Založ si blog

Igor Matovič nás žiada o informácie – nech sa páči !

Na ostatnej TB nám Igor Matovič predstavil najtransparentnejšie výberové konanie na miesta v štátnej správe – prednosta okresného úradu, ako sám bombasticky poznamenal, minimálne za posledných 70 rokov ! UF ! No ale toto ? To je už naozaj výkon hodný vlády „zmeny“.  Igor Matovič uviedol, že jeho 53 poslankýň a poslancov v NR SR za OĽANO sa tomuto výberu venovalo plné tri mesiace a z 500 uchádzačov najskôr vyselektovali asi 330 (automaticky von všetci tí čo mali čo do činenia so SMER-SD a jeho koaličných partnerov – kašlať na odbornosť, veď predsa ide o odbornosť a nie politické tričko!) a z týchto vybrali 70 kandidátov na uvedené miesta a dvoch ešte nemajú vybratých lebo pri týchto dvoch je to nesmierne náročné ! Hlavná myšlienka tohto „transparentného“ výberu je v tom, že oni síce po troj mesačnom lustrovaní po vlastnej straníckej línií síce majú super adeptov v počte sedemdesiat, ale aby si boli úplne istý, že sú to tí praví, tak Igor žiada občanov SR, aby ak majú o týchto adeptoch nejaké informácie, hoci aj z druhej ruky, či sa náhodou v minulosti (možno aj 20, 30 a viac rokov dozadu) nedopustili nejakého priestupku voči dobrým mravom, aby to na akejsi web stránke oznámili ! Ale pozor, keďže sa má jednať o „overené“ informácie, tak občania majú nato čas „až“ do piatka 10.07. – teda plné štyri dni ! Ako Igor povedal – „…to musí stačiť…“ Naozaj famózne, ako je možné, že na takýto transparentný spôsob výberu vedúcich štátnych úradníkov neprišiel nikto za celú dobu existencie štátov, či už kapitalistických alebo socialistických ?! Musíme Igorovi priznať – „geniálne“ ! Ale teraz sa nechcem venovať tomuto Matovičovému ďalšiemu bludu a nezmyslu o absolútnom „odpolitizovaniu“ štátnej správy, minimálne na okresných úradoch !

Ja chcem Igorovi Matovičovi poskytnúť informácie o ktoré nás včera všetkých žiadal. Nuž nebudem sa venovať tým ich 70 nominantom lebo tých neviem zhola nič (oni ich lustrovali tri mesiace, tak si myslím, že o nich by mali vedieť naozaj všetko!). Ja dám Igorovi informácie, ktoré sú verejne známe, bolo o nich už čo to popísané a zverejnené. Teda nič vymyslené, len mediálne fakty o ktorých zrejme Igor Matovič nikdy nepočul prípadne ich „principiálne“ prepočul !

Prvá informácia sa týka jeho koaličného partnera zo SaS, predsedu Richarda Sulíka. Richard Sulík je na istom videu, ako predseda NR SR vo vláde Ivety Radičovej raňajkuje u istého Mariana Kočnera a hrkútajú si o absolútne „nepodstatných“ veciach pre bezpečnosť a chod štátu – voľba Generálneho prokurátora v pléne NR SR a kupovanie si poslancov NR SR za účelom zvolenia toho správneho adepta. Na tom by nebolo predsa nič „mimoriadne“ veď predseda NR SR sa predsa musí z niekým poradiť, prípadne niekoho absolútne „nezainteresovaného“ poinformovať, ak by, sa takáto udalosť nezopakovala minimálne ešte dvanásť (12) krát. Naozaj politické nováčikovské zlyhanie Richarda Sulíka, a stačilo z jeho strany povedať „sorry“ ! Toto Igor Matovič je morálne zlyhanie alebo nie je ?!

