Založ si blog

RTVS O 5 minút 12 – takúto ochranu dnešnej opozície nikto od vás nechce ani nežiada!

 

Dnešná opozícia sa dokáže ochrániť sama, len jej to už konečne dovoľte!!!

RTVS zavádza akési nové maniere!

Maniere, ktoré v štátnej, vraj verejnoprávnej TV nemajú resp. nesmú mať miesto!

Do ostatnej nedeľnej politickej diskusnej relácie RTVS O 5 minút 12, si RTVS pozývala zástupcu opozičnej strany SMER-SSD do živej TV diskusie s Jaroslavom Naďom.

SMER-SSD, ako suverénna politická strana oznámila RTVS, že SMER-SSD bude zastupovať Ľuboš Blaha.  Toto mala RTVS, bez akéhokoľvek komentára, zobrať na vedomie a oznámiť strane SMER-SSD svoj súhlas a poďakovanie.

Čo však RTVS podlo vykonali? Alebo vykonať mali?

Oznámili Jaroslavovi Naďovi, že oponentom v živej politickej diskusií mu bude za SMER-SSD Ľuboš Blaha a vraj Jaroslav Naď oznámil RTVS, že on teda odmieta diskutovať pred občanmi SR s akýmsi Ľubošom Blahom!

Nuž dobre! Ak Jaroslav Naď odmietol a Ľuboš Blaha súhlasil, teda prijal pozvanie RTVS do diskusnej relácie s akýmkoľvek „koaličným“ politickým oponentom, tak RTVS sa mala zachovať tak, ako sa už zopárkrát zachovala – diskusiu mala otvoriť za prítomnosti Ľuboša Blahu a voľnú stoličku na strane politickej oponentúry mala nechať voľnú s odôvodnením, že – „Do diskusie zo zástupcom SMER-SSD, RTVS pozývala priamo Jaroslava Naďa, ale Jaroslav Naď sa diskusie s Ľubošom Blahom odmietol zúčastniť, čo RTVS plne rešpektuje a preto je dnes v štúdiu len Ľuboš Blaha…“

A čo urobila „objektívna“ RTVS?

Áno, RTVS oznámila strane SMER-SSD, že nech dá inú nomináciu, ako Ľuboša Blahu lebo Jaroslav Naď odmietol ísť s ním do priamej živej konfrontácie!!!

Čo je toto za postup?

Veď nie Ľuboš Blaha odmietol prísť do živej politickej diskusie a takto sa v priamom prenose sám „znemožniť“ pred občanmi SR, ale takúto účasť, za takýchto podmienok, odmietol Jaroslav Naď!

Tak potom prečo taká ústretovosť voči Jaroslavovi Naďovi a arogancia voči opozičnej strane SMER-SSD.

Zákon č. 532/2010 Z. z. o Rozhlase a televízii Slovenska priamo RTVS ukladá v §3, bod (3), ods. b) celkom jednoznačne toto – „poskytujú nestranné, overené, neskreslené, aktuálne, zrozumiteľné a vo svojom celku vyvážené a pluralitné informácie o dianí v Slovenskej republike i v zahraničí na slobodné utváranie názorov,“

Áno, po PV bude musieť prísť aj k doplneniu Zákona o RTVS o jasnú povinnosť RTVS akceptovať toho zástupcu politickej strany do TV politickej diskusie, ktorého si strana určí sama a nie tak, ako je tomu dnes, že politická oponentúra, dnes „vládna“, si bude určovať resp. bude RTVS určovať, koho za opozíciu do diskusie „áno“ a koho „nie“!!!

Zároveň vyčítam strane SMER-SSD, že ak je to tak, ako to uviedol na svojom FB profile Ľuboš Blaha, tak prečo v ostatnej nedeľnej RTVS diskusnej relácií O 5 minút 12, nezačal svoje úvodné slovo zástupca za SMER-SSD Marián Kéry napr. takto – „Vážení občania SR. Dnes som tu za stranu SMER-SSD nemal sedieť ja. Totiž prvotný zámer RTVS na túto nedeľu bol taký, že diskusia bude medzi zástupcom SMER-SSD a ministrom obrany SR Jaroslavom Naďom. Strana SMER-SSD nominovala do tejto diskusie svojho podpredsedu Ľuboša Blahu, ale podľa oznámenia RTVS strane SMER-SSD, mal Jaroslav Naď odmietnuť ísť do živej politickej diskusie s Ľubošom Blahom. A preto tu dnes sedíme v zložení v akom sedíme a strana SMER-SSD sa jasne ohradzuje voči takýmto praktikám RTVS, že ak politická oponentúra odmietne ísť do živej TV diskusie s tým nominantom strany SMER-SSD, ktorého strana SMER-SSD uzná za vhodné, tak RTVS zmení celú dramaturgiu svojej prvotne zamýšľanej TV politickej diskusie a tvári sa, že zmena formátu nemá byť občanom SR vysvetlená…“

Áno presne takto mal Marián Kéry začať!

To isté sa týka aj ostatnej, dnes parlamentnej opozície!

