Založ si blog

Čaputová politický prefackala Remišovú !

Nuž to, čo sa odohralo v Prezidentskom paláci dňa 18.06.2020 a na následnej TB týchto dvoch žien sa ani inak s politologického hľadiska nedá nazvať . Prečo si to myslím ? Nuž preto.  Zuzana Čaputová, ktorá momentálne sedí na stoličke najvyššieho ústavného činiteľa SR je zároveň aj vrchnou veliteľkou ozbrojených síl SR. To znamená, že od všetkých tajných služieb SR (SIS, Vojenské spravodajstvo – VS, Odbor špecializovaných služieb PPZ SR – kriminálne spravodajstvo – OŠS a možno aj iné, tak tajné, že o nich bežná verejnosť nesmie vedieť) pravidelne dostáva, všetky (naozaj všetky ?!) informácie, ktoré bezprostredné súvisia s vnútornou a zahraničnou bezpečnosťou nášho štátu. Teda, ako povedala na spomínanej TB Zuzana, má informácie nad rámec povolených mediálnych informácií. Tým nepriamo naznačila Veronike „…milá moja, ja viem viac…!

Ale poďme k podstate veci. Zuzana Čaputová sa prednedávnom vyjadrila, že ona sa pravidelne stretáva s premiérom Igorom Matovičom ale aj ostatnými ústavnými činiteľmi, ministrami, predsedom NR SR a pod. V poriadku. Ale nevšimol som si, žeby po každom takom „pravidelnom“ stretnutí robila pred TV kamerami a médiami tak „bombastické“ krátke brífingy, ako teraz s Veronikou Remišovou. Môj názor je, že toto stretnutie Čaputovej s Remišovou a následný brífing nebol samoúčelný, o čom ma presvedčil sám hovorca „prezidentky“, niekdajší „objektívny“, „nezávislý“ politický moderátor štátnej RTVS – Martin Strižinec. Ako to si nechám na koniec tohto článku.

Celé toto divadielko bolo pravdepodobne zahrané, tak aby si verejnosť uvedomila, že Veronika Remišová, ako „skúsená“ politička, politický šľapla tam kam sa nešľape a musí za to niesť politickú a osobnú zodpovednosť. Celé sa to nieslo v duchu decentnosti a pozorný divák si nemohol nevšimnúť, že počas celého brífingu sa tieto dve ženy na seba ani raz neobzreli, aby si aspoň verbálne vyjadrili súhlas s tým čo hovoria. Nenašiel som v ich vystúpení ani jeden bod zhody. Čaputová začala všeobecne, ako vždy, teda nemastne a neslane. Keď dostala slovo Remišová, tak to nebolo o ničom inom, ako predchádzajúca vláda to nezvládla, zbytočne a podlo premrhala množstvo finančných prostriedkov na informatizáciu a aby neostal nič dlžná svoje „odbornej“ povesti na všetko, tak „musela“ spomenúť, že od teraz pod jej dohľadom sa budú európske peniaze míňať „transparentne“, „efektívne“ a oveľa rýchlejšie, ako za minulej zlej vlády. To v reči obyčajného človeka znamená – rýchlejšie najme preto lebo tu budeme krátko !

Až do tejto chvíle celá tato TB navodzovala dojem, že naozaj mala Čaputová úprimný záujem o informácie od podpredsedníčky vlády z tej oblasti, ktorá spadá do jej kompetencie. Obrat vo vnímaní celej TB nastal vtedy, keď dostali slovo „novinári“, ktorí majú tu „česť“, že si ich Martin Strižinec pozve na medializáciu brífingov Zuzany Čaputovej. Samozrejme, že prvá otázka bola na Remišovej kauzu NASES (Národná agentúra pre sieťové a elektronické služby). Samozrejme, že to bola prvá otázka lebo obidve dievky sa tejto témy vo svojom úvodnom slove nedotkli a to ani okrajovo. To znamená, že scenár Martina Strižinca na politické prefackovanie Veroniky Remišovej bol jasný. Túto tému otvoria výhradne „novinári“, aby sa vo verejnosti vyvolal dojem, že Zuzana sa s Veronikou nestretla výhradne v tejto veci ! Avšak ďalší priebeh tejto TB alebo ak chcete, krátkeho brífingu ukázal, že ich stretnutie bolo hlavne kvôli tomu, aby najvyšší veliteľ ozbrojených síl a všetkých silových zložiek v štáte upozornil „političku“ Remišovú, že čosi pošramotila. A z čoho vychádzam ? Vychádzam jednoznačne z odpovedí Zuzany na otázky „novinárov“, keď k danej veci povedala – „…zámerne budem k tejto téme zdržanlivá…, …najskôr sa informovať a až potom ich riešiť v médiách…, …samozrejme, že mám informácie, ktoré presahujú rámec medializovaných informácií…, …si myslím, že zo strany politikov na teraz je namieste zdržanlivosť…“  Táto odpoveď Zuzany Čaputovej na otázku redaktora TV JOJ Samuela Migaľa, bola decentne zaobalená do vopred vybratých slov a viet a bežný občan SR by ju mal čítať takto – „…Ja som pani Remišovú pozvala na stretnutie do Prezidentského paláca prednostne kvôli tejto téme a jasne som jej povedal, na základe toho, že ja mám oveľa viacej informácií, ako ona, že dievča buď ťa niekto chcel napáliť a podarilo sa mu, že si sa o tejto pre teba absolútne neznámej téme vyjadrila alebo si taká hlúpa a neuvedomuješ si, že si to prehnala a šľapla si absolútne do tak dôležitej témy, ktorá ti neprináleží a hovorím ti nechaj to tak…!“ Teda celé to vyzerá tak, že Remišová je pre niekoho nepohodlná (ani sa nečudujem) a takýmto spôsobom ju elegantne „zasvätili“ do vecí do ktorých jej nič a celkom jednoznačne , ako „politička“ navždy skončila !

No a teraz prečo to ja takto vidím. Vrátim sa na začiatok tohto článku, kde som sa dotkol Martina Strižinca, ktorý sa na predmetnej TB pozabudol a v priamom prenose prezradil to čo bolo veľa aj na Zuzanu Čaputovú, ktorá sa celkom neprirodzene zasmiala, keď Martin vypustil z úst na adresu neustále sa pýtajúceho redaktora TV JOJ Samuela Migaľa toto „…ďakujem pekne, Samo ďakujem pekne, mali sme nejakú dohodu…“ (https://www.youtube.com/watch?v=JDjbtxlLaF8) To čo v tejto vete povedal Martin Strižinec môžeme čítať aj takto ? – v Prezidentskom paláci sa dohodlo so Zuzanou, že sa znemožní Veronika Remišová a to takým spôsobom, že si ju láskavo „prezidentka“ pozve k sebe do úradu, tu sa bude k nej správať milo, ústretovo a potom, aby ju znemožnili a poukázali decentne a „nezaujato“ na jej politický, bezpečnostný prešľap, tak sa to udeje spôsobom skrze „objektívnych“ a nič „netušiacich“ „novinárov“. Jednoducho novinári, starostlivo Martinom Strižincom vybraní na tento dôležitý brífing, akože o ničom netušia, ale budú to práve oni, ktorí túto tému vytiahnu a Zuzana na ňu odpovie v zmysle „…Veronika, skončila si…“

Takže pre mňa je záver iba jeden, platí nadpis tohto článku – „Čaputová politicky prefackala Remišovú“ A keďže vieme, že ženy vedia byť k sebe oveľa „vľúdnejšie“ ako muži, očakávam, že to Veronika nenechá len tak a bude sa snažiť „požičané“ Zuzke vrátiť, ale musí mať jednu podstatnú vec nepamäti, že Zuzka má oveľa väčšie „politické“ krytie ako ona, lebo ona (Veronika) po tom ako neskutočne naivne šľapla vedľa v otázke bezpečnosti štátu, už nemá žiadne a to nielen politické krytie !

