Založ si blog

Čaputovej dvojaký svetelný kilometer na vlastných a na cudzích!

Nemôžem aj tento môj názorový článok začať inak ako tým, o čom som už raz písal.

Je potrebné striktne rozlišovať medzi kritikou a nenávisťou!

Ja voči nikomu, ba ani voči Čaputovej, nepociťujem osobnú nenávisť! NIE a NIKDY to takto u mňa nebude!

Totiž poniektorí moji veľmi kritickí čitatelia mi píšu tvrdé odkazy, že som voči Čaputovej takmer nedovolene nenávistný!

Naozaj?

Nuž ja stále trvám na tom, že z mojej strany je to len a len kritika a nič iné!

Totiž ja osobne nemám dôvod Čaputovú za niečo chváliť lebo nie som presvedčený o jej prínose pre náš národ, pre občanov SR a pre Slovenskú republiku ako takú, už vôbec nie!

Tu málinko odbočím a napíšem niečo na adresu mojich tvrdých kritikov.

Totiž poniektoré reakcie na moje názorové články, by som tiež mohol označiť ako za nenávistne voči mojej osobe.

Ja to však neurobím lebo ja ich ako nenávistne nevnímam, vnímam ich len ako výsostne tvrdo kritické!

Veď všetci sme chceli demokraciu, všetci sme chceli slobodu vyjadrovania sa, nuž tak ju teda dovoľme zo všetkým, čo k tomu patrí!

Mne nevadia ani tvrdé kritické názory na moju osobu, ba ani tie, v ktorých sa konštatuje, že by som mal byť už vo väzbe a pod.

NIE!

Chceli sme slobodu, tak ju majme, so všetkým aj s tým, pre nás subjektívne, nepríjemným!!!

A teraz späť k Čaputovej!

Doslova ma pobúrilo, keď som si prečítal na jej FB profile (META ju ešte nezablokovala. To asi preto lebo obsah jej statusov neobsahuje nežiadúci obsah…) článok na adresu protestujúcich školských zamestnancov.

Čaputová v tomto svojom statuse doslova píše toto – „Dnes bol v Bratislave jeden z najväčších protestov učiteliek a učiteľov“

Takže prvá veľká nepravda alebo ak chcete, podľa môjho hlbokého presvedčenia, cielené manipulatívne klamstvo!

Totiž to nebol protest čisto učiteľský, ale to bol protest spoločný – teda pedagogických aj nepedagogických zamestnancov rezortu školstva!

Podľa mňa týmto klamstvom o čisto učiteľskom proteste chcela Čaputová hneď na úvod svojho FB statusu, tento protest zdehonestovať a postaviť ostatných občanov SR proti tomuto protestu! Lebo opäť len učitelia!

Teda nie ho podporiť, ako píše ďalej vo svojom „hlboko cítiacom“ statuse!

Čaputová vo svojom cynickom FB statuse pokračuje aj takto farizejský ďalej – „Vaša požiadavka na zvýšenie platov je namieste aj preto, že ceny v ekonomike stúpajú a máme viac ako 12 percentnú infláciu.“

Ajhľa na ňu!

A čo za ostatné tri roky preto spravila? A čo preto nerobí nič ani dnes?!

A teraz nech mi nikto nenapíše pod článok argument, že čo ona s tým má?! Že ona nie je členkou vlády, ba ani ministerkou školstva a pod.!

Naozaj?

A to si už nepamätáme, že v predvolebných prezidentských debatách v roku 2019, jasne povedala, že ona je presvedčená, že kompetencie prezidenta SR sú dostačujúce na to, aby mala vplyv na vývoj na Slovensku, na život na Slovensku…, len ich je potrebné dôslednejšie využívať?!

Nuž áno, ona ich dôslednejšie využívala, ale len v období od 15.6.2019 do 29.2. 2020!

Totiž 15.6.2019 oficiálne zasadla do kresla najvyššieho v našom štáte a až do 29.2.2020 tu bola vláda pod vedením SMER-SD!

A teda v tomto období bola Čaputová nanajvýš aktívna, aktívna v zmysle, že vláda SMER-SD a spol. je zlá a je potrebné, aby občania v PV 2020 volili tak, aby nastala akási jej vytúžená zmena!

Občan volič pozri si vtedajšie jej FB statusy na adresu vtedajšej vlády SMER-SD a spol., pozri si jej aktivity v tomto období a uvidíš, že bola voči vtedajšej vláde až nadmieru aktívna, aby dosiahla u občanoch SR to, aby v PV 2020 hlasovali za akúsi „žiadúcu“/“potrebnú“ ZMENU!!! (dnes vidíme a na svojich životoch denno denne zažívame, že tá jej „zmena“ bola žiadúca, žiaľ nie pre nás ale pre…)

Čaputová bola totiž skalopevne presvedčená, že vykonala maximum na to, aby po PV 2020 sa predsedom vlády SR stal jej „prezidentský“ predchodca, akýsi Andrej Kiska a že jej Alma mater PS, aj so SPOLU, sa stanú silnou súčasťou novej vlády SR a že napr. taký Michal Truban sa stane predsedom NR SR…!

