Založ si blog

Pravdepodobne najpravdivejšia pravda o Rusko-Ukrajinskom konflikte z úst prezidenta členského štátu EÚ!

Bez zbytočného zdržiavania citujem – „…zmena geopolitickej situácie, áno zmena geopolitickej situácie nastala. V tvojich očiach túto geopolitickú zmenu vykonalo Rusko a Putin. Zásadne detinský nezmyselný názor! Tú zmenu situácie vyvolal európsky západ a Spojené štáty, ktoré chceli nezmyselným spôsobom konfrontáciu z Ruskom a ktoré použili Ukrajinu, ako nebohý smutný, nešťastný nástroj, ako toho docieliť. Rozoštvanie Ukrajiny, rozohranie tejto ukrajinskej karty v žiadnom prípade nespôsobil Putin – to spôsobili naši súdruhovia v západnej Európe a v Spojených štátoch. Varovali sme pred týmto od počiatku, bolo to úplne nešťastie, proste – proste takto rozoštvať tu Ukrajinu a organizovať tie Majdany to bola cestička, ako Ukrajinu rozbiť, ako vyvolať všetky tieto tendencie, ktoré tam teraz proste prebiehajú. Ukrajina je si sama v mnohom vinná. Ukrajina nezvládla transformačný proces, po páde komunizmu, ani v rovine politickej, ani v rovine ekonomickej. Mala samozrejme nepríjemnú geografickú rozpoltenosť vo vnútri sebe samej. Takže vina tých ukrajinských politikov je obria.

Ja som bol 25 rokov nonstop pozývaný všetkými ukrajinskými politikmi, aby som tam prišiel. Ja som za 25 rokov, som tam prišiel v jednu, jedinú chvíľu, keď bol prezidentom Jučšenko a išiel som tam z rôznymi rozpakmi lebo som mal pocit, že keď tam prichádzam, tak legitimizujem toho prezidenta, či premiéra, ktorý v tej dobe tam zrovna je. To som nikdy, nikdy nechcel proste urobiť, aj s tým Juščenkom to bolo problematické. Takže ja som 100% presvedčený, že to bolo nešťastne rozohrané, rovnako ako bolo nešťastne, rovnakými silami rozohraná dráma a kríza na Ukrajine o dve dekády skôr. Nie je dôvod, aby sme nejako velebili Rusko, či Putina, ale ja si myslím, že v tomto konkrétnom je Rusko a Putin nevinne. Ja som 100% presvedčený, že je nešťastný z toho do čoho bol zatiahnutý, že v šachovej terminológií, to čo sa tam z jeho strany odohrávalo bol „vynútený ťah“…“ – celé TU –  https://www.youtube.com/watch?v=mHcr_kf6Vz8&ab_channel=ochot01

 

A teraz, kto toto povedal a stojí si za týmito slovami aj dnes a jeho pohľad na dnešné dianie na Ukrajine komentuje takmer identicky?

 

Áno, toto si dovolil povedať dvojnásobný prezident Českej republiky Václav Klaus, už v roku 2014!!!

Tomu to sa hovorí národný, absolútne nezávislý politik, politik s vlastnou hlavou a vlastným názorom.

Tieto slová nevyriekol niekto v „…v hospůdce páté cenové skupiny…“ (https://www.youtube.com/watch?v=ICyk3Puae2c&ab_channel=musictvcz ), ale človek, politik, ktorý bol osem rokov predsedom českej Vlády a desať rokov v kuse, prezidentom Českej republiky! Takže rozhľad, informácie o tom, čo sa dialo v Európe mal,  aj dnes má,  z prvej ruky a teda jeho slová o Rusku, Ukrajine, EÚ a USA sú autentické a nie vymyslené, dezinformačné a už vôbec nie hoaxové!!!

 

Záver:

Pre mňa osobne je toto dnes pravda o konflikte USA-NATO-EÚ-Ukrajina-Ruská federácia!!!

A pokiaľ USA, NATO a hlavne EÚ, SR nevynímajúc, nedajú od toho svoje vojny chtivé ruky preč a nesadnú si s Ruskou federáciou dôstojne za jeden mierový okrúhly stôl, tak mier nebude, ba čo horšie, ta ich Západná ješitnosť, nadutosť, nás všetkých privedie na pokraj samotnej existencie!

A TOTO NECHCEM LEN JA, ale predpokladám, že žiaden zdravo zmýšľajúci človek, občan, nie len Slovenskej republiky!!!

 

 

Boja sa, lebo vedia, že Robert Fico už nebude môcť cúvnuť ani obrátiť!

08.12.2022

Tento môj názorový článok nie len a výhradne o Robertovi Ficovi, o SMER-SSD, ale je v podstate, aj o tej časti slovenskej opozície, ktorá je jasne v protiklade k dnešnej „vládnej“ koalície a v protiklade tých politických subjektov, ktoré stoja buď tvrdo na strane neoliberalizmu resp. sa k nemu prikláňajú. Ale na príklade Roberta Fica to bude [...]

Čaputovej a spol. dávam do pozornosti tieto „bohapusté výmysly“ a „nezmysly“ japonskej JB Press!

08.12.2022

Čaputová sa v ostatnej politickej relácií RTVS O 5 minút 12, v nedeľu 04.12.2022, okrem iných „právd“, oháňala aj takouto jej pravdou o jej možnostiach/mantineloch konania a vyjadrovania sa, ako „političky-prezidentky“ SR, citujem Čaputovú – „…keď sa vy (rozumej ona – Čaputová) snažíte operovať v priestore pravdy a faktov alebo faktov, opierať všetky tie [...]

Upije sa Rastislav Káčer k politickej smrti?

07.12.2022

Na úvod predstavím, kto je dnes Rastislav Káčer (RK), ak by niekto nevedel. RK je dnes oficiálne „minister“ zahraničných vecí a európskych záležitostí „suverénnej“ Slovenskej republiky! „Suverénnej“, som dal zámerne do úvodzoviek lebo pri dnešných „našich vládnych“, sa o nejakej našej štátnej suverenite nedá hovoriť, ani len zo srandy! [...]

Vladimir Putin

Putin: Rusko bude pokračovať v útokoch na energetickú infraštruktúru Ukrajiny

08.12.2022 14:46

Putin vyhlásil, že tieto údery ruskej armády sú reakciou na útoky na objekty v Rusku.

Web Raketa

Moskva tvrdí, že dodrží moratórium na rakety stredného doletu v Európe

08.12.2022 14:24

Rusko sa po zániku zmluvy INF v roku 2019 zaviazalo, že v Európe ani v iných častiach sveta neumiestni svoje rakety stredného a krátkeho doletu.

Vorošylov

Zostrelil ruské rakety i päť dronov. Zelenskyj vyznamenal ukrajinského pilota

08.12.2022 14:23

Vadym Vorošylov naviedol svoje poškodené lietadlo do neobývanej oblasti a katapultoval sa.

Marcel Forai, Všeobecná zdravotná poisťovna

Obvinený exšéf VšZP Forai je "známa firma". Viac ako reformy ho preslávili kauzy

08.12.2022 14:07

Kto je Marcel Forai? Počas druhej vlády Roberta Fica generálneho riaditeľa VšZP vyšetrovali pre maséra Kostku, teta Anka ho nakoniec stála funkciu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,058
Celková čítanosť: 9717982x
Priemerná čítanosť článkov: 9185x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy