Založ si blog

RTVS – O 5 minút 12 – drzé, vedomé porušenie Ústavy Slovenskej republiky ! !!

Tak toto sa musí čo najskôr skončiť ! Verejno-štátna RTVS platená výhradne z peňazí nás všetkých, neustále porušuje Ústavu SR a v ostatnej relácií O 5 minút 12 sa nedá hovoriť nijako inak, ako o drzom, flagrantnom a vedomom porušení Ústavy SR. Zároveň to bola politická relácia plná nezmyslov, zavádzaní a poloprávd !

Na úvod si predstavme „demokratické“ zloženie diskutujúcich slovenských zástupcov EP – Miriam Lexmanová (KDH-Európska ľudová strana), Eugen Jurzyca (SaS, Európski konzervatívci a reformisti), Robert Hajšel (nom. SMER-SD, Progresívna aliancia socialistov a demokratov), Michal Šimečka (PS, Obnovme Európu). To je všetko ! RTVS si pozvala do diskusie rovnako názorovo orientovaných europoslancov. Ja som v ich vyjadreniach nepostrehol žiaden názorový rozpor, hlavne nie v otázke, v prípade zabitia Jozefa Chovanca.

Veľmi ma zaujímal úvod relácie lebo som sa nádejal, že v úvode relácie moderátor RTVS Marek Makara povie napr. toto – „…do relácie sme pozývali aj zástupcu v EP za K-ĽSNS, ale odmietli účasť (čo by sa si nikdy nestalo)…, …zástupca K-ĽSNS sa ospravedlnil…“ alebo niečo podobné. Moje očakávania boli márne. O zástupcovi v EP za K-ĽSNS nepadla ani zmienka. Ja netvrdím, že tí čo sedeli v štúdiu tam nemali byť. Nie, mali tam byť lebo boli právoplatne zvolení a to ja nerozporujem, ani nespochybňujem. Ale celkom jasne tam chýbal protinázor. Zo strany RTVS náhoda alebo zámer ?! Podľa mňa zámer a porušenie Ústavy SR Čl. 26, ods. (3) – Cenzúra sa zakazuje . Pre mňa je to jednoznačná cenzúra zo strany RTVS lebo zámerne umlčali protinázor. Jednoducho zasiahli do práv občanov SR a porušili aj ods. (1) tohto článku Ústavy SR, ktorý hovorí – „Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené“. Občan nedostal kompletné informácie lebo protinázor bol zámerne umlčaný. Mňa veľmi zaujímalo, ako by v tejto relácií vystupoval europoslanec Slovenskej republiky za K-ĽSNS Milan Uhrík ! Či by mal rovnaký názor, ako napr. Michal Šimečka. Tento „slovenský“ europoslanec mal tú drzosť, že v priamom prenose povedal, že nebuďme zlí na belgické represívne orgány lebo my máme napr. Moldavu nad Bodvou. Teda surový záhach belgickej letiskovej polície chcel ospravedlniť tým, že my, teda naša polícia, tiež takto surovo postupovala proti dvom cigánom v Moldave nad Bodvou a ESĽP v Štrasburgu týmto dvom Cigánom vyhovel a SR im musí vyplatiť odškodné každému po 20 000 eur (!) a ešte je štát povinný za nich uhradiť právne a administratívne náklady vo výške 6500 eur (!). Nebudem tu teraz rozoberať tento prípad, ale tu by ma naozaj zaujímal postoj Milana Uhríka lebo som si istý, že on by toto konštatovanie Michala Šimečku neprešiel mlčaním tak, ako to urobil „nezávislý“ moderátor Marek Makara a ostatní prítomní europoslanci ! Naozaj cenzúra ako vyšitá !!!

Zároveň upozorňujem, že RTVS neporušila „len“ Ústavu SR, ale jednoznačne porušila aj zákon 532/2010 Z.z. – Zákon o Rozhlase a televízií Slovenska a o zmene a doplnení niektorých zákonov. Konkrétne je to § 3, ods. (3), bod b), ktorý jasne konštatuje –  „poskytujú nestranné, overené, neskreslené, aktuálne, zrozumiteľné a vo svojom celku vyvážené a pluralitné informácie o dianí v Slovenskej republike i v zahraničí na slobodné utváranie názorov“

Pýtam sa čo bolo na tejto politickej relácií nestranné, neskreslené, vyvážené, pluralitné a hlavne, ako si občan SR mohol na základe tejto relácie vytvoriť –„…slobodné vytváranie názorov“? Tu jednoznačne konštatujem, že RTVS občanovi SR vnútila jediný ten „správny“ pohľad na danú problematiku, aby si „slobodne“ vytvoril svoj názor a tomu sa hovorí – CENZÚRA !!! Nič viac nič menej !

Čo je na zostave „účinkujúcich“ v tejto relácií RTVS ešte zarážajúce ? Nuž zarážajúce je aj to, že aj keď všetci účastníci tejto „nemanipulovateľnej“ relácie s verejnou mienkou mali oprávnenie a nespochybniteľné právo sedieť v štúdiu, tak dvaja z nich nezastupujú v súčasnosti na slovenskej politickej scéne parlamentné strany a to KDH (Lexmanová) a PS (Šimečka) ! Ale strana, ktorá má po PV 2020 v NR SR 14 (!) poslancov, tak táto strana (KĽSNS) nemala podľa RTVS čo hľadať v tejto politickej diskusnej relácií a jej zástupca v EP, by podľa RTVS nemal čo povedať občanom SR. Preto považujem takýto postoj a postup zo strany RTVS za nehorázny a mal by sa tým zaoberať aj príslušný parlamentný výbor – Výbor NR SR pre kultúru a média. Mali by si pozvať GR RTVS Jaroslava Rezníka, aby podal vysvetlenie k „nomináciám“ RTVS na takto dôležité politické diskusie. Výbor by mal byť verejný, vysielaný v priamom prenose na mediálnom kanály NR SR. Ak Jaroslav Rezník dostatočne nevysvetlí, takéto protiústavné konanie RTVS (a to teda nevysvetlí) mali by byť vykonané všetky úkony v súlade so zákonmi SR, aby bol s okamžitou platnosťou odvolaný z pozície GR RTVS ! RTVS už dlhodobo, presne od prvého vstupu KĽSNS do NR SR (2016), ignoruje túto stranu, ignoruje jej zástupcov a neustále voči ním uplatňuje cenzúru. Občas to zakryjú tým, že raz za pol roka pozvú do tejto relácie zástupcu KĽSNS, ale to len k takým témam, kde „nehrozí“, žeby nejakým spôsobom zástupcovia tejto strany mohli „poopraviť“ verejnú mienku. V týchto reláciách, kde je zastúpenie aj tejto strany sa snažia týchto zástupcov zaradiť do takej politickej zostavy, kde sú všetci proti jednému aj spoločne s moderátorom, snažia sa ich ponížiť, zosmiešniť a keď niekto z diskutujúcich označí zástupcu KĽSNS za fašistu, tak Marek Makara taktne mlčí, ale keď zástupca KĽSNS osloví isté etnikum – Cigáni, tak sa voči tomu Marek Makara ostro ohradí ! A prečo sa RTVS bráni tomu, aby v tejto politickej diskusnej relácií vystúpil napr. Milan Mazurek za KĽSNS ?! Čoho sa boja ? Boja sa žeby to bolo pre RTVS nedôstojné ? Alebo sa boja, že Milan Mazurek by im nastavil zrkadlo ?! Môžeme si resp. môžete si o Milanovi Mazurekovi myslieť čokoľvek, ale jedno je isté a jasné – Milan Mazurek je rovnakým poslancom NR SR, ako ktoríkoľvek z ostatných 149 poslankýň a poslancov !!! Preto nie je najmenší dôvod mu brániť vystúpiť v štátno-verejnoprávnej RTVS lebo túto zo svojich daní platia aj voliči KĽSNS, naposledy ich bolo 229660 a Milana Mazureka volilo až 65921 voličov !!!

