Založ si blog

GP M. Žilinka zrušil Núdzový stav a Z. Čaputovú politicko-právne prefackal!

Tento  môj názorový článok sa budem snažiť napísať, čo najjednoduchšie, aby bol zrozumiteľný pre každého občana SR. Nebudem čitateľa zaťažovať dátumami, zneniami zákonov, ich číslami a presným poukazovaním, čo sa kedy udialo. Nie.

V tomto článku chcem odprezentovať výlučne svoj názor na to, že dnešná vládna diktátorská koalícia, za tichej pomoci Zuzany Čaputovej, neustále porušuje zákon, a čo im zákon neumožňuje, tak to si narýchlo v danom zákone, dokonca aj v Ústave SR schvália tak, aby ich to buď zbavilo viny za ich neprofesionálne konanie v minulosti alebo, aby ich to ochránilo pred ich diktátorským „riadením“ štátu do budúcnosti.

Je potrebné na úvod poznamenať aj tú skutočnosť, že Igor Matovič nevládne, ale jednoznačne ovláda! Áno, ovláda všetkých, s ktorými by mal spolupracovať, avšak on im nariaďuje, prikazuje, vyhráža sa im a pod. Tu mám jednoznačne na mysli jeho terajších „kajúcnikov“, koaličných partnerov a taktiež všetky štátne inštitúcie, ktoré musia svoje konanie upravovať, prispôsobovať všetkým snom Igora Matoviča, ktoré on následne od nich, s najväčšou pravdepodobnosťou pod vyhrážkami vyžaduje!

Takéto diktátorské správanie sa Igora Matoviča k „svojim“ podriadeným je najviac viditeľné práve na HH SR Jánovi Mikasovi. Ján Mikas, podľa môjho názoru, ako to už dlhú dobu sledujem, vydáva svoje Vyhlášky a Nariadenia výlučne tak, ako si to diktátor Igor praje, želá, ako sa mu prisnije v jeho diktátorských snoch! To neznamená, že Ján Mikas je tým pádom zbavený zodpovednosti, pretože v civilnom živote neplatí zákon „vojenčiny“. Tí čo v minulosti absolvovali povinnú základnú vojenskú  službu, vedia, že na vojenčine platil tento jeden základný zákon – „Najskôr splň rozkaz, až následne sa môžeš sťažovať“!

Nuž veru takéto niečo v civile nesmie platiť a keď v niečom vidím nekalosť, nezákonnosť, tak na to upozorním a nie, že to bez rozmyslu splním. A ak jedinec i napriek tomu, tak koná, musí si byť vedomý, že za takéto svoje rozhodnutie nesie plnú zodpovednosť a odvolávať sa nato, že to dostal príkazom, jednoducho v civilnom živote neobstojí pred žiadnym spravodlivým súdom. A tu sa dostávam k podstate tohto článku. GP Maroš Žilinka na TB všetkým občanom SR oznámil, že Úrad verejného zdravotníctva SR. „inak povedané“ HH SR Ján Mikas konal nezákonne, keď vo svojom nariadení, vyhláške z večera do rána (dokonca v nedeľu večer!) zapracováva výnimku, že rokovania NR SR sa môžu zúčastniť aj poslanci NR SR. Samozrejme, že nešpecifikuje, či sa to týka len koaličných poslancov a opozičných nie, ale z jeho úpravy je každému jasné, že sa to týka len poslancov vládnej koalície lebo bolo potrebné veľmi rýchle schváliť ústavný zákon o Núdzovom stave, o jeho vyhlasovaní a pod., a na to diktátor Igor potreboval mať v NR SR svoju koaličnú ústavnú väčšinu, ale bez „vážne chorých poslancov jeho vládnucej chunty by to bolo nemožné. V tejto súvislosti sa pýtam, ak by mali v NR SR vtedy dosť poslancov na schválenie zákona a nepotrebovali by tam mať aj svojich chorých na C-19 poslancov, dopĺňal by HH SR Ján Mikas svoju vyhlášku? Môj názor je, určite NIE! Neviem si predstaviť, žeby o účasť na rokovaní žiadal na C-19 infikovaný niekto z opozície, či by vedenie NR SR a všetci diktátorsky koaliční poslanci, boli ochotní urobiť z rokovacej sály NR SR Fóliovník! Asi nie! Preto ihneď na druhý deň „najväčší farizej“ v NR SR (citujem vyjadrenie Borisa Kollára)  Juraj Šeliga, žiadal túto výnimku pre chorých poslancov NR SR na C-19, aby nebodaj aj niekto z opozičných poslancov žiadal takúto výnimku a chcel by si uplatniť svoje ústavne právo hlasovať v NR SR aj napriek tomu, že jeho hlas by bol absolútne nepodstatný!!! Prosím, zamyslí sa občan – volič nad týmto mojim názorom.

