Založ si blog

Ešte raz pre zarytých, zaslepených podporovateľov, ochrancov Zuzany Čaputovej !

Ešte raz a tak dlho, ako to bude potrebné ! V tomto sa nevzdám lebo som presvedčený, že pravda nie je len na mojej strane, ale jednoznačne na strane Ústavy SR, ktorá o tejto pravde jasne hovorí, že je to tak a nijak inak !!!

Vo svojom článku zo dňa 24.9.2020 pod názvom „Posledný krok Štefana Harabina na sňatie politickej masky Zuzany Čaputovej a spol.“ som jasne opísal a argumentačne podložil, že inaugurácia Zuzany Čaputovej dňa 15. júna 2019 nebola v súlade s Ústavou SR. Ja vôbec nehovorím o tom, že prezidentské voľby SR 2020 boli v rozpore s Ústavou SR. Nie a ešte raz nie. Voľby sa vykonali tak a v termínoch, ako boli zákonným spôsobom vyhlásené. Voči tomu niet námietok. Avšak po prvom a následne po druhom kole sa jeden z oprávnených kandidátov na prezidenta SR obrátil so svojou sťažnosťou na Ústavný súd SR, aby posúdil ústavnosť a zákonnosť konania týchto prezidentských volieb. Stále je to v poriadku. Po druhom kole prezidentských volieb štátna ústredná volebná komisia vyhlásila definitívne výsledky prezidentských volieb a skonštatovala, že matematicky, po sčítaní všetkých platných odovzdaných hlasovacích lístkov, najviac hlasov získala kandidátka Zuzana Čaputová. Týmto konštatovaním ŠVK oznámila víťaza volieb, ale v žiadnom prípade nie to, že sa Zuzana Čaputová stáva prezidentkou SR. Prezidentom SR sa kandidát, ktorý získal buď nadpolovičnú väčšinu hlasov všetkých oprávnených voličov v prvom kole alebo nadpolovičnú väčšinu všetkých zúčastnených oprávnených voličov v druhom kole stáva až v tej chvíli, kedy zloží Ústavou predpísaný sľub do rúk predsedu Ústavného súdu SR. No a teraz vyvstáva otázka, kedy sa tak môže stať ? A tu je ten problém, kedy hovorím, že sa tak nemalo a nesmelo stať už 15. júna 2019, ale až po 02.4.2020 ! Toto bol ten deň, kedy sa ukončil volebný proces prezidentských volieb 2020 v SR lebo až v tento deň Ústavný súd SR rozhodol o sťažnostiach jedného z kandidátov a to tým, že jeho obidve sťažnosti zamietol, ako neopodstatnené a týmto dňom platí, že Zuzana Čaputová sa stáva víťazkou prezidentských volieb SR 2019 lebo až teraz platí, že Ústavný súd SR rozhodol o zákonnosti a ústavnosti prezidentských volieb !!! Keby sa to bolo udialo všetko takto, tak niet najmenšej námietky ! Je potrebné si uvedomiť, že Čl. 129, ods. (2) – „Ústavný súd rozhoduje o ústavnosti a zákonnosti volieb prezidenta Slovenskej republiky, volieb do Národnej rady Slovenskej republiky, volieb do orgánov územnej samosprávy a volieb do Európskeho parlamentu“ nebol do ÚS SR zakomponovaný len tak z dlhej chvíle alebo ako sa zvykne hovoriť – „pre srandu králikov“ !

Teda ešte raz – dnes sa bavíme o Zuzane Čaputovej, ale kľudne sa v takejto situácií mohol ocitnúť Maroš Šefčovič, Marian Kotleba, Štefan Harabin alebo aj Martin Daňo. Tu je jednoznačný rozpor v tom, že sa nespochybňuje víťaz volieb, ale jasne je spochybniteľný dátum jeho inaugurovania, inštalácie na funkciu prezidenta. A inaugurácia sa môže uskutočniť až vtedy, kedy jediný oprávnený, ktorý rozhoduje o zákonnosti a ústavnosti prezidentských volieb – Ústavný súd SR, rozhodne, že voľby boli zákonné a ústavne a v prípade Zuzany Čaputovej sa tak stalo až 2. apríla 2020 !!! Teda ak by bola Zuzana Čaputová inaugurovaná 3. apríla 2020, tak nikto nemôže mať najmenšiu námietku. Je to prosím vás už absolútne jasné ! Lebo ak nie v nasledujúcom článku to zdôvodním ešte raz a potom ešte raz a …

Jednoznačný záver :

Z uvedeného jasne vyplýva, že Zuzana Čaputová bola od 15.júna 2019 do 2. apríla 2020, takmer 11 mesiacov „prezidentkou“ SR nie v súlade s Ústavou SR, teda ako keby neexistovala a všetky jej úkony, ktoré za toto obdobie vykonala v tejto najvyššej politickej funkcii v SR sú nulitné !!! A toto je vážený občan – volič najväčší problém vo vzťahu k Zuzane Čaputovej, Ivanovi Fiačanovi a Andrejovi Dankovi, ktorí pri tomto všetkom s vedomím, že porušujú základný Zákon zákonov SR asistovali a boli toho účastní !!!

Verím, že ESĽP v Štrasburgu spravodlivo rozhodne vo veci sťažnosti Štefana Harabina a taktiež verím, že si to u nás doma na Slovensku ešte pred jeho vyrieknutím vyriešime sami a to tým, že v predčasných PV, ktoré sa musia jednoznačne konať v čo najkratšom čase, si zvolíme také zloženie NR SR, kde budú mať ústavnú väčšinu takí poslanci, ktorí bez váhania, ako svoj prvý bod riadnej schôdze zaradia bod, ktorí im umožňuje Ústava SR Čl. 106, ods. (1) – „Prezidenta možno odvolať z funkcie pred skončením volebného obdobia ľudovým hlasovaním. Ľudové hlasovanie o odvolaní prezidenta vyhlasuje predseda Národnej rady Slovenskej republiky na základe uznesenia Národnej rady Slovenskej republiky prijatého najmenej trojpätinovou väčšinou všetkých poslancov Národnej rady Slovenskej republiky, a to do 30 dní od prijatia uznesenia tak, aby sa ľudové hlasovanie vykonalo do 60 dní od jeho vyhlásenia.“ A následne opäť nastupujeme na scénu my občania voliči na základe toho istého článku ods. (2) – „Prezident je odvolaný, ak za jeho odvolanie v ľudovom hlasovaní hlasovala nadpolovičná väčšina všetkých oprávnených voličov“ a tých bolo pri posledných prezidentských voľbách až 80% všetkých oprávnených voličov a teda niet obáv z toho, žeby takéto hlasovanie nemalo byť platné resp. žeby nebola zaručená jeho platnosť !

 

Vláda SR, momentálna naj priorita je okamžite zbaviť RTVS brutálneho progresivizmu!

23.02.2024

Áno, toto je dnes naj priorita lebo to, čo sa už tu dnes deje na našom milovanom Slovensku už nie je normálne! To, že zapredanecké média, všetky bez výnimky, sú presiaknuté progresivistickou mašinériou, tak je hádam jasné už každému, ktorý myslí vlastnou hlavou! Za zapredanecké média, ktoré vlastnia súkromné subjekty zodpovedá ich vlastník. Áno a tiež si na našej [...]

Čaputová z tohto pokryteckého farizejstva, sa už nijako nevyseká!

22.02.2024

Čaputová a jej naklonené zapredanecké média, ako aj celé PS spolu so západom platenými politickými mimovládkami, si myslia, že my občania SR sme tak naivní a tak hlúpi, že im uveríme tie ich bludy a manipulácie! Nuž veru nie! Neskutočne sa mýlia! Nie všetci sa necháme ohlupovať nie len nimi samotnými, ale hlavne zapredaneckými médiami, ktoré ich chránia ako oko [...]

Europoslanec Hojsík a jeho dôkaz o farizejskom pokrytectve jeho PS k Ukrajine a Ukrajincom!

22.02.2024

PS útočí na legitímne zvolenú Vládu SR a vládnu koalíciu a ich útok naberá na intenzite skrze im naklonených zapredaneckých médií. PS malo (pokyn?) podľa ich donorov vyhrať ostatné PV 2023, ale ani jasná a jednostranná zapredanecká mediálna podpora a ich člena Čaputovej z „prezidentského“ paláca, im k takémuto triumfálnemu výsledku nepomohlo! A tak teraz, je [...]

Ukrajina, F-16

Prídu konečne a pomôžu proti Rusom? Ukrajinci netrpezlivo čakajú na stíhačky F-16

24.02.2024 10:00

Bojové stroje F-16 sa už do istej miery stali symbolom toho, že Západ by pri vojenskej podpore Ukrajiny mohol postupovať rýchlejšie.

Rakúsko, polícia

Tri zabité ženy našla polícia v jednom z viedenských nevestincov

24.02.2024 09:54

Ženy zrejme prišli o život po útoku nožom, podozrivý má tiež rezné zranenia.

Vlk dravý / Canis lupus /

Francúzska vláda zjednodušila pravidlá na odstrel vlkov útočiacich na stáda

24.02.2024 09:48

Nezvyšuje sa počet vlkov, ktoré smú farmári a poľovníci zastreliť.

Katarína Mathernová, Richard Dírer

ta3 v Kyjeve: Noc bola pokojná. Veľvyslankyňa Mathernová: Ukrajinci sú odolní a vynachádzaví

24.02.2024 08:45

Život pre Ukrajincov napriek vojne ide ďalej, nechcú byť ustráchaní, povedala pre ta3 Katarína Mathernová, veľvyslankyňa Európskej únie na Ukrajine.