Založ si blog

Čaputovej mediálna erupcia!

Čo sa stalo?

Čo sa deje?

Zvonia niekomu „do politického hrobu“?

Nuž áno, niekoľko otázok na úvod môjho dnešného názorového článku a to v súvislosti s Čaputovou, ktorá doslova mediálne explodovala, keď za ostatný týždeň stihla až tri TV predstavenia.

Najskôr si zašla do RTVS do akejsi „Silnej zostavy“, ktorá je silná tak akurát svojou silnou jednostrannosťou, rozumej propagandou.

Potom stihla zodpovedať otázky „na telo“ u akéhosi Braňa Závodského. Keby som to nevidel aj na videu, tak by som mal pocit, že Braňo pred ňou doslova kľačí na kolenách, aké jej dával „nepríjemné“ otázky a ako jej pritom pritakával nie len kývaním hlavy, ale aj hlasom – „áno“, „samozrejme“, „tomu rozumiem“ a pod.

No a nakoniec svoj mediálno-erupčný týždeň zakončila, ako inak len zo záznamu, v TA3, kde okrem samých doteraz jej známych tliachanin, ktoré do aleluja opakovala aj v predošlých reláciách, sa na konci relácie zmohla ešte na jednu jedinú, pre Slovensko a Slovákov „veľmi dôležitú“ „štátnickú“ vec, keď moderátorovi poďakovala a hlavne ho vyzdvihla, citujem Čaputovú – „Ja vám ďakujem, aj za vašu občiansku odvahu“(!!!)

Nuž, kto nevie o akej občianskej odvahe tu Čaputová hovorila vo vzťahu k moderátorovi TA3 – Richard Dírer, tak pripomínam, že Čaputová mala na mysli to, že tento moderátor nabral „občiansku“ odvahu a v jednej z predošlých relácií sa priznal takto občiansky „odvážne“ – „Špeciálne kvôli vám som si dal svoje gay tričko. Aký máte s nami problém?“, takto sa R. Dírer opýtal poslanca NR SR (György Gyimesi – OĽANO), ktorý predložil do NR SR na prerokovanie zákon o zákaze vyvesovania na štátne budovy iné zástavy, vlajky ako je ta naša slovenská…, ďalej takúto, podľa Čaputovej „občiansku odvahu“ dotknutého moderátora TV TA3 nebudem rozoberať, nemá to význam…

Takže áno, Čaputová stihla za niekoľko málo dni obehať tri TV a ja sa pýtam prečo?

Prečo až teraz?

Prečo nie skôr a nie aj inak a inde, ako len v týchto dovolených médiach?

Prečo si Čaputová nezájde napríklad do ZVTV – napr. ako tento politik – https://www.youtube.com/watch?v=bTYWl6PSBPc&ab_channel=zvtv

 

alebo do TV Slovan – napr. ako tento politik –

 

https://www.facebook.com/televiziaslovan/videos/595981998469645

 

alebo do iných, vraj „alternatívnych“ médií?

Nuž nezájde lebo by jej tam boli položené a kladené otázky s nedovoleným obsahom?

Teda otázky, na ktoré občania – voliči SR chcú od nej počuť jasné a neskreslené odpovede! Avšak takéto sa dnes nemôžu klásť lebo aj keď sú opodstatnené, tak sú zlé, nedovolené po stránke obsahovej???

Na záver si dovolím takúto moju domnienku/domnienky.

Opakujem domnienku/domnienky a nie fakt/fakty, ale ja to tak vidím a vnímam, prečo dnes takýto Čaputovej mediálny bum, mediálna explózia, mediálna erupcia.

Nuž ja vidím tieto, moje domnelé dôvody.

Čaputová sa v týchto jednostranných politických reláciách jasne vyjadrila, že ona veľmi pozorne sleduje vývoj jej preferencií a aj sa podľa nich následne správa, na základe nich koná v „prospech“ občanov SR!

Naozaj?

A ako vieme, jej dnešné preferencie, aj v tých jej naklonených (rozumej všetky dnes dovolené média!), dovolených médiach dramatický klesajú, klesli!

A keďže si o takýchto prieskumoch verejnej mienky, hlavne čo sa týka Čaputovej, nerobím najmenšie ilúzie, tak pravdepodobne ta jej enormne nízka podpora (vraj by ju dnes s určitosťou volilo, už len „až“ 15% opýtaných) je minimálne ešte o polovicu nižšia!