Takže GP M. Žilinka povedal, že tým, že bol porušený zákon, sú všetky ďalšie úkony, ktoré boli od tej chvíle vykonané nezákonné a teda by nemali platiť!  Ale čo spraví GP Maroš Žilinka so Zuzanou Čaputovou?! Nemal by sa aj jej primerane v tejto súvislosti povenovať? Veď je známe, aj M. Žilinkovi, že Zuzana Čaputová podpísala tento zákon okamžite na spak ruky a neskúmala, akým spôsobom a za akých okolností bol v NR SR schvaľovaný! Nemala Zuzana Čaputová povinnosť skúmať zákonnosť prijímania tohto zákona? A všetkých ostatných zákonov, ktoré boli v čase prítomnosti chorých poslancov NR SR na C-19 v ten deň schválené? Nie, nemala?  A keď mala a i napriek tomu tak neučinila, tak čoho sa dopustila? Žeby zneužitia právomoci verejného činiteľa? Iste, Zuzana Čaputová nemá kompetenciu na to, aby vrátila tento zákon na opätovné prerokovanie do NR SR, pretože sa jedná o Ústavný zákon (to isté platí aj pre novelizácie ústavných zákonov), z dôvodu, že ho v NR SR neschvaľuje „obyčajná“ väčšina z uznášania sa schopných poslancov NR SR, ale ústavná väčšina (95), ale na čo Zuzana Čaputová má a mala právo a v tomto prípade aj povinnosť, minimálne občiansku, ľudskú, morálnu a hlavne hodnotovú, že takýto zákon nemala podpísať! Jednoznačne mala kompetentné inštitúcie požiadať, vyzvať o výklad, či tento zákon bol schválený so zákonmi platnými na území SR, napr. GP M. Žilinku. Ak by tak učinila, tak by sa dnes nemusela hanbiť za to (teda ak sa dokáže hanbiť, za svoje „hodnotové“ konanie?!), že pod takýmto ústavným zákonom – paškvilom, sa vyníma aj jej podpis!!! Aké že „hodnoty“ uznáva Z. Čaputová, keď svoj podpis priloží pod zákon, ktorý je jednoznačne, už na prvý pohľad prijatý pod tlakom a hlavne nie v súlade so zákonmi platnými na území SR?!

Nuž podľa môjho názoru, dostala Zuzana Čaputová od Maroša Žilinku, GP SR, riadnu politicko-právnu facku! Koľko ich ešte bude musieť Zuzana dostať, aby sa občiansky, ľudský a politicky spamätala???