Druhá informácia sa týka ďalšieho koaličného partnera zo Sme rodina, predsedu Borisa Kollára. Keď pominieme medializované informácie o jeho „podnikateľských“ začiatkoch, styky zo závadovými osobami (mafiánmi), ktoré sú už naozaj staršieho dáta, tak tu máme niečo úplne „čerstvé“ – diplomová práca a sú tu aj isté nové informácie o jeho „čistých“ obchodoch medzi jeho stranou Sme rodina a jeho firmami ! Ale pozor, ak by sa ktokoľvek chcel v týchto jeho veciach rýpať zo strany napr. SaS alebo Za ľudí a kvôli tomu by ho vyzývali na odstúpenie zo stoličky predsedu NR SR, tak Boris Vám určite odíde z vládnej koalície ! Jajže, Bože strach veliký… Tu musíme my občania SR mať nepamäti slová Igora Matoviča na adresu Borisa „…ako ja poznám Borisa, on má tu pravú zbojnícku česť. On by určite z koalície odišiel…“ Naozaj, Boris je v zmysle týchto Igorových vyjadrení na jeho adresu adept na zbojnícke ocenenie rádom najväčšieho slovenského Juraja Jánošíka ! Tu Igor Matovič sa jedná o aké zlyhanie, politické, morálne alebo nebodaj aj trestnoprávne ?!

Tretia informácia je o podpredsedovi Jurajovi Šeligovi zo Za ľudí, koaličného to partnera Igora Matoviča. Juraj Šeliga začínal svoju „apolitickú“ kariéru, ako „najčistejší“ občiansky aktivista Za slušné Slovensko, ktoré vzniklo „spontánne“ na pozadí vraždy novinára a jeho priateľky. To bolo z jeho úst rečí na námestiach, aká je ich iniciatíva apolitická a nemá s politikou nič spoločné. Táto ich „apolitickosť“ sa začala naplno prejavovať tým, keď si ich bývalý „prezident“ SR „apolitický“ zavolal do prezidentského paláca a tam sa isto zhovárali o ich „apolitickosti“, ktorá neskôr vyústila do vstupu Juraja Šeligu, do „slovenskej“ politiky, do novovzniknutej strany Za ľudí Andreja Kisku. Apropo Juraj Šeliga, kde je dnes vtedy vaša pravá ruka v iniciatíve Za slušné Slovensko Karolína Farská ? Aha, ja viem, práve študuje.

Takže Igor Matovič u tohto pána sa jedná o morálne, politické zlyhanie ? Ak si uvedomíme, že jasne pred občanmi SR na protestoch deklaroval svoju apolitickosť a nakoniec sa z neho vykľuje jasne politicky vyprofilovaný jedinec, ktorý SMER-SD a Roberta Fica nemôže politický ani len cítiť ?!

Štvrtá informácia Igor Matovič, ktorú vám na vašu žiadosť oznamujem, je informácia o desať ročnom opozičnom poslancovi v NR SR a nateraz predsedovi vlády SR a jeho meno je Igor Matovič. Nuž neviem Igor Matovič, či ste už niečo počuli o tom, že istý Igor Matovič líder „strany“ OĽANO a spol. sa svojho času, niekedy krátko po PV 2010 stretol vraj na „krátkom“ posedení, asi šesť hodinovom, s istým Marianom Kočnerom a išlo o stretnutie z iniciatívy Mariana lebo chcel Igorovi, ako politickému nováčikovi poskytnúť isté veľmi závažne informácie o protiprávnych konaniach. Igor neodolal a s Marianom si v družnej debate „trochu“ dlhšie posedel. Následne pri preverovaní jeho podnikateľských aktivít vyplávali na povrch aj také veci, že je celkom bežné, keď podnikateľ – vorkoholik najazdí na starej škode Fabia 600 km denne ! Naozaj Igor Matovič, pýtam sa vás, sú tieto morálne a politické poklesky Igora Matoviča dostačujúce nato, aby bola voči nemu z vašej strany vyvodená politická a morálna zodpovednosť !?

