Založ si blog

Zuzana Čaputová si opäť raz poriadne šliapla na vlastný jazyk !

Možno niekto namietne, že u Zuzany Čaputovej je to permanentné, ale tento príklad, na ktorý teraz poukážem, je z jej strany ukážkový a neprehliadnuteľný nikým, kto má ešte aké, také kritické videnie voči tejto pani. (neustále počúvame na jej adresu od jej politického prvopočiatku, len samé chválospevy, akoby jej kritika bola buď zakázaná alebo dokonca niekým aj trestaná!)

Zuzana Čaputová sa pochválila na svojom FB profile takto – „…bola u našich susedov v Kroméříži ďalšia z konferencií pre českých sudcov…“ Tu dávam do pozornosti, že podľa českých médií sa jednalo o „Konferencií o etice v právu“, takže zo strany Zuzany Čaputovej to môžeme považovať za zámernú manipuláciu a zámerné chybné informovanie svojich fanúšikov na FB ?! Veď to bola konferencia pre všetkých právnikov resp. ľudí s právnickým vzdelaním teda aj pre vyšetrovateľov, prokurátorov, advokátov a pod. Prečo si Zuzana Čaputová vybrala práve riešenie etiky u sudcov a nie u všetkých právnických profesií, teda celého justičného prostredia ? Pretože Daniel Lipšic, pretože Ján Šanta ? Ich sa táto konferencia o etike v práve netýkala ?! Ja som presvedčený, že áno a oveľa viac, ako tých troch sudcoch z ktorých ich rozhodnutia o nevine Marina Kočnera bola Zuzana taká šokovaná ! A prečo bola šokovaná ?! Nechala sa aj ona ovplyvniť a zmanipulovať „slovenskými“ „objektívnymi“ médiami a aj ona na základe ich medializácie tohto prípadu uverila, že Marián Kočner a spol. sú vinní ?! Alebo rozsudok mal znieť – vinný lebo tak bolo určené a dohodnuté niekým ešte pred vynesením rozsudku ? Prečo sa nemohlo vyšetrovanie paralelne uberať aj iným smerom, prečo sa nebrali do úvahy aj iný potenciálny objednávatelia tejto vraždy, ktorým táto vražda jednoznačne politicky prospela ?!

Ale poďme ďalej čo píše Zuzana Čaputová o tejto konferencií. Ďalej píše toto – „…Chodila som tam aj ako advokátka…“, teda jasne priznáva, že to nie je len o etike sudcov a konferencia výhradne pre sudcov ! Sama sa vo svojom profile na FB usvedčuje ! No a ďalej píše tieto veľmi závažné slová – „…My predstavitelia politickej moci musíme urobiť všetko preto, aby súdna moc fungovala nezávisle a zodpovedne…“ Čo tým myslí Zuzana, že „všetko preto“, čo to z pozície politika, najme ak je v najvyššej ústavnej funkcií, znamená ? Znamená to, že nebude neadekvátne komentovať tie rozsudky, ktoré sú podľa „objektívnych“ médií pre chod štátu dôležité ? Ak áno tak potom súhlasím. Lebo politik nemôže pre nezávislé súdne rozhodovanie urobiť viac, ako keď sa nebude neadekvátne vyjadrovať k súdnym rozhodnutiam, ako to urobila práve Zuzana Čaputová vo vzťahu k rozhodnutiu (stále neprávoplatnému) ŠTS v Pezinku vo veci Kočner a spol. Tu sa Zuzana Čaputová vyjadrila takto „…dnes padol prvostupňový rozsudok v tejto veci. Musím povedať, že ma šokoval. Samozrejme budem sa zaujímať o odôvodnenie tohto rozhodnutia…, …myslím si, že celá vec samozrejme nekončí, pretože bude zrejme pokračovať odvolacie konanie na najvyššom súde a predmetom tohto konania bude aj to, či sa podarí alebo nepodarí preukázať vinu Mariána Kočnera a Aleny Zsuzsovej…, …potrebujeme poznať pravdu a potrebujeme vyvodenie zodpovednosti aj tých, ktorí si vraždu tých dvoch ľudí objednali a kto ju sprostredkoval…, tento prípad je naozaj špecifický, tým že mu verejnosť venovala veľkú pozornosť. Boli sme priebežne informovaní o priebehu toho celého procesu. Boli sme informovaní o detailoch o dôkazoch o to väčšie boli možno aj očakávania verejnosti na samotný výsledok…“ Čo z toho jej vyjadrenia vyplýva ? Nuž jedno jediné, Zuzana Čaputová už pri tomto vyjadrení smerom k Najvyššiemu súdu SR urobila „všetko preto“, aby mu naznačila, aký očakáva verdikt od neho, aby opäť nemusela byť ona a celá „verejnosť“ (myslím tým „objektívne“ média) opäť šokovaná a aby po tak šokujúcom verdikte, nech je akokoľvek nezávislý a spravodlivý, nebodaj neupadla Zuzana a „verejnosť“ do stavu bezvedomia.

