Založ si blog

Matovičove deti vs. Husákove deti alebo Matovičové milovanie v daždi !

Tak sa nám Igor Matovič zahral na „Pána Boha“ a vo svojom totálne bludnom FB statuse zo dňa 1.5.2021, pod názvom „Lásky čas“, nám všetkým odkazuje – „milujte sa a množte sa“!!!

Ja neviem, je toto ešte v súlade so zdravým rozumom???

Igor sa nevzdáva a 2.5.2021 pokračuje vo svojej pomätenosti a píše ďalší „vysvetľujúci“ FB status pod názvom „PRE RODINY NA RUŽIACH USTLATÉ“, kde „dopodrobna“ opisuje, ako to bude vyzerať, keď sa budeme „milovať a množiť sa“, keď nás zrazu bude veľa, ako on zabezpečí, že osamelé matky s dvoma dospievajúcimi deťmi (napr. 16 a 17 r) budú mať „na ružiach ustlané lebo už nebude takáto „rodina“ dostávať dnešných 606 €/mes., ale až 1021 €/mes.

Samozrejme, že Igor je „ekonóm“, ako hrom a na takéto zvýšenie o viac, ako 500 €/mes., si štát vyberie peniaze od všetkých pracujúcich občanov lebo im „mierne“ zvýši spotrebnú daň – DPH z 20 % na 25 %!!! A rozdá všetkým nezaopatreným, aj tým čo nikdy nepracovali a ani nikdy pracovať nechcú! Super nápad! Takže nie viacej práce, za vyššiu mzdu, ale vyššia DPH a je o probléme!!!

Ďalšia vec, ktorú „boh“ Igor nedomyslel je tá, že ak sa budeme riadiť jeho príkazom a začneme sa „milovať a množiť“, tak kto bude pracovať, keď matky, možno aj niektorí otcovia budú na materskej?!

Igor Matovič sa vo svojom statuse odvoláva na fakt, že prichádza obdobie, kedy „Husákove deti“ začnú postupne odchádzať do dôchodku a nebude mať, kto vyrobiť na ich dôchodky lebo všetko čo tieto „Husákove deti“ vyrobili, postavili, vyprodukovali, následne po novembri 1989 títo novodobí „veľkokapitalisti“, „demokrati“, rozpredali do západných buržoáznych, kapitalistických, neoliberálnych rúk a nám Slovákom ostali holé zadky!!!

Áno, tzv. „Husákove deti“ sa na Slovensku, v socialistickom Československu, rodili v rokoch 1970 až 1979 v počte 100 000 ročne!!! Prečo? Nuž nie preto, že vtedajší vládni súdruhovia zvýšili DPH a takto naviac vyzbierané peniaze potom rozdali medzi tých, čo sa „milovali a množili“! NIE!!! Vtedy si mladé rodiny mohli dovoliť mať deti lebo vedeli, že bude o nich dobré postarané tým, že každý mal prácu! Každý bol povinný pracovať resp. povinný chodiť do práce! Všetci bez výnimky! Ten čo sa práci vyhýbal bol podľa zákona príživník!!! Dnes sa to premenovalo na nezamestnaný, s jednou „malou“ zmenou, že nie je za to trestaný, ale odmeňovaný sociálnou dávkou, dávkou v nezamestnanosti a pod. Mladé rodiny vedeli, že je zabezpečená bezplatná predškolská výchova – detské jasle, škôlky, školy, zdravotná starostlivosť, stavali sa byty – ročne okolo 45 tisíc nových bytov (!!!) atď.

Mladé rodiny videli budúcnosť svojich detí! Neprivádzali na svet deti v strachu, čo bude, ak raz dospejú, doštudujú resp. ukončia základnú povinnú školskú dochádzku, či ich prvá cesta nepovedie na úrad práce, či bude dosť kvalitnej a dobre platenej práce, či nebudú nútení za prácou, podradnou prácou vycestovať do cudziny a tam robiť doslova otrokov?!

Nie, toto vtedajšie mladé rodiny neriešili! Preto sa rodilo toľko detí! Veľmi podstatný rozdiel vtedajšej doby a dnes navrhovanému riešeniu Igorom Matovičom je skutočnosť, že v prednovembrovej dobe (89), sa podporovala hlavne tradičná rodina – otec, mama, deti! Teda nebol na prvom mieste záujem podporovať neúplne rodiny, ako sa vystatuje Igor, že bude dávať veľa slobodným matkám. Áno, aj vtedy boli ženy, ktorým to jednoducho so životným partnerom nevyšlo, ale dôraz sa v prvej rade kládol nato, aby rodina bola úplná! A aby rodina bola úplná, tak bolo potrebné zabezpečiť to, aby takéto rodiny mali všetko, čo k riadnemu životu potrebujú! Boli to nenávratné mladomanželské pôžičky, boli to bezúročné pôžičky, bola to dostupnosť vlastného bývania v štátnych, družstevných a podnikových bytoch (!), bolo to absolútne kompletné sociálne zabezpečenie a pod.!!!

Áno Igor Matovič, je rozdiel milovať sa v daždi (neistota) a je rozdiel milovať sa pod slnkom a v suchu (istota)!!!

Dnes Igor Matovič chce, aby sa národ miloval a množil, ALE pýtam sa do akého sveta majú mladí ľudia privádzať nové pokolenia? To ich majú priviesť do sveta permanentných rúšok, permanentných respirátorov, permanentných Lockdawnov, permanentných núdzových stavov, permanentných Covid očkovaní, do neistoty pracovných príležitosti, do neistoty vlastnej štátnosti, do neistoty hrozby vojen lebo nenávisť…???!!!

Nie, nie je potrebné ešte niečo viac písať k tejto Igorovej pomätenosti. To naozaj nemá význam! Jediné, čo význam má sú okamžité predčasné voľby!!!

Záver:

Bude sa zdať, že s dnešnou témou nesúvisiacou, ale opak je pravdou! Je potrebné sa pozrieť čo sa dialo v ostatnom sviatku práce, 1. mája 2021 v uliciach západných „vyspelých“ kapitalistických „demokraciách“! Ulice plné nespokojných občanov! Občanov nespokojných s ich Covid vládami a u nás NIČ! U nás spinkáme a čakáme na spasenie z nebies?!

Veru, veru a preto si s nami robia čo chcú!!! DOKEDY SLOVAČ???!!!

Zastane sa Z. Čaputová „dobytka“ a okamžite sa obráti na Ústavný súd SR alebo. ..

23.07.2021

…sa na neho vykašle, totálne ho odignoruje, ako obvykle?! Áno, aj ja podľa „naj novinára“ „najobjektívnejšieho“ média, denníka SME.SK, Petra Schutza, patrím medzi ten ním označený ľudský dobytok, ako nás „pekne“ nazval lebo nie som Covid zaočkovaný a urobím maximum, aby som takýmito experimentálnymi vakcínami nebol nikdy zaočkovaný a zároveň odmietam [...]

Protesty 1. septembra 2021 proti dnešnej covidchuntovláde nie sú pomoc ani SMERU-SSD, ani R. Ficovi, ale sebe samému!

22.07.2021

Strach, nekonečný strach tých, čo pred parlamentnými voľbami 2020 za absolútnej pomoci Západnej rozvratnej činnosti a USA administratívy, ale hlavne za pomoci všetkých „mienkotvorných“ médií pôsobiacich na území SR na čele so štátnou RTVS prišli k moci, ako slepé kura k zrnu! Hlavne Igor Matovič, ktorý ani nechcel byť víťazom volieb, ihneď po vyhlásení takmer [...]

S pápežom, len plne zaočkovaní. S Bohom bez rozdielu každý!

21.07.2021

Čítam, počúvam a neverím vlastným ušiam ani očiam, kam až zachádzajú dnešní „slovenskí“ Covidchuntovládcovia. Už im nestačí, že rozdeľujú/segregujú občanov SR na základe svetských, ich Covidchuntovskovládnych parametrov, oni už absolútne bez hanby a bez zábran rozdeľujú občanov SR na veriacich zaočkovaných a na veriacich nezaočkovaných, pričom z tých [...]

okresny sud, Bratislava II, Ba II, Drienova 5

Takáčovec Dömötör bude stíhaný väzobne

23.07.2021 18:01

Je obava, že by mohol ovplyvňovať svedkov a pokračovať v trestnej činnosti.

Mária Kolíková

Parlament odklepol lehotu pri trvaní kolúznej väzby

23.07.2021 17:42

Úpravu schválili 77 hlasmi.

DPB / Autobusy / MHD

Cestujúci slovne napadli vodiča bratislavskej MHD, odmietli mať vo vozidle rúško

23.07.2021 16:50

Skupina cestujúcich, najmä v staršom veku, vodičovi vulgárne nadávala. Incident zachytáva video, ktoré sa šíri sociálnymi sieťami.

LGBT / Dúha / Pride /

Verejná ochrankyňa práv Patakyová podporí Dúhový Pride aj tento rok

23.07.2021 16:33

Patakyová ho podporí prejavom na virtuálnom podujatí, ktoré sa uskutoční v sobotu i vyvesením dúhovej vlajky z okna Kancelárie verejného ochrancu práv počas piatka.