Založ si blog

Z. Čaputová nech sa nevyhráža, ale nech koná! Uvidíme, kto z koho.

Dnes by mal byť pre Zuzanu Čaputovú (ZČ) veľký deň, doslova míľnik v jej pro USA „politike“!

V NR SR by chceli boja chtiví poslanci za „vládnu“ koalíciu odsúhlasiť „obrannú“ militaristickú Dohodu medzi SR a USA!

Áno tí poslanci a poslankyne, nad hlavami ktorých nepreletel ani len náboj zo samopalu a ktorí v živote neboli na základnej vojenskej službe, zubami nechtami sa jej bránia aj dnes, ale hrať sa na vojačikov, tak to by sa im páčilo, hlavne, ak sa tým zapáčia svojmu donorovi USA administratíve, z ktorej v „obrannej“ oblasti nevyšlo ešte nič, čo by svetu pomohlo!

Ale späť k ZČ.

ZČ sa nechala pred pár dňami počuť, kde inde ak nie u svojho naj „novinára“ Braňa Závodského, takto – „Je to absurdné, už mám toho dosť. Takéto výroky sú klamstvom a som presvedčená, že ľudia, ktorí ich tvrdia, vedia, že klamú,“

Toto povedala (bez čítania!) ZČ v súvislosti s tým, že opoziční politici (parlamentní, mimoparlamentní) ju označujú za jej zjavnú pro USA politiku a pro USA rétoriku, ako USA agentku.

A toto sa jej dotklo, až tak, že – „…už má toho dosť“!

Veru, súhlasím, naozaj už väčšina Slovákov má toho nie lenže dosť, ale aj plné zuby!!!

Ale dobre, ako sa hovorí – kto chce kam, pomôžme mu tam!

A tak povzbuďme ZČ v jej zámere, nech sa už toľko nevyhráža a nech podá trestné oznámenie za hanobenie hlavy štátu, za urážku na cti a pod., ale nie na neznámeho páchateľa, ale celkom konkrétne, na konkrétne osoby – Robert Fico, Ľuboš Blaha, Marián Kotleba, Milan Mazurek, Štefan Harabin atď. atď.

A nech požiada priamo GP Maroša Žilinku, aby to on osobne dozoroval a dohliadol na všetky argumenty pro a proti, zúčastnených protistrán!

Pretože bude veľmi dôležité, ako sa samotná ZČ vysporiada s predloženými faktami lebo fakty sú jasné, nepriestrelné! Samozrejme v neprospech ZČ.

Totiž odkedy sa ZČ dala na „politickú“ dráhu, neústale má v pätách niekoho z USA! Je to náhoda alebo zámer?!

Nuž skúsim spomenúť len tie najzákladnejšie.

Už od jej „politickej“ útlosti, kedy vstupuje do akejsi VIA JURIS. Po 16. rokoch pôsobenia v tejto nadmieru „potrebnej“ inštitúcie pre SR a občanov SR, ju v roku 2016 opúšťa lebo, ako sama vtedy ZČ povedala, už potrebovala zmenu. Naozaj? A v akom smere?

Nuž ale kto má záujem, tak sa  môže pozrieť na Výročnú správu VIA JURIS, práve za rok 2016 a zistí napr. aj toto – https://viaiuris.sk/wp-content/uploads/2017/09/vyrocna-sprava-2016.pdf , na strane 13 sú uvedené príjmy a výdavky. Príjmy sú v celkovej výške 240 735,46 €!

Najväčším prispievateľom je akási Open Society Foudations – 50 633,39 €! , ktorého zakladateľom je pre ZČ, úplne „náhodou“ akýsi „nepodstatný“ americký Maďar – George Soros – https://cs.wikipedia.org/wiki/Open_Society_Foundations

Veru, čo si to občan SR myslíš o ZČ, žeby čo i len málinko hrala za USA stranu?! No fuj!

Avšak sponzorom VIA JURIS je ešte niekto iný, čo s USA administratívou, tiež nemá „nič“ do činenia! A kto že to je? Nuž je to Veľvyslanectvo USA – 11 0563,00 €!

Samozrejme, že z uvedenej správy nie je možné zistiť, kto vo výdavkovej časti bol najväčším prijímateľom týchto, aj USA peňazí, ale keď si uvedomíme, že vtedy bola ZČ vo VIA JURIS veľmi dôležitou členkou, ba dokonca v predmetnom roku sa „pýši“ získaním, akejsi veľmi „dôležitej“ svetovo „prestížnej“ Goldman Environmental Prize, tak jej príjmy z VIA JURIS asi neboli nezanedbateľné a ako sa zvykne hovoriť – takú pieseň spievaj, čí chlieb ješ!!!

