Založ si blog

Matovičove deti vs. Husákove deti alebo Matovičové milovanie v daždi !

Tak sa nám Igor Matovič zahral na „Pána Boha“ a vo svojom totálne bludnom FB statuse zo dňa 1.5.2021, pod názvom „Lásky čas“, nám všetkým odkazuje – „milujte sa a množte sa“!!!

Ja neviem, je toto ešte v súlade so zdravým rozumom???

Igor sa nevzdáva a 2.5.2021 pokračuje vo svojej pomätenosti a píše ďalší „vysvetľujúci“ FB status pod názvom „PRE RODINY NA RUŽIACH USTLATÉ“, kde „dopodrobna“ opisuje, ako to bude vyzerať, keď sa budeme „milovať a množiť sa“, keď nás zrazu bude veľa, ako on zabezpečí, že osamelé matky s dvoma dospievajúcimi deťmi (napr. 16 a 17 r) budú mať „na ružiach ustlané lebo už nebude takáto „rodina“ dostávať dnešných 606 €/mes., ale až 1021 €/mes.

Samozrejme, že Igor je „ekonóm“, ako hrom a na takéto zvýšenie o viac, ako 500 €/mes., si štát vyberie peniaze od všetkých pracujúcich občanov lebo im „mierne“ zvýši spotrebnú daň – DPH z 20 % na 25 %!!! A rozdá všetkým nezaopatreným, aj tým čo nikdy nepracovali a ani nikdy pracovať nechcú! Super nápad! Takže nie viacej práce, za vyššiu mzdu, ale vyššia DPH a je o probléme!!!

Ďalšia vec, ktorú „boh“ Igor nedomyslel je tá, že ak sa budeme riadiť jeho príkazom a začneme sa „milovať a množiť“, tak kto bude pracovať, keď matky, možno aj niektorí otcovia budú na materskej?!

Igor Matovič sa vo svojom statuse odvoláva na fakt, že prichádza obdobie, kedy „Husákove deti“ začnú postupne odchádzať do dôchodku a nebude mať, kto vyrobiť na ich dôchodky lebo všetko čo tieto „Husákove deti“ vyrobili, postavili, vyprodukovali, následne po novembri 1989 títo novodobí „veľkokapitalisti“, „demokrati“, rozpredali do západných buržoáznych, kapitalistických, neoliberálnych rúk a nám Slovákom ostali holé zadky!!!

Áno, tzv. „Husákove deti“ sa na Slovensku, v socialistickom Československu, rodili v rokoch 1970 až 1979 v počte 100 000 ročne!!! Prečo? Nuž nie preto, že vtedajší vládni súdruhovia zvýšili DPH a takto naviac vyzbierané peniaze potom rozdali medzi tých, čo sa „milovali a množili“! NIE!!! Vtedy si mladé rodiny mohli dovoliť mať deti lebo vedeli, že bude o nich dobré postarané tým, že každý mal prácu! Každý bol povinný pracovať resp. povinný chodiť do práce! Všetci bez výnimky! Ten čo sa práci vyhýbal bol podľa zákona príživník!!! Dnes sa to premenovalo na nezamestnaný, s jednou „malou“ zmenou, že nie je za to trestaný, ale odmeňovaný sociálnou dávkou, dávkou v nezamestnanosti a pod. Mladé rodiny vedeli, že je zabezpečená bezplatná predškolská výchova – detské jasle, škôlky, školy, zdravotná starostlivosť, stavali sa byty – ročne okolo 45 tisíc nových bytov (!!!) atď.

Mladé rodiny videli budúcnosť svojich detí! Neprivádzali na svet deti v strachu, čo bude, ak raz dospejú, doštudujú resp. ukončia základnú povinnú školskú dochádzku, či ich prvá cesta nepovedie na úrad práce, či bude dosť kvalitnej a dobre platenej práce, či nebudú nútení za prácou, podradnou prácou vycestovať do cudziny a tam robiť doslova otrokov?!

Nie, toto vtedajšie mladé rodiny neriešili! Preto sa rodilo toľko detí! Veľmi podstatný rozdiel vtedajšej doby a dnes navrhovanému riešeniu Igorom Matovičom je skutočnosť, že v prednovembrovej dobe (89), sa podporovala hlavne tradičná rodina – otec, mama, deti! Teda nebol na prvom mieste záujem podporovať neúplne rodiny, ako sa vystatuje Igor, že bude dávať veľa slobodným matkám. Áno, aj vtedy boli ženy, ktorým to jednoducho so životným partnerom nevyšlo, ale dôraz sa v prvej rade kládol nato, aby rodina bola úplná! A aby rodina bola úplná, tak bolo potrebné zabezpečiť to, aby takéto rodiny mali všetko, čo k riadnemu životu potrebujú! Boli to nenávratné mladomanželské pôžičky, boli to bezúročné pôžičky, bola to dostupnosť vlastného bývania v štátnych, družstevných a podnikových bytoch (!), bolo to absolútne kompletné sociálne zabezpečenie a pod.!!!

