Založ si blog

Čaputová opäť „hrala a spievala“ podľa USA nôt!

Naozaj?

Naozaj nie je na mieste dennodenne písať o „politike“ Čaputovej?

Naozaj nie je na mieste dennodenne písať o Čaputovej „reprezentácií Slovenskej republiky“ na vonok?

Naozaj?

Nuž nie!

Pokiaľ Čaputová bude na slovenskej politickej scéne aktívna a hlavne, ak bude na pozícií slovenského najvyššieho ústavného činiteľa, tak potom ÁNO, je potrebné o jej „politických“ aktivitách písať dennodenne!

Ako náhle bude mimo politického diania, tak potom naozaj, už si ju nikto ani len  nevšimne, pravda, najskôr sa bude musieť tomuto slovenskému ľudu zodpovedať za všetko to „dobré“ čo pre neho vykonala a čo všetko „dobré“ vykonala pre Slovenskú republiku ako takú!!!

A teraz k podstate môjho dnešného rýdzo názorového článku.

Čaputová vystúpila v pléne OSN.

Avšak podľa môjho hlbokého presvedčenia tam nevystúpila ako predstaviteľka suverénneho, samostatného, zvrchovaného štátu, ktorý hrdo nesie názov SLOVENSKÁ REPUBKLIKA, ale ako naprogramovaný element USA administratívy!

Mne to pripadá, že USA administratíva ju politicky naprogramuje, potom stlačí gombík a Čaputová číta a číta a číta…

Číta to, čo jej bolo napísané!

Číta to, čo je v národno-štátnom záujme USA a iných cudzích štátov na západ od nás (Veľká Británia, Nemecko, Francúzsko…!)

Nečíta resp. voľne neprednáša to, čo je na prospech resp. v prospech národno-štátnych záujmov Slovenskej republiky!

Nečíta resp. voľne neprednáša svoj prejav k štátom zoskupených v OSN, vyvážene a na všetky svetové strany!

NIE!

Ona je zahľadená červenými, politicko-nenávistno-krvavými očami len a výhradne na Ruskú federáciu!

V poriadku.

Ale keď na Ruskú federáciu preto lebo agresívne vojensky zasiahli na Ukrajine, tak mala pomenovať, aj príčiny tohto agresívneho sa správania Ruskej federácie!

Čo by sa stalo, keby pomenovala aj príčiny?

Ospravedlnila by tým následky?

Absolútne nie!

Už to opakujem po x-tý krát, že pomenovať príčiny následku, neznamená tento následok ospravedlniť, ale celkom jednoznačne to znamená sa do budúcnosti vyhnúť týmto príčinám, aby nevznikol ešte väčší následok, ako je tento!!!

Čo na tomto nie je zrozumiteľné?!

Čo na tomto je zakázané?!

Nuž nič!

Vôbec nič!

A príčiny sú jasné – nezmyselné rozširovanie NATO na východ Európy, hlavne do štátov bývalého bloku Varšavskej zmluvy!

Totálne nezmyselné a nepotrebné zriaďovanie U.S. Army základní na týchto územiach!

Agresívna politika USA administratívy a jej podriadeného Bruselu voči Ruskej federácií!

Prečo nepomenovala aj to, kto na Ukrajine v roku 2014 úspešne vyvolal Majdan?

Prečo nepomenovala jasne, čo tento Majdan pre Ukrajinu, Ukrajincov znamenal?

Prečo nepomenovala jasne, čo sa po tomto Majdane dialo rusky hovoriacim a k ruskému národu sa hlásiacim Ukrajincom, ktorí dovtedy pokojne žili a bývali bok po boku, v dennodennom bežnom živote, hlavne v Luhansko-doneckej oblasti, s miestnym obyvateľstvom hlásiacim sa k ukrajinskému národu ?

Tam sa nediali zverstvá na civilnom obyvateľstve?

Tam ukrajinský Pravý blok a neonacistický AZOV, sa k týmto Ukrajincom nesprávali zverský?

NIE?

Stačí keď si pozrie/prečíta  napr. toto –  https://eastmednews.org/the-risks-of-arming-ukraines-azov-battalion/

 

A ako by Čaputová pomenovala správanie sa USA voči Japonsku – Hirošima/Nagasaki?

Voči absolútne nevinným Japoncom?

Voči desiatkam tisíc nevinných japonských detí a ich rodičov…?

Videla niekedy Čaputová fotografie týchto doslova v mžiku spálených na uhoľ nevinných civilistov?

NIE, nevidela?

