Založ si blog

Ďakujem vám Zuzana Čaputová lebo už len toto nám chýbalo!

Moje „poďakovanie“ Zuzane Čaputovej (ďalej už len Č) za to, čo predviedla včera 20.01.2022, hlbšie rozvediem v inom článku.

Dnes by som to poňal tak trochu z inej stránky.

Kedysi „dávno“ pred Novembrom 1989, keď sa „nič“ nesmelo a pritom bolo dovolené oveľa, oveľa viac ako dnes(!), dokonca sa aj pracovať muselo(!), koloval medzi pospolitým ľudom takýto sarkastický vtip o Mórickovi:

Súdružka učiteľka sa pýta žiačikov v triede na vyučovaní, kto z nich si myslí, že majú doma už všetko.

Nikto sa nehlási, len Mórickovi ide ruku odtrhnúť.

Súdružka učiteľka ho teda vyvolá a pýta sa ho – „Vy Móricko už máte doma všetko?“

A Móricko jej odpovedá, že – „Áno“.

Súdružka učiteľka – „Ako to Móricko, nože nám to vysvetlí“

A Móricko spustil – „Včera sa ocko vrátil z práce a hovorí mamke – bol som dnes u lekára a povedal mi, že mám syfilis. A mamka mu dopovedala – No, už len toto nám chýbalo“

 

No a presne takto mi to vyznelo včera v súvislosti s Č, keď absolútne bez akýchkoľvek zábran odobrila „obrannú“ Dohodu s USA lebo naozaj už len toto nám Slovákom a Slovenskej republike chýbalo!!!

Ale viete čo Slovač, dám Vám na záver tohto môjho dnešného názorového (krátkeho) článku ešte jeden „komunistický“ z pred Novembra 1989, takisto o Mórickovi:

Móricko sedí v lavici na vyučovaní, hlavu má jednou rukou podopretú, hľadí von oknom a takto si dookola sám pre seba, ale dostatočne nahlas, hovorí – Dnes je pekne, dneska by to šlo.

Súdružke učiteľke to nedá a pýta sa ho – „Móricko, to čo si neustále dookola opakuješ, že dnes je pekne, dneska by to šlo?

A Móricko jej odpovedá – „Ocko, keď včera prišiel z práce a bol dosť nahnevaný, tak povedal mamke, že jedného pekného dňa všetkých komunistov povešajú. A súdružka učiteľka pozrite vonku, ako je dnes pekne.“

 

Nuž vtedy sme sa na takýchto vtipoch o „diktátoroch“ komunistoch a spoločenskom socialistickom zriadení schuti zasmiali lebo sme vedeli, že sú to naozaj len vtipy a išlo sa ďalej.

Ale ak by som dnes do týchto vtipov zapracoval dnešných naozajstných diktátorov, čo nás tu už takmer dva roky gniavia a ešte nás podhodili aj vojny chtivým Američanom, tak mi je z toho horko v ústach a …!!!

Záver:

Nuž naozaj už len toto nám chýbalo, aby sme v prezidentskom paláci, v NR SR (roztrieštenú a nejednotnú opozíciu nevynímajúc!), vo „vláde“ SR, mali tých čo tam máme! Sami sme si na vine a sami sa musíme z tohto marazmu dostať.

Len mi je nesmierne ľúto, že máme tak samoľúbu opozíciu, či už tu parlamentnú alebo aj neparlamentnú, ktorá sa nevie povzniesť nad svoje ego/egá a každý z nich sa hraje na vlastnom politickom piesočku…

Vážená dnešná opozícia, nože si spomeňte a nie je to až tak dávno, ako spolu držali všetky vtedajšie opozičné strany (parlamentné aj neparlamentné) a pritom sa nenávideli do politického špiku kosti, aby vás vymenili vo Vláde!

A oni sa navzájom nenávidia aj dnes, ale majú jedno silné spojivo a tým je tak ako vtedy, tak aj dnes – SMER-SD (SSD) a Robert Fico!

Vy také spojivo dnes voči ním nemáte, ktoré by Vám dovolilo ísť spoločne proti ním, aj keď sa tiež  nemusíte?!

A nemohlo by byť tým vaším spoločným spojivom – Zuzana Čaputová, Igor Matovič, Jaroslav Naď, Roman Mikulec, Ivan Korčok, Veronika Remišová, Mária Kolíková atď. atď.

Lebo čo meno, to Covid diktátor a zapredanec národa slovenského, našej štátnosti a suverenity!

NAOZAJ – UŽ LEN TOTO NÁM CHÝBALO!!!

 

 

 

 

Slováci pozor. Opäť sa začína pomalá, plazivá covidizácia. .. !

29.06.2022

Dnes Slováci žijú každodennými starosťami, hlavne o tom, čo ich čaká ohľadne cien potravín, energií a pod. Média, tie dovolené, ich dennodenne kŕmia tým, ako je potrebné ešte viac zničiť Rusko, Rusov a ako si kvôli tomu je potrebné ešte viac utiahnuť opasky, ako je potrebné sa odstrihnúť od energií, ktoré by sa čo i len málinko obtreli o energetické nosiče, [...]

Čaputovej mediálna erupcia!

28.06.2022

Čo sa stalo? Čo sa deje? Zvonia niekomu „do politického hrobu“? Nuž áno, niekoľko otázok na úvod môjho dnešného názorového článku a to v súvislosti s Čaputovou, ktorá doslova mediálne explodovala, keď za ostatný týždeň stihla až tri TV predstavenia. Najskôr si zašla do RTVS do akejsi „Silnej zostavy“, ktorá je silná tak akurát svojou silnou [...]

Čaputová dala Slovákom jasne na vedomie, kto je dnes na Slovensku pánom a kde je dnes ich miesto!

26.06.2022

Čaputovej vyjadrenia je potrebné vnímať aj inak, ako len sucho prečítať a aj s navijakom spapkať! Jej vyjadrenia je potrebné vnímať v širšom kontexte a hlavne je potrebné čítať medzi riadkami, čo nám to vlastne odkazuje! Poniektorí mi vyčítajú, aj tvrdo, že neustále na ňu útočím, čo nie je pravda, a že na ňu, na nej, hľadám len to zlé. Nuž pravda je [...]

Jens Stoltenberg

Stoltenberg: NATO čelí najväčšej bezpečnostnej kríze od druhej svetovej vojny

29.06.2022 10:32, aktualizované: 10:37

Členovia aliancie sa dohodnú na nasadení početnejších bojových formácií a techniky vo východnej Európe.

nočné sprevádzanie, tajchy

Štiavnické tajchy žijú aj za tmy. Hitom sú nočné prehliadky

29.06.2022 10:25

Po zotmení pôsobia štiavnické jazerá tajomne a pre mnohých sú ešte lákavejšie. Bratia Červeňovci ponúkajú už tretiu sezónu špeciálne prehliadky.

foto roka 2021, USA, zhromaždenie

Trump napadol šoféra s cieľom dostať sa ku Kapitolu, uviedla bývalá asistentka

29.06.2022 10:23

Cieľom minuloročných nepokojov v kapitole bolo zvrátiť výsledky prezidentských volieb z novembra 2020. Pri útoku prišlo o život päť ľudí.

Voľby 2020

Voľba poštou zo zahraničia sa má zjednodušiť a umožniť aj pri voľbe prezidenta

29.06.2022 10:00

Vzniknúť má tiež informačný systém na voľbu poštou. Žiadosť sa má podávať cez aplikáciu, ktorú bude spravovať ministerstvo vnútra.