Nuž, tak asi ako v tomto období „spievala“ ŽČ? Žeby proti alebo pro USA?! „Ťažko“ povedať.

V roku 2016 je dokonca prijatá v Bielom Dome samotným Barackom Obamom. Aká náhoda, že aj dnešný USA prezident Joe Biden je z rovnakého politického USA cesta – teda demokrat!

A dnes je Joe Biden jeden s najuznávanejších Američanov v očkách ZČ!!!

Nuž veru ťažko by som hľadal, akékoľvek kritické vyjadrenie ZC, či už z jej minulosti alebo dnešnej prítomnosti na adresu USA administratívu!

Nič, nič!

To znamená, že je dôvodné sa domnievať, že všetko čo koná, tak koná tzv. na ruku USA administratíve a je to o to horšie, že dnes už v pozícií hlavy nášho štátu!!!

Takže záver mám len jeden jediný!

Áno, nech sa ZČ nezastrája, nech podá trestné oznámenie, nech to potom média dopodrobna sledujú a uvidíme, koľko bude faktov v prospech ZČ, že nie je USA agent a že nekoná tak, ako USA administratíva píska a koľkože ich bude v prospech toho, že ZČ jednoznačne koná v prospech USA administratívy, že bola v minulosti platená priamo USA stranou

Biden verí Putinovi a povzbudzuje ho do konečného víťazstva, Trumpa si vybral za svoju pravú ruku!

12.07.2024

A takýto človek vraj „vládne“ svetu? A takémuto človeku sa EÚ klania? Naozaj toto už ani nie je smiešne! Toto je tragédia, ktorá môže ľudstvo veľmi mrzieť! Toto je na hlboké zamyslenie sa! Je nemysliteľné, aby človek s tak ťažkým mentálnym postihnutím, aké s najväčšou pravdepodobnosťou má „prezident“ USA Joe Biden, bol ten, ktorého budú poslúchať [...]

Samit NATO Washington 2024 – spolok mierotvorcov alebo kazisvetov?

11.07.2024

Hneď na úvod celkom jasne napíšem, že ak by to bolo v mojej moci, tak by som okamžite z tohto spolku stiahol Pellegriniho aj Blanára a nechal by som tam za SR len tých najnižšie protokolárne postavených z nášho rezortu zahraničnej diplomacie, ktorý by tam boli pro forma! Z obsahu článku jasne vyplynie prečo. Ale pekne po poriadku. Vo Washingtone prebieha stretnutie NATO, [...]

Bola to Moskva alebo Kyjev? A opäť ani len náznak elementárnej zdržanlivosti!

10.07.2024

Isteže dňa 24.2.2022 to bola Moskva, ktorá vojensky vstúpila na územie Ukrajiny. O tom niet pochýb ani sporu. Spor nie je ani v tom, že tak učiniť nikdy nemala. V čom spor však je, či to bola akcia vyprovokovaná alebo nevyprovokovaná. Ale toto tu dnes riešiť nejdem. V dnešnom článku sa povenujem tomu, že tu máme opäť niečo, čo sa na území Ukrajiny nikdy stať nemalo [...]

Matúš Šutaj Eštok

Ministri avizujú zlepšenie podmienok pre príslušníkov ozbrojených zborov

25.07.2024 17:32

Avizovaný je aj návrh na zavedenie stabilizačného a náborového príspevku vo výške 5000 eur.

Elon Musk, Trump

Trump: Musk mi nikdy nepovedal o úmysle darovať 45 miliónov na kampaň

25.07.2024 17:17

S elektrickými autami pre všetkých nesúhlasím, povedal tiež republikánsky kandidát na prezidenta USA.

Baňa

Zadlžený indický robotník vykopal obrí diamant. Svojim deťom chce zaplatiť kvalitné vzdelanie

25.07.2024 16:58

Rádžu Gound si už viac ako desať rokov prenajíma bane v meste Panna v nádeji, že nájde diamant.

polícia banská Bystrica, hromadná bitka, Rimavská Sobota

Štyri osoby kolíkmi a doskami brutálne dobili 32-ročnho muža

25.07.2024 16:40

Z ťažkých zranení sa podľa lekárskej správy bude liečiť vyše 42 dní.