Založ si blog

Zuzana Čaputová nadobudla novú hodnotovú skúsenosť !

Vybavené ! Vybavené ? A opäť zo strany Zuzany Čaputovej prázdna, nič hovoriaca fráza.

Na vzájomné obviňovanie sa koaličných partnerov počas „diplomovkakrízy“, ale aj na poukázanie ministra práce, sociálnych vecí a rodiny Milana Krajniaka na jej advokátsku minulosť (advokátska licencia) Zuzana Čaputová zareagovala takto – „…beriem to na vedomie. To hlasovanie dopadlo, tak ako dopadlo. Vôbec celý tento príbeh je, som sa viackrát k tomu vyjadrila, zaujímavou skúsenosťou z toho hodnotového hľadiska. Pretože je veľmi potrebné, aby sme tie najvyššie štandardy a nároky uplatňovali na seba, ak sme ich žiadali od našich predchodcov alebo ľudí, ktorí boli v politike na inom názorovom alebo hodnotovom spektre. Hm, z tohto hľadiska rešpektujem výsledok, ktorý bol včera v parlamente. Hm, veľmi je dôležité, aby všetci verejní činitelia, ktorí máme verejnú moc, hm, sme budovali dôveru verejnosti, preto je dôležité pozerať sa do predu a to akým spôsobom budeme pri iných hodnotových križovatkách sa rozhodovať…“ Bodka !

Ja neviem. Čo robí jej tlačový odbor, že ju dopodrobna neinformuje, čo to vlastne v NR SR odznelo ? Nie je predsa možné, aby hlava štátu odbila tak závažné informácie, ktoré na seba koaliční partneri povyťahovali, takouto všeobecnou, nič hovoriacou frázou o akejsi novej hodnotovej skúsenosti !

To Zuzana Čaputová nepočula, čo nahlas povedal predseda NR SR Boris Kollár na adresu svojho koaličného partnera podpredsedu NR SR Juraja Šeligu ? Pripomeniem – Boris Kollár hovorí na adresu Juraja Šeligu (aj podpredseda Za ľudí, kde stále ešte predseduje Andrej Kiska) hlavne tieto závažné slová – „…sa budem musieť otočiť (smerom hore k podpredsedovi NR SR Jurajovi Šeligovi) a budem trošku znova Borisom Kollárom…,ale niečo tak, až tak odporne farizejské, ako je pán podpredseda Šeliga som ja ešte v živote v politike nestretol.  Tento morálny etalón, čo tunak zo seba dostal, to je úžasné ! ,…človek (Šeliga) ktorý, keď tunak sme bojovali proti SMERU a bolo na námestiach 70, 90 tisíc ľudí, dobehne do prezidentského paláca k pánovi Kiskovi a zrazu sa zruší protest, tento nám bude kázať o morálke ? Tento mi bude tu vstupovať do svedomia ? Prečo asi ? Prečo asi to urobil ? Lebo pán Kiska potreboval založiť stranu ?!   A zrazu dostal kandidátku, dostal sa na kandidátku. A z námestia je rovno podpredseda parlamentu, tento farizej (Šeliga)! Ten mi bude kázať o morálke. Nepočul som ho stáť na námestiach rozprávať, že má predsedu trestne stíhaného človeka (Kiska), ktorý bol daňovým podvodníkom  ! Ktorý s najväčšou pravdepodobnosťou podľa súdu zobral nejakým ľuďom pozemky, ako tomu chudákovi zubárovi ! To sme nepočuli ! (myslí z úst Šeligu) Ale od tohto farizeja (Šeligu) budem počúvať, ako mi bude nadávať…, (https://tv.nrsr.sk/videokanaly/osoba/8/Boris.Koll%C3%A1r)

Zuzana Čaputová, to akú máte hodnotovú skúsenosť s vašim, vami obdivovaným, predchodcom Andrejom Kiskom v súvislosti s Kollárovým tvrdení, o Kiskových trestných deliktoch ? A akú máte hodnotovú skúsenosť z Kollárových tvrdení o Jurajovi Šeligovi o tom, ako ľahko je sa dostať z ulice na post podpredsedu NR SR, ak zameníte ulicu za návštevu v prezidentskom paláci a dostanete ponuku vstúpiť do novej politickej strany Andreja Kisku a hlavne, ak je tu šanca na základe „čistej“ predvolebnej kampane dokonca PV vyhrať… ?!

