Založ si blog

Z. Čaputová „mimoriadne“ na TV Markíza povedala – „. .. ľudia konflikt vidieť nepotrebujú“! A ona ho nevidí? Jej to neprekáža?

Nemôžem začať inak, ako tým, že Zuzana Čaputová „povzbudila“ národ slovenskí a občanov SR, úplne na úvod svojho „mimoriadneho“ vystúpenia na obrazovkách TV Markíza a to ešte ani ústa nemusela otvoriť ! Ako to dokázala ? Nuž úplne jednoducho. Ostala inšpirovaná svojim posledným „povzbudzujúcim“ pre mňa absolútne morbídnym videom so svojim otcom a v štúdiu sa objavila v „krásnych“ šatách, vyvolávajúcich „povzbudivú“ atmosféru, vyvolávajúcich „pozitívne“ videnie občanov, ktorí sedeli pred TV obrazovkami a to jednoznačne svojou farbou ! Áno bola to farba vyvolávajúca v dnešných zlých časoch, nie kovidových, ale jednoznačne spoločensko- ekonomických, a tou farbou, bola farba čierna + s pohľadu medicínskeho „správne“ a „vyhovujúce“ rúško, rovnako farby „jesene“, teda rúško čierne !!! Naozaj začiatok ako hrom ! No a potom Zuzana otvorila ústa a Riško Sulikovie, by to predpokladám okomentoval takto výstižne – „…jedna tliachanina za druhou…!“ Nuž pozrime sa aké „perly“ ducha Zuzana vypúšťala z úst. V úvode na otázku moderátorky Zlatice Švajdovej Puškárovej, či komunikácia vlády vo vzťahu k občanom o nebezpečnosti situácie okolo C-19 je v poriadku (naráža na spor Igor-Richard) Zuzana odpovedá takto – „…registrujem, že na túto tému naposledy vznikol istý konflikt. A chcem povedať, že konflikt ľudia určite vidieť nechcú, nepotrebujú…“ No výborne Zuzanko ! Tak ľudia to nepotrebujú a čo vy, vy ako dnes najvyšší ústavný činiteľ SR, vy potrebujete vidieť takýto konflikt, vidíte ho vôbec, a ak áno, vám to neprekáža, vy takéto vládne konflikty chcete, potrebujete ?! To je naozaj nesmierne závažne vyjadrenie najvyššieho politického činiteľa nášho štátu, keď neodpovie jednoznačne, že „…ja ako najvyšší ústavný činiteľ SR, nechcem a nepotrebujem vidieť takéto konflikty medzi vládnymi predstaviteľmi…“, ale celkom matovičovský, to aj ona zvalí na občanov (ľudí) SR !!! Teda v zmysle – „Ja nič, ja muzikant“ !!!

Ďalšia perla zo Zuzaniných úst vyjde, keď sa moderátorka pýta na spôsob komunikácie Igora Matoviča vo vzťahu k občanom SR. Zuzana opäť zaperlí a odpovedá – „…pre objektivitu musím dodať, že jeho štýl komunikácie mu umožnil vyhrať parlamentné voľby…! No, ale toto Zuzanko ! Ja si nepamätám, žeby Igor Matovič pred PV 2020 oslovoval svojich potenciálnych voličov, tak ako ich oslovuje dnes – mudrosráči, blázni, dilino-dilinovia, svalovci, psi štekajúci za plotom a pod. NIE ! Na takejto komunikácií Igor PV nevyhral ! PV vyhral na klamstvách, výmysloch, pekných rečičkách, cestovaniu po Cypre, cestovaniu po Caen, ktoré dnes nijako nevie dokázať lebo ak by to klamstvá neboli, tak Robert by nemusel tak dlho doma „šuchať nožičkami a čakať, kedy si pre neho príde NAKA“, takto presne sa dnes Igor vyjadruje k Robertovi, ale Robert by už dávno sedel v Leopoldove !!! No a samozrejme nesmieme opomenúť „naše objektívne“ média, ktoré mu v tejto masirácií mozgov slovenských voličov, nadmieru ochotne pomáhali !

Ďalšia časť jej „exkluzívneho“ a hlavne „špeciálneho“ vystúpenia na obrazovke TV Markíza, sa niesla v duchu, že ona, Zuzana síce vidí, že vláda je nekompetentná, že opatrenia ktoré zavádza sú chaotické, že pomoc občanom, ktorí trpia najviac, sa pre ňu z nepochopiteľných dôvodov nedostáva na čas alebo vôbec, ale čo už ona chúďa zmôže, keď ako najvyšší ústavný činiteľ SR nemá žiadnu kompetenciu, aby sa pokúsila o nápravu v tomto smere. Vraj jediné, čo ona môže urobiť, je si pozvať do paláca jednotlivých členov vlády a na kolenách ich prosiť, aby už začali konať, tak, ako kvalifikovaná a kompetentná vláda konať má. Tak tu Zuzane Čaputovej Nemohúcej trošku pomôžem. Je potrebné si prečítať ústavu SR v časti PREZIDENT a tam Zuzana uvidí, že má vo vzťahu k vláde kompetencie a to dosť veľké. Jej kompetenciou síce nie je priame odvolanie resp. zvrhnutie vlády na základe článkov Ústavy SR, ale má tam jeden veľmi zásadný nástroj, ako docieliť, aby takáto rozhádaná, nekvalifikovaná, amatérska vláda skončila čo najskôr, aby sa v spoločnosti vyvolala taká atmosféra, žeby sa v čo nekratšom čase konali predčasné parlamentné voľby ! A ktorýže to článok resp. ustanovenie Ústavy SR Zuzane toto nielenže dovoľuje, ale ju na to priam vyzýva ?! Tak Zuzana Čaputová, nech sa páči – Ústava Slovenskej republiky, ŠIESTA HLAVA – VÝKONNÁ MOC – Prvý oddiel – PREZIDENT SLOVENSKEJ REPUBLIKY – Čl. 102, – ods. (1) Prezident, po p) – „podáva Národnej rade Slovenskej republiky správy o stave Slovenskej republiky a o závažných politických otázkach,“.

Takže ešte raz a po lopate – Zuzana Čaputová nie je viazaná počtom správ, ktoré za dané obdobie prednesie v NR SR. To nie je nijako v ústave SR špecifikované a teda nie je podmienkou, že prezident/prezidentka tak koná na základe „zvyklostí“ len raz za rok ! Nie ! Prezident/prezidentka tak má konať vždy, ak si to spoločensko-ekonomicko-hospodárska situácia v štáte vyžaduje ! A podľa situácie v našom štáte je dnes najpríhodnejší čas, ako kedykoľvek inokedy, aby hlava štátu predstúpila pred poslancov NR SR a prostredníctvom priameho prenosu v RTVS, aj pred všetkých občanov SR a predniesla ostrú, kritickú, skutočnú správu o stave v akom sa Slovenska republika dnes nachádza a hlavne, kto je príčinou tohto kritického stavu ! Jednoznačne poukázať na nekompetentnosť súčasnej šašo tragikomickej vlády, blázna Igora Matoviča a týmto svojim vystúpením v NR SR a pred celým Slovenskom vyvolať v NR SR a v celej spoločnosti takú atmosféru, aká bola vyvolaná 9.3. 1994, keď so svojou správou, vtedy v SNR vystúpil vtedajší prezident Michal Kováč st. a výsledkom toho jeho prejavu pred SNR a priameho prenosu na TV obrazovkách prostredníctvom STV 1, bolo položenie vlády a predčasné voľby ! Takže Zuzana Čaputová máte obrovskú moc vo vzťahu k vláde SR, len je potrebné sa zachovať zodpovedne, nebojácne a priamo ! Nie sa schovávať v paláci s rúškom na tvári a sem tam si s nejakým ministrom separé pohrkútať ! Ja viem, že Zuzana Čaputová na toto odvahu nenaberie lebo s najväčšou pravdepodobnosťou by po predčasných PV mohla prísť už naozajstná Zmena „zmeny“ a potom by bolo ohrozené aj jej postavenie v „jej“ paláci ! Ale ak to neurobí Zuzana, tak potom je tu nádej, že to urobia za Zuzanu občania SR. Ja verím, že nie živelne, ale pokojne, silným občianskym a verejným tlakom, podľa práva a zákonov platných na území SR, na terajšiu šašo tragikomickú vládu SR. A potom je spečatený aj osud Zuzany Čaputovej na pozícií najvyššieho ústavného činiteľa v našom štáte a najvyššieho veliteľa ozbrojených síl SR !!!

