Založ si blog

RTVS – O 5 minút 12 – drzé, vedomé porušenie Ústavy Slovenskej republiky ! !!

Tak toto sa musí čo najskôr skončiť ! Verejno-štátna RTVS platená výhradne z peňazí nás všetkých, neustále porušuje Ústavu SR a v ostatnej relácií O 5 minút 12 sa nedá hovoriť nijako inak, ako o drzom, flagrantnom a vedomom porušení Ústavy SR. Zároveň to bola politická relácia plná nezmyslov, zavádzaní a poloprávd !

Na úvod si predstavme „demokratické“ zloženie diskutujúcich slovenských zástupcov EP – Miriam Lexmanová (KDH-Európska ľudová strana), Eugen Jurzyca (SaS, Európski konzervatívci a reformisti), Robert Hajšel (nom. SMER-SD, Progresívna aliancia socialistov a demokratov), Michal Šimečka (PS, Obnovme Európu). To je všetko ! RTVS si pozvala do diskusie rovnako názorovo orientovaných europoslancov. Ja som v ich vyjadreniach nepostrehol žiaden názorový rozpor, hlavne nie v otázke, v prípade zabitia Jozefa Chovanca.

Veľmi ma zaujímal úvod relácie lebo som sa nádejal, že v úvode relácie moderátor RTVS Marek Makara povie napr. toto – „…do relácie sme pozývali aj zástupcu v EP za K-ĽSNS, ale odmietli účasť (čo by sa si nikdy nestalo)…, …zástupca K-ĽSNS sa ospravedlnil…“ alebo niečo podobné. Moje očakávania boli márne. O zástupcovi v EP za K-ĽSNS nepadla ani zmienka. Ja netvrdím, že tí čo sedeli v štúdiu tam nemali byť. Nie, mali tam byť lebo boli právoplatne zvolení a to ja nerozporujem, ani nespochybňujem. Ale celkom jasne tam chýbal protinázor. Zo strany RTVS náhoda alebo zámer ?! Podľa mňa zámer a porušenie Ústavy SR Čl. 26, ods. (3) – Cenzúra sa zakazuje . Pre mňa je to jednoznačná cenzúra zo strany RTVS lebo zámerne umlčali protinázor. Jednoducho zasiahli do práv občanov SR a porušili aj ods. (1) tohto článku Ústavy SR, ktorý hovorí – „Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené“. Občan nedostal kompletné informácie lebo protinázor bol zámerne umlčaný. Mňa veľmi zaujímalo, ako by v tejto relácií vystupoval europoslanec Slovenskej republiky za K-ĽSNS Milan Uhrík ! Či by mal rovnaký názor, ako napr. Michal Šimečka. Tento „slovenský“ europoslanec mal tú drzosť, že v priamom prenose povedal, že nebuďme zlí na belgické represívne orgány lebo my máme napr. Moldavu nad Bodvou. Teda surový záhach belgickej letiskovej polície chcel ospravedlniť tým, že my, teda naša polícia, tiež takto surovo postupovala proti dvom cigánom v Moldave nad Bodvou a ESĽP v Štrasburgu týmto dvom Cigánom vyhovel a SR im musí vyplatiť odškodné každému po 20 000 eur (!) a ešte je štát povinný za nich uhradiť právne a administratívne náklady vo výške 6500 eur (!). Nebudem tu teraz rozoberať tento prípad, ale tu by ma naozaj zaujímal postoj Milana Uhríka lebo som si istý, že on by toto konštatovanie Michala Šimečku neprešiel mlčaním tak, ako to urobil „nezávislý“ moderátor Marek Makara a ostatní prítomní europoslanci ! Naozaj cenzúra ako vyšitá !!!