Prečo napr. RTVS nepozve do živej politickej TV diskusie napr. Milana Mazureka?!

Veď nech ho uvedú na svojich obrazovkách a nech sa Milan (Miňo) Mazurek sám „znemožní“ pred očami slovenskej verejnosti. Veď podľa, aj RTVS, ide len o obyčajného malého pardon mladého fašistu, nacistu, extrémistu a čo ja viem ešte akého „…istu“!

No a potom uvidíme, či po vystúpení na obrazovkách RTVS preferencie Hnutia Republika porastú alebo sa prepadnú hlboko k NULE!!!

K obsahu ostatnej politickej diskusnej relácie RTVS O 5 minút 12 nemám čo dodať lebo to čo tam bľabotali USA zapredanci za „vládnu“ USA „koaličnú“ sebranku, nemá naozaj na teraz význam lebo ich  názory sa dnes v médiach „hlavného“ prúdu prezentujú, ako jediné správne, RTVS žiaľ nevynímajúc, a tie ostatné názory sú názory, ktoré je potrebné podľa dnešných „vládnych“, akýmkoľvek spôsobom potláčať, ba napr. takého Ľuboša Blahu doslova politický odstaviť, čo RTVS už v jeho prípade aj urobila!!!

Záver:

Ak nie je pravda to čo vo svojom FB videu uvádza Ľuboš Blaha, tak nech to RTVS jasne odmietne a nech to dá na „pravú“ mieru! Inak jej mlčanie iba potvrdzuje to, čo Ľuboš Blaha na predmetnom videu hovorí – že účasť v RTVS politických diskusiách za opozíciu si určuje dnešná diktátorská „vládna“ koalícia a RTVS im v tom servilne vychádza v ústrety!!!

 

Zdroje:

https://www.facebook.com/LBlaha/posts/488231322674154

 

https://www.zakonypreludi.sk/zz/2010-532

 

 

 

Čaputová a spol. dajte vyzbierané peniaze nie na vojnu, ale na to, na čo Vás v 2021 vyzýval pápež František!

23.04.2024

Nuž teda povedzme si resp. sa opýtajme, koľkokrát Čaputová za ostatných takmer 5 rokov navštívila resp. sa osobne stretla s pápežom Františkom? Veľa krát! A čo si z jeho stretnutia vzala k svojmu politickému srdcu? Nuž nič! Ale ako sa hovorí, nikdy nie je neskoro a vždy je čas napraviť vlastné chyby, kým je na to čas! A ten čas je dnes! Dnes, keď má Čaputová do [...]

Š. Harabin ako člen Súdnej rady SR? Skvelá správa pre Slovensko a slovenskú justíciu!

23.04.2024

Ej ale prskajú! Ako tá mačka, ktorá sa bojí – zhrbí sa, naježí sa a prská! SNS navrhuje za člena Súdnej rady SR (SRSR) JUDr. Štefana Harabina. Má SNS na to právo? Jasné, že má! A kto najviac prská na strane tých, čo najviac za ostatné tri a pol roka, čo boli pri moci hrôzovlády od Matovičovej po Ódoro-Čaputovskej, mediálne chránili tie nezákonnosti, ktoré tu [...]

Pokiaľ radoví Američania doma, na vlastnom území nepocítia hrôzy vojny, mier na svete nebude!

22.04.2024

Tak si to už konečne na rovinu povedzme a zamyslíme sa nad tým, či práve toto nie je ten najväčší dôvod, prečo sa hlavne Európa, neustále po nejakom čase, opäť topí v krvi! Povedzme si resp. položme si otázku, či sa radových Američanov nejakým spôsobom dotkli hrôzy I. sv. vojny, ale hlavne tej druhej, doteraz v Európe najkrvavejšej?! Nuž veru nie! Americký [...]

Saleziáni, majstrovstvá Slovenska, hokejbal, kategória U15, Nová Dubnica, mReportér

Aj kresťania sa vedia zabávať. Po omši to roztočili s hokejkami na ihrisku

24.04.2024 05:00

Zábery z vydarenej akcie zachytil mReportér Daniel Imriška.

nemecko, polícia, polizei

Nemecká polícia zastrelila muža, ktorý sa s mačetou vyhrážal v knižnici

23.04.2024 23:40

Podľa vyhlásenia bol tento muž polícii známy už skôr. Jeho motív vyhrážania sa v knižnici zatiaľ nie je objasnený.

Systém Patriot, PVO

Le Monde: Mnohé krajiny EÚ sa nechcú s Kyjevom deliť o svoju protivzdušnú obranu

23.04.2024 21:45

Šéfovia vlád jednotlivých krajín si dávali dobrý pozor, aby neurobili žiadny konkrétny sľub.

Izrael Palestína Gaza Hamas Rukojemníci Prepustenie

Vojna v Gaze trvá 200 dní. Izrael zosilnil údery, nariadil nové evakuácie na severe

23.04.2024 20:55

Ostreľovanie severu palestínskeho územia bolo za posledný deň jedno z najintenzívnejších od začiatku vojny.