Založ si blog

Ako a koho voliť v nadchádzajúcich komunálnych voľbách 2022.

V tomto mojom názorovom článku ani náznakom nespomeniem konkrétny politický subjekt, ani náznakom niekoho konkrétneho a ani náhodou týmto článkom nechcem viesť akúkoľvek ruku, ktoréhokoľvek oprávneného voliča SR, ktorý je v týchto voľbách oprávnený (ba priam povinný!) ísť voliť a splniť si svoju občiansku povinnosť!!!

V tomto článku chcem poukázať na to, že aj tieto „len“ komunálne voľby, sú nesmierne dôležité lebo ich výsledky budú dennodenne zasahovať do nášho života, či už priamo alebo nepriamo!

Nuž keď občan – volič, budeš v túto sobotu 29.10.2022 pristupovať k volebným urnám, keď dostaneš potrebné podklady – volebné lístky, na ktorých budeš mať možnosť podľa nastavených pravidiel krúžkovať, či už niekoho na pozíciu Župana, Primátora, Starostu alebo jednotlivých poslancov župných, mestských, obecných, tak si spomeň na nedávne dva a pol roky, hlavne covid časy, ako sa títo všetci voči tebe, v tvojom regióne, v tvojej obci, meste zachovali a ako poslušne napĺňali všetky tie „vládne“ covid opatrenia, ba priam, ako sa poniektorí z nich ešte väčšmi predbiehali a vykonávali Covid opatrenia nad rámec tých „vládnych“!!!

Áno, toto presne maj na pamäti!

Maj na pamäti, čo títo doteraz „vládni“ na úrovni komunálnej politiky, tiež s tebou covid vystrájali!

Nie, nevšímaj si to, že teraz mesiac pred komunálkami sa akosi rozbehli všakovaké pozemné práce – úpravy ciest, obrubníkov a pod.

Nie, toto nie je dnes podstatné!

Toto mali vykonávať počas svojho volebného obdobia a nie až teraz na konci, aby minuli peniaze, ktoré im na tento účel mali slúžiť počas celého volebného obdobia, a ktoré až teraz a naraz idú minúť a používajú resp. to zneužívajú ako nekalú predvolebnú kampaň, keď sa pri týchto prácach vonku pred občanmi pretŕčajú…!!!

Občan-volič nezabúdaj na to, ako doterajší tvoji komunálni sa správali k dnešnej „vláde“!

Ako poniektorí z nich farizejskí prijímali s úsmevom na tvári „vzácnu“ návštevu z „prezidentského“ paláca, ako sa tvárili, že je všetko v poriadku a pod.

Občan – volič SR, prosím ťa, vážne zváž, komu dáš v týchto naozaj veľmi dôležitých komunálnych voľbách svoj hlas a maj na pamäti, žeby bolo načim už konečne si zvoliť takých zástupcov, u ktorých máš istotu, že nebudú poslušnými vazalmi práve vládnucej vláde, že budú autonómni lebo sú samosprávni!!!

A nedaj sa ovplyvniť „našimi“ zapredaneckými médiami, že títo sú zlí a títo sú dobrí lebo pravý opak je pravdou!!!

Skús voliť inak resp. úplne opačne, ako ti to takýmto nekalým spôsobom nanucujú!

Lebo čo oni neoliberáli považujú za demokratické, nie je ani v najmenšom demokratické!

A čo oni, mediálni zapredanci z toho, vraj hlavného mediálneho prúdu, považujú za extrémistické, dezolátne, hoaxové – nie je ani zďaleka extrémistické, dezolátne ba ani hoaxové!!!

Správaj sa ako dobrý skúsený vodič, ktorý nepotrebuje na akejkoľvek komplikovanej križovatke semafory aby mu ukázali zelenú, oranžovú alebo červenú!

Na tejto komunálnej volebnej križovatke sa riaď vlastným „semaforom“ a nie tým, mediálnym, zapredaneckým, manipulatívnym…

Prajem šťastnú ruku!

 

 

Čaputová a spol. dajte vyzbierané peniaze nie na vojnu, ale na to, na čo Vás v 2021 vyzýval pápež František!

23.04.2024

Nuž teda povedzme si resp. sa opýtajme, koľkokrát Čaputová za ostatných takmer 5 rokov navštívila resp. sa osobne stretla s pápežom Františkom? Veľa krát! A čo si z jeho stretnutia vzala k svojmu politickému srdcu? Nuž nič! Ale ako sa hovorí, nikdy nie je neskoro a vždy je čas napraviť vlastné chyby, kým je na to čas! A ten čas je dnes! Dnes, keď má Čaputová do [...]

Š. Harabin ako člen Súdnej rady SR? Skvelá správa pre Slovensko a slovenskú justíciu!

23.04.2024

Ej ale prskajú! Ako tá mačka, ktorá sa bojí – zhrbí sa, naježí sa a prská! SNS navrhuje za člena Súdnej rady SR (SRSR) JUDr. Štefana Harabina. Má SNS na to právo? Jasné, že má! A kto najviac prská na strane tých, čo najviac za ostatné tri a pol roka, čo boli pri moci hrôzovlády od Matovičovej po Ódoro-Čaputovskej, mediálne chránili tie nezákonnosti, ktoré tu [...]

Pokiaľ radoví Američania doma, na vlastnom území nepocítia hrôzy vojny, mier na svete nebude!

22.04.2024

Tak si to už konečne na rovinu povedzme a zamyslíme sa nad tým, či práve toto nie je ten najväčší dôvod, prečo sa hlavne Európa, neustále po nejakom čase, opäť topí v krvi! Povedzme si resp. položme si otázku, či sa radových Američanov nejakým spôsobom dotkli hrôzy I. sv. vojny, ale hlavne tej druhej, doteraz v Európe najkrvavejšej?! Nuž veru nie! Americký [...]

Saleziáni, majstrovstvá Slovenska, hokejbal, kategória U15, Nová Dubnica, mReportér

Aj kresťania sa vedia zabávať. Po omši to roztočili s hokejkami na ihrisku

24.04.2024 05:00

Zábery z vydarenej akcie zachytil mReportér Daniel Imriška.

nemecko, polícia, polizei

Nemecká polícia zastrelila muža, ktorý sa s mačetou vyhrážal v knižnici

23.04.2024 23:40

Podľa vyhlásenia bol tento muž polícii známy už skôr. Jeho motív vyhrážania sa v knižnici zatiaľ nie je objasnený.

Systém Patriot, PVO

Le Monde: Mnohé krajiny EÚ sa nechcú s Kyjevom deliť o svoju protivzdušnú obranu

23.04.2024 21:45

Šéfovia vlád jednotlivých krajín si dávali dobrý pozor, aby neurobili žiadny konkrétny sľub.

Izrael Palestína Gaza Hamas Rukojemníci Prepustenie

Vojna v Gaze trvá 200 dní. Izrael zosilnil údery, nariadil nové evakuácie na severe

23.04.2024 20:55

Ostreľovanie severu palestínskeho územia bolo za posledný deň jedno z najintenzívnejších od začiatku vojny.