Založ si blog

Predčasné parlamentné voľby budú! Juraj Šeliga odíde z koalície!

Nech mi je na úvod dovolené napísať tento môj názor – Šeliga je jeden z ďalších, jeden z najväčších politických idiotov, ktorých táto „vládna“ koalícia má vo svojich radoch!

To mu nestačilo, aby sa politicky spamätal, keď ho počas najväčšieho Covid Lockdawnu pristihli v krčme akéhosi „naj“ novinára Štefana Hríba (toho akosi covid úrady nepoťahovali po súdoch, ako istého, v tomto biznise podnikajúceho pána z východu republiky!), ako tam s istou poslankyňou SNR (už nebudem NR SR označovať inak ako len takto! Z úcty k štúrovcom…, kto nevie o čom je reč, tak nech si to naštuduje napr. TU – https://sk.wikipedia.org/wiki/Slovensk%C3%A1_n%C3%A1rodn%C3%A1_rada_(1848_%E2%80%93_1849) ) „dolaďovali“ pri vínku nové programové vyhlásenie budúcej II. Matovičovej vlády…? – https://www.cas.sk/clanok/2526843/seliga-zitnanska-a-droba-porusili-zakaz-vychadzania-o-skandale-prehovoril-stefan-hrib-necakane-priznanie/

 

To mu nestačilo, keď mu jeho koaličný partner – Boris Kollár pred celým plénom SNR a tým pádom aj pred celým národom adresoval tieto slová – „Niečo až tak odporne farizejské ako je pán podpredseda Šeliga som ešte v politike nestretol,“ – https://hnonline.sk/slovensko/2176085-velka-koalicna-roztrzka-nieco-tak-odporne-farizejske-ako-je-seliga-som-este-nestretol-vyhlasil-kollar ?

 

Podľa všetkého to tomuto „najslušnejšiemu“ Slovákovi zo Za slušné Slovensko, akosi nestačí!

Tento podľa môjho názoru totálne „politický“ úbožiak, ktorý pre politickú kariéru zanechal Ulicu, kde sa mu nechcelo donekonečna bojovať len a výhradne Za slušné Slovensko, len a výhradne ako nezávislý občiansky aktivista, sa farizejsky voči Ulici, zapredal sa Kiskovi resp. sa mu votrel do priazne a to len preto lebo po boku Kisku sa videl možno aj v ministerskom kresle alebo v kresle predsedu SNR!!!

Tak tento politický farizej z „obrovskej“ strany Za ľudí, sa ide prostredníctvom Denníka N (https://www.youtube.com/watch?v=VETDoI1ydOI&t=6s&ab_channel=Denn%C3%ADkN ) vyhrážať, že ak SNR si slobodne zvolí za nového podpredsedu SNR jedného z nich, tak on odchádza z koalície!

A ja sa Šeligu pýtam, prečo len z koalície?

Prečo nie hneď aj z parlamentu?!

To je čo za politický „pád“ – najskôr z podpredsedu SNR na radového „koaličného“ poslanca a nakoniec z radového „koaličného“ poslanca, na ešte rádovejšieho mimo „koaličného“ poslanca…?!

Pýtam sa Šeligu, kde v Ústave SR je napísané, že občania SR, ktorí mali právo byť volení a boli zvolení za poslancov SNR sú si nie rovní?

Kde to má napísané?

Však je „veľký“ právnik, tak by nemal mať problém to tam nájsť!

Ale veruže to tam nenájde!

Tak prečo by sa hocikto z riadne zvolených poslancov našej Slovenskej národnej rady, nemohol na základe demokratického hlasovania svojich kolegov, stať podpredsedom SNR, bez toho, žeby sa potom niekto mal takto politicko-farizejsky“ vyhrážať?!

Mne osobne by to prišlo celkom vhod lebo týmto by bola terajšia „vládna“ trojka opäť o niečo bližšie k rozpadu a PV by boli už naozaj nevyhnutnosťou resp. skutočnosťou…

Ale takéto „demokratické“ správanie sa, takéto „demokratické“ blúdenie, aké predvádza „Za slušné Slovensko“ alias Za ľudí – Juraj Šeliga, by sa už nikdy nemalo dostať do nášho najvyššieho ústavodarného orgánu!!!

Juraj Šeliga povedal toto – „Ak zvolia Tarabu za podpredsedu parlamentu, odchádzam z koalície“

 

Veľmi „odvážne“ slová hodné „najslušnejšieho Slováka, ktorý tak „vehementne bojoval“ na uliciach v roku 2018 v našich uliciach, ktohovie s akým krytím za svojim chrbtom…!

