Založ si blog

Rusov ženieme do náručia Číny a prosperity, nás do ešte väčšieho područia USA a biedy!

Dávno pred tým, ako som napísal svoj prvý verejný článok, tu na blog Pravda, som tvrdil a stále to platí, že s Rusmi sa nebojuje, ale vyjednáva!

Že USA nevedia žiť v mieri, z mieru, z mierových časov, v čase mieru, ale výhradne z vojen a vo vojnách, ďaleko od ich pevninského územia!

Celkom jasne to povedal aj americký exminister zahraničných vecí Henry Kissinger, toť na stretnutí „mocných“, na Svetovom ekonomickom fóre vo švajčiarskom Davose.

Kissinger hovorí – „…s Moskvou je nevyhnutné rokovať.“ A dodáva, že – „…V opačnom prípade riskujú (EÚ/Európa), že Rusko vstúpi do permanentnej aliancie s Čínou.“

Iste, niekto by namietal, že H. Kissinger má už 98 rokov a teda nevie čo hovorí.

Dobre, tak potom prečo všetci počúvajú Georga Sorosa, ktorý je len o niekoľko rokov mladší (91)!!!

Oni síce svorne tvrdia, že Sorosa nepočúvajú, ale dennodenná skutočnosť je iná!

Iste, v pozadí sú aj iné figúrky ako napr. Klaus Schwab, Bill Gates a pod.

Podstata veci spočíva v tom, podľa môjho názoru a presvedčenia, že USA začali svoju vojnu voči ZSSR/Rusku, ihneď po ukončení II. sv. vojny, potom ich na istý čas pribrzdilo obdobie „studenej vojny“, ale po rozpade Východného socialistického bloku európskych štátov a po rozpade ZSSR, sa ofenzíva USA voči Rusku rozvinula naplno, o čom svedčí neustále rozširovanie NATO, zo 16 členov NATO v roku 1990 na súčasných 30!!! A vždy len smerom na východ, vždy bližšie a bližšie k hraniciam Ruska!!!

Od roku 1990 USA úplne zabudli na dialóg s Ruskou federáciou a išli cestou NATOnizácie Európy lepšie povedané militarizáciou Európy zameranej voči Ruskej federácií.

Každým rokom boli väčšie a väčšie požiadavky na členské štáty EÚ/NATO, aby sa zvyšovali vojenské výdavky, vraj pre lepšie zabezpečenie vlastnej obranyschopnosti! A voči komu sme sa mali brániť, keď Rusko o nás vyše tridsať rokov ani len nezavadilo?!

My toto o sebe, vo vzťahu k Rusku, môžeme povedať to isté?!

A dnes „žneme“ úrodu na východ od nás!

Áno, až tu dospela tá anglo-saská spupnosť, povýšenectvo, nenávisť voči Rusom(všetkým Slovanom) a hlavne kapitalistická nenásytnosť!!!

Západ nevie už dlhé desaťročia prekusnúť, že Rus je tak veľká zem, že Rus je doslova vo všetkom sebestačná, že Rus je slovanská, že Rus je hrdá a vlastenecká!!!

Západ nevie zabudnúť Rusku najme to, že v II. sv. vojne porazil jedného z nich, jedného z anglo-sasov – hitlerovské nacistické Nemecko!!!

 

Dnešná situácia je asi takáto – My, „vyspelý“ Európsky Západ (možno vyspelý technológiami, ale celkom isto zaostalí rozumom, ako nezničiť samých seba) robíme presne to, čo nedávno povedal Sergej Lavrov o Číne, že Čína neskáče ako USA pískajú, avšak my všetci, celá EÚ, skáčeme presne v rytme USA piskotu!!!

Kto to nevidí a necíti práve v tieto ostatné dni, tak tomu už niet pomoci!

A teda Rusko celkom jasne mieri so svojou spoluprácou na Východ a na Juh – teda orientuje sa na užšiu spoluprácu s Čínou, s Indiou, s niektorými veľkými štátmi Južnej Ameriky a s mnohými štátmi, USA a Západom, zbedačenej Afriky!!!

Rusi s Čínou a spol. majú tendenciu vytvoriť nové svetové spoločenstvo, ktoré nebude mať najmenšiu konkurenciu! V NIČOM!!!

My sa odpojíme od lacného plynu a lacnej ropy z Ruska a napojíme sa na oveľa drahšie energetické suroviny z USA a morských ropných plošín!