Čo odkáže Z. Čaputová Matovičovým zdravotníckym „psom“ ? A zachová sa už konečne, ako hlava štátu a hlavná veliteľka OS SR ? ! Odvolá z Matovičovej akcie jedine jej podliehajúce OS SR ? !

29.10.2020

V úvode je potrebné vysvetliť pojem zdravotnícky „psi“. Na včerajšej mimoriadne dôležitej TB Slovenskej lekárskej komory (SLK) k nastávajúcemu celoplošnému testovaniu pofidernými antigénovými testami na C-19, jej prezident MUDr. Marian Kollár povedal, okrem iných závažných informácií, jasne aj toto – „pán premiér, kto vám to poradil ? Kto rozhodol, že toto je [...]

Zachytila Z. Čaputvá tento hnev z radov koalície na Igora Matoviča ? !

28.10.2020

Podľa toho, ako sa v tejto chvíli správa Zuzana Čaputová, keď sa hraje na mŕtveho politického chrobáka, tak asi nie ! Nič na tom nemení ani jej včerajšie (27.10.2020) stretnutie s odborníkmi, ktorých názor a riešenia na dnešné C-19 ničím opodstatnené a zdôvodnené šialenstvo je identické, ako názor diktátora Igora Matoviča! Ani náznakom sa nedotkla [...]

Matovičov strach narastá. Oprávnene? Jednoznačne!

27.10.2020

Hneď na úvod je potrebné zdôrazniť, že strach je veľmi zlý radca ! A rozhodnutia, ktoré človek vykonáva pod vplyvom strachu, sú vždy zmätočné a hlavne škodlivé ! A presne toto robí Igor Matovič, ihneď od okamžiku, ako si prevzal dekrét, že sa stáva predsedom SR ! Uvedomujem si, že na tak malom priestore, ako mám v tomto článku sa nedá poukázať na všetky [...]

Ide o pravdu, Miroslav Kollár

Kollár v Ide o pravdu: Vládu verejne kritizujem až keď nemám odozvu v koalícií

29.10.2020 20:00

Upozorňuje, že plošné testovanie nie je dostatočne pripravené. Poslanec a primátor Miroslav Kollár ale robí všetko preto, aby sa v Hlohovci otestovalo čo najviac ľudí.

Čaputová

Prezidentka telefonovala s nemocnicami, situácia v nich je zlá

29.10.2020 19:36

Nemocnice sú neuralgickým bodom celého úspechu v zápase s pandémiou ochorenia COVID-19, podľa prezidentky je v nich situácia zlá.

Jeremy Corbyn

Britskí labouristi pozastavili exlídrovi Corbynovi členstvo za antisemitizmus

29.10.2020 19:11

Jeremy Corbyn bol často adresátom obvinení, že toleroval, keď sa v opozičnej Labouristickej strane šíril antisemitizmus.

Igor Matovič, 500

Matovič sľubuje zdravotníkom 500 eur, šéfa SLK Kollára označil za vlastizradcu

29.10.2020 17:22

Ak zdravotníci odrobia celý víkend pri odbere vzoriek, prisľúbil im Igor Matovič špeciálnu odmenu 500 eur navyše.