Takže Igor Matovič, poskytol som vám informácie o ktoré ste ma žiadali a uvedomujem si, že sú pre vás nepoužiteľné ! Prečo ? Nuž preto lebo vy ste sa včera vyjadrili na spomínanej TB, že ak občania SR vám neposkytnú informácie o vami vybraných adeptoch na predsedov okresných úradov do piatka 10.7, a títo budú menovaný do svojich funkcií a prídu občania so svojimi zisteniami na týchto vami dosadených „vašich“ ľudí po tomto všetkom, tak potom, už len, platí vaše vyjadrenie – „…hold, už je neskoro…“

V zmysle tohto vášho vyjadrenia si plne uvedomujem, že moje informácie, ktoré vám uvádzam vyššie v texte sú pre vás absolútne nepoužiteľné lebo – „…už je hold neskoro…“ venovať sa informáciám, ktoré Vám  „neboli“ dané zo strany, hlavne médií pred tým, ako ste začali rokovania o zostavení vlády „Zmeny“. Naozaj veľká smola, ale nie pre vás, ale pre nás občanov SR !

Igor Matovič hovorí – Ja si idem svoje! Dokedy mu to budeme tolerovať?

08.03.2021

Toto je tragédia národa slovenského, celej našej spoločnosti, tragédia Slovenskej republiky! Nie, nepovažujem za tragédiu to, že veľká väčšina občanov-voličov SR sa 29. februára 2020 v PV rozhodli tak, ako sa rozhodli a odovzdali svoje volebné hlasy hlavne OĽANO a predovšetkým Igorovi Matovičovi – 498740 preferenčných hlasov pre Igora a celkovo pre OĽANO 721166 [...]

Bezhraničný cynizmus Zuzany Čaputovej!

07.03.2021

Nie, mňa absolútne nezaujíma, kto pripravuje Zuzane Čaputovej program, ba ani to čo v tom programe hovorí/číta a vykonáva lebo takto musí? Nie z jediného dôvodu. Zuzana Čaputová sa hrdí tým, že terazky je najvyšším ústavným činiteľom SR, podľa Ústavy SR – prezident/ka SR! To zanemená, že sa má v otázkach spoločensko-politických, či už domácich alebo [...]

Keď sa poslanec za OĽANO sekne a zároveň zázračne stratí pamäť aj chrbtovú kosť!

06.03.2021

Aby som bol úplný a presný, jedná sa o poslanca NR SR, ktorý kandidoval v PV 2020 do NR SR na kandidačnej listine strany(?), koalície(?) s názvom- OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, Kresťanská únia (KÚ), ZMENA ZDOLA“ zo 40 miesta, tréner a manažér tenisovej akadémie – Ján Krošlák. Avšak neviem, kde ho mám na základe tak dlhého názvu tejto [...]

kollár

Podľa Kollára by Matovič a Sulík po odchode z vlády rozpútali peklo v parlamente

08.03.2021 16:51

Odstúpením Igora Matoviča a Richarda Sulíka z funkcií by sa podľa šéfa Sme rodina nič nezmenilo.

čaputová

Čaputová: 80 percent zamestnancov v prvej línii tvoria ženy

08.03.2021 16:42, aktualizované: 17:00

Prezidentka upozornila, že výskyt domáceho násilia celosvetovo stúpa a nevyhlo sa to ani Slovensku.

samuel paty vražda

Útok na učiteľa Patyho vo Francúzsku podnietili aj lživé tvrdenia študentky

08.03.2021 16:35

Počas výsluchov vyšlo najavo, že dievčina, ktorá učiteľa obvinila z islamofóbie, v danom čase v triede ani nebola.

Vatikán SR Prezidentka Pápež Audiencia

Pápež prijal pozvanie od Čaputovej a príde na Slovensko

08.03.2021 16:03, aktualizované: 16:27

Svätého Otca pozvala prezidentka na návštevu ešte počas ich spoločného stretnutia v decembri minulého roka.