A ďalej sa pýtam, prečo Zuzana Čaputová nereaguje priamo na priame obvinenie jej osoby ohľadne získania jej advokátskej licencie, na ktorú na TB v priamom prenose poukázal v súvislosti s „diplomovkakrízou“ Borisa Kollára, minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak ?! Opäť pripomínam. Milan Krajniak okrem iného povedal na adresu Zuzany Čaputovej aj tieto závažné slová –  „…ja som zvedavý, či rovnakým spôsobom budú kritický vystupovať aj naši koaliční partneri, prípadne ďalší ľudia voči pani prezidentke, ktorá keď boli pochybnosti o tom ako získala svoju advokátsku licenciu, tak ju vrátila a každý to považoval za dostatočné…“ Pýtam sa, toto je pre nás občanov SR v súvislosti s advokátskou licenciou Zuzany Čaputovej aká „hodnotová skúsenosť“ ?!

Igor Matovič ohľadne „diplomovkakrízy“ povedal, že „…sme stratili dva týždne…“ Koho a čo  tým myslel ? Lebo my občania SR strácame jeho (ne)vládnutím nie týždne, ale roky ! Je tu obrovský úpadok nielen ekonomický, ale aj spoločenský a sociálny. A ten nezavinila len „koronakríza“ !!!

Akú novú hodnotovú skúsenosť nadobudla Zuzana Čaputová s veľmi „hodnotového“ sa správania predsedu vlády SR Igora Matoviča vo vzťahu k občanom SR, keď sa o nich vyjadruje, ako o štekajúcich psoch za plotom, mudrosráči, svalovci, jarmočníci a pod. a vo vzťahu ku koaličným partnerom sa vyjadruje o akýchsi stiahnutých chvostoch, hlasovať budú poslušne jedná radosť a pod.

Ďalej sa pýtam, akú hodnotovú skúsenosť má z autonómneho, „inak povedané“ nezávislého od všetkých a všetkého, postupu ministra zahraničných vecí Ivana Korčoka, ktorý svojvoľne za Slovenskú republiku, za všetkých občanov SR, oficiálne uznal za jediného prezidenta Venezuely Juana Gauidóa !!! Obišiel vládu SR, lebo on ju o tomto kroku informoval, ale až potom ako tak urobil, teda bez prerokovania na vláde ! Takisto v tejto veci obišiel NR SR, minimálne parlamentný výbor pre zahraničnú politiku – Zahraničný výbor NR SR ! Ale vraj o tom viedol konzultáciu so Zuzanou Čaputovou. (vychádzam zo včerajšej TB predsedu Zahraničného výboru NR SR Juraja Blanára, ale táto TB nebola medializovaná lebo na tejto TB bol prítomný aj Ľuboš Blaha) Neviem posúdiť, či to je pravda lebo Zuzana Čaputová na svojom facebookovom profile pravidelne informuje (na dennej báze) s kým sa stretla a čom hovorili. Nenašiel som na tejto Čaputovej sociálnej sieti ani najmenšiu zmienku o tom, žeby sa k tejto téme Venezuely stretla s ministrom zahraničných vecí SR Ivanom Korčokom ! Asi by nám to Zuzana Čaputová mala vysvetliť a či zo strany Ivana Korčoka nejde o konanie, ktoré bude pre Zuzanu Čaputovú opäť len novou hodnotovou skúsenosťou ! Ale aby som bol hodnotovo na tej „správnej“ strane, tak predsa len Zuzana Čaputová má na svojom facebooku zo dňa 9. júna 2020 o 16:44, zverejnený status o stretnutí sa s ministrom zahraničných vecí SR Ivanom Korčokom ( https://www.facebook.com/zcaputova/posts/1442235092651137), kde stručne o tomto stretnutí napísala toto – „Dnes som sa stretla na príjemnom pracovnom obede s ministrom zahraničných vecí a európskych záležitostí Ivanom Korčokom. Prediskutovali sme aktuálny vývoj situácie vo svete a osobitne v Európe. EÚ pripravila bezprecedentný návrh finančnej pomoci, ktorá môže Slovensko aj ďalšie európske krajiny posunúť o generáciu ďalej. Rozprávali sme sa najmä o tom, ako najlepšie môžeme túto výzvu využiť a aké úlohy v tejto súvislosti pred nami ešte stoja.“ Ako čítam, tak čítam, ale o Venezuele ani len slovíčko !

