Založ si blog

Časopis Forbes – Zuzana Čaputová je 83 najvplyvnejšia žena planéty ZEM !

Ja neviem, či sa mám smiať alebo horko zaplakať. Ale skôr, kým nad týmto „výkonom“ časopisu Forbes preukážeme akúkoľvek emóciu je potrebné na úvod uviesť kto, resp. čo je časopis Forbes (zdroj Wikipédia – Forbes (magazín) – Wikipédia (wikipedia.org)) Forbes je magazín, ktorý vydáva americká spoločnosť Forbes. Heslom magazínu je veta „The Capitalist Tool“ – preklad – „Nástroj Kapitalistu“!!! Stačí???

Z iného zdroja (Capital Markets | Nový majiteľ magazínu Forbes bude z Ázie) uvádzam, že dnešným vlastníkom je rodina Forbesovcov a na čele je Steve Forbes (73r.), v USA politike – Republikán!

Na úvod veľmi jasná indikácia, prečo práve v tomto časopise sa Zuzana Čaputová ocitá na veľmi lichotivom 83 mieste v rebríčku 100 najvplyvnejších žien sveta. Žiaľ, nikde som sa nedočítal, ba ani nedopátral, na základe akých kritérií bol zostavovaný tento rebríček, vplyvu týchto žien načo resp. na koho?! Veľmi by ma zaujímalo, načo má Zuzana Čaputová taký veľký vplyv, že z približne 4 miliárd žien našej planéty je 83 najvplyvnejšia?! Pretože u nás doma na Slovensku nemá vplyv absolútne na nič!!! Netvrdím, že nemôže mať, ba naopak má dostatočné kompetencie, aby razantným a zásadným spôsobom ovplyvnila, ovplyvňovala spoločensko-ekonomické dianie na Slovensku! Jej vplyv je žiaľ presne taký, na domácu politickú scénu, ako sa o nej vyjadril jej najväčší „obdivovateľ“ Igor Matovič – teda výhradne ceremoniálny!!!

Ak časopis Forbes myslel vplyv na svetovú politickú situáciu, tak potom áno, jej vplyv pre USA administratívu je neoceniteľný!!! Viď jej podporný telefonát predstaviteľke bieloruskej opozície Svjatlane Alexijevičovej. Alebo jej chrabrý počin, keď v prezidentskom paláci veľkolepo prijala „najdemokratickejšiu“ predstaviteľku, odporkyňu bieloruského „diktátora“ A.G. Lukašenka, Sviatlanu Cichanovsku. Alebo všetky jej ďalšie pro transatlantické aktivity. Určite si vo svete získala vplyv aj tým, že je jasne protiruská – protiputinovská, proti čínska, proti diktátorská a pod. „demokratické“ hodnotové jej vlastnosti!!!

Avšak radosť Zuzany Čaputovej a naša „hrdosť“ na ňu by nemala byť prehnaná, pretože oproti roku 2019 nám Zuzana v tomto rebríčku poklesla o tri miesta – teda z 80. na 83. Preboha Zuzana, čo sa stalo? Nebolo by načim, Zuzana, začať trochu viac chváliť západ, USA administratívu a zároveň chrliť oheň a síru na Rusko – V. V. Putina, Bielorusko – A. G. Lukašenka, Čínu – Si Ťin-pchinga, Severnú Kóreu – Kim Čong-una, Kubu – Miguel Díaz-Canela, Venezuelu – Nicolás Madura a na všetkých demokraticky, pokrokovo zmýšľajúcich politikov sveta, ktorí v prvom rade myslia na poctivo pracujúci ľud a nie na kapitalistické „celebrity“, teda na všetkých nepriateľov USA a Západu!!!

Veru, ak niečo Zuzana Čaputová v tomto smere „hrdinské“ nevykoná, tak jej svetový „vplyv“ bude tak malý, že na budúci rok sa v prvej stovke už nemusí objaviť!!!

A aký mám názor na tento čisto kapitalistický USA plátok, teda na časopis FORBES?

Pomôžem si citátom, žiaľ už nebohého božského Diega Mardonu – „Nenávidím všetko, čo pochádza zo Spojených štátov. Nenávidím to zo všetkých síl“

V mojom prípade je tento Maradonov výrok zúžený len na USA administratívu a nie, v žiadnom prípade na ten obyčajný, radoví, prostí USA zúbožení ľud, ktorí nemá v ústave USA garantovanú ani tú základnú, bezplatnú zdravotnú starostlivosť, ktorá bola za čias socializmu v ČSSR absolútnou samozrejmosťou na najvyššej odbornej úrovni a bola dostupná všetkým, bez rozdielu postavenia jednotlivca v spoločnosti !!!

 

 

 

Igor Matovič hovorí – Ja si idem svoje! Dokedy mu to budeme tolerovať?

08.03.2021

Toto je tragédia národa slovenského, celej našej spoločnosti, tragédia Slovenskej republiky! Nie, nepovažujem za tragédiu to, že veľká väčšina občanov-voličov SR sa 29. februára 2020 v PV rozhodli tak, ako sa rozhodli a odovzdali svoje volebné hlasy hlavne OĽANO a predovšetkým Igorovi Matovičovi – 498740 preferenčných hlasov pre Igora a celkovo pre OĽANO 721166 [...]

Bezhraničný cynizmus Zuzany Čaputovej!

07.03.2021

Nie, mňa absolútne nezaujíma, kto pripravuje Zuzane Čaputovej program, ba ani to čo v tom programe hovorí/číta a vykonáva lebo takto musí? Nie z jediného dôvodu. Zuzana Čaputová sa hrdí tým, že terazky je najvyšším ústavným činiteľom SR, podľa Ústavy SR – prezident/ka SR! To zanemená, že sa má v otázkach spoločensko-politických, či už domácich alebo [...]

Keď sa poslanec za OĽANO sekne a zároveň zázračne stratí pamäť aj chrbtovú kosť!

06.03.2021

Aby som bol úplný a presný, jedná sa o poslanca NR SR, ktorý kandidoval v PV 2020 do NR SR na kandidačnej listine strany(?), koalície(?) s názvom- OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, Kresťanská únia (KÚ), ZMENA ZDOLA“ zo 40 miesta, tréner a manažér tenisovej akadémie – Ján Krošlák. Avšak neviem, kde ho mám na základe tak dlhého názvu tejto [...]

kollár

Podľa Kollára by Matovič a Sulík po odchode z vlády rozpútali peklo v parlamente

08.03.2021 16:51

Odstúpením Igora Matoviča a Richarda Sulíka z funkcií by sa podľa šéfa Sme rodina nič nezmenilo.

čaputová

Čaputová: 80 percent zamestnancov v prvej línii tvoria ženy

08.03.2021 16:42, aktualizované: 17:00

Prezidentka upozornila, že výskyt domáceho násilia celosvetovo stúpa a nevyhlo sa to ani Slovensku.

samuel paty vražda

Útok na učiteľa Patyho vo Francúzsku podnietili aj lživé tvrdenia študentky

08.03.2021 16:35

Počas výsluchov vyšlo najavo, že dievčina, ktorá učiteľa obvinila z islamofóbie, v danom čase v triede ani nebola.

Vatikán SR Prezidentka Pápež Audiencia

Pápež prijal pozvanie od Čaputovej a príde na Slovensko

08.03.2021 16:03, aktualizované: 16:27

Svätého Otca pozvala prezidentka na návštevu ešte počas ich spoločného stretnutia v decembri minulého roka.