No a čo sa týka Zuzany Čaputovej, tak tu podotýkam, že aj ona šľapla mimoriadne vedľa, keď si myslí, že občania SR sú taký hlúpi, že nevidia, čo sa v tejto kauze odohráva a o čo sa tu politicky hraje. A ona o tom vie a nepovie to priamo a nahlas, ale takýmito pokútnymi TB dáva najavo, že sa jej to tiež nepáči a toto ju stavia do polohy spolupáchateľstva ! Z toho vyplýva, žeby mala tiež politický skončiť a to rovnako bezodkladne, ako „úbohá“ Veronika Remišová !

 

Pracuje sa na ďalšom mega podvode na občanoch SR?

09.05.2021

Dnešná „vládna“ despoticko-diktátorsko-tyranská mašinéria, chunta, sa sväto-sväte zadúša, že predčasné PV sú pre ňu absolútne neprijateľné. Presne tak isto sa tvári aj Zuzany Čaputová, ktorá sa ani len málinko nepozastavila nad tým, presne 1. apríla 2021, že vymenováva opäť tú istú vládu, vládu Igora Matoviča, ktorý bol presunutý v rokovacej sále vlády [...]

Ponovembrová-89 mládež, toto je pravda a nie to, čo Vám odkazuje Z. Čaputová a spol. !

08.05.2021

Manipulácia s novodobou históriou Európy, sa začala ihneď po tom, čo v strednej Európe, v štátoch bývalého sovietskeho socialistického bloku, ČSSR nevynímajúc, prevzali moc do svojich špinavých imperialistických, kapitalistických rúk, Západne veľkokapitalistické, buržoázne, neoliberálne sily na čele s USA administratívou. Vtedy, v novembri 1989, si socialisticky [...]

Vysokoškolská študentská rada, hanba Vám, aj všetkým VŠ študentom!

07.05.2021

Som presvedčený, že na napísanie tohto porovnávacieho článku o študentoch z novembra 1989 a o dnešných študentoch – máj 2021 mám kompetenciu, ako málokto! Samozrejme, že nie som jediný, ale asi som dnes jediný, ktorý sa podujal napísať tento naozaj nadmieru kritický článok na našu dnešnú, hlbokým spánkom spiacu, VŠ mládež. Hneď na úvod je potrebné z mojej [...]

navaľný navalnyj

Hlavný lekár z nemocnice v Omsku, kde ležal Navaľnyj, je nezvestný

10.05.2021 05:30

Alexander Murachovskij, od novembra minulého roka minister zdravotníctva Omskej oblasti, sa v piatok nevrátil z poľovačky.

pocasie-10-5-2021

Týždeň kontrastov. Najskôr nás vyfúka horúci vzduch, potom poleje dážď

10.05.2021 00:00

Počasie počas týždňa bude mať dve tváre. Najskôr veľmi horúcu, potom zase mokrú. Kam až stúpnu teploty a kedy sa počasie zlomí?

Výťah

V Bratislave zomrelo dieťa po zaseknutí sa výťahu, žena je ťažko zranená

09.05.2021 19:04

Bližšie okolnosti tejto udalosti sa v súčasnosti preverujú.

Rosario Livatino

Sicílskeho sudcu Livatina, zavraždeného mafiou pred vyše 30 rokmi, vyhlásili za blahoslaveného

09.05.2021 18:46

Počas aktu beatifikácie v katedrále umiestnili relikviár obsahujúci jeho zakrvavenú košeľu, zatiaľ čo vo Vatikáne pápež František vzdal poctu tomuto "mučeníkovi za spravodlivosť a vieru".