Rusko, Čína a spol. budú prekvitať, budú smerovať k blahobytu a My totálni hlupáci sa zavesíme dobrovoľne na „šnúrku od gatí“ USA a budeme sa seba trýzniť drahými energetickými surovinami, budeme sa seba trýzniť drahými potravinami, budeme sa seba trýzniť rôznymi „pandémiami“ a bude nám „dobre“!!!

A bude nám dobre?

NIE, bude nám zle, ako nám ešte nikdy tak zle nebolo!

Preto na záver vyzývam všetkých rozumných ľudí, ktorým Západná a USA proti ruská propaganda ešte úplne nezatemnila mozog, pardon rozum lebo mozog má každý, ale rozum nie, aby sme sa zbavili tej pomyselnej nadradenosti na Ruskom, nad Rusmi a začali tvrdo tlačiť na našich volených zástupcov, aby prestali s Ruskom BOJOVAŤ a začali s nim ROKOVAŤ!!!

Lebo len toto je cesta von z tejto dnešnej mizérie!!!

Na teraz len toľko, aj keď téma je to obšírna, zároveň nie tak jednoduchá, ako som ju vyššie v stručnosti načrtol, ale mierové rokovania s Ruskom je potrebné započať IHNEĎ!!!

A tieto rokovania viesť nie z pozície nadradeného, ale výlučne z pozície sebe rovného/sebe rovných!!!

Žiadne zbytočné podmienky, žiadne sankcie, ale jasné férové, obojstranne akceptovateľné, obojstranne výhodné  DOHODY!!!

Zahoďme tu anglo-saskú ješitnosť, spupnosť a nadutosť, je nám len a len na príťaž!!!

 

Zdroj:

https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/627832-kissinger-ukrajina-by-sa-mohla-vzdat-casti-uzemia/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Slováci pozor. Opäť sa začína pomalá, plazivá covidizácia. .. !

29.06.2022

Dnes Slováci žijú každodennými starosťami, hlavne o tom, čo ich čaká ohľadne cien potravín, energií a pod. Média, tie dovolené, ich dennodenne kŕmia tým, ako je potrebné ešte viac zničiť Rusko, Rusov a ako si kvôli tomu je potrebné ešte viac utiahnuť opasky, ako je potrebné sa odstrihnúť od energií, ktoré by sa čo i len málinko obtreli o energetické nosiče, [...]

Čaputovej mediálna erupcia!

28.06.2022

Čo sa stalo? Čo sa deje? Zvonia niekomu „do politického hrobu“? Nuž áno, niekoľko otázok na úvod môjho dnešného názorového článku a to v súvislosti s Čaputovou, ktorá doslova mediálne explodovala, keď za ostatný týždeň stihla až tri TV predstavenia. Najskôr si zašla do RTVS do akejsi „Silnej zostavy“, ktorá je silná tak akurát svojou silnou [...]

Čaputová dala Slovákom jasne na vedomie, kto je dnes na Slovensku pánom a kde je dnes ich miesto!

26.06.2022

Čaputovej vyjadrenia je potrebné vnímať aj inak, ako len sucho prečítať a aj s navijakom spapkať! Jej vyjadrenia je potrebné vnímať v širšom kontexte a hlavne je potrebné čítať medzi riadkami, čo nám to vlastne odkazuje! Poniektorí mi vyčítajú, aj tvrdo, že neustále na ňu útočím, čo nie je pravda, a že na ňu, na nej, hľadám len to zlé. Nuž pravda je [...]

Vrtuľník Mi-171

Rezort vnútra chce nakúpiť dva vrtuľníky za vyše 29 miliónov eur, s Mi-171 má problémy

29.06.2022 11:52

Rezort poukazuje na problémy pri údržbe a prevádzke súčasných vrtuľníkov Mi-171 v súvislosti s aktuálnou situáciou na Ukrajine.

Americká armáda / Americký vojak / US Army /

V Európe bude ešte viac amerických vojakov

29.06.2022 11:38

V Poľsku vznikne nové armádne veliteľstvo.

Heslo Mirri2020

Remišová digitalizuje Slovensko. Odstrániť staré heslá z laptopu však nevie

29.06.2022 11:14

Remišová zverejnila video, kde sa pochválila účasťou na medzinárodnej konferencii. Záber však zachytáva jej pracovný laptop, na ktorom je na žltom papieriku uvedené prístupové heslo.

Ľuboš Blaha

Blahovi Facebook zablokoval po stránke aj osobný účet

29.06.2022 10:48

Na svojom súkromnom profile začal Blaha zdieľať svoje názory potom, ako mu Facebook zrušil stránku, ktorá mala vyše 174-tisíc sledovateľov.