Zároveň upozorňujem, že RTVS neporušila „len“ Ústavu SR, ale jednoznačne porušila aj zákon 532/2010 Z.z. – Zákon o Rozhlase a televízií Slovenska a o zmene a doplnení niektorých zákonov. Konkrétne je to § 3, ods. (3), bod b), ktorý jasne konštatuje –  „poskytujú nestranné, overené, neskreslené, aktuálne, zrozumiteľné a vo svojom celku vyvážené a pluralitné informácie o dianí v Slovenskej republike i v zahraničí na slobodné utváranie názorov“

Pýtam sa čo bolo na tejto politickej relácií nestranné, neskreslené, vyvážené, pluralitné a hlavne, ako si občan SR mohol na základe tejto relácie vytvoriť –„…slobodné vytváranie názorov“? Tu jednoznačne konštatujem, že RTVS občanovi SR vnútila jediný ten „správny“ pohľad na danú problematiku, aby si „slobodne“ vytvoril svoj názor a tomu sa hovorí – CENZÚRA !!! Nič viac nič menej !

Čo je na zostave „účinkujúcich“ v tejto relácií RTVS ešte zarážajúce ? Nuž zarážajúce je aj to, že aj keď všetci účastníci tejto „nemanipulovateľnej“ relácie s verejnou mienkou mali oprávnenie a nespochybniteľné právo sedieť v štúdiu, tak dvaja z nich nezastupujú v súčasnosti na slovenskej politickej scéne parlamentné strany a to KDH (Lexmanová) a PS (Šimečka) ! Ale strana, ktorá má po PV 2020 v NR SR 14 (!) poslancov, tak táto strana (KĽSNS) nemala podľa RTVS čo hľadať v tejto politickej diskusnej relácií a jej zástupca v EP, by podľa RTVS nemal čo povedať občanom SR. Preto považujem takýto postoj a postup zo strany RTVS za nehorázny a mal by sa tým zaoberať aj príslušný parlamentný výbor – Výbor NR SR pre kultúru a média. Mali by si pozvať GR RTVS Jaroslava Rezníka, aby podal vysvetlenie k „nomináciám“ RTVS na takto dôležité politické diskusie. Výbor by mal byť verejný, vysielaný v priamom prenose na mediálnom kanály NR SR. Ak Jaroslav Rezník dostatočne nevysvetlí, takéto protiústavné konanie RTVS (a to teda nevysvetlí) mali by byť vykonané všetky úkony v súlade so zákonmi SR, aby bol s okamžitou platnosťou odvolaný z pozície GR RTVS ! RTVS už dlhodobo, presne od prvého vstupu KĽSNS do NR SR (2016), ignoruje túto stranu, ignoruje jej zástupcov a neustále voči ním uplatňuje cenzúru. Občas to zakryjú tým, že raz za pol roka pozvú do tejto relácie zástupcu KĽSNS, ale to len k takým témam, kde „nehrozí“, žeby nejakým spôsobom zástupcovia tejto strany mohli „poopraviť“ verejnú mienku. V týchto reláciách, kde je zastúpenie aj tejto strany sa snažia týchto zástupcov zaradiť do takej politickej zostavy, kde sú všetci proti jednému aj spoločne s moderátorom, snažia sa ich ponížiť, zosmiešniť a keď niekto z diskutujúcich označí zástupcu KĽSNS za fašistu, tak Marek Makara taktne mlčí, ale keď zástupca KĽSNS osloví isté etnikum – Cigáni, tak sa voči tomu Marek Makara ostro ohradí ! A prečo sa RTVS bráni tomu, aby v tejto politickej diskusnej relácií vystúpil napr. Milan Mazurek za KĽSNS ?! Čoho sa boja ? Boja sa žeby to bolo pre RTVS nedôstojné ? Alebo sa boja, že Milan Mazurek by im nastavil zrkadlo ?! Môžeme si resp. môžete si o Milanovi Mazurekovi myslieť čokoľvek, ale jedno je isté a jasné – Milan Mazurek je rovnakým poslancom NR SR, ako ktoríkoľvek z ostatných 149 poslankýň a poslancov !!! Preto nie je najmenší dôvod mu brániť vystúpiť v štátno-verejnoprávnej RTVS lebo túto zo svojich daní platia aj voliči KĽSNS, naposledy ich bolo 229660 a Milana Mazureka volilo až 65921 voličov !!!

