Založ si blog

Čo si Igor Matovič vypýtal, to aj dostal ! Zuzana Čaputová zaorala brázdu ešte hlbšie !

Pred nedávnom som zachytil taký názor, že treba Matoviča nechať Matovičom a je potrebné sa venovať iným oveľa dôležitejším témam, ktoré trápia a sužujú občanov SR. Áno plne súhlasím. Ale pokiaľ na stoličke predsedu vlády bude sedieť Igor Matovič a na ministerských postoch výlučne sami „odborníci“, výnimku z nich tvorí jedine Ján Mičovský – minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (pána Mičovského si na tomto ministerskom poste dokážem predstaviť v akejkoľvek pro národnej, pro slovenskej vláde SR a celkom určite by obstál aj ako minister v prednovembrových rokoch, lebo komu česť tomu česť a jeho životný príbeh je presne taký, aký by mal mať každý občan SR, ktorý sa uchádza o post ministra. Otázka je koľko a čo mu dovolí urobiť Igor Matovič a západná neoliberálna protislovenská pospolitosť…), tak je potrebné sa im venovať a poukazovať na ich politické a morálne zlyhania.

Igor Matovič sa „chlapsky“ rozhodol, že po 800 rokoch vzájomného pokojného nažívania zaorie akúsi brázdu, ktorá je podľa neho medzi nami „bielymi“, rozumej Gadžami a Cigánmi/Rómami (ďalej v texte len skratka C/R – výhradne pre skrátenie textu, nič hanlivého za tým nehľadajte). A aby tomu dal punc najvyššej „kvality“ pochválil sa na svojom facebookovom profile statusom a fotografiami, ako si on ako prvý „…a dočasný to vedúcko…“ pozval na Bratislavský hrad, ako symbol slovenskej štátnosti, C/R. Naozaj pekné gesto ! Nič proti tomu a už vôbec nič proti tým C/R, ktorých vidíme pod statusom na fotografiách. Naozaj títo C/R, ktorí sú tam, sú práve tí čo by mali byť vzormi pre tých našich spoluobčanov, ktorých nám Igor Matovič svojho času dával za vzor – napríklad občania z osady Bystrany ! Takže, ak si chcel Igor Matovič, ako prvý slovenský predseda vlády uctiť C/R, tak si mal nechať priviesť na Bratislavský hrad „vzory“ z Bystrian, Žehry, Jarovníc, Spišských Vlachoch, Krompách a iných slovenských C/R osád. Ak sa náhodou títo občania SR sa dostali k Igorovmu statusu na facebooku a videli, ako si ich Igor „uctil“, tak isto nekričali ako svojho času !…Matovič, Matovič naša spása, to je náš Matovič…“ Ale čo si Igor pýtal, tak to aj od občanov SR dostal, zaslúžene, spravodlivo a poriadne ! Stačí si prečítať niektoré komentáre pod týmto jeho statusov. Aj by som niektoré z nich odcitoval, ale sú tak pre Igora „chváliace“, že by som ich musel celé vybodkovať. Ale pokúsim sa aspoň tie, ktoré sú, ako tak zverejniteľné – „…a prečo ste nepozvali ľudí z osady z Luníka IX ? To by bola len zábava…“, „…znamená to, že mám prestať chodiť do roboty? …nerada by som dačo kazila…“, „… Vážený pán predseda vlády, vyberáte si tú ukážkovú vzorku spoluobčanov, za ktorých sa nikto nehanbí a na ktorých je celé Slovensko právom hrdé. Kolega Pollák nech Vás vezme do obcí ako Sačurov, Rudňany alebo hociktorá na Spiši alebo inde, kde Vám ukážu…“ , „…Krásne, ale chýbali zástupcovia z dediniek, ako Dobrá Vôľa, Žehra, Rudňany…Vrbov a veľa takých čo ani názov nemá…“ no a ešte jeden komentár „…celé zle Igor. Treba si zobrať na hrad tých, ktorí sú príčinou toho, prečo ich ľudia odsudzujú…“ Kto má záujem, nech sa páči – https://www.facebook.com/igor.matovic.7.