Zo strany RTVS je to nehoráznosť o čom svedčí aj to, že v štúdiu sedeli europoslanci, ktorí vo voľbách do EP získali takýto počet hlasov – Michal Šimečka 81735, Eugen Jurzyca 33540, Miriam Lexmanová 27 833 a Robert Hajšel 13773. No a teraz, Milana Uhríka volilo 42779 slovenských voličov a teda jednoznačne získal viac hlasov, ako dostali Jurzyca, Lexmanová a o Hajšelovi ani nehovorím. Tak sa pýtam ešte raz vážení v RTVS, prečo ste do tejto politickej diskusnej relácie RTVS nepozvali aj Milana Uhríka ???!!! Takáto „vyváženosť“ názorov v RTVS je neakceptovateľná ! A ak máte averziu voči poslancom za KĽSNS (NR SR, EP) tak to  verejne povedzte a vyzvite koncesionárov, voličov a sympatizantov KĽSNS, aby neplatili RTVS koncesie a aby im boli aj adekvátne ponížene dane z ktorých ste v RTVS kráľovský platení !!! A čo je najsmutnejšie na celej tejto veci ? Najsmutnejšie je to, že ani jeden z politikov, ktorí včera sedeli v predmetne diskusnej relácií na túto cenzúru RTVS nepoukázali a oni takí „demokrati“, ktorí neustále vyzývajú na pluralitu názorov sa o takúto existenciu, akceptáciu rôznych názorov nijako nesnažia !!!

 

Igor si na úkor Pavlínky urobil skúšku správnosti !

22.09.2020

V dnešnom článku budem používať výhradne krstné mená lebo si ctím a rešpektujem prezumpciu neviny. A v tomto článku vám niektoré mená môžu pripomínať skutočné postavy, tak vedzte, že podobnosť je čisto náhodná, tak ako boli čisto „náhodné“ podobnosti osôb v takých slovenských kinematografických „skvostoch“ ako „Únos“, „Čiara“, „Sviňa“. [...]

Igor Matovič zbožňuje dni, keď naserie kopu ľudí a ja chcem nasrať jeho a mať krásny deň !

21.09.2020

Presne takto sa vyjadril Igor Matovič na nás občanov SR vo svojom FB statuse dňa 18. augusta 2020 keď napísal toto – „Nasral som kopu ľudí…“ a článok ukončil – „…Takéto dni ja mám rááád.“ Smutné na tom je to, že odvtedy Igor Matovič už nasral toľko ľudí, že sa v ňom kopí množstvo radosti a robí jednu hlúposť za druhou, aby tých [...]

TA3 – zámer ? – manipulácia ? – alebo, čo to malo znamenať, čo to malo vo verejnosti vyvolať ? !

20.09.2020

TA3 sa hrdí tým, že poskytujú slovenskej verejnosti vyvážené, pravdivé a hlavne overené informácie. Naozaj ? Hneď na úvod prezentujem, že v tomto článku si absolútne nebudem dávať servítku pred ústa. Naozaj už stačilo, aj keď v tomto prípade sa jedná o súkromnú, komerčnú TV. O čo ide ? Ide o účasť Igora Bukovského v dvoch reláciách na TA3, krátko po [...]

Vysoké Tatry, štíty,

Tatry majú ďalšiu obeť, Poliaka našli pod Ťažkým štítom

22.09.2020 20:40

Záchranári Horskej záchrannej služby (HZS) našli v utorok pod stenou Ťažkého štítu vo Vysokých Tatrách mŕtve telo 39-ročného poľského turistu.

Pellegrini,

Pellegrini klub nemá, aj keď ho podporili Šeliga či Grendel

22.09.2020 19:31

Poslanci okolo Petra Pellegriniho nebudú mať vlastný poslanecký klub. Plénum odmietlo návrh na jeho zriadenie v utorkovom hlasovaní.

Trump

Trump vo vystúpení na VZ OSN kritizoval Čínu za pandémiu a znečisťovanie

22.09.2020 18:35

Čína podľa neho v obmedzila vnútroštátne cestovanie, zatiaľ čo umožnila, aby lety smerujúce z Číny šírili nákazu po svete.

alkohol tester

Kamionista nebol schopný ani fúkať, odber krvi odmietol

22.09.2020 18:12

Obvineniu z trestného činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky čelí 55-ročný kamionista, ktorého kontrolovala v pondelok polícia.

ferro

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 311
Celková čítanosť: 3320482x
Priemerná čítanosť článkov: 10677x

Autor blogu

Kategórie