Na tomto príklade som jasne preukázal, ako si Zuzana Čaputová šliape po jazyku, keď v priebehu piatich dní, na jednej strane svojimi výrokmi zasahuje do budúceho rozhodnutia Najvyššieho súdu SR tým, že mu verejne v priamom prenose naznačí, aké by malo byť jeho rozhodnutie, aby ju to už nešokovalo a na inom mieste bohorovne vyhlasuje, že politici by mali urobiť všetko preto, aby súdy mohli rozhodovať nezávisle a zodpovedne !

Toto ďalší komentár nepotrebuje. Urob si občan – oprávnený volič svoj názor o tomto Zuzaninom šliapaní si po jazyku, sám a celkom slobodne !!!

 

Igor si na úkor Pavlínky urobil skúšku správnosti !

22.09.2020

V dnešnom článku budem používať výhradne krstné mená lebo si ctím a rešpektujem prezumpciu neviny. A v tomto článku vám niektoré mená môžu pripomínať skutočné postavy, tak vedzte, že podobnosť je čisto náhodná, tak ako boli čisto „náhodné“ podobnosti osôb v takých slovenských kinematografických „skvostoch“ ako „Únos“, „Čiara“, „Sviňa“. [...]

Igor Matovič zbožňuje dni, keď naserie kopu ľudí a ja chcem nasrať jeho a mať krásny deň !

21.09.2020

Presne takto sa vyjadril Igor Matovič na nás občanov SR vo svojom FB statuse dňa 18. augusta 2020 keď napísal toto – „Nasral som kopu ľudí…“ a článok ukončil – „…Takéto dni ja mám rááád.“ Smutné na tom je to, že odvtedy Igor Matovič už nasral toľko ľudí, že sa v ňom kopí množstvo radosti a robí jednu hlúposť za druhou, aby tých [...]

TA3 – zámer ? – manipulácia ? – alebo, čo to malo znamenať, čo to malo vo verejnosti vyvolať ? !

20.09.2020

TA3 sa hrdí tým, že poskytujú slovenskej verejnosti vyvážené, pravdivé a hlavne overené informácie. Naozaj ? Hneď na úvod prezentujem, že v tomto článku si absolútne nebudem dávať servítku pred ústa. Naozaj už stačilo, aj keď v tomto prípade sa jedná o súkromnú, komerčnú TV. O čo ide ? Ide o účasť Igora Bukovského v dvoch reláciách na TA3, krátko po [...]

Vysoké Tatry, štíty,

Tatry majú ďalšiu obeť, Poliaka našli pod Ťažkým štítom

22.09.2020 20:40

Záchranári Horskej záchrannej služby (HZS) našli v utorok pod stenou Ťažkého štítu vo Vysokých Tatrách mŕtve telo 39-ročného poľského turistu.

Pellegrini,

Pellegrini klub nemá, aj keď ho podporili Šeliga či Grendel

22.09.2020 19:31

Poslanci okolo Petra Pellegriniho nebudú mať vlastný poslanecký klub. Plénum odmietlo návrh na jeho zriadenie v utorkovom hlasovaní.

Trump

Trump vo vystúpení na VZ OSN kritizoval Čínu za pandémiu a znečisťovanie

22.09.2020 18:35

Čína podľa neho v obmedzila vnútroštátne cestovanie, zatiaľ čo umožnila, aby lety smerujúce z Číny šírili nákazu po svete.

alkohol tester

Kamionista nebol schopný ani fúkať, odber krvi odmietol

22.09.2020 18:12

Obvineniu z trestného činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky čelí 55-ročný kamionista, ktorého kontrolovala v pondelok polícia.

ferro

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 311
Celková čítanosť: 3320170x
Priemerná čítanosť článkov: 10676x

Autor blogu

Kategórie