Takže Igor Matovič, jediné čo zaorie tu vami nazvanú 800 ročnú brázdu je to, keď právo a povinnosti budú v našom štáte platiť pre každého rovnako, bez výnimky. Nerobme výnimky ! Pred novembrom 1989, platilo jedno pekné príslovie „Najskôr práca a potom pláca!“ A mne sa zdá, že tie vaše vzory čo nám dávate za vzory, si toto príslovie zmenili po svojom na „Najskôr pláca a potom sa uvidí, či bude aj práca!“ Prosím už týchto našich spoluobčanov toľko neprotežujme, neľutujme ! Dajme im jasne pocítiť, že sú rovnocennými občanmi SR a teda na nich musí platiť rovnaký meter, ako na nás všetkých ostatných. Žiadne nadpráva, žiadne umelé projekty, čo ich z tej biedy dostanú, nič také podobné. Je potrebné, aby sa naučili v prvej rade hygiene, čistote (lebo aj chudobný človek dokáže žiť v čistom prostredí !), aby sa podieľali svojou prácou (na začiatok) na vylepšení svojho života (nič len tak zadarmo, darom!) a aby sa naučili si vážiť nie len svoju prácu, ale aj prácu tých druhých ! Pred rokom 1989 všetci museli pracovať, prinajmenšom chodiť do práce a museli aj C/R. Po roku 1989 už nikto nemusel nič ! A presne toto bola vo vzťahu k C/R veľká chyba. Takže Igor Matovič opäť to bol z vašej strany chybný krok a mimoriadne vedľa šliapnutý !!!

No, ale aby neostali sklamaní skalní Zuzany Čaputovej, že ona je v tomto smere inak hodnotovo nastavená, tak to je absolútny omyl. Podľa môjho názoru, sa ešte nijakému slovenskému politikovi a tobôž nie najvyššiemu ústavnému činiteľovi SR, nepodarilo tak uraziť a ponížiť C/R, ako práve Zuzane Čaputovej. Zuzana Čaputová sa taktiež na svojom facebookovom profile pochválila, že bola navštíviť „…dva inšpiratívne projekty, ktoré dlhodobo a účinne podporujú začleňovanie chudobných rómskych rodín…“ Kto ma chuť a silu, nech sa páči – https://www.facebook.com/zcaputova/posts/1490085791199400.

Možno by som aj jej slová bral vážne, ak by sa na jednej z fotografií pod týmto statusom nenechala odfotiť, ako v diskrétnej vzdialenosti, prechádza okolo týchto C/R a na tvári má špeciálne rúško a na rukách špeciálne rukavice ! ( https://www.facebook.com/zcaputova/photos/pcb.1490085791199400/1490095331198446/)

Nie je tam fotografia, ako si s nimi milo, ľudský podáva ruky, presne tak ako s občanmi Zvolena, Banskej Bystrice (https://www.facebook.com/zcaputova/photos/pcb.1485126141695365/1485122901695689), kde nemá nieže len rukavice, ale ani rúško ! Nuž naozaj Zuzana Čaputová celému národu ukázala, ako C/R dôveruje, keď pri stretnutí s nimi má všetky ochranné pomôcky na sebe a pri stretnutí s ostatnými obyvateľmi priamo na námestí nemá ani rúško, ani rukavice. Pýtam sa Igor Matovič, nemali by ste tu u Zuzany Čaputovej začať zaorávať tú 800 ročnú brázdu medzi nami a C/R ?! Asi by bolo načim zorganizovať stretnutie s C/R priamo na záhrade prezidentského paláca, ale tentokrát už s C/R, ktorých vám odporúčajú občania SR pod vašim statusom o vašom stretnutí s C/R na Bratislavskom hrade a presvedčte Zuzanu Čaputovú, že to bude bez rúšok a rukavíc presne tak, ako ste vy s vašimi hosťami (C/R) na Bratislavskom hrade !!! (https://www.facebook.com/photo?fbid=10220086294080095&set=a.10216351837281009)

BODKA :

