Založ si blog

Ešte raz pre zarytých, zaslepených podporovateľov, ochrancov Zuzany Čaputovej !

Ešte raz a tak dlho, ako to bude potrebné ! V tomto sa nevzdám lebo som presvedčený, že pravda nie je len na mojej strane, ale jednoznačne na strane Ústavy SR, ktorá o tejto pravde jasne hovorí, že je to tak a nijak inak !!!

Vo svojom článku zo dňa 24.9.2020 pod názvom „Posledný krok Štefana Harabina na sňatie politickej masky Zuzany Čaputovej a spol.“ som jasne opísal a argumentačne podložil, že inaugurácia Zuzany Čaputovej dňa 15. júna 2019 nebola v súlade s Ústavou SR. Ja vôbec nehovorím o tom, že prezidentské voľby SR 2020 boli v rozpore s Ústavou SR. Nie a ešte raz nie. Voľby sa vykonali tak a v termínoch, ako boli zákonným spôsobom vyhlásené. Voči tomu niet námietok. Avšak po prvom a následne po druhom kole sa jeden z oprávnených kandidátov na prezidenta SR obrátil so svojou sťažnosťou na Ústavný súd SR, aby posúdil ústavnosť a zákonnosť konania týchto prezidentských volieb. Stále je to v poriadku. Po druhom kole prezidentských volieb štátna ústredná volebná komisia vyhlásila definitívne výsledky prezidentských volieb a skonštatovala, že matematicky, po sčítaní všetkých platných odovzdaných hlasovacích lístkov, najviac hlasov získala kandidátka Zuzana Čaputová. Týmto konštatovaním ŠVK oznámila víťaza volieb, ale v žiadnom prípade nie to, že sa Zuzana Čaputová stáva prezidentkou SR. Prezidentom SR sa kandidát, ktorý získal buď nadpolovičnú väčšinu hlasov všetkých oprávnených voličov v prvom kole alebo nadpolovičnú väčšinu všetkých zúčastnených oprávnených voličov v druhom kole stáva až v tej chvíli, kedy zloží Ústavou predpísaný sľub do rúk predsedu Ústavného súdu SR. No a teraz vyvstáva otázka, kedy sa tak môže stať ? A tu je ten problém, kedy hovorím, že sa tak nemalo a nesmelo stať už 15. júna 2019, ale až po 02.4.2020 ! Toto bol ten deň, kedy sa ukončil volebný proces prezidentských volieb 2020 v SR lebo až v tento deň Ústavný súd SR rozhodol o sťažnostiach jedného z kandidátov a to tým, že jeho obidve sťažnosti zamietol, ako neopodstatnené a týmto dňom platí, že Zuzana Čaputová sa stáva víťazkou prezidentských volieb SR 2019 lebo až teraz platí, že Ústavný súd SR rozhodol o zákonnosti a ústavnosti prezidentských volieb !!! Keby sa to bolo udialo všetko takto, tak niet najmenšej námietky ! Je potrebné si uvedomiť, že Čl. 129, ods. (2) – „Ústavný súd rozhoduje o ústavnosti a zákonnosti volieb prezidenta Slovenskej republiky, volieb do Národnej rady Slovenskej republiky, volieb do orgánov územnej samosprávy a volieb do Európskeho parlamentu“ nebol do ÚS SR zakomponovaný len tak z dlhej chvíle alebo ako sa zvykne hovoriť – „pre srandu králikov“ !

Teda ešte raz – dnes sa bavíme o Zuzane Čaputovej, ale kľudne sa v takejto situácií mohol ocitnúť Maroš Šefčovič, Marian Kotleba, Štefan Harabin alebo aj Martin Daňo. Tu je jednoznačný rozpor v tom, že sa nespochybňuje víťaz volieb, ale jasne je spochybniteľný dátum jeho inaugurovania, inštalácie na funkciu prezidenta. A inaugurácia sa môže uskutočniť až vtedy, kedy jediný oprávnený, ktorý rozhoduje o zákonnosti a ústavnosti prezidentských volieb – Ústavný súd SR, rozhodne, že voľby boli zákonné a ústavne a v prípade Zuzany Čaputovej sa tak stalo až 2. apríla 2020 !!! Teda ak by bola Zuzana Čaputová inaugurovaná 3. apríla 2020, tak nikto nemôže mať najmenšiu námietku. Je to prosím vás už absolútne jasné ! Lebo ak nie v nasledujúcom článku to zdôvodním ešte raz a potom ešte raz a …

Jednoznačný záver :

Z uvedeného jasne vyplýva, že Zuzana Čaputová bola od 15.júna 2019 do 2. apríla 2020, takmer 11 mesiacov „prezidentkou“ SR nie v súlade s Ústavou SR, teda ako keby neexistovala a všetky jej úkony, ktoré za toto obdobie vykonala v tejto najvyššej politickej funkcii v SR sú nulitné !!! A toto je vážený občan – volič najväčší problém vo vzťahu k Zuzane Čaputovej, Ivanovi Fiačanovi a Andrejovi Dankovi, ktorí pri tomto všetkom s vedomím, že porušujú základný Zákon zákonov SR asistovali a boli toho účastní !!!

Verím, že ESĽP v Štrasburgu spravodlivo rozhodne vo veci sťažnosti Štefana Harabina a taktiež verím, že si to u nás doma na Slovensku ešte pred jeho vyrieknutím vyriešime sami a to tým, že v predčasných PV, ktoré sa musia jednoznačne konať v čo najkratšom čase, si zvolíme také zloženie NR SR, kde budú mať ústavnú väčšinu takí poslanci, ktorí bez váhania, ako svoj prvý bod riadnej schôdze zaradia bod, ktorí im umožňuje Ústava SR Čl. 106, ods. (1) – „Prezidenta možno odvolať z funkcie pred skončením volebného obdobia ľudovým hlasovaním. Ľudové hlasovanie o odvolaní prezidenta vyhlasuje predseda Národnej rady Slovenskej republiky na základe uznesenia Národnej rady Slovenskej republiky prijatého najmenej trojpätinovou väčšinou všetkých poslancov Národnej rady Slovenskej republiky, a to do 30 dní od prijatia uznesenia tak, aby sa ľudové hlasovanie vykonalo do 60 dní od jeho vyhlásenia.“ A následne opäť nastupujeme na scénu my občania voliči na základe toho istého článku ods. (2) – „Prezident je odvolaný, ak za jeho odvolanie v ľudovom hlasovaní hlasovala nadpolovičná väčšina všetkých oprávnených voličov“ a tých bolo pri posledných prezidentských voľbách až 80% všetkých oprávnených voličov a teda niet obáv z toho, žeby takéto hlasovanie nemalo byť platné resp. žeby nebola zaručená jeho platnosť !

 

Čo odkáže Z. Čaputová Matovičovým zdravotníckym „psom“ ? A zachová sa už konečne, ako hlava štátu a hlavná veliteľka OS SR ? ! Odvolá z Matovičovej akcie jedine jej podliehajúce OS SR ? !

29.10.2020

V úvode je potrebné vysvetliť pojem zdravotnícky „psi“. Na včerajšej mimoriadne dôležitej TB Slovenskej lekárskej komory (SLK) k nastávajúcemu celoplošnému testovaniu pofidernými antigénovými testami na C-19, jej prezident MUDr. Marian Kollár povedal, okrem iných závažných informácií, jasne aj toto – „pán premiér, kto vám to poradil ? Kto rozhodol, že toto je [...]

Zachytila Z. Čaputvá tento hnev z radov koalície na Igora Matoviča ? !

28.10.2020

Podľa toho, ako sa v tejto chvíli správa Zuzana Čaputová, keď sa hraje na mŕtveho politického chrobáka, tak asi nie ! Nič na tom nemení ani jej včerajšie (27.10.2020) stretnutie s odborníkmi, ktorých názor a riešenia na dnešné C-19 ničím opodstatnené a zdôvodnené šialenstvo je identické, ako názor diktátora Igora Matoviča! Ani náznakom sa nedotkla [...]

Matovičov strach narastá. Oprávnene? Jednoznačne!

27.10.2020

Hneď na úvod je potrebné zdôrazniť, že strach je veľmi zlý radca ! A rozhodnutia, ktoré človek vykonáva pod vplyvom strachu, sú vždy zmätočné a hlavne škodlivé ! A presne toto robí Igor Matovič, ihneď od okamžiku, ako si prevzal dekrét, že sa stáva predsedom SR ! Uvedomujem si, že na tak malom priestore, ako mám v tomto článku sa nedá poukázať na všetky [...]

Ide o pravdu, Miroslav Kollár

Kollár v Ide o pravdu: Vládu verejne kritizujem až keď nemám odozvu v koalícií

29.10.2020 20:00

Upozorňuje, že plošné testovanie nie je dostatočne pripravené. Poslanec a primátor Miroslav Kollár ale robí všetko preto, aby sa v Hlohovci otestovalo čo najviac ľudí.

Čaputová

Prezidentka telefonovala s nemocnicami, situácia v nich je zlá

29.10.2020 19:36

Nemocnice sú neuralgickým bodom celého úspechu v zápase s pandémiou ochorenia COVID-19, podľa prezidentky je v nich situácia zlá.

Jeremy Corbyn

Britskí labouristi pozastavili exlídrovi Corbynovi členstvo za antisemitizmus

29.10.2020 19:11

Jeremy Corbyn bol často adresátom obvinení, že toleroval, keď sa v opozičnej Labouristickej strane šíril antisemitizmus.

Igor Matovič, 500

Matovič sľubuje zdravotníkom 500 eur, šéfa SLK Kollára označil za vlastizradcu

29.10.2020 17:22

Ak zdravotníci odrobia celý víkend pri odbere vzoriek, prisľúbil im Igor Matovič špeciálnu odmenu 500 eur navyše.