Založ si blog

Zuzana Čaputová si opäť raz poriadne šliapla na vlastný jazyk !

Možno niekto namietne, že u Zuzany Čaputovej je to permanentné, ale tento príklad, na ktorý teraz poukážem, je z jej strany ukážkový a neprehliadnuteľný nikým, kto má ešte aké, také kritické videnie voči tejto pani. (neustále počúvame na jej adresu od jej politického prvopočiatku, len samé chválospevy, akoby jej kritika bola buď zakázaná alebo dokonca niekým aj trestaná!)

Zuzana Čaputová sa pochválila na svojom FB profile takto – „…bola u našich susedov v Kroméříži ďalšia z konferencií pre českých sudcov…“ Tu dávam do pozornosti, že podľa českých médií sa jednalo o „Konferencií o etice v právu“, takže zo strany Zuzany Čaputovej to môžeme považovať za zámernú manipuláciu a zámerné chybné informovanie svojich fanúšikov na FB ?! Veď to bola konferencia pre všetkých právnikov resp. ľudí s právnickým vzdelaním teda aj pre vyšetrovateľov, prokurátorov, advokátov a pod. Prečo si Zuzana Čaputová vybrala práve riešenie etiky u sudcov a nie u všetkých právnických profesií, teda celého justičného prostredia ? Pretože Daniel Lipšic, pretože Ján Šanta ? Ich sa táto konferencia o etike v práve netýkala ?! Ja som presvedčený, že áno a oveľa viac, ako tých troch sudcoch z ktorých ich rozhodnutia o nevine Marina Kočnera bola Zuzana taká šokovaná ! A prečo bola šokovaná ?! Nechala sa aj ona ovplyvniť a zmanipulovať „slovenskými“ „objektívnymi“ médiami a aj ona na základe ich medializácie tohto prípadu uverila, že Marián Kočner a spol. sú vinní ?! Alebo rozsudok mal znieť – vinný lebo tak bolo určené a dohodnuté niekým ešte pred vynesením rozsudku ? Prečo sa nemohlo vyšetrovanie paralelne uberať aj iným smerom, prečo sa nebrali do úvahy aj iný potenciálny objednávatelia tejto vraždy, ktorým táto vražda jednoznačne politicky prospela ?!

Ale poďme ďalej čo píše Zuzana Čaputová o tejto konferencií. Ďalej píše toto – „…Chodila som tam aj ako advokátka…“, teda jasne priznáva, že to nie je len o etike sudcov a konferencia výhradne pre sudcov ! Sama sa vo svojom profile na FB usvedčuje ! No a ďalej píše tieto veľmi závažné slová – „…My predstavitelia politickej moci musíme urobiť všetko preto, aby súdna moc fungovala nezávisle a zodpovedne…“ Čo tým myslí Zuzana, že „všetko preto“, čo to z pozície politika, najme ak je v najvyššej ústavnej funkcií, znamená ? Znamená to, že nebude neadekvátne komentovať tie rozsudky, ktoré sú podľa „objektívnych“ médií pre chod štátu dôležité ? Ak áno tak potom súhlasím. Lebo politik nemôže pre nezávislé súdne rozhodovanie urobiť viac, ako keď sa nebude neadekvátne vyjadrovať k súdnym rozhodnutiam, ako to urobila práve Zuzana Čaputová vo vzťahu k rozhodnutiu (stále neprávoplatnému) ŠTS v Pezinku vo veci Kočner a spol. Tu sa Zuzana Čaputová vyjadrila takto „…dnes padol prvostupňový rozsudok v tejto veci. Musím povedať, že ma šokoval. Samozrejme budem sa zaujímať o odôvodnenie tohto rozhodnutia…, …myslím si, že celá vec samozrejme nekončí, pretože bude zrejme pokračovať odvolacie konanie na najvyššom súde a predmetom tohto konania bude aj to, či sa podarí alebo nepodarí preukázať vinu Mariána Kočnera a Aleny Zsuzsovej…, …potrebujeme poznať pravdu a potrebujeme vyvodenie zodpovednosti aj tých, ktorí si vraždu tých dvoch ľudí objednali a kto ju sprostredkoval…, tento prípad je naozaj špecifický, tým že mu verejnosť venovala veľkú pozornosť. Boli sme priebežne informovaní o priebehu toho celého procesu. Boli sme informovaní o detailoch o dôkazoch o to väčšie boli možno aj očakávania verejnosti na samotný výsledok…“ Čo z toho jej vyjadrenia vyplýva ? Nuž jedno jediné, Zuzana Čaputová už pri tomto vyjadrení smerom k Najvyššiemu súdu SR urobila „všetko preto“, aby mu naznačila, aký očakáva verdikt od neho, aby opäť nemusela byť ona a celá „verejnosť“ (myslím tým „objektívne“ média) opäť šokovaná a aby po tak šokujúcom verdikte, nech je akokoľvek nezávislý a spravodlivý, nebodaj neupadla Zuzana a „verejnosť“ do stavu bezvedomia.