Nestalo sa, ale nebolo to pre ňu až také zlé lebo SMER-SD nemal s kým zložiť novú vládu lebo bývali koaličníci (SMS, MOST-HÍD) neprešli velebným sitom.

„Vládu“ zostavil Igor Matovič a od tej chvíle aktivita Čaputovej doslova úplne ochabla!

„Vláda“ pod vedením Igora mohla urobiť čokoľvek zlého, mohla tento národ, týchto občanov SR, akokoľvek bezdôvodne gniaviť, ona bola ticho!

Jednoducho nič!

Nič ani vtedy, keď ju ako hlavnú veliteľku OS SR úplne odignorovali a použili značné sily OS SR, na akési celoplošné psie AG testovanie!!!

Postupom času, keď ju Igor začal kritizovať, tak sa Čaputová spojila s Richardom Sulíkom, s Máriou Kolíkovou a podľa samotného Igora, aj s americkou veľvyslankyňou v SR a mala podľa Igora ukuť také pikle, že Igor bol donútený podať, ako ministerský predseda demisiu!

Vtedy padla celá vláda a Čaputová mala veľkú šancu ukázať, že je autonómna a že rozhodne výhradne v prospech všetkých občanov SR!

NIE!

Ona sa na občanov SR doslova…, a na spak ruky vymenovala tú istú „vládu“, kde Igor zasadol na druhý najpodstatnejší „vládny“ post, na pozíciu „ministra“ financií!!!

Teda urobila z neho ešte viac podstatnú postavičku v tejto diletantskej „vláde“, kde Igor dostal do rúk pôsobnosť/právomoc, koho peniazmi vyzdvihne a ktorý rezort doslova zareže, že mu finančne neprilepší, možno len vtedy, ak ho daný minister na slovo poslúchne…!!!

Takže Čaputová opäť neurobila nič pre blaho národa slovenského a pre blaho všetkých občanov SR, pre Slovenskú republiku už vôbec NIČ!

Čaputová svoj FB status o „učiteľskom“ proteste zakončuje takto farizejsky a „nápomocne“ – „Vážené učiteľky, učitelia, vaše požiadavky podporujem a ďakujem vám za vaše profesionálne nasadenie aj trpezlivosť.“

Zámerne som podčiarkol jej cynické slovné spojenie  – „ďakujem vám za…, …trpezlivosť“!!!

Takže naši občania, náš tvrdo/poctivo pracujúci ľud, má byť trpezlivý?!

Pýtam sa dokedy má byť trpezlivý?!

Takže na lepší, dôstojnejší život slovenského pracujúceho človeka a jeho rodiny je potrebné mať nekonečnú trpezlivosť, ale na pomoc na východ od nás, už nieto podľa Čaputovej za potreby žiadnej trpezlivosti a naše peniaze vo všakovakých formách, viď naposledy „náš“ dar smerom na východ v podobe vrtuľníkov a ďalšej vojenskej munície, tam plynú bez akejkoľvek všeobecnej, vnútroštátnej, vnútropolitickej diskusie a čo je ešte horšie, nikto sa nás občanov SR nepýta, či súhlasíme s takto poskytovanou pomocou na východ od nás!

Prečo Čaputová nezorganizuje/neiniciuje všeobecné, všeľudové referendum o tom, či „vláda“ SR môže aj naďalej posielať na východ od nás pomoc vo forme hotovosti, vo forme zbraní, za cenu, že sa tým zadlžujeme na dlhé desiatky rokov dopredu, že sa občan SR musí uskromniť, platiť vyššie ceny za všetko…?!

Nie, Čaputová týmto smerom nejde! A ani nepôjde!

Ale čo urobila, bolo toto jej vyjadrenie v parlamente (v Najvyššej rade) na východ od nás, keď im takmer so slzami v očiach odkázala toto – „Už dnes patríme medzi krajiny, ktoré podľa počtu obyvateľov, pomáhajú najviac…, …chcem vám povedať, čo môžeme urobiť a čo robíme…, … Po prvé, postaráme sa o tých z vás, ktorí museli pred vojnou utiecť za hranice, o vaše ženy a deti. Tak dlho ako to budú potrebovať…, … vieme, že okupantov z vašej krajiny nevyženú naše balíčky liekov a potravín. Vaši obrancovia potrebujú vojenský materiál a výstroj. Preto pomáhame a budeme naďalej pomáhať aj v tomto smere. Pred nedávnom to bol obranný systém S-300 či odmínovacie zariadenia a munícia, onedlho to budú húfnice Zuzana…, …Nebudeme ticho…, …Budeme vás naďalej podporovať…“

 

Tak sa Čaputovej pýtam, prečo aj slovenským pracujúcim, ktorí musia vyjsť dnes do ulíc slovenských miest a mestečiek, tiež neodkáže to, čo odkázala občanom na východ od nás v ich parlamente, že – „chcem vám povedať, čo môžeme urobiť a čo robíme…“?!

