Založ si blog

Čaputová politický prefackala Remišovú !

Nuž to, čo sa odohralo v Prezidentskom paláci dňa 18.06.2020 a na následnej TB týchto dvoch žien sa ani inak s politologického hľadiska nedá nazvať . Prečo si to myslím ? Nuž preto.  Zuzana Čaputová, ktorá momentálne sedí na stoličke najvyššieho ústavného činiteľa SR je zároveň aj vrchnou veliteľkou ozbrojených síl SR. To znamená, že od všetkých tajných služieb SR (SIS, Vojenské spravodajstvo – VS, Odbor špecializovaných služieb PPZ SR – kriminálne spravodajstvo – OŠS a možno aj iné, tak tajné, že o nich bežná verejnosť nesmie vedieť) pravidelne dostáva, všetky (naozaj všetky ?!) informácie, ktoré bezprostredné súvisia s vnútornou a zahraničnou bezpečnosťou nášho štátu. Teda, ako povedala na spomínanej TB Zuzana, má informácie nad rámec povolených mediálnych informácií. Tým nepriamo naznačila Veronike „…milá moja, ja viem viac…!

Ale poďme k podstate veci. Zuzana Čaputová sa prednedávnom vyjadrila, že ona sa pravidelne stretáva s premiérom Igorom Matovičom ale aj ostatnými ústavnými činiteľmi, ministrami, predsedom NR SR a pod. V poriadku. Ale nevšimol som si, žeby po každom takom „pravidelnom“ stretnutí robila pred TV kamerami a médiami tak „bombastické“ krátke brífingy, ako teraz s Veronikou Remišovou. Môj názor je, že toto stretnutie Čaputovej s Remišovou a následný brífing nebol samoúčelný, o čom ma presvedčil sám hovorca „prezidentky“, niekdajší „objektívny“, „nezávislý“ politický moderátor štátnej RTVS – Martin Strižinec. Ako to si nechám na koniec tohto článku.

Celé toto divadielko bolo pravdepodobne zahrané, tak aby si verejnosť uvedomila, že Veronika Remišová, ako „skúsená“ politička, politický šľapla tam kam sa nešľape a musí za to niesť politickú a osobnú zodpovednosť. Celé sa to nieslo v duchu decentnosti a pozorný divák si nemohol nevšimnúť, že počas celého brífingu sa tieto dve ženy na seba ani raz neobzreli, aby si aspoň verbálne vyjadrili súhlas s tým čo hovoria. Nenašiel som v ich vystúpení ani jeden bod zhody. Čaputová začala všeobecne, ako vždy, teda nemastne a neslane. Keď dostala slovo Remišová, tak to nebolo o ničom inom, ako predchádzajúca vláda to nezvládla, zbytočne a podlo premrhala množstvo finančných prostriedkov na informatizáciu a aby neostal nič dlžná svoje „odbornej“ povesti na všetko, tak „musela“ spomenúť, že od teraz pod jej dohľadom sa budú európske peniaze míňať „transparentne“, „efektívne“ a oveľa rýchlejšie, ako za minulej zlej vlády. To v reči obyčajného človeka znamená – rýchlejšie najme preto lebo tu budeme krátko !

Až do tejto chvíle celá tato TB navodzovala dojem, že naozaj mala Čaputová úprimný záujem o informácie od podpredsedníčky vlády z tej oblasti, ktorá spadá do jej kompetencie. Obrat vo vnímaní celej TB nastal vtedy, keď dostali slovo „novinári“, ktorí majú tu „česť“, že si ich Martin Strižinec pozve na medializáciu brífingov Zuzany Čaputovej. Samozrejme, že prvá otázka bola na Remišovej kauzu NASES (Národná agentúra pre sieťové a elektronické služby). Samozrejme, že to bola prvá otázka lebo obidve dievky sa tejto témy vo svojom úvodnom slove nedotkli a to ani okrajovo. To znamená, že scenár Martina Strižinca na politické prefackovanie Veroniky Remišovej bol jasný. Túto tému otvoria výhradne „novinári“, aby sa vo verejnosti vyvolal dojem, že Zuzana sa s Veronikou nestretla výhradne v tejto veci ! Avšak ďalší priebeh tejto TB alebo ak chcete, krátkeho brífingu ukázal, že ich stretnutie bolo hlavne kvôli tomu, aby najvyšší veliteľ ozbrojených síl a všetkých silových zložiek v štáte upozornil „političku“ Remišovú, že čosi pošramotila. A z čoho vychádzam ? Vychádzam jednoznačne z odpovedí Zuzany na otázky „novinárov“, keď k danej veci povedala – „…zámerne budem k tejto téme zdržanlivá…, …najskôr sa informovať a až potom ich riešiť v médiách…, …samozrejme, že mám informácie, ktoré presahujú rámec medializovaných informácií…, …si myslím, že zo strany politikov na teraz je namieste zdržanlivosť…“  Táto odpoveď Zuzany Čaputovej na otázku redaktora TV JOJ Samuela Migaľa, bola decentne zaobalená do vopred vybratých slov a viet a bežný občan SR by ju mal čítať takto – „…Ja som pani Remišovú pozvala na stretnutie do Prezidentského paláca prednostne kvôli tejto téme a jasne som jej povedal, na základe toho, že ja mám oveľa viacej informácií, ako ona, že dievča buď ťa niekto chcel napáliť a podarilo sa mu, že si sa o tejto pre teba absolútne neznámej téme vyjadrila alebo si taká hlúpa a neuvedomuješ si, že si to prehnala a šľapla si absolútne do tak dôležitej témy, ktorá ti neprináleží a hovorím ti nechaj to tak…!“ Teda celé to vyzerá tak, že Remišová je pre niekoho nepohodlná (ani sa nečudujem) a takýmto spôsobom ju elegantne „zasvätili“ do vecí do ktorých jej nič a celkom jednoznačne , ako „politička“ navždy skončila !

No a teraz prečo to ja takto vidím. Vrátim sa na začiatok tohto článku, kde som sa dotkol Martina Strižinca, ktorý sa na predmetnej TB pozabudol a v priamom prenose prezradil to čo bolo veľa aj na Zuzanu Čaputovú, ktorá sa celkom neprirodzene zasmiala, keď Martin vypustil z úst na adresu neustále sa pýtajúceho redaktora TV JOJ Samuela Migaľa toto „…ďakujem pekne, Samo ďakujem pekne, mali sme nejakú dohodu…“ (https://www.youtube.com/watch?v=JDjbtxlLaF8) To čo v tejto vete povedal Martin Strižinec môžeme čítať aj takto ? – v Prezidentskom paláci sa dohodlo so Zuzanou, že sa znemožní Veronika Remišová a to takým spôsobom, že si ju láskavo „prezidentka“ pozve k sebe do úradu, tu sa bude k nej správať milo, ústretovo a potom, aby ju znemožnili a poukázali decentne a „nezaujato“ na jej politický, bezpečnostný prešľap, tak sa to udeje spôsobom skrze „objektívnych“ a nič „netušiacich“ „novinárov“. Jednoducho novinári, starostlivo Martinom Strižincom vybraní na tento dôležitý brífing, akože o ničom netušia, ale budú to práve oni, ktorí túto tému vytiahnu a Zuzana na ňu odpovie v zmysle „…Veronika, skončila si…“

Takže pre mňa je záver iba jeden, platí nadpis tohto článku – „Čaputová politicky prefackala Remišovú“ A keďže vieme, že ženy vedia byť k sebe oveľa „vľúdnejšie“ ako muži, očakávam, že to Veronika nenechá len tak a bude sa snažiť „požičané“ Zuzke vrátiť, ale musí mať jednu podstatnú vec nepamäti, že Zuzka má oveľa väčšie „politické“ krytie ako ona, lebo ona (Veronika) po tom ako neskutočne naivne šľapla vedľa v otázke bezpečnosti štátu, už nemá žiadne a to nielen politické krytie !

No a čo sa týka Zuzany Čaputovej, tak tu podotýkam, že aj ona šľapla mimoriadne vedľa, keď si myslí, že občania SR sú taký hlúpi, že nevidia, čo sa v tejto kauze odohráva a o čo sa tu politicky hraje. A ona o tom vie a nepovie to priamo a nahlas, ale takýmito pokútnymi TB dáva najavo, že sa jej to tiež nepáči a toto ju stavia do polohy spolupáchateľstva ! Z toho vyplýva, žeby mala tiež politický skončiť a to rovnako bezodkladne, ako „úbohá“ Veronika Remišová !

 

Zamestnanci TV Markíza a spol. nič nepochopili!

28.05.2024

A nie len v TV Markíza, ale aj v Sme.sk, v Aktuality.sk, v Denníku N a vo všetkých tých médiach, ktoré si ešte stále namýšľajú, že len oni jediné sú tie, čo majú právo a patent na pravdu, že len oni sú tí, čo majú právo odsudzovať iné média, že len oni sú tí, čo majú právo Slovákov nie informovať, ale ich vedomie a mienku formovať na svoj obraz! TV [...]

Čaputová Jančkárovej – „Držím palce aj Vám“.

27.05.2024

Týmito slovami sa Čaputová rozlúčila s redaktorkou RTVS v relácií O 5 minút 12 v ostatnej nedeľnej relácií. https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/14036/468070#4219 Pýtam sa, to čo je? V čom Čaputová drží Jančkárovej palce? Nuž, ale pekne po poriadku. Skôr, ako sa dostanem k hlavnej téme dnešného môjho článku, k „nestrannej“ a „apolitickej“ TV diskusií [...]

Kovačičov koniec – tragédia slovenských médií!

25.05.2024

Mohol by som začať škodoradostne asi aj takto – Michal Kovačič, sa ešte dvakrát v Na telo mediálne vyspí a skončil. Ale týmto by som sa zaradil do šíku tých, ktorí sa z tohto tešia. Pýtam sa, komu toto prospieva a na čí je to propsech? Ja osobne sa neteším z toho, že moderátori médií, ktoré si hrdo hovoria, že sú média hlavného prúdu, takto končia, doslova [...]

migrácia, vojaci, poľsko, rusko, hranica

Agresivita na Poľských hraniciach narastá: Varšava obnovuje nárazníkovú zónu s Bieloruskom

29.05.2024 12:04

Ilegálny migrant na hranici s Bieloruskom pobodal poľského pohraničníka.

Fico postrelenie prevoz BBX

Tenké črevo mal prestrelené na piatich miestach. Kaliňák odhalil detaily o zranení premiéra Fica

29.05.2024 11:35

Liečba predsedu vlády Roberta Fica naďalej prebieha podľa očakávaní.

Britain Royals

Angličania začnú platiť s portrétom kráľa. Čaká to aj Kanaďanov, ale väčšina z nich ho nechce mať v peňaženke

29.05.2024 11:10

Portrét Juraja III. sa objaví na všetkých existujúcich bankovkách v hodnote 5, 10, 20 a 50 libier. Prvé kusy sa dostanú do obehu 5. júna.

Marián Petko, ANS

Členovia Asociácie nemocníc Slovenska podpísali dodatky zmlúv so všetkými zdravotnými poisťovňami

29.05.2024 10:58

So štátnou Všeobecnou zdravotnou poisťovňou majú zmluvu platnú len do konca júna.