A toto je pre ňu naozaj veľmi, veľmi zlé!

Sama si je na vine!

V žiadnom prípade neobstojí jej snaha obviniť niekoho iného z toho, že jej občania SR takmer úplne nedôverujú a už ju za „prezidentku“ nechcú!

 

Ďalšou takou mojou domnienkou, prečo ten jej mediálny erupčný exkurz je to, že či náhodou o ňu nestratili záujem nie len občania-voliči SR, ale aj tí, ktorí ju tam dostali a ktorí ju tak vehementne v prezidentskej predvolebnej kampani všemožne podporovali, aj napr. tým, že sa akýsi „politický džentlmen“ Robert Mistrík „dobrovoľne“ vzdal v jej prospech!

Apropo, všimol si si občan – volič, že Robert Mistrík, ten niekdajší „politický džentlmen“ vo vzťahu k Čaputovej ju dnes ostro kritizuje?!

Málinko odbočím – Robert Mistrík ani pred tým, keď sa vzdal v prospech Čaputovej v prezidentských voľbách, ju priamo nepochválil, nevyzdvihol, že bude lepšou „prezidentkou“, akým by bol v prípade jeho zvolenia on! NIKDY!

V čase, keď sa vzdal v jej prospech, tak povedal tieto, pre dnešnú dobu veľmi závažné slová – „Preto dnes, po zrelej a nie ľahkej úvahe, ale po zvážení všetkých mne dostupných informácií, chcem oznámiť, že z prezidentských volieb odstupujem. Podľa prieskumov, ktoré budú zverejnené v najbližších dňoch a ktoré budú hovoriť jasnou rečou, nastal čas urobiť tento krok.“

Takže Robert Mistrík videl ako prvý prieskumy verejnej mienky, nevideli to najskôr občania SR!

Lebo ako je v demokracií známe, tak na prvom mieste je občan a až potom politik!

Takže jasný dôkaz o tom, že Robert Mistrík sa nevzdal v prospech Čaputovej, že bol presvedčený, že je ta správna kandidátka na pozíciu „prezidentky“ SR, ale že to ukázal, akýsi (podľa mňa – silno manipulatívny prieskum verejnej mienky…!) prieskum verejnej mienky…

https://dennikn.sk/1393807/ako-robert-mistrik-odstupil-z-volieb-a-podporil-zuzanu-caputova-cely-prejav/

 

Dnes Robert Mistrík o tej istej Čaputovej hovorí aj toto – „Bežných ľudí mimo bratislavskej bubliny vôbec nezaujíma prezidentkin prejav v ukrajinskom parlamente. Ľudia dnes bojujú o prežitie v chaotickom štáte, no na jeho čele stojí človek, ktorý s tým – z ich pohľadu – nedokáže nič spraviť,“ – https://www.postoj.sk/107962/prezidentke-chyba-liderstvo-svojim-posobenim-dlazdi-do-palaca-cestu-antisystemu

A k Robertovi Mistríkovi a jeho „politickému džentlmenstvu“ k Čaputovej ešte táto jedna veľmi dôležitá informácia, na ktorú sa akosi „pozabudlo“, je jeho vyjadrenie zo dňa 17.2.2019, POZOR – len 9 (deväť!) dní pred tým (26.2.2019!), ako sa vzdal v jej prospech, Čaputovú a jej volebný tím doslova obvinil z tohto – „Mrzí ma, že sa cieľom kampane tímu pani Čaputovej stala moja osoba. Po internete sa šíria všelijaké veci, že bola moja kampaň drahá, pritom sme od pani Čaputovej zažili mimoriadne nákladnú internetovú a facebookovú kampaň, akú Slovensko ešte nezažilo,“ – https://www.aktuality.sk/clanok/668160/mistrik-obvinil-caputovej-tim-z-antikampane/

 

Takže, aj na základe vyššie mnou uvedených faktov, sa dnes domnievam, že Čaputovej dnešná doslova hysterická mediálna erupcia, môže súvisieť aj s tým, že jej vlastní, ktorí ju dostali tam, kde ju dostali, sa jej obracajú chrbtom, už ju ďalej nechcú, a teda Čaputová potrebuje nejako z toho, s politickou cťou vybŕdnuť!