Prečo Juraj nejde vo svojej politickej smelosti ešte ďalej a rovno nepoloží mandát poslanca a neodíde mimo parlament?!

Veď to by sa nemusel dennodenne pozerať z radových poslaneckých lavíc pred seba, tam o trochu vyššie, kde kedysi aj on sedával, na možno budúceho podpredsedu SNR – Tomáša Tarabu…

 

Hlavne, ak mu jeho „koaličný“ poslanec za Sme rodina Martin Borguľa, odkáže toto – „Ani ja sa veru v tejto koalícii necítim dobre. Horšiu vládu táto krajina nikdy nemala. Amatéri, neschopáci, blázni… a to si veľmi hryziem do jazyka“.

 

Ja viem, že venovať sa tak nepodstatnému „politikovi“ akým Juraj Šeliga bez pochyb je, je možno len strata času, ale je potrebné si uvedomiť, že je už viac ako dva roky súčasťou „vládnej koalície“ plnej „amatérov, neschopákov, bláznov…“ (len som citoval M. Borguľu), ktorí nás tu neodôvodnene gniavili, gniavia a snažia sa nás gniaviť aj naďalej!

A preto je potrebné poukazovať aj na takýchto, akými je Juraj Šeliga, aby si ľudia v najbližších PV rozmysleli komu dajú svoj hlas…

 

Schutz zo Sme. sk sa neskutočne bojí Rusov, zatiaľ čo Slovákov vôbec nie? !

30.09.2022

Začnem asi takto – „…aj Hitler mal presne takýchto novinárov, ktorí mali vzorce a mali presne napísané, ako majú manipulovať s verejnou mienkou. A na konci dosiahli svoje. Šírili lži a stokrát opakovaná lož na konci sa stala pravdou.“ – https://dennikn.sk/minuta/3032232/?ref=mwat Vieš Slovák, kto toto povedal? Nuž ver, že nik iný ako [...]

Čaputová, za socializmu charita nebola potrebná! Prečo nás stále provokujete?

29.09.2022

Články tohto typu z mojej názorovo-úvahovej klávesnice, musím začínať tým, že ak opisujem spôsob a úroveň života počas socializmu, tak jednoznačne až od roku 1981! Toto je dátum, kedy som začal vnímať svet už trochu inak, ako len dovtedy bezstarostné dieťa… Takže by so poprosil, aby sa poniektorí moji kritici (nič proti vám a už vôbec nič proti vášmu [...]

Dnes sa v parlamente začne rozhodovať o Čaputovej politickej budúcnosti a nie len o nej? !

28.09.2022

Áno, dnes je ten deň, kedy by sa mala mať Čaputová na pozore a od 14:00 hod. by si nemala nič mimoriadne plánovať, ale mala by zasadnúť za PC obrazovku a sledovať v priamom prenose rokovanie nášho parlamentu – napr. TU – https://www.youtube.com/watch?v=95gxF-xDNoY&ab_channel=TVNRSR Zatiaľ jej to dnešný program umožňuje lebo nemá nič oficiálne vopred [...]

Rusko, Putin, Ukrajina, anexia, vojna

ONLINE: Tuhé boje o Lyman. Cesta Kyjeva do NATO nie je podľa USA na programe dňa

01.10.2022 06:00, aktualizované: 06:10

Volodymyr Zelenskyj žiada o urýchlené prijatie Ukrajiny do NATO, poradca amerického prezidenta to momentálne nevidí ako nevyhnutné.

Počúvajte Pravdu, špeciál, víkendový podcast

Dedinský futbalista, ktorý chce hrať Ligu majstrov. Matovič stále nechápe, že problém je on

30.09.2022 20:03

Robí zo seba obeť, pričom je ešte stále v pozícii de facto najsilnejšieho človeka krajiny. Igor Matovič dokazuje, že stále nič nepochopil.

socha Milana Rastislava Štefánika

Slovenský velikán má ďalšiu sochu. Bradatý Štefánik má ruku na srdci s kompasom

30.09.2022 19:30

Milanovi Rastislavovi Štefánikovi odhalili sochu v Starej Ľubovni.

ide o pravdu, Richard Sulík, Peter Bielik

Sulík v Ide o pravdu: Viac ako 15 minút som Matoviča počúvať nevydržal

30.09.2022 18:45

Aj keď odvolanie Igora Matoviča z postu ministra vôbec nie je isté, Richard Sulík túto snahu považuje za logické vyvrcholenie odchodu SaS z koalície.