Založ si blog

Z bývalej Euroúnie, teraz jednoznačne Eurodiktatúra!

Tak veru!

Euroúnia nebol zlý projekt! Na počiatku, keď chceli súťažiť s Východom, kto je lepší…

Nebol zlý pri jeho vzniku a nebol zlý ešte ani v čase, keď nás tam lákali.

Áno, doslova lákali a to eurounijnymi medovými motúzmi popod naše, väčšinou politicky naivné nosy!

Cieľ Západných eurounijcov bol jasný!

Nie sloboda, demokracia, zvrchovanosť, samostatnosť a suverenita pre Ľud slovenský, ale jednoznačne ich majetnícky koristnícka anglosaská nátura, ktorá doslova bažila po na našich domácich hospodársko-ekonomických zlatých „sliepkach“!!!

A že tomu tak so Slovenskom dnes jednoznačne je a že úplne naplno sa to obnažilo, až prišla k moci dnešná „vláda“, ktorej chrbát drží Čaputová, tak dôkaz nemáme na Slovensku lebo dnešní „naši“ „vládni“ s Čaputovou na čele, sú neskutočne v predklone pred Eurodiktatúrou, ale toť za našimi južnými humnami v Maďarsku!

Lebo to, ako sa Západní eurounijci správajú k Maďarsku, tak tak isto by sa správali aj k nám, ak by sme pri moci mali Vládu, ktorá by naozaj hájila národnoštátne záujmy Slovenskej republiky a záujmy v prvom rade Ľudu slovenského!!!

A o čom píšem?

Nuž „len“ o tomto Západnom eurounijnom diktáte!

Maďarsko ako úplne samostatný a suverénny štát, člen EÚ, člen NATO, sa rozhodlo, že si bude hájiť svoje národnoštátne záujmy tak, aby tým nikomu neublížili a svojmu národu pomohli najviac ako sa dá!

A medzi hlavné, ak nie najhlavnejšie, národnoštátne záujmy patrí aj energetická sebestačnosť! (popri potravinovej! Tu sme mali na Slovensku až do roku 1990!)

A Maďari si ju chcú vybudovať!

Tak sa samostatne, suverénne rozhodli, že aj ďalší jadrový blok resp. ďalšiu Jadrovú elektráreň, vybudujú v spolupráci s tým, s ktorým spolupracovali a spoločne v tejto oblasti elektrárne budovali dlhé, predlhé roky!

A tým je pre nich dnes najvýhodnejší partner – Ruská federácia!

A tu Maďari opäť narazili!

Narazili na „demokratov“ v EÚ!

Lepšie povedané narazili na Eurodiktatúru!!!

Ako si Maďari niečo také môžu dovoliť(?), keď RF je nepriateľom č.1,  pre týchto Eurodiktátorov lebo USA administratíva takto nakázala a tvrdo nakazuje minimálne od rozpadu Sovietskeho zväzu (1991)?!

Čo si to vlastne akýsi Maďari dovoľujú?

Zo Západu sa na Maďarských národných, dnes vládnych politikov, zo strany Eurodiktátorov zosypal oheň a síra!

Avšak táto eurodiktátorská síra a oheň, narazili na pevnú skalu maďarských hrdých národných vládnych predstaviteľov a tí im úprimnými a ráznymi ústami maďarského ministra zahraničných vecí Pétera Szijjártóa, odkázali tieto jasné odkazy – „…keď pracujem ako minister zahraničných vecí Maďarska, môžem mať na zreteli len maďarské národné záujmy.“

 

Dokáže niečo také suverénne, národnoštátne vyjadrenie vypustiť z úst smerom k Bruselu a Washingtonu, čo i len jediný minister „našej“ dnešnej „vlády“, o Čaputovej už ani nehovorím?!

 

A drzým USA administratívnym diktátorom, ktorí by s EÚ nemali mať nič do činenia, čo sa fungovania EÚ týka, Péter Szijjártó rázne, suverénne, ostro odkázal – „Chápem, že veľvyslanec Spojených štátov vychádza z amerických záujmov, ale ja z maďarských záujmov.“

 

A aby to USA administratíve bolo ešte jasnejšie, tak Péter Szijjártó, USA administratíve odkazuje ešte aj toto – „Zatiaľ neexistuje americký návrh, ako by sa táto energetická bezpečnosť dala reálne zabezpečiť, takže si myslím, že nielen politicky, ale ani z hľadiska podstaty veci, americký veľvyslanec vlastne nemá právo kritizovať rozhodnutia prijaté na základe maďarských národných záujmov.“ – v originály –