Áno Igor Matovič, je rozdiel milovať sa v daždi (neistota) a je rozdiel milovať sa pod slnkom a v suchu (istota)!!!

Dnes Igor Matovič chce, aby sa národ miloval a množil, ALE pýtam sa do akého sveta majú mladí ľudia privádzať nové pokolenia? To ich majú priviesť do sveta permanentných rúšok, permanentných respirátorov, permanentných Lockdawnov, permanentných núdzových stavov, permanentných Covid očkovaní, do neistoty pracovných príležitosti, do neistoty vlastnej štátnosti, do neistoty hrozby vojen lebo nenávisť…???!!!

Nie, nie je potrebné ešte niečo viac písať k tejto Igorovej pomätenosti. To naozaj nemá význam! Jediné, čo význam má sú okamžité predčasné voľby!!!

Záver:

Bude sa zdať, že s dnešnou témou nesúvisiacou, ale opak je pravdou! Je potrebné sa pozrieť čo sa dialo v ostatnom sviatku práce, 1. mája 2021 v uliciach západných „vyspelých“ kapitalistických „demokraciách“! Ulice plné nespokojných občanov! Občanov nespokojných s ich Covid vládami a u nás NIČ! U nás spinkáme a čakáme na spasenie z nebies?!

Veru, veru a preto si s nami robia čo chcú!!! DOKEDY SLOVAČ???!!!

Pracuje sa na ďalšom mega podvode na občanoch SR?

09.05.2021

Dnešná „vládna“ despoticko-diktátorsko-tyranská mašinéria, chunta, sa sväto-sväte zadúša, že predčasné PV sú pre ňu absolútne neprijateľné. Presne tak isto sa tvári aj Zuzany Čaputová, ktorá sa ani len málinko nepozastavila nad tým, presne 1. apríla 2021, že vymenováva opäť tú istú vládu, vládu Igora Matoviča, ktorý bol presunutý v rokovacej sále vlády [...]

Ponovembrová-89 mládež, toto je pravda a nie to, čo Vám odkazuje Z. Čaputová a spol. !

08.05.2021

Manipulácia s novodobou históriou Európy, sa začala ihneď po tom, čo v strednej Európe, v štátoch bývalého sovietskeho socialistického bloku, ČSSR nevynímajúc, prevzali moc do svojich špinavých imperialistických, kapitalistických rúk, Západne veľkokapitalistické, buržoázne, neoliberálne sily na čele s USA administratívou. Vtedy, v novembri 1989, si socialisticky [...]

Vysokoškolská študentská rada, hanba Vám, aj všetkým VŠ študentom!

07.05.2021

Som presvedčený, že na napísanie tohto porovnávacieho článku o študentoch z novembra 1989 a o dnešných študentoch – máj 2021 mám kompetenciu, ako málokto! Samozrejme, že nie som jediný, ale asi som dnes jediný, ktorý sa podujal napísať tento naozaj nadmieru kritický článok na našu dnešnú, hlbokým spánkom spiacu, VŠ mládež. Hneď na úvod je potrebné z mojej [...]

koronavírus, India

ONLINE: Niektoré ľudnaté krajiny desí ako vírus ničí Indiu

10.05.2021 07:00

Ľudnaté krajiny sveta, ktoré bojujú s rastúcim počtom prípadov nákazy koronavírusom, s obavami hľadia na katastrofu, ktorá teraz ničí Indiu.

Colorado, streľba

Muž zastrelil na oslave šesť ľudí, potom aj seba

10.05.2021 05:50

Šesť dospelých osôb vrátane svojej priateľky zastrelil muž v nedeľu skoro ráno na narodeninovej oslave v americkom štáte Colorado.

navaľný navalnyj

Hlavný lekár z nemocnice v Omsku, kde ležal Navaľnyj, je nezvestný

10.05.2021 05:30

Alexander Murachovskij, od novembra minulého roka minister zdravotníctva Omskej oblasti, sa v piatok nevrátil z poľovačky.

pocasie-10-5-2021

Týždeň kontrastov. Najskôr nás vyfúka horúci vzduch, potom poleje dážď

10.05.2021 00:00

Počasie počas týždňa bude mať dve tváre. Najskôr veľmi horúcu, potom zase mokrú. Kam až stúpnu teploty a kedy sa počasie zlomí?