Ale im cynický skrze FB status odkáže aby mali trpezlivosť!!!

Je potrebné v tomto smere k Čaputovej ešte niečo dodať?

Myslím si, že na teraz nie…

Snáď len toľko, že občanom SR už došla trpezlivosť a to nie len z dnešnou diletantskou vládou, ale aj s „prezidnetkou“ Čaputovou, ktorej je bližší cudzí kabát, ako vlastná košeľa!!!

Cudzí kabát si opatruje, perie a žehlí a vlastnú košeľu necháva špinavú, pokrkvanú ležať v koši na prádlo!!!

Totiž podľa Čaputovej má byť košeľa trpezlivá lebo teraz je pre ňu a „vládnych“ diletantov, v najprvoradejšej rade akýsi cudzí kabát…!!!

 

https://www.facebook.com/zcaputova/posts/pfbid02gpKXT2sRUQAmPMQXQcKKcGAuxYFBK4vou7ogXmsq1eGmt1SYo6EY5fcnyKdwE667l

https://www.prezident.sk/upload-files/25568.pdf

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Biden verí Putinovi a povzbudzuje ho do konečného víťazstva, Trumpa si vybral za svoju pravú ruku!

12.07.2024

A takýto človek vraj „vládne“ svetu? A takémuto človeku sa EÚ klania? Naozaj toto už ani nie je smiešne! Toto je tragédia, ktorá môže ľudstvo veľmi mrzieť! Toto je na hlboké zamyslenie sa! Je nemysliteľné, aby človek s tak ťažkým mentálnym postihnutím, aké s najväčšou pravdepodobnosťou má „prezident“ USA Joe Biden, bol ten, ktorého budú poslúchať [...]

Samit NATO Washington 2024 – spolok mierotvorcov alebo kazisvetov?

11.07.2024

Hneď na úvod celkom jasne napíšem, že ak by to bolo v mojej moci, tak by som okamžite z tohto spolku stiahol Pellegriniho aj Blanára a nechal by som tam za SR len tých najnižšie protokolárne postavených z nášho rezortu zahraničnej diplomacie, ktorý by tam boli pro forma! Z obsahu článku jasne vyplynie prečo. Ale pekne po poriadku. Vo Washingtone prebieha stretnutie NATO, [...]

Bola to Moskva alebo Kyjev? A opäť ani len náznak elementárnej zdržanlivosti!

10.07.2024

Isteže dňa 24.2.2022 to bola Moskva, ktorá vojensky vstúpila na územie Ukrajiny. O tom niet pochýb ani sporu. Spor nie je ani v tom, že tak učiniť nikdy nemala. V čom spor však je, či to bola akcia vyprovokovaná alebo nevyprovokovaná. Ale toto tu dnes riešiť nejdem. V dnešnom článku sa povenujem tomu, že tu máme opäť niečo, čo sa na území Ukrajiny nikdy stať nemalo [...]

Donald Trump

Streľba na Trumpa, agenti tajnej služby ho krvavého stiahli z pódia. Strelec je mŕtvy

14.07.2024 00:36, aktualizované: 02:04

Na predvolebnom mítingu Donalda Trumpa v Pensylvánii zazneli zvuky výstrelov, následne zakrvaveného exprezidenta odviedli bezpečnostné zložky z pódia.

Election 2020 Debate

Senátor Sanders podporil Bidena, označil ho za najsilnejšieho súpera pre "demagóga a patologického klamára" Trumpa

13.07.2024 20:25

Keď sa demokrati zjednotia a nenechajú sa "rozptýliť", Biden podľa neho vyhrá.

Elon Musk

Musk prispel na Trumpovu kampaň, nie je jasné koľko, uvádza agentúra Bloomberg

13.07.2024 19:50

Miliardár daroval peniaze jednej z organizácií, ktorá sa usiluje o znovuzvolenie amerického exprezidenta.

bane, uhlie, banník. baňa.

Poľský baník uväznený pod zemou viac než 48 hodín bol nájdený živý

13.07.2024 19:06

Baňu Rydułtowy vo štvrtok ráno okolo 08.00 h. v hĺbke približne 1 200 metrov zasiahli silné otrasy.