Myslím si, že na pochopenie veci, čo som tu chcel svojim názorom naznačiť o konaní resp. nekonaní Zuzany Čaputovej vo vzťahu k aktuálnemu vývoji, ako politického, ekonomického, ale aj sociálnospoločenského,  to nateraz úplne postačí.

Na záver sa však pýtam, čo myslela Zuzana Čaputová tým, keď na konci svojho verejného vyjadrenia vo vzťahu k hlasovaniu o bytí, či nebytí  Borisa Kollára, ako predsedu NR SR a „účastníka“ vlády SR, povedala  toto – „…akým spôsobom budeme pri iných hodnotových križovatkách sa rozhodovať…“ Aké iné hodnotové križovatky nás ešte čakajú, pani Zuzana Čaputová ??? Pretože ja tomuto vyjadreniu a tejto konštatácií Zuzany Čaputovej, čoby najvyššieho ústavného činiteľa Slovenskej republiky naozaj nerozumiem ! Jedine, že Zuzana Čaputová má svoje informácie, ktoré sú nad rámec možných a dovolených medializovaných informácií a my sa ich dozvieme, až keď do tejto „hodnotovej križovatky“ vstúpime alebo až keď ju prejdeme, ako v poslednej jej „hodnotovej skúsenosti“ – „diplomovkakrízy“ ???!!!

Andrej Danko (SNS) sa politický pomiatol !

10.08.2020

Presne toto si myslím. Pretože rozumne uvažujúci a zmýšľajúci predseda, akejkoľvek politickej strany, ak „dosiahne“ v PV volebný výsledok na úrovni 3,16 %, podotýkam ako jedna, vtedy ešte ako vládna strana, tak je nevyhnutné, aby ihneď na druhý deň jej predseda odstúpil a prenechal stranu tým u ktorých je predpoklad, že ju opäť „postavia“ na nohy ! Ale čo [...]

Obhajoba mlčania Zuzany Čaputovej je neobhájiteľná!

09.08.2020

Môj ostatný článok pod názvom „Zuzana Čaputová opäť mlčí ! Prečo?“ vyvolal naozaj rozporuplné reakcie čitateľov (čítanosť takmer 14 000) a niektoré boli pre mňa absolútne nepochopiteľné ! Najviac ma „zaujal“ postoj čitateľa, ktorý ma označil za neinformovaného ! Dôvod ? Vraj som si nevšimol, že Zuzana Čaputová sa k hrôze USA administratívy z roku [...]

Zuzana Čaputová opäť mlčí ! Prečo ? ??

08.08.2020

Na úvod tohto článku by som Zuzane Čaputovej a jej (ne)prezidentskému protokolu pripomenul tieto dve ustanovenia Ústavy SR – Čl. 1, ods. (1) – „Slovenská republika je zvrchovaný, demokratický a právny štát. Neviaže sa na nijakú ideológiu ani náboženstvo“. Čl. 101, ods.(1) Hlavou Slovenskej republiky je prezident. Prezident reprezentuje Slovenskú republiku navonok [...]

Bielorusko voľby prezidentské kampaň začiatok protesty

Na povolebnom proteste v Bielorusku zahynul muž

10.08.2020 23:39

Muž zomrel, keď explodovalo výbušné zariadenie v jeho ruke.

novinári, hovorca, médiá, noviny, tlač, informácie

V Bielorusku v súvislosti s voľbami zatkli najmenej 19 novinárov

10.08.2020 22:39

Bieloruskí nezávislí novinári sú už po dlhé roky pod konštantným tlakom, čelia zatýkaniam a prenasledovaniu.

Rusko, vlajka, ilustračná

Slovensko vyhostilo troch ruských diplomatov

10.08.2020 19:45, aktualizované: 20:32

Podľa informácií slovenských spravodajských zložiek bola ich činnosť v rozpore s Viedenským dohovorom o diplomatických stykoch.

Korán / Modlitba / Náboženstvo / Islam /

Nigérijský spevák dostal kvôli svojej piesni trest smrti za rúhanie

10.08.2020 19:19

Text piesne podľa kritikov vychvaľoval jedného islamského duchovného do takej miery, že ho vynášal i nad proroka Mohameda.

ferro

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 278
Celková čítanosť: 2722597x
Priemerná čítanosť článkov: 9794x

Autor blogu

Kategórie