, proti ruské energetické sankcie uvalené EÚ (pardon, Washingtonom) „na“ RF?

Tu bolo potrebné len čakať na „vláde“,  kto a kedy, sa na nich obráti a s akou požiadavkou?

To na toto máme „vládu“???

Nuž veru, nejdem ďalej rozoberať Hegera lebo to očividne v jeho prípade nemá význam.

Ale čo význam má a VELIKÝ, je účasť každého oprávneného voliča v nadchádzajúcom REFERENDE – 21.01.2023, aby sme mali ústavne právo, aj skrze všeľudové referendum, zbaviť moci každej, ešte raz KAŽDEJ, Vlády SR, ktorá bude s nami vystrájať to, čo s nami vystrájajú títo od marca 2020!!!

 

 

Čaputová a osem „statočných demokratov“!

31.03.2023

Asi každý pozná resp. videl USA western – Sedem statočných. Film je už dostatočne „zarastený“/„bradatý“ lebo svetlo sveta uzrel v roku 1960, teda pred 63 rokmi… Vtedy sa USA kinematografia presne trafila do historických pomerov USA, aké „demokratické“ princípy sa u nich uplatňovali. Avšak si neuvedomovali, že takto „demokraticky“ sa USA administratíva po [...]

Slováci, čaká vás ďalšia vlna zdražovania. Nevadí, veď stojíme na správnej strane dejín? !

30.03.2023

Na Západe, na tom vyspelom západe EÚ to dnes medzi pracujúcim ľudom vrie, búria sa čim ďalej tým viac a tu na Slovensku pohodička! Dokonca už aj „demokraticky-objektívne“ média slovenskej, jedinej „pravdu“ píšucej mediálnej scény, to jednoducho už nemôžu držať pod mediálnou pokrievkou, viď napr. TU – „Západ sa búri ako už dávno nie…“ – [...]

„Sibyla“ Čaputová opäť v plnej „paráde“!

29.03.2023

Na Káčerovom Ministerstve zahraničných vecí slovenskej republiky sa dňa 27.3.2023 konal XXI. Ročník Hodnotiacej konferencie zahraničnej a európskej politiky Slovenskej republiky, na ktorú boli pozvaní hostia, takpovediac výhradne z jedného politického súdka! Takže hovoriť o tejto konferencií, ako o demokratickej, vyváženej – nemôže byť ani len reči! Nebol tam jeden [...]

zelenskyj, ukrajina, heger, sanduová, plenkovič, golob

Zelenskyj na summite v Kyjeve: Buča sa musí stať "symbolom spravodlivosti"

31.03.2023 22:45

Vyhlásil to na prvé výročie stiahnutia Ruska z tohto mesta pri Kyjeve, ktoré je teraz stelesnením obvinení z ruských vojnových zločinov.

Andrew Tate

Kontroverzného influencera Tatea a jeho brata premiestnia do domáceho väzenia

31.03.2023 22:38

Bratia Tateovci a dve Rumunky údajne pašovali, najímali a zneužívali ženy a nútili ich k výrobe pornografie na účel zisku.

švajčiarsko, vlak, útok

Vo Švajčiarku sa vykoľajili dva vlaky na rôznych miestach

31.03.2023 20:52

Nehody sa stali neďaleko hlavného mesta Bern počas búrky.

Somálski piráti

Piráti uniesli pri západnom pobreží Afriky šiestich námorníkov

31.03.2023 19:57

Zvyšných desať členov posádky ropného tankera zachránila loď francúzskeho námorníctva.