Z vyššie uvedeného pre mňa jednoznačne vyplýva, že Maroš Žilinka de facto zrušil na Slovensku Núdzový stav, zrušil platnosť prijatého ústavného zákona, ktorý o tom pojednáva a podľa všetkých demokratických zásad, by sa mala pôvodná schôdza anulovať, anulovať jej výsledky a všetko by sa malo pekne, krásne od začiatku zopakovať! Ale POZOR! Nie tak jednoducho! Maroš Žilinka zabudol na jednu podstatnú vec. Akú! Nuž takú, že ak pomenoval jasné pochybenia, jasné porušenia zákonov platných na území SR, tak by mal voči zodpovedným vzniesť obvinenie zo zneužitia právomoci verejného činiteľa (Zuzana Čaputová, Igor Matovič, Ján Mikas a ďalší!). Na základe tohto veľmi závažného obvinenia, by mali byť až do riadneho prešetrenia a spravodlivého súdneho rozhodnutia o týchto obvineniach, dotknuté osoby, zbavené svojich pozícií, aby nemohli mariť ďalší priebeh, jednak rokovania v NR SR a aj chodu štátu, ako takého. Pretože je nadmieru jasné, aj zo zistení Maroša Žilinku, že tieto vyššie pomenované osoby, pravdepodobne vo viacerých veciach nekonali v súlade so zákonmi platnými na území SR a pravdepodobne zneužili svoje právomoci verejných činiteľov aj pri iných svojich diktátorských, lokajských a „kajúcnických“ rozhodnutiach!!! Toto sa nesmie zamiesť pod žiaden koberec!!!

Toto je jednoznačne najsilnejší dôvod na konanie predčasných PV a nato nie je potrebné ani referendum, ale vzatie kompetentných, vyššie v texte jasne pomenovaných, do vyšetrovacej kolúznej väzby a NR SR by následne mala odhlasovať zákon o predčasnom ukončení tohto volebného obdobia – z 2020-2024 na 2020-2021!

 

 

 

Pracuje sa na ďalšom mega podvode na občanoch SR?

09.05.2021

Dnešná „vládna“ despoticko-diktátorsko-tyranská mašinéria, chunta, sa sväto-sväte zadúša, že predčasné PV sú pre ňu absolútne neprijateľné. Presne tak isto sa tvári aj Zuzany Čaputová, ktorá sa ani len málinko nepozastavila nad tým, presne 1. apríla 2021, že vymenováva opäť tú istú vládu, vládu Igora Matoviča, ktorý bol presunutý v rokovacej sále vlády [...]

Ponovembrová-89 mládež, toto je pravda a nie to, čo Vám odkazuje Z. Čaputová a spol. !

08.05.2021

Manipulácia s novodobou históriou Európy, sa začala ihneď po tom, čo v strednej Európe, v štátoch bývalého sovietskeho socialistického bloku, ČSSR nevynímajúc, prevzali moc do svojich špinavých imperialistických, kapitalistických rúk, Západne veľkokapitalistické, buržoázne, neoliberálne sily na čele s USA administratívou. Vtedy, v novembri 1989, si socialisticky [...]

Vysokoškolská študentská rada, hanba Vám, aj všetkým VŠ študentom!

07.05.2021

Som presvedčený, že na napísanie tohto porovnávacieho článku o študentoch z novembra 1989 a o dnešných študentoch – máj 2021 mám kompetenciu, ako málokto! Samozrejme, že nie som jediný, ale asi som dnes jediný, ktorý sa podujal napísať tento naozaj nadmieru kritický článok na našu dnešnú, hlbokým spánkom spiacu, VŠ mládež. Hneď na úvod je potrebné z mojej [...]

Colorado, streľba

Muž zastrelil na oslave šesť ľudí, potom aj seba

10.05.2021 05:50

Šesť dospelých osôb vrátane svojej priateľky zastrelil muž v nedeľu skoro ráno na narodeninovej oslave v americkom štáte Colorado.

navaľný navalnyj

Hlavný lekár z nemocnice v Omsku, kde ležal Navaľnyj, je nezvestný

10.05.2021 05:30

Alexander Murachovskij, od novembra minulého roka minister zdravotníctva Omskej oblasti, sa v piatok nevrátil z poľovačky.

pocasie-10-5-2021

Týždeň kontrastov. Najskôr nás vyfúka horúci vzduch, potom poleje dážď

10.05.2021 00:00

Počasie počas týždňa bude mať dve tváre. Najskôr veľmi horúcu, potom zase mokrú. Kam až stúpnu teploty a kedy sa počasie zlomí?

Výťah

V Bratislave zomrelo dieťa po zaseknutí sa výťahu, žena je ťažko zranená

09.05.2021 19:04

Bližšie okolnosti tejto udalosti sa v súčasnosti preverujú.