Na tomto príklade som jasne preukázal, ako si Zuzana Čaputová šliape po jazyku, keď v priebehu piatich dní, na jednej strane svojimi výrokmi zasahuje do budúceho rozhodnutia Najvyššieho súdu SR tým, že mu verejne v priamom prenose naznačí, aké by malo byť jeho rozhodnutie, aby ju to už nešokovalo a na inom mieste bohorovne vyhlasuje, že politici by mali urobiť všetko preto, aby súdy mohli rozhodovať nezávisle a zodpovedne !

Toto ďalší komentár nepotrebuje. Urob si občan – oprávnený volič svoj názor o tomto Zuzaninom šliapaní si po jazyku, sám a celkom slobodne !!!

 

Slovensko potrebuje prezidenta! Nie Zuzanu Čaputovú! ! !

23.01.2021

Áno, PREZIDENTA a je jedno, či to bude muž alebo žena. Zuzana Čaputová dnes a denne ukazuje, že nie je hodná vykonávať a už vôbec nie, zotrvávať na pozícií najvyššieho ústavného činiteľa SR!!! Toto je moje osobné presvedčenie a môj, nateraz ničím vyvrátiteľný názor, vysvetlím nižšie v texte. Považujem za veľmi potrebné, aby čitateľ pochopil o čom [...]

Zaslúžia si Slováci diktátorskú vládu I. Matoviča? Na základe dnešného správania sa, určite ÁNO!

22.01.2021

Tento môj článok a môj osobný postoj k tejto diktátorskej vláde, nie je porazenecký, ba naopak, mal by slúžiť na to, aby sa Slovač konečne prebudila a začala aj skutočne nebojácne konať! Už dlhé mesiace čítam na sociálnych sieťach, počúvam všade, kde sa pohnem, samú ostrú kritiku na túto vládu a predovšetkým na samotného despotu Igora Matoviča a aj na Zuzanu [...]

V tomto sa R. Fico brutálne mýli! I. Matovič si môže vyložiť nohy! !!

21.01.2021

Skôr, ako prejdem k podstate, obsahu tohto môjho názorového článku, je potrebné z mojej strany, aby som uviedol tieto skutočnosti a ich možné následky! Prvá, na prvý pohľad menej podstatná vec. Dotýka sa „našich“ „objektívnych“ médií, v tomto prípade, konkrétne denníka SME a jeho šéfredaktorky Beaty Balogovej. Táto tiež „slovenská“, „objektívna“ [...]

Zdravotná sestra / Testovanie / Covid / Koronavírus /

Pri testovaní v Prievidzi pomáha aj Patrícia. Jej starká podľahla koronavírusu

23.01.2021 19:17

Zdravotná sestra Patrícia Bojková hovorí, že jej stará mama nemala žiadne závažné zdravotné problémy. No Covid-19 mal u nej rýchly priebeh.

Peniaze, euro, ekonomika

Tepličanom vracajú dane, ale len časť

23.01.2021 17:36

Obyvatelia Trenčianskych Teplíc dostávajú do rúk nové výmery daní. Radnica totiž neoprávnene vybrala od približne sedemtisíc ľudí vyššie dane.

Robert Fico

Nakupovanie Ag testov trnavskou firmou sa podľa Fica musí prešetriť

23.01.2021 14:00

Vicepremiérka a líderka strany Za ľudí Veronika Remišová tvrdí, že Slovensko nakupovalo testy za jednu z najlepších cien.

Andrej Danko

Danko žiada Matoviča o stretnutie k ruskej vakcíne proti covidu

23.01.2021 13:25

Podľa Danka môže prísť čas, že množstvo západných vakcín nebude stačiť a bude treba nakupovať vakcínu z východu.