Nuž tak nech sa pozrie na toto – https://www1.pluska.sk/spravy/zo-zahranicia/desive-spomienky-atomove-peklo-hirosime-pred-75-rokmi-odohral-scenar-podobny-bejrutu

Prečo vo „svojom“ príhovore nespomenula a rázne neodsúdila USA za to, že doteraz boli prvý a pevne všetci veríme, že aj poslední, čo použili atómové bomby?

Prečo sa neobrátila vo „svojom“ príhovore k štátom OSN, na Joe Bidena s tým, že on nemá žiadne morálne právo vyzývať Ruskú federáciu, aby dnes nepoužili jadrové zbrane!!! (Zo strany Joe Bidena cynizmus/farizejstvo nevídaných rozmerov!!!)

Prečo Čaputová nespomenula, že keď dnes podľa nej hrozí, žeby RF použila jadrové zbrane, že prví boli Američania (USA), čo takéto zákerne, beštiálne zbrane použili na CIVILISTOV!!!

HNUS!

 

A ako by Čaputová pomenovala správanie sa USA voči Vietnamu?

Voči vietnamskému civilnému obyvateľstvu?

Videla Čaputová túto fotografiu niekedy –  https://www.teraz.sk/magazin/slavna-fotka-vietnamskeho-dievcatka-z/10440-clanok.html ???

Pre tých, čo si ju nemôžu pozrieť uvádzam, že na predmetnej fotke z 8. júna 1972, je deväť (9!) ročné, bežiace, uplakané, úplne nahé dievčatko, ktoré uteká spolu s ďalšími deťmi z horiacej vietnamskej dediny, zasiahnutej napalmom…

Mne sa z toho normálne zviera hrdlo…je mi z toho zle, takéto niečo sa nesme diať žiadnym deťom sveta, ešte raz ŽIADNYM…

 

A, ako by Čaputová pomenovala správanie sa USA voči Srbsku/Belehrad 1999?

Ani o tomto „humánnom“ čine USA administratívy nepočula a nič z toho nevidela?

NIE?

Tak nech sa pozrie tu – https://www.teraz.sk/zahranicie/srbsko-si-pripomina-13-rokov-od-zaciat/2669-clanok.html , kde sa okrem iného píše aj toto – „Počas trojmesačného bombardovania miest a dedín zahynulo podľa srbských zdrojov najmenej 2500 civilistov, z toho 89 detí.“ (!!!)

 

Pravdepodobne Čaputová nevidela vyčíňanie USA administratívy ani v Sýrii, Líbyi, Afganistane…

A potom americky hrdo vystúpi so „svojim“ prejavom na 71. Valnom zhromaždení OSN a „zahraje, zaspieva“ podľa/z USA nôt, okrem iného aj takúto jednostrannú, voči Ruskej federácií, nenávistnú „sonátu“ – citujem, z jej vystúpenia – „Demokratický svet a my všetci musíme byť hlasom Ukrajiny. Hlasom, ktorý nebude mlčať, hlasom, ktorý bude ďalej svedčiť o zločinoch Ruska na Ukrajine…“

A prečo Čaputová nechce byť aj hlasom, ktorý bude poukazovať na zločiny USA administratívy, ktorých sa po celom svete po II. sv. vojne napáchala neúrekom? (viď text vyššie)

Tu Čaputová už akosi hlas stratila, aleže úplne!!!

 

Čaputová však „objektívne“, absolútne jednostranne, voči Ruskej federácií totálne nenávistne, pokračuje ďalej takto – „…Hlasom, ktorý bude pamätať a ktorý bude konať, aby sa už nikto nikdy(Rusko) nedopustil takýchto zverstiev.“

 

Takže Čaputová vidí zverstvá len a výhradne na Ruskej strane a nevidí zverstvá, ktorých sa USA administratíva napáchala na civilnom obyvateľstve, počínajúc Hirošimou a končiac (končiac?) Afganistanom…, hlavne na nevinných deťoch(!), po celom svete, tak toto podľa nej neexitovalo a teda tieto ich zverstvá môžeme v budúcnosti zo strany USA dopustiť/akceptovať???

HNUS!!!

Kto má chuť a silný žalúdok, tak si „jej“ celý prejav môže prečítať TU – https://www.prezident.sk/upload-files/86097.pdf

 

Záver:

 

Aby bolo jasné!

Mne nevadí, že Čaputová rázne kritizuje a aj rázne odsudzuje to, že Ruská federácia vojenský, agresorský dňa 24.2.2022 vstúpila na zvrchované územie Ukrajiny…

NIE!

