Založ si blog

Chce Branislav Gröhling opäť zatvoriť školy? Podľa mňa určite áno !

Prečo som dospel k tomuto jednoznačnému záveru ? Nuž preto ! Brány základných a stredných škôl sa otvorili v termíne tak ako mali, teda 02.9.2020. Avšak sa otvorili, ale zároveň sa zaviedli prísne epidemiologické opatrenia a pre II. stupeň ZŠ a stredné školy navyše s povinným nosením rúšok žiakmi počas celej doby vyučovacieho procesu a vo všetkých priestoroch školy ! Teda žiaci majú na tvárach neprestajne rúška (akékoľvek!). A keďže všetci máme skúsenosť z nosenia povinných rúšok, tak vieme čo spôsobujú. Nie nebudem tu teraz „konšpirovať“, že málo kyslíka a podobné „nezmysly“ však Igor Matovič. Riskujem, že budem označený za blázna a dilina! Nie ! Pozrime sa na používanie rúška z praktického hľadiska. Ak máte na tvári rúško „správne“ nasadené, teda máte prekrytý ak nos, tak po veľmi malom čase, keď dýchate cez nos, vám nosná sliznica nadmerne zvlhne, nadmerne sa vytvárajú v nose hlieny a máte zvýšenú potrebu tieto hlieny (sopeľ) vyfúkať ! Hádam toto nie je preboha konšpirácia ?! Následne, ak dýchate ústami cez rúško, tak sa vám môže celkom ľahko stať, že vám zabehne slina a vy sa zakašlete ! Alebo, keď ste niečo jedli a nasadíte si rúško a zbytok stravy vám zabehne do hrdla, tak sa tiež zakašlete ! No a presne toto sa stáva našim školopovinným deťom počas ich účasti v škole a hlavne počas vyučovacieho procesu. A keď dieťa takto počas jednej vyučovacej hodiny dvakrát zakašle a dvakrát si vyfúka nos, tak je vyučujúcim poslaný domov s tým – „…choď domov sa preliečiť a príď až vtedy, keď nebudeš kašľať a smokliť…“ Pritom dieťa je absolútne zdravé ! Toto nie sú výmysly, ani konšpirácie ! Toto je dnešná epidemiologická realita v našich školách ! Ak takýmto spôsobom a na základe takýchto dôvodov budú deti posielané domov, tak v školách nastane stav, že triedy budú zívať prázdnotou a potom bude mať minister školstva pádny dôvod, aby využil § 150 Školského zákona č. 245/2008 Z.z., ktorý okrem iného hovorí v bode (8) aj toto – „Ak sa vyhlási výnimočný stav, núdzový stav alebo mimoriadna situácia, ak sa nariadi zákaz prevádzky škôl a školských zariadení podľa osobitného predpisu90a) alebo ak v období školského vyučovania dôjde k živelnej pohrome alebo k udalosti, pri ktorej môžu byť ohrozené život alebo zdravie detí, žiakov alebo zamestnancov škôl a školských zariadení, minister školstva môže rozhodnúť o – a) mimoriadnom prerušení školského vyučovania v školách,  b) – mimoriadnom prerušení prevádzky školských zariadení,“

Ja chápem vyučujúcich aj iné osadenstvo školy, že sa obávajú o svoje zdravie a zdravie svojich blízkych, zvlášť, ak sú Igorom Matovičom a spol. do špiku kostí vystrašení z C-19 a ihneď, ak dieťa čo i len raz zakašle resp. si vyfúka nos, ho posielajú domov lebo sa u neho prejavujú príznaky C-19 !, Ale apelujem na zdravý rozum ! Veď ak dieťa raz zakašle resp. si potrebuje vyfúkať nos, hlavne ak celý vyučovací proces je gniavené a týrane nosením rúška, tak ho predsa okamžite nepošleme domov so slovami aby sa išiel preliečiť. Toto je vážení choré ! Je potrebné takúto hystériu na našich školách zastaviť a to sa dá jediné tým, že našim milovaným deťom snímeme rúška z tvári, aby sa nimi nedávili a aby sa im nevytvárali nadmerné hlieny v dutine nosnej, tomu sa jednoznačne spätným vdychovaním už raz vydýchnutého dychu nedá zabrániť! Vyučujúcim nech je rúško vysoko odporúčané, tak ako sa v iných epidemiologických opatreniach vyjadril hlavný hygienik Ján Mikas !

