Založ si blog

M. Žilinka celkom oprávnene právne prefackal Z. Čaputovú a ukázal jej, kde je jej miesto!

Kde je jej miesto v justičnom systéme Slovenskej republiky!

Áno, hovorím o TB GP zo dňa 02.09.2021.

Dal som si trochu odstup lebo bolo potrebné si počkať na reakciu samotnej Zuzany Čaputovej, ako aj na reakcie neoliberálnych médií a poslancov za Covid apartheidnu chuntokoalíciu. Reakcie boli katastrofálne teda nadmieru diktátorské a totalitárne!!!

Začnem citátom – „Držím novému GP všetky palce, aby ustál akékoľvek tlaky z akejkoľvek strany. Odo mňa ich nikdy nezažije, presne tak, ako ich nezažíva NAKA … a môže to tak čistiť pekne krásne odpodlahy. #VeľaOdvahyPrajem“

Z uvedeného citátu zdôrazňujem túto časť – „…aby ustál akékoľvek tlaky z akejkoľvek strany. Odo mňa ich nikdy nezažije…“

Kto to takto „krásne“ napísal?

Nuž nik iný, ako vtedajší „predseda Vlády“ SR – Igor Matovič – písal sa 3. december 2020 – https://www.facebook.com/igor.matovic.7/posts/10220954221697743

A teraz tento – „Presne tak. Pán generálny prokurátor, je čas sa verejne postaviť za svoje rozhodnutia. Ľudia si zaslúžia počuť zdôvodnenie.“

Kto to tak „krásne“ napísal?

Nuž áno, opäť je to Igor Matovič, dnes „tieňový“ predseda vlády sediaci na stoličke „ministra“ financií a píše sa dátum 31. august 2021! – https://www.facebook.com/igor.matovic.7/posts/10222633992490963

A tu sa Matovičové „nikdy“ voči Marošovi Žilinkovi skončilo! Žiaden „nátlak“, „nikdy“!!!

Ale tento článok nie je o pomýlenom Igorovi Matovičovi.

Tento článok smerujem priamo na Zuzanu Čaputovú!

U nej tiež začnem citátom – „Je dôležité, aby prokurátor nielen bol nestranný a nepodliehal vplyvom okolia, ale aby sa takým aj javil. Očakávame, že ako generálny prokurátor budete tejto zásade bez výnimiek verný.“

Zuzana Čaputová toto prečítala na záver „svojho“ prejavu 10.12.2020, keď menovala Maroša Žilinku za GP!!! (https://www.prezident.sk/article/prezidentka-vymenovala-marosa-zilinku-za-generalneho-prokuratora/)

Dnes to už neplatí?!

Dnes už Maroš Žilinka nemôže byť nestranný?

Dnes už Maroš Žilinka môže a mal by podliehať vplyvom okolia?

Dnes by mal Maroš Žilinka podliehať vplyvom samotnej Zuzany Čaputovej?

Nuž veru nie a ešte raz NIE!

Maroš Žilinka na svojej TB, Zuzane Čaputovej (a spol.) jasne odkázal toto –„…, že sa stane tak, že budeme verejnosť informovať o dôvodoch rozhodnutia. Politici absolútne nekorektným spôsobom sa začali navážať do generálnej prokuratúry, začali vyzývať generálnu prokuratúru a generálneho prokurátora, aby predstúpil verejne a informoval verejnosť o dôvodoch rozhodnutia a to napriek tomu, že my sme to sami prisľúbili. Vytvárajú tak obraz GP, ako orgán, ktorý nevie odkomunikovať a nechce odkomunikovať svoje rozhodnutia a žiaľ svojimi nekompetentnými, nekompetentnými vyhláseniami vytvárajú obraz, ako by GP SR alebo námestník GP SR rozhodoval svojvoľne, bez nejakého základu ako sa mu uváži. Inak povedané nezákonne. Tu sa musíme zastaviť. Vyhlásenia o akomsi hromadnom rušení trestných stíhaní viacerých osôb – neviem z akého podnetu, z akej informácie subjekty vychádzajú pri takomto tvrdení?! Je to postup neobvyklý, neštandardný, hromadný, dokonca reálne využívanie § 363 Trestného poriadku, tak ako to urobila prokuratúra spôsobuje vážnu nerovnováhu v demokratickom systéme a právnom štáte – to povie jeden ústavný činiteľ, takto hrubo zavádza a nekompetentným spôsobom, neodborným spôsobom zavádza verejnosť a vytvára obraz, ako by tu bola nejaká právna svojvôľa. Ďalšia strana povie – vnímame, že nádej občanov v nastolenie právneho štátu a spravodlivosti, môže byť týmito rozhodnutiami vážne naštrbená – na základe čoho?! Poznáte obsah uznesenia? Poznáte obsah spisových materiálov? Poznáte skutkové okolnosti? A takto idete očierňovať prokuratúru skôr, ako vôbec my máme šancu povedať, ako sme rozhodli a prečo sme rozhodli?! Tak ja tvrdím to, že ak sa niekto alebo nejakým spôsobom naštrbuje viera v spravodlivosť, tak sú to práve takéto nekompetentné a zavádzajúce vyjadrenia politikov, ktorí by sa k trestnému konaniu nemali vyjadrovať vôbec! Pretože v niektorých prípadoch si prisvojujú výsledky orgánov činných v trestnom konaní keď im to vyhovuje, niekedy nás hania, ak im to nevyhovuje, niekedy spochybňujú už aj akty vznesenia obvinenia s tým, že ak nepreukáže prokuratúra na súde po podaní obžaloby dôvodnosť – vrhá to na ňu zlé svetlo! Áno, to bol výrok pani prezidentky Slovenskej republiky! Bez znalosti uznesenia. Bez znalosti spisu a skutkových okolností!

Prečo sa to nepovie aj v iných prípadoch?! Veď toto platí na každý jeden prípad!“ atď. atď. – https://www.youtube.com/watch?v=08nv9_d1TeU&ab_channel=TASRTV

V tomto svojom vyjadrení povedal Maroš Žilinka o politickom charaktere a právnom (bez) vedomí Zuzany Čaputovej (a spol.!) absolútne všetko!

Teraz sa pýtam ja. Ak je toto všetko právne podložené, a podľa mňa áno, čo povedal Maroš Žilinka na adresu Zuzany Čaputovej, tak potom by nemala NAKA zaklopať na bránu prezidentského paláca!

Nie je toto zo strany Zuzany Čaputovej hrubé zneužitie, zneužívanie právomoci verejného činiteľa, verejného činiteľa toho najvyššie, podľa našej ústavy postaveného?!

Nie je toto zo strany Zuzany Čaputovej, ako najvyššieho ústavného činiteľa SR, hrubé zasahovanie do činnosti orgánov  činných v trestnom konaní, v tomto prípade hrubý zásah do činnosti Generálnej prokuratúry SR a samotného Generálneho prokurátora???!!!

Nemalo by sa voči Zuzane Čaputovej v tomto zmysle začať trestné konanie? A nemala by to začať samotná Generálna prokuratúra, ako sa zvykne hovoriť – začať konať ex offo?! Teda z úradnej moci?!

Nuž veru môžem na záver konštatovať, že GP Maroš Žilinka, Zuzanu Čaputovú (a spol.!) touto TB a vyjadreniami v nej, ju (ich!) riadne právne prefackal a verím, že neostane len pri tomto právnom prefackaní, ale nastanú aj riadne právne „údery“!!!

Záver:

Málinko sa povenujem „veľkej“ opovážlivosti GP, že nepozvala na túto TB také „novinárske“ esá, ako Aktuality.sk, SME.sk a hlavne Denník N. (Už sa stihli aj písomne posťažovať, „demokrati“ akýsi! Ale „o tom, potom“)

Nuž tu by som GP Marošovi Žilinkovi trochu oponoval.

Ja by som bol za to, žeby na túto TB bola mimoriadne vpustená Monika Tódová z Denníka N a to nie preto, že si to ako jedna z „najväčších investigatívnych novinárov“ Slovenska a priľahlého vesmíru zaslúži, ale hlavne preto, žeby si zaslúžila zo strany GP Maroša Žilinku istý komentár týkajúci sa práve jej osoby!

Pretože to, čo povedal Maroš Žilinka na predmetnej TB sa vo veľmi veľkej miere týkalo práve aj Moniky Tódovej!

Prečo? Nuž preto lebo Monika Tódová, ako jediná slovenská „investigatívna novinárka“ má vždy na stole, ako prvá informácie zo živých trestných spisov, tých trestných spisov, ktoré sú podľa Moniky Tódovej a „objektívnych“ médií potrebné dopodrobna opisovať lebo je to vraj vo verejnom záujme, ona prvá vie, čo ktorý orgán činný v trestnom konaní vykoná a čo by malo resp. bude nasledovať! Tu Monika Tódová nepotrebuje TB žiadneho vrcholového predstaviteľa z oblasti orgánov činných v trestnej činnosti a už vôbec nie generálnej prokuratúry a už vôbec nie samotného generálneho prokurátora, nech už na tejto stoličke sedí ktokoľvek!!!