 

https://24.hu/kulfold/2022/11/21/szijjarto-peter-david-pressman-amerikai-nagykovet-valaszuzenet/?utm_source=24_hu&utm_medium=pad&utm_campaign=20220803

 

https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/647834-szijjarto-sa-opat-stretol-s-vedenim-rosatomu-velvyslanec-usa-ho-kritizuje/

 

Na záver už „LEN“ toľko – kiežby sme už onedlho mali len takýchto a podobných vládnych predstaviteľov v našej, naozaj našej slovenskej Vláde, ktorí by takto hrdo, samostatne a suverénne vystupovali voči každému, kto by nám chcel diktovať, ako si máme hájiť a zabezpečovať naše slovenské národnoštátne záujmy, ako tu máme žiť, aké hodnoty máme vyznávať a na národnej platforme rozvíjať…!!!

Lebo jedna vec je, byť v istom zväzku/únii ako rovný s rovným a iná vec je, byť súčasťou akéhosi zoskupenia, kde nás považujú za poslušných absolútne tých druhoradých „východných“ lokajov, ktorí budú poslušne bez odvrávania plniť čokoľvek nám prikážu, pod hrozbami akýchsi sankcii a pritom budú trpieť jedine naši ľudia!!!

Toto nie je Euroúnia, ale celkom jasná Eurodiktatúra!!!

A z diktatúry sa odchádza resp. sa je potrebné jej vyhýbať!!!

Európska únia potrebuje reštart, revíziu a reštauráciu…!!!

 

 

 

 

 

 

Boja sa, lebo vedia, že Robert Fico už nebude môcť cúvnuť ani obrátiť!

08.12.2022

Tento môj názorový článok nie len a výhradne o Robertovi Ficovi, o SMER-SSD, ale je v podstate, aj o tej časti slovenskej opozície, ktorá je jasne v protiklade k dnešnej „vládnej“ koalície a v protiklade tých politických subjektov, ktoré stoja buď tvrdo na strane neoliberalizmu resp. sa k nemu prikláňajú. Ale na príklade Roberta Fica to bude [...]

Čaputovej a spol. dávam do pozornosti tieto „bohapusté výmysly“ a „nezmysly“ japonskej JB Press!

08.12.2022

Čaputová sa v ostatnej politickej relácií RTVS O 5 minút 12, v nedeľu 04.12.2022, okrem iných „právd“, oháňala aj takouto jej pravdou o jej možnostiach/mantineloch konania a vyjadrovania sa, ako „političky-prezidentky“ SR, citujem Čaputovú – „…keď sa vy (rozumej ona – Čaputová) snažíte operovať v priestore pravdy a faktov alebo faktov, opierať všetky tie [...]

Upije sa Rastislav Káčer k politickej smrti?

07.12.2022

Na úvod predstavím, kto je dnes Rastislav Káčer (RK), ak by niekto nevedel. RK je dnes oficiálne „minister“ zahraničných vecí a európskych záležitostí „suverénnej“ Slovenskej republiky! „Suverénnej“, som dal zámerne do úvodzoviek lebo pri dnešných „našich vládnych“, sa o nejakej našej štátnej suverenite nedá hovoriť, ani len zo srandy! [...]

Vladimir Putin

Putin: Rusko bude pokračovať v útokoch na energetickú infraštruktúru Ukrajiny

08.12.2022 14:46

Putin vyhlásil, že tieto údery ruskej armády sú reakciou na útoky na objekty v Rusku.

Web Raketa

Moskva tvrdí, že dodrží moratórium na rakety stredného doletu v Európe

08.12.2022 14:24

Rusko sa po zániku zmluvy INF v roku 2019 zaviazalo, že v Európe ani v iných častiach sveta neumiestni svoje rakety stredného a krátkeho doletu.

Vorošylov

Zostrelil ruské rakety i päť dronov. Zelenskyj vyznamenal ukrajinského pilota

08.12.2022 14:23

Vadym Vorošylov naviedol svoje poškodené lietadlo do neobývanej oblasti a katapultoval sa.

Marcel Forai, Všeobecná zdravotná poisťovna

Obvinený exšéf VšZP Forai je "známa firma". Viac ako reformy ho preslávili kauzy

08.12.2022 14:07

Kto je Marcel Forai? Počas druhej vlády Roberta Fica generálneho riaditeľa VšZP vyšetrovali pre maséra Kostku, teta Anka ho nakoniec stála funkciu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,058
Celková čítanosť: 9717963x
Priemerná čítanosť článkov: 9185x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy