Založ si blog

Z. Čaputová nech sa nevyhráža, ale nech koná! Uvidíme, kto z koho.

Dnes by mal byť pre Zuzanu Čaputovú (ZČ) veľký deň, doslova míľnik v jej pro USA „politike“!

V NR SR by chceli boja chtiví poslanci za „vládnu“ koalíciu odsúhlasiť „obrannú“ militaristickú Dohodu medzi SR a USA!

Áno tí poslanci a poslankyne, nad hlavami ktorých nepreletel ani len náboj zo samopalu a ktorí v živote neboli na základnej vojenskej službe, zubami nechtami sa jej bránia aj dnes, ale hrať sa na vojačikov, tak to by sa im páčilo, hlavne, ak sa tým zapáčia svojmu donorovi USA administratíve, z ktorej v „obrannej“ oblasti nevyšlo ešte nič, čo by svetu pomohlo!

Ale späť k ZČ.

ZČ sa nechala pred pár dňami počuť, kde inde ak nie u svojho naj „novinára“ Braňa Závodského, takto – „Je to absurdné, už mám toho dosť. Takéto výroky sú klamstvom a som presvedčená, že ľudia, ktorí ich tvrdia, vedia, že klamú,“

Toto povedala (bez čítania!) ZČ v súvislosti s tým, že opoziční politici (parlamentní, mimoparlamentní) ju označujú za jej zjavnú pro USA politiku a pro USA rétoriku, ako USA agentku.

A toto sa jej dotklo, až tak, že – „…už má toho dosť“!

Veru, súhlasím, naozaj už väčšina Slovákov má toho nie lenže dosť, ale aj plné zuby!!!

Ale dobre, ako sa hovorí – kto chce kam, pomôžme mu tam!

A tak povzbuďme ZČ v jej zámere, nech sa už toľko nevyhráža a nech podá trestné oznámenie za hanobenie hlavy štátu, za urážku na cti a pod., ale nie na neznámeho páchateľa, ale celkom konkrétne, na konkrétne osoby – Robert Fico, Ľuboš Blaha, Marián Kotleba, Milan Mazurek, Štefan Harabin atď. atď.

A nech požiada priamo GP Maroša Žilinku, aby to on osobne dozoroval a dohliadol na všetky argumenty pro a proti, zúčastnených protistrán!

Pretože bude veľmi dôležité, ako sa samotná ZČ vysporiada s predloženými faktami lebo fakty sú jasné, nepriestrelné! Samozrejme v neprospech ZČ.

Totiž odkedy sa ZČ dala na „politickú“ dráhu, neústale má v pätách niekoho z USA! Je to náhoda alebo zámer?!

Nuž skúsim spomenúť len tie najzákladnejšie.

Už od jej „politickej“ útlosti, kedy vstupuje do akejsi VIA JURIS. Po 16. rokoch pôsobenia v tejto nadmieru „potrebnej“ inštitúcie pre SR a občanov SR, ju v roku 2016 opúšťa lebo, ako sama vtedy ZČ povedala, už potrebovala zmenu. Naozaj? A v akom smere?

Nuž ale kto má záujem, tak sa  môže pozrieť na Výročnú správu VIA JURIS, práve za rok 2016 a zistí napr. aj toto – https://viaiuris.sk/wp-content/uploads/2017/09/vyrocna-sprava-2016.pdf , na strane 13 sú uvedené príjmy a výdavky. Príjmy sú v celkovej výške 240 735,46 €!

Najväčším prispievateľom je akási Open Society Foudations – 50 633,39 €! , ktorého zakladateľom je pre ZČ, úplne „náhodou“ akýsi „nepodstatný“ americký Maďar – George Soros – https://cs.wikipedia.org/wiki/Open_Society_Foundations

Veru, čo si to občan SR myslíš o ZČ, žeby čo i len málinko hrala za USA stranu?! No fuj!

Avšak sponzorom VIA JURIS je ešte niekto iný, čo s USA administratívou, tiež nemá „nič“ do činenia! A kto že to je? Nuž je to Veľvyslanectvo USA – 11 0563,00 €!

Samozrejme, že z uvedenej správy nie je možné zistiť, kto vo výdavkovej časti bol najväčším prijímateľom týchto, aj USA peňazí, ale keď si uvedomíme, že vtedy bola ZČ vo VIA JURIS veľmi dôležitou členkou, ba dokonca v predmetnom roku sa „pýši“ získaním, akejsi veľmi „dôležitej“ svetovo „prestížnej“ Goldman Environmental Prize, tak jej príjmy z VIA JURIS asi neboli nezanedbateľné a ako sa zvykne hovoriť – takú pieseň spievaj, čí chlieb ješ!!!

Nuž, tak asi ako v tomto období „spievala“ ŽČ? Žeby proti alebo pro USA?! „Ťažko“ povedať.

V roku 2016 je dokonca prijatá v Bielom Dome samotným Barackom Obamom. Aká náhoda, že aj dnešný USA prezident Joe Biden je z rovnakého politického USA cesta – teda demokrat!

A dnes je Joe Biden jeden s najuznávanejších Američanov v očkách ZČ!!!

Nuž veru ťažko by som hľadal, akékoľvek kritické vyjadrenie ZC, či už z jej minulosti alebo dnešnej prítomnosti na adresu USA administratívu!

Nič, nič!

To znamená, že je dôvodné sa domnievať, že všetko čo koná, tak koná tzv. na ruku USA administratíve a je to o to horšie, že dnes už v pozícií hlavy nášho štátu!!!

Takže záver mám len jeden jediný!

Áno, nech sa ZČ nezastrája, nech podá trestné oznámenie, nech to potom média dopodrobna sledujú a uvidíme, koľko bude faktov v prospech ZČ, že nie je USA agent a že nekoná tak, ako USA administratíva píska a koľkože ich bude v prospech toho, že ZČ jednoznačne koná v prospech USA administratívy, že bola v minulosti platená priamo USA stranou

Henrich Krejča dnes na TV Markíza – „Urobili sme všetko preto, aby voľby dopadli dobre“! Škandál!

29.09.2023

TV Markíza, na Slovensku prevádzkuje spoločnosť CME Slovak Holdings B.V., ktorá patrí do skupiny Central European Media Enterprises, ktorej sídlo je na/v Hamilton, Bermudy! Teda každému súdnemu obyvateľovi SR je zrejmé, že táto TV nie je pro slovenská, pro národná…a že „spieva a tancuje“, tak, ako jej pískajú Západný zahraniční majitelia… Zároveň [...]

Čaputovej posledné predvolebné politicko-hadie zákerné uštipnutie!

28.09.2023

Poniektorí to aj predpovedali. Že Čaputová tesne pred začiatkom moratória na politickú prezentáciu politických subjektov, ktoré sa zúčastnia parlamentných volieb, ešte raz naposledy (naozaj naposledy?!) sa brutálne zapojila do predvolebnej kampane, ako keby sama kandidovala na čele jedného nemenovaného politického subjektu. A keďže je moratórium, tak nebudem konkrétne [...]

RTVS a ich dnešné posledné predvolebné dno manipulácie s voličmi! Po PV neakceptovateľné!

27.09.2023

To je niečo neskutočné! Dnes, 27.9.23, počas obedňajších hodín, som zachytil reláciu RTVS/SRo – Z prvej ruky, kde akýsi dvaja „mudrci“ – MICHAL MISLOVIČ, riaditeľ prieskumnej agentúry Median SK a SAMUEL ABRAHÁM, Politológ a rektor BISLA v Bratislave, preberali ostatný predvolebný model, dvornej to prieskumnej agentúry RTVS – Median SK. Ani by som ich [...]

ponorka, Gotland

Británia vloží štyri miliardy libier do vývoja novej útočnej ponorky

01.10.2023 22:01

Postaviť ju plánuje spoločne s Austráliou.

hasiči Trenčín auto požiar

Hasiči v Trenčíne likvidujú požiar výrobnej haly

01.10.2023 21:35, aktualizované: 21:56

Na likvidáciu požiaru vyslali 12 kusov techniky a 22 hasičov.

Volodymyr Zelenskyj

Víťazstvo Ukrajiny vo vojne príde, povedal Zelenskyj

01.10.2023 21:21

Prezident zároveň zdôraznil, že „odvaha, húževnatosť, jednota sú veci, ktoré nesmieme stratiť, aby sme nestratili Ukrajinu“.

lietadlo

Pád malého lietadla v Senici si vyžiadal dve obete

01.10.2023 19:58

V senickej mestskej časti Čáčov spadlo v nedeľu podvečer malé lietadlo.