Záver :

Vážení rodičia, neviem či je to len môj subjektívny pocit, ale počúvam svoje okolie a nadobudol som dojem, že odkedy musia školopovinné deti nosiť počas vyučovacieho procesu povinne rúško, tak došlo k zhoršeniu ich prospechu. Nuž neviem, ale keď sa vám do mozgu nedostáva dostatočne okysličená krv a máte z toho bolesti hlavy, tak vtedy je vaše myslenie dosť drastickým spôsobom obmedzené ! Alebo aj toto moje konštatovanie, pardon názor je konšpirácia blázna, dilina ?! Nuž určite nie ! Podľa mňa zhoršenie prospechu našich detí je z väčšej časti, v dnešnej „strašidelnej“ dobe z C-19, zapríčinené nezmyselným dlhotrvajúcim povinným nosením rúšok ! Čas ukáže, že to je a bola pravda a následne pevne verím budú na zodpovednosť braní tí, čo toto bezdôvodné týranie našich detí zapríčinili ! Bolo by zaujímavé, keby sa vykonal prieskum, podotýkam bez identity, našich vyučujúcich s otázkou – „Po zavedení povinného nosenia rúšok školopovinným deťom sa študijné výsledky u nich -zlepšili-nezmenili-zhoršili. Prosím podčiarknite jednu z troch možností.“ Nože občan SR, ktorý si si aj v tejto korona dobe zachoval zdravý rozum, aký by bol výsledok, takéhoto prieskumu ?! A opovážil by sa (ne)minister školstva na takýto proti Igorovský ťah ?

Čo odkáže Z. Čaputová Matovičovým zdravotníckym „psom“ ? A zachová sa už konečne, ako hlava štátu a hlavná veliteľka OS SR ? ! Odvolá z Matovičovej akcie jedine jej podliehajúce OS SR ? !

29.10.2020

V úvode je potrebné vysvetliť pojem zdravotnícky „psi“. Na včerajšej mimoriadne dôležitej TB Slovenskej lekárskej komory (SLK) k nastávajúcemu celoplošnému testovaniu pofidernými antigénovými testami na C-19, jej prezident MUDr. Marian Kollár povedal, okrem iných závažných informácií, jasne aj toto – „pán premiér, kto vám to poradil ? Kto rozhodol, že toto je [...]

Zachytila Z. Čaputvá tento hnev z radov koalície na Igora Matoviča ? !

28.10.2020

Podľa toho, ako sa v tejto chvíli správa Zuzana Čaputová, keď sa hraje na mŕtveho politického chrobáka, tak asi nie ! Nič na tom nemení ani jej včerajšie (27.10.2020) stretnutie s odborníkmi, ktorých názor a riešenia na dnešné C-19 ničím opodstatnené a zdôvodnené šialenstvo je identické, ako názor diktátora Igora Matoviča! Ani náznakom sa nedotkla [...]

Matovičov strach narastá. Oprávnene? Jednoznačne!

27.10.2020

Hneď na úvod je potrebné zdôrazniť, že strach je veľmi zlý radca ! A rozhodnutia, ktoré človek vykonáva pod vplyvom strachu, sú vždy zmätočné a hlavne škodlivé ! A presne toto robí Igor Matovič, ihneď od okamžiku, ako si prevzal dekrét, že sa stáva predsedom SR ! Uvedomujem si, že na tak malom priestore, ako mám v tomto článku sa nedá poukázať na všetky [...]

Ide o pravdu, Miroslav Kollár

Kollár v Ide o pravdu: Vládu verejne kritizujem až keď nemám odozvu v koalícií

29.10.2020 20:00

Upozorňuje, že plošné testovanie nie je dostatočne pripravené. Poslanec a primátor Miroslav Kollár ale robí všetko preto, aby sa v Hlohovci otestovalo čo najviac ľudí.

Čaputová

Prezidentka telefonovala s nemocnicami, situácia v nich je zlá

29.10.2020 19:36

Nemocnice sú neuralgickým bodom celého úspechu v zápase s pandémiou ochorenia COVID-19, podľa prezidentky je v nich situácia zlá.

Jeremy Corbyn

Britskí labouristi pozastavili exlídrovi Corbynovi členstvo za antisemitizmus

29.10.2020 19:11

Jeremy Corbyn bol často adresátom obvinení, že toleroval, keď sa v opozičnej Labouristickej strane šíril antisemitizmus.

Igor Matovič, 500

Matovič sľubuje zdravotníkom 500 eur, šéfa SLK Kollára označil za vlastizradcu

29.10.2020 17:22

Ak zdravotníci odrobia celý víkend pri odbere vzoriek, prisľúbil im Igor Matovič špeciálnu odmenu 500 eur navyše.