Pred rokom 1989, sme v spoločnosti až také problémy nemali. Do práce musel povinne chodiť každý i keby tam mal celý deň len dielňu zametať ! Kto do práce nechodil, bol podľa zákona príživník a bol zato adekvátne „odmenený“. Teda každý si riadne rozmyslel, či do práce pôjde alebo nie ! A hlavne každý mal aké také pracovné návyky a musel ráno vstávať a ísť do práce!!! Dnes sme u niektorých našich občanov slovíčko príživník nahradili slovíčkom nezamestnaný !!! Česť výnimkám. Aj dnes platí, kto chce pracovať, prácu si nájde ! Kto nechce pracovať, ani ju nehľadá resp. sa všakovako vyhovára !

Keby mi niekto pred rokom 1989 povedal, že je nezamestnaný, tak by som ho asi prefackal (samozrejme jemne) nech sa preberie. Vtedy sme takéto výrazy nepoznali ! (nezamestnaný, úrad práce, prepúšťanie a pod.)

Igor si na úkor Pavlínky urobil skúšku správnosti !

22.09.2020

V dnešnom článku budem používať výhradne krstné mená lebo si ctím a rešpektujem prezumpciu neviny. A v tomto článku vám niektoré mená môžu pripomínať skutočné postavy, tak vedzte, že podobnosť je čisto náhodná, tak ako boli čisto „náhodné“ podobnosti osôb v takých slovenských kinematografických „skvostoch“ ako „Únos“, „Čiara“, „Sviňa“. [...]

Igor Matovič zbožňuje dni, keď naserie kopu ľudí a ja chcem nasrať jeho a mať krásny deň !

21.09.2020

Presne takto sa vyjadril Igor Matovič na nás občanov SR vo svojom FB statuse dňa 18. augusta 2020 keď napísal toto – „Nasral som kopu ľudí…“ a článok ukončil – „…Takéto dni ja mám rááád.“ Smutné na tom je to, že odvtedy Igor Matovič už nasral toľko ľudí, že sa v ňom kopí množstvo radosti a robí jednu hlúposť za druhou, aby tých [...]

TA3 – zámer ? – manipulácia ? – alebo, čo to malo znamenať, čo to malo vo verejnosti vyvolať ? !

20.09.2020

TA3 sa hrdí tým, že poskytujú slovenskej verejnosti vyvážené, pravdivé a hlavne overené informácie. Naozaj ? Hneď na úvod prezentujem, že v tomto článku si absolútne nebudem dávať servítku pred ústa. Naozaj už stačilo, aj keď v tomto prípade sa jedná o súkromnú, komerčnú TV. O čo ide ? Ide o účasť Igora Bukovského v dvoch reláciách na TA3, krátko po [...]

Vysoké Tatry, štíty,

Tatry majú ďalšiu obeť, Poliaka našli pod Ťažkým štítom

22.09.2020 20:40

Záchranári Horskej záchrannej služby (HZS) našli v utorok pod stenou Ťažkého štítu vo Vysokých Tatrách mŕtve telo 39-ročného poľského turistu.

Pellegrini,

Pellegrini klub nemá, aj keď ho podporili Šeliga či Grendel

22.09.2020 19:31

Poslanci okolo Petra Pellegriniho nebudú mať vlastný poslanecký klub. Plénum odmietlo návrh na jeho zriadenie v utorkovom hlasovaní.

Trump

Trump vo vystúpení na VZ OSN kritizoval Čínu za pandémiu a znečisťovanie

22.09.2020 18:35

Čína podľa neho v obmedzila vnútroštátne cestovanie, zatiaľ čo umožnila, aby lety smerujúce z Číny šírili nákazu po svete.

alkohol tester

Kamionista nebol schopný ani fúkať, odber krvi odmietol

22.09.2020 18:12

Obvineniu z trestného činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky čelí 55-ročný kamionista, ktorého kontrolovala v pondelok polícia.

ferro

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 311
Celková čítanosť: 3320574x
Priemerná čítanosť článkov: 10677x

Autor blogu

Kategórie