Toto mi nevadí lebo aj ja sa absolútne nestotožňujem z týmto aktom ruskej strany.

A to nepíšem preto, aby som sa vyvinil z vyššie napísaného na Čaputovú, na USA administratívu, na skazený západný kapitalistický, výsostne militantný svet…

Nie, to píšem preto lebo sa mi z duše priečia akékoľvek prejavy násilia a je mi jedno z akej svetovej strany pochádzajú!

Píšem to preto lebo každý rozumne zmýšľajúci človek, jednoducho musí odsúdiť akýkoľvek vojenský zásah na cudzom území, ale aj na území vlastnom a nie len ten jeden…!!!

Ale čo sa mi rovnako prieči je fakt, že Čaputovej jednostrannosť je do oči bijúca a je nenáležitá!

Totiž Čaputová sa jednostaj, neustále triafa len do jedného jediného terča – do Ruskej federácie!

A to nielen od 24.2.2022, ale od prvej chvíle, kedy zasadla na stolec v našej republike najvyšší!

A pritom nevidí(?) alebo nesmie vidieť(?), že vedľa tohto terča je ešte jeden, oveľa, oveľa väčší terč – USA militantná svetovo rozťahovacia/rozpínavá administratíva!, do ktorého sa akosi ani za svet nie a nie trafiť!!!

 

 

 

Schutz zo Sme. sk sa neskutočne bojí Rusov, zatiaľ čo Slovákov vôbec nie? !

30.09.2022

Začnem asi takto – „…aj Hitler mal presne takýchto novinárov, ktorí mali vzorce a mali presne napísané, ako majú manipulovať s verejnou mienkou. A na konci dosiahli svoje. Šírili lži a stokrát opakovaná lož na konci sa stala pravdou.“ – https://dennikn.sk/minuta/3032232/?ref=mwat Vieš Slovák, kto toto povedal? Nuž ver, že nik iný ako [...]

Čaputová, za socializmu charita nebola potrebná! Prečo nás stále provokujete?

29.09.2022

Články tohto typu z mojej názorovo-úvahovej klávesnice, musím začínať tým, že ak opisujem spôsob a úroveň života počas socializmu, tak jednoznačne až od roku 1981! Toto je dátum, kedy som začal vnímať svet už trochu inak, ako len dovtedy bezstarostné dieťa… Takže by so poprosil, aby sa poniektorí moji kritici (nič proti vám a už vôbec nič proti vášmu [...]

Dnes sa v parlamente začne rozhodovať o Čaputovej politickej budúcnosti a nie len o nej? !

28.09.2022

Áno, dnes je ten deň, kedy by sa mala mať Čaputová na pozore a od 14:00 hod. by si nemala nič mimoriadne plánovať, ale mala by zasadnúť za PC obrazovku a sledovať v priamom prenose rokovanie nášho parlamentu – napr. TU – https://www.youtube.com/watch?v=95gxF-xDNoY&ab_channel=TVNRSR Zatiaľ jej to dnešný program umožňuje lebo nemá nič oficiálne vopred [...]

Florida, hurikán Ian

Hurikán Ian pustošil Floridu, zanechal po sebe desiatky mŕtvych

01.10.2022 07:05

Oficiálne počty obetí hurikánu Ian v USA rastú a zrejme to bude pokračovať, keď sa záchranári dostanú do najzasiahnutejších oblastí.

Rusko, Putin, Ukrajina, anexia, vojna

ONLINE: Tuhé boje o Lyman. Cesta Kyjeva do NATO nie je podľa USA na programe dňa

01.10.2022 06:00, aktualizované: 07:23

Volodymyr Zelenskyj žiada o urýchlené prijatie Ukrajiny do NATO, poradca amerického prezidenta to momentálne nevidí ako nevyhnutné.

Počúvajte Pravdu, špeciál, víkendový podcast

Dedinský futbalista, ktorý chce hrať Ligu majstrov. Matovič stále nechápe, že problém je on

30.09.2022 20:03

Robí zo seba obeť, pričom je ešte stále v pozícii de facto najsilnejšieho človeka krajiny. Igor Matovič dokazuje, že stále nič nepochopil.

socha Milana Rastislava Štefánika

Slovenský velikán má ďalšiu sochu. Bradatý Štefánik má ruku na srdci s kompasom

30.09.2022 19:30

Milanovi Rastislavovi Štefánikovi odhalili sochu v Starej Ľubovni.