Zo strany RTVS je to nehoráznosť o čom svedčí aj to, že v štúdiu sedeli europoslanci, ktorí vo voľbách do EP získali takýto počet hlasov – Michal Šimečka 81735, Eugen Jurzyca 33540, Miriam Lexmanová 27 833 a Robert Hajšel 13773. No a teraz, Milana Uhríka volilo 42779 slovenských voličov a teda jednoznačne získal viac hlasov, ako dostali Jurzyca, Lexmanová a o Hajšelovi ani nehovorím. Tak sa pýtam ešte raz vážení v RTVS, prečo ste do tejto politickej diskusnej relácie RTVS nepozvali aj Milana Uhríka ???!!! Takáto „vyváženosť“ názorov v RTVS je neakceptovateľná ! A ak máte averziu voči poslancom za KĽSNS (NR SR, EP) tak to  verejne povedzte a vyzvite koncesionárov, voličov a sympatizantov KĽSNS, aby neplatili RTVS koncesie a aby im boli aj adekvátne ponížene dane z ktorých ste v RTVS kráľovský platení !!! A čo je najsmutnejšie na celej tejto veci ? Najsmutnejšie je to, že ani jeden z politikov, ktorí včera sedeli v predmetne diskusnej relácií na túto cenzúru RTVS nepoukázali a oni takí „demokrati“, ktorí neustále vyzývajú na pluralitu názorov sa o takúto existenciu, akceptáciu rôznych názorov nijako nesnažia !!!

 

Zaslúžia si Slováci diktátorskú vládu I. Matoviča? Na základe dnešného správania sa, určite ÁNO!

22.01.2021

Tento môj článok a môj osobný postoj k tejto diktátorskej vláde, nie je porazenecký, ba naopak, mal by slúžiť na to, aby sa Slovač konečne prebudila a začala aj skutočne nebojácne konať! Už dlhé mesiace čítam na sociálnych sieťach, počúvam všade, kde sa pohnem, samú ostrú kritiku na túto vládu a predovšetkým na samotného despotu Igora Matoviča a aj na Zuzanu [...]

V tomto sa R. Fico brutálne mýli! I. Matovič si môže vyložiť nohy! !!

21.01.2021

Skôr, ako prejdem k podstate, obsahu tohto môjho názorového článku, je potrebné z mojej strany, aby som uviedol tieto skutočnosti a ich možné následky! Prvá, na prvý pohľad menej podstatná vec. Dotýka sa „našich“ „objektívnych“ médií, v tomto prípade, konkrétne denníka SME a jeho šéfredaktorky Beaty Balogovej. Táto tiež „slovenská“, „objektívna“ [...]

Nie my! Ale Igor Matovič bude potiť krv! ! ! Časť druhá.

20.01.2021

Včerajšiu prvú časť tohto článku som ukončil poukázaním na to, že do čela „boja“ proti despotovi, diktátorovi, uzurpátorovi absolutistickej moci v našom štáte, Igorovi Matovičovi, by sa mali svorne, bok po boku postaviť všetky Odborové zväzy SR a taktiež všetky Zamestnávateľské zväzy a združenia, pôsobiace na území SR, ako aj všetci ostatní zamestnanci [...]

očkovanie koronavírus

Informácie o vážnych komplikáciách po očkovaní na Covid-19 sú nepravdivé

22.01.2021 18:58

Prípad zdravotníkov, ktorí mali mať po zaočkovaní v Humennom zdravotné kompilácie a anafylaktický šok, sa nestal. Hoax zdieľali tisíce ľudí.

sčítanie obyvateľov

Britov sa pri sčítaní budú pýtať na rodovú identitu

22.01.2021 18:49

Sčítanie obyvateľov sa tento rok uskutoční vo viac ako 50 krajinách sveta vrátane Slovenska.

Lloyd Austin

Pentagón povedie prvýkrát Afroameričan, získal obrovskú podporu

22.01.2021 18:27

Lloyd Austin šéfoval americkým jednotkám v Iraku, Ázii či na Blízkom východe.

zuzana čaputová

Čaputová omilostila matku ťažko chorého dieťaťa

22.01.2021 18:01

Odsúdená sa skutku dopustila ešte v roku 2012.