Práve tieto veci sa jej mohol v priamom prenose Maroš Žilinka opýtať a zároveň jej v priamom prenose oznámiť a hneď to aj vykonať, žeby si ju priamo z miestnosti konania TB odviedol niektorý z prokurátorov GP na výsluch za prítomnosti vyšetrovateľa a možno aj jej obhajcu (pravdepodobne keby mohla, tak by si vybrala Daniela Lipšica!), odkiaľže ona má také presné informácie z prostredia orgánov činných v trestnom konaní a kto je ten jej tajný, dôveryhodný zdroj!!!

Nateraz nemám k vyššie mnou napísanému viac čo dodať, to neznamená žeby nebolo čo!

Určite aj na to dôjde!

Dôvetok:

Toto nie je z mojej strany posadnutosť Zuzanou Čaputovou. Toto je nutnosť poukazovať na jej minulosť čo sa týka, ako, akým spôsobom sa dostala na funkciu najvyššiu v našom štáte, ako dennodenne koná, ako si „zastáva“ vlastný ľud, ako sa „nevenuje“ ľudským právam inde vo svete a pritom sa jej ľudské práva vo vlastnej republike rozsypali na márne kúsky atď. atď.

K Zuzane Čaputovej na teraz na záver len toľko – „Ryba smrdí od hlavy“ a dnešnou hlavou slovenskej „ryby“ je bezpochyby Zuzana Čaputová!!!

Tak sa pýtam čomu je potrebné sa najviac venovať? „Rybej“ hlave alebo len tým nepodstatným „rybím“ šupinám?!

 

 

 

 

Návšteva Pápeža v SR – pretvárka, faloš, farizejstvo!

16.09.2021

Nie, nejdem hodnotiť pápeža Františka lebo súhlasím s tým, čo napísal Eduard Chmelár na svojom FB profile, že – „Nemýľte sa – toto nie je pápež bratislavskej kaviarne, nie je to ten gýčový ujo, ktorého vám ukazujú v sklenenej vitrínke.“ Nuž áno o predošlom živote pápeža Františka, toho veľa naštudovaného nemám a teda sa nebudem k nemu nijako [...]

Očistec „očistca“!

15.09.2021

Zapredanecké, neoliberálne, Covid apartheidnej segregačnej diktatúre naklonené „slovenské objektívne“ média doslova šalejú! „Novinárske“ vlasy si trhajú! Koľkože títo zapredaneckí „novinári“ nadpráce vykonali, aby sa naplnili slová Igora Matoviča o tom, že oni (Matovičovci a spol.) budú iní, ako tí pred nimi, že oni kradnúť nebudú, že oni sú Vláda [...]

O 5 minút 12 – 12. 9. 2021 – nebotyčná tuposť a hlúposť!

14.09.2021

Ostatná politická diskusia na RTVS O 5 minút 12 bola pre mňa osobne, ukážkou totálnej nebotyčnej tuposti a hlúposti. Hovorím o moderátorovi RTVS Marekovi Makarovi a dvoch „dámach političkách“, o Anne Zemanovej z SaS a Miriam Šutekovej zo Za ľudí. Marek Makara považuje stav rozhádanosti a rozštiepenosti v zo Za ľudí pre občanov SR za tak dôležitý, že [...]

Týždeň mobility, bicykel

Namiesto áut kroky i cestovanie zadarmo

17.09.2021 04:45

Urobte 10-tisíc krokov a vyhrajte, alebo sa vyberte tatranskou električkou za polovičnú cenu. Začal sa Európsky týždeň mobility.

Ide o pravdu, Marián Gavenda

Kňaz Gavenda v Ide o pravdu: V kauze Bezák je na ťahu Vatikán. Predpokladám ponuku diecézy mimo Slovenska

17.09.2021 04:25

„Pápež František vedel o tom, čo počas jeho návštevy prežíva prezidentka Zuzana Čaputová vo svojej rodine,“ priznal v relácii Ide o pravdu kňaz Marián Gavenda.

NAKA, polícia, vyšetrovanie

Bývalý šéf vyšetrovateľov Šátek: Medzi policajtmi mohol byť legalizant SIS

17.09.2021 04:00

Podľa šéfa niekdajšieho Úrad boja proti korupcii Jozefa Šáteka je zainteresovanosť tajnej služby v kauze údajného manipulovania svedkov podozrivá.

Očkovanie / Vakcína /

Viac ako dve tretiny Slovákov by sa nechali preočkovať treťou dávkou vakcíny

16.09.2021 23:01

Čo sa týka očkovania detí vo veku od 5 do 11 rokov, ochota zaočkovať ich proti ochoreniu COVID-19 bola u opýtaných veľmi nízka.