A dá sa to???!!!

Nuž veru, podľa môjho hlbokého presvedčenia – NEDÁ!!!

A môže Čaputová robiť čo chce, v mojich očiach ostane ako osoba, ktorá sa nechala politický zmanipulovať a ktorá neskutočne, neskutočným spôsobom vykonávala len to, čo jej bolo povedané, čo jej bolo povolené a hlavne čo jej bolo naplánované – nalinajkované!

PLÁN bol z jej strany pre tieto záujmové skupiny splnený na 100% (viď expresný podpis vraj „obrannej“ vojenskej Dohody medzi USA a SR!) a ani jej plnenie nad 100% (viď jej nadprácu v konflikte Ukrajina-Ruská federácia, jednoznačne a propagandisticky v prospech Ukrajiny, NATO, USA a Západu!) ju už pravdepodobne nezáchranní v tom, že ju jej vlastní, či už domáci alebo zahraniční, takzvane, politicky hodia cez palubu…

Nuž toľkoto môj osobný názor, moje domnienky, ktoré v žiadnom prípade netvrdím, že to tak je!

Alebo žeby predsa?

Ťažko povedať – ČAS UKÁŽE!

 

 

 

 

Novinárčina sa musí stáť rovnakým trhovým produktom, ako ktorýkoľvek iný!

15.08.2022

V kapitalizme kapitalisti sveto svete tvrdia, hlavne tí liberálni a neoliberálni, že všetko vyrieši trh, trhové hospodárstvo založené na Dopyte a Ponuke alebo naopak! Inak to už nie je kapitalistická trhová ekonomika ale ekonomika riadená a teda hovoriť o voľnom trhu nie je možné… A presne toto by sa malo týkať aj médií/novinárov! Na našom mediálnom trhu by [...]

Zelenskyj mohol byť nie len domácim, ale aj svetovým hrdinom, keby. ..

14.08.2022

Iste, uznávam, že existuje taká slovná hračka, že – „keby, keby boli by sme v nebi“. A je pravda, že v tomto mojom dnešnom názorovom článku, slovíčko „keby“ zaznie častejšie, ale je to pre pochopenie „deja“ naozaj nevyhnutné! V tomto článku sa budem snažiť ani raz nespomenúť (teda len teraz na začiatku) Rusko, Putina a ani nič čo by nejakým spôsobom [...]

Heger tliachal mega dezinformácie a „novinári“ cudne mlčali!

13.08.2022

Dnešný môj rýdzo názorový článok nemôžem začať inak, ako tým, že je tragikomické, akí „novinári“ majú právo klásť otázky na TB dnešnej „vládnej“ moci a pani z paláca. Vždy sa to začína redaktorom/novinárom z TA3 (TB naživo sú vysielané zväčša skrze túto TV), potom nasleduje RTVS, Sme.sk, Denník N, Aktualti.sk, TV JOJ, TV Markíza… To je všetko! [...]

covid vakcína omikron moderna

Británia ako prvá krajina schválila vakcínu proti variantu omikron

15.08.2022 14:34

Posilňujúca dávka Spikevax od Moderny pozostáva z 25 gramov pôvodnej očkovacej látky proti koronavírusu a 25 gramov novej vakcíny proti variantu omikron.

Patrick Linhart

Poslanca Sme rodina Linharta obvinili pre incident s policajtom

15.08.2022 14:15, aktualizované: 14:53

Patrick Linhart mal ešte koncom roka 2020 obviniť policajta z napadnutia, ten teraz podal trestné oznámenie na neho.

trieda, deti, škola

Ministerstvo preplatí školské kluby detí takmer päťtisíc žiakom zo znevýhodneného prostredia

15.08.2022 13:43

V minulom školskom roku 2021/2022 bolo podporených sumou 289 575 eur 229 škôl.

mjanmarsko, aun schan su ťij, barma, príhovor

Zosadená mjanmarská líderka dostala ďalších šesť rokov väzenia za korupciu

15.08.2022 13:11

Su Ťij je vo väzbe, odkedy generáli mjanmarskej armády vo februári 2021 zosadili jej civilnú vládu, čím